„...Bo układanie

wierszy i piosenek

to nie są rzeczy,

które się łapie w powietrzu.

To one Cię łapią i wszystko

co można zrobić,

to pójść tam gdzie one

mogłyby Cię znaleźć...”

 

PROJEKT "PRZEDSZKOLAKI DZIAŁAJĄ PATRIOTYCZNIE"

Nasze przedszkole w miesiącach wrzesień- listopad 2018 r. realizowało projekt pt. „ Przedszkolaki działają patriotycznie” w ramach Programu Grantów Społecznych Powiatu Gostyńskiego. Jego celem było kształtowanie patriotycznych postaw dzieci, które w roku 2018 były nam szczególnie bliskie, ze względu na obchodzenie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zadania realizowane w ramach projektu:

PRZEDSTAWIENIE PATRIOTYCZNE - PODSUMOWANIE PROJEKTU
zdjęcia

WARSZTATY PATRIOTYCZNE Z RODZICAMI - WSZYSTKIE GRUPY
zdjęcia

SPOTKANIE Z HISTORYKIEM - DZIECI 5, 6-LETNIE
zdjęcia

MIĘDZYPRZEDSZKOLNY QUIZ PATRIOTYCZNY - DZIECI 5, 6-LETNIE
zdjęcia

WYCIECZKA DO MUZEUM W GOSTYNIU - GRUPY "TYGRYSKI", "HEFALUMPKI"
zdjęcia

WIZYTA W "HADMET" GOSTYŃ - LEKCJA HISTORII GRUPA "MIŚKI"
zdjęcia

 

"PRZEDSTAWIENIE O KOLORACH"
czerwiec 2019

Tuż przed długim, czerwcowym weekendem seniorzy z Dziennego Domu Seniora przygotowali dla wszystkich dzieci z naszego przedszkola przedstawienie o kolorach. Każdy senior zaprezentował inny kolor, wyrecytował wierszyk oraz zadawał zagadki i śpiewał z dziećmi piosenki. Ich barwne stroje, piękne dekoracje oraz wspaniałe humory wywołały wiele radości na twarzach przedszkolaków.

Bardzo serdecznie dziękujemy Seniorom za wspaniałą niespodziankę i całoroczną współpracę!

zdjęcia

 

"OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKA"
czerwiec 2019

14 czerwca dzieci z grup: „Tygryski”, „Hefalumpki” i „Miśki” uczestniczyły w Olimpiadzie Sportowej „Akademii Sportu Młode Orły” na stadionie w Gostyniu, w której udział wzięły wszystkie dzieci 5 i 6-letnie z przedszkoli publicznych w Gostyniu. Każda grupa przygotowała swój okrzyk bojowy i złożyła przysięgę. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji i konkurencji sportowych: bieg przez płotki, slalom sprawnościowy, skoki w workach, bieg na 30 m, skok w dal z miejsca, skoki łączone/grupowe, gry i zabawy (dmuchańce), rzut do celu i megadart. W trakcie poszczególnych konkurencji dzieci otrzymywały wodę i owoce. Tego dnia nie było rywalizacji, tylko świetna zabawa! Każdy uczestnik otrzymał medal i upominek a każde przedszkole wspaniały puchar! To był dzień wspaniałych wrażeń, bowiem dzieci były naprawdę w swoim żywiole!

zdjęcia

 

WYCIECZKA DO GOSPODARSTWA AGROTURYSTYCZNEGO
W DALESZYNIE

czerwiec 2019

Na zakończenie roku przedszkolnego wszystkie grupy wybrały się na wycieczkę do Daleszyna. Odwiedziliśmy gospodarstwo agroturystyczne Państwa Stróżyńskich, gdzie dowiedzieliśmy się różnych ciekawych rzeczy o koniach, a także spróbowaliśmy jazdy konnej. Korzystaliśmy również z różnych atrakcji, między innymi: bawiliśmy się w drewnianym kiosku, jeździliśmy rowerami lub samochodzikami, graliśmy w piłkę, układaliśmy budowlę z plastikowych patyczków oraz graliśmy w klasy. W przerwie w zabawie zostaliśmy poczęstowani kiełbaską z ogniska oraz pysznym plackiem. Na wycieczce bawiliśmy się świetnie!

HEFALUMPKI

KANGURKI

MALEŃSTWA

MĄDRE SOWY

MIŚKI

TYGRYSKI

PSZCZÓŁKI

 

WITAMINKI DLA KRÓLEWNY MARCELINKI
czerwiec 2019

Z okazji Dnia Dziecka, Rodzice naszych przedszkolaków wystąpili w przedstawieniu pod tytułem „Witaminki dla królewny Marcelinki”. Występ Rodziców wywołał na twarzach dzieci uśmiech i spowodował ogromną radość. Wszystkim występ bardzo się spodobał, a niektórych zaskoczył widok rodziców jako profesjonalnych aktorów.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i wspaniały występ, a także cioci Kasi W., cioci Julicie i cioci Monice za organizację niespodzianki i reżyserię.

zdjęcia

 

DZIEŃ DZIECKA
czerwiec 2019

Dzień Dziecka już za nami jednak pozostały świetne wspomnienia z tego upragnionego przez wszystkie dzieci dnia. W naszym przedszkolu na dzieci czekało wiele atrakcji. Przedszkolaki wspólnie obejrzały bajkę i odwiedził ich wyjątkowy gość- Kubuś Puchatek, następnie dzieci udały się do parku, gdzie czekały niespodzianki! Zapraszamy do galerii zdjęć poszczególnych grup.

zdjęcia

 

PODRÓŻ W KOSMOS
maj 2019

Nasze przedszkole odwiedziło Planetarium "Orbitek". W ramach tego spotkania dzieci dowiedziały się wiele o układzie słonecznym oraz podziwiały niebo pełne gwiazd. Na pamiątkę tego niezapomnianego spotkania każde dziecko posiada zdjęcie w rakiecie!

zdjęcia

 

WYRÓŻNIENIE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM
maj 2019

Kacper Kozaczek z grupy „Hefalumpki” (6 lat) otrzymał wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym zorganizowanym przez Miejskie Przedszkole nr 1 Bajka w Dęblinie pt. „Mój ulubiony sport”. Jesteśmy bardzo dumni! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

zdjęcia

 

WYCIECZKA DO KRAINY ZABAWY „BOGILU”
maj 2019

15 maja odbyła się wycieczka na zakończenie przedszkola dla dzieci 6-letnich (grupy: Tygryski, Hefalumpki i Miśki) z rodzicami do „Krainy zabawy Bogilu” w Wiosce. Dzieci były w swoim żywiole, bowiem czekało na nich wiele atrakcji: dmuchane zamki, trampoliny, zjeżdżalnie, basen z kulkami, labirynty i wiele innych. Ten dzień na pewno pozostanie w pamięci na długo, szczególnie dlatego, że towarzyszyli im w trakcie wycieczki kochani rodzice. Uśmiech nie schodził dzieciom z twarzy, co możemy zaobserwować na zdjęciach. 

zdjęcia

 

PLANETARIUM ORBITEK W PRZEDSZKOLU !
maj 2019

8 maja do naszego przedszkola przyjechało mobilne planetarium ! W nadmuchiwanej kopule odbył się niezwykły seans. Przedszkolaki zobaczyły wiele astronomicznych procesów, a wśród nich: ruch Ziemi i innych planet wokół Słońca oraz gwiazdozbiory zodiakalne. To było niesamowite doświadczenie pełne wrażeń.

zdjęcia

 

PRZEDSTAWIENIE WIELKANOCE W DZIENNYM DOMU „SENIOR +”
kwiecień 2019

30 kwietnia dzieci z kółka teatralnego, wokalnego oraz tanecznego wystąpiły przed publicznością w Dziennym Domu „Senior +” . Przedszkolaki zaprezentowały przedstawienie wielkanocne, które bardzo się podobało i zostało nagrodzone gromkimi brawami.

zdjęcia

 

WIELKANOCNE PRZEDSTAWIENIE
kwiecień 2019

Przed Świętami Wielkanocnymi przedszkolaki miały okazję obejrzeć przedstawienie w wykonaniu swoich kolegów i koleżanek z kółka teatralnego, tanecznego i wokalnego. Publiczności bardzo się podobały występy i zostały nagrodzone gromkimi brawami.

zdjęcia

 

WYRÓŻNIENIA W POWIATOWYM KONKURSIE PLASTYCZNYM
kwiecień 2019

Lilka Smektała (6 lat) i Dawid Gron (6 lat) z grupy Hefalumpki otrzymali wyróżnienia w powiatowym konkursie „Wielkanocny Konkurs z Jajem 2019” organizowanym przez Dom Kultury „Hutnik” w Gostyniu. Celem konkursu było kultywowanie wielkanocnych tradycji, rozwijanie wyobraźni twórczej i poszukiwanie różnorodnych rozwiązań artystycznych. W konkursie mogły wziąć udział osoby w wieku od 5 lat wzwyż. Jest to wielki sukces, ponieważ na konkurs wpłynęło aż 236 pisanek oraz 320 kartek! Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbyło się na sali widowiskowej "Hutnika" 16 kwietnia. Laureatom serdecznie gratulujemy!

zdjęcia

 

EKSPERYMENTY Z JAJKIEM
kwiecień 2019

W kwietniu nasze przedszkole odwiedził Pan Pianka w nieco w innym wydaniu. Tym razem wykonywał eksperymenty przy użyciu jajek. Dowiedzieliśmy się dlaczego niektóre jajka tańczą, a inne nie, co trzeba dodać do wody aby jajko pływało, czy jajko można postawić oraz jakie triki trzeba wykonać żeby jajko wskoczyło do butelki. Były to bardzo ciekawe eksperymenty!

zdjęcia

 

PRZEDSTAWIENIE PT. "CZARNOKSIĘŻNIK Z KRAINY OZ"
kwiecień 2019

9 kwietnia Tygryski, Hefalumpki oraz Miśki zostały zaproszone na przedstawienie pt. „Czarnoksiężnik z Krainy Oz” w wykonaniu uczniów kl. VII Szkoły Podstawowej Nr 5 w Gostyniu. Podczas tego pięknego przedstawienia dzieci miały możliwość posłuchać chóru „Zaczarowana Melodia” oraz orkiestry przenosząc się wraz z bohaterami do Krainy Oz. Przedszkolaki w wielkim skupieniu oglądały, słuchały i zachwycały się przedstawieniem. Z radością wróciły do przedszkola.

zdjęcia

 

INSCENIZACJA „KACZKI DZIWACZKI” JANA BRZECHWY
marzec 2019

W marcu „Hefalumpki” przygotowały dla kolegów i koleżanek kolejną „artystyczną niespodziankę”.  Z dużym zaangażowaniem wystąpiły z inscenizacją „Kaczki Dziwaczki” Jana Brzechwy. W tytułową rolę wcieliła się Marysia, która swoim występem rozbawiła zarówno dzieci, jak i ciocie. Wszystkie prezentowane role były również przedstawione w sposób humorystyczny. "Hefalumpki” za umiejętności aktorskie zostały nagrodzone gromkimi brawami.

zdjęcia

 

WIOSNA W ŻŁOBKU "KRAINA BAŚNI"
marzec 2019

Dzieci z kółek: teatralnego, wokalnego oraz tanecznego odwiedziły swoich młodszych kolegów i koleżanki uczęszczających do Żłobka "Kraina Baśni", w celu zaprezentowania przedstawienia o tematyce wiosennej. Dzieciaczki z otwartymi ustami oglądały występy przedszkolaków.

zdjęcia

 

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
marzec 2019

Po długiej i mroźnej zimie, wszystkie dzieci z utęsknieniem oczekiwały przyjścia wiosny. Przedszkolaki wesoło i kolorowo 21 marca powitały zieloną porę roku. Mali artyści z naszego przedszkola przygotowali dla przedszkolaków wiosenny występ artystyczny, który zaprezentowali dla swoich kolegów i koleżanek. Następnie dzieci z radością udały się na wiosenny przemarsz, podczas którego odbyło się symboliczne topienie marzanny. W ten sposób pożegnaliśmy zimę. Następnie obdarowaliśmy mieszkańców naszego miasta kolorowymi tulipanami.

Wszystkim życzymy samych pogodnych dni!

zdjęcia

 

KOLOROWE WARSZTATY Z PANEM PIANKĄ
marzec 2019

Już za moment, już za chwilę świat wokół nas mienić się będzie wszystkimi barwami tęczy. W marcu nasze przedszkole ponownie odwiedził Pan Pianka. Podczas zajęć krok po kroku z magicznych piankowych klocków dzieci wykonały piękne prace. Było bajecznie i kolorowo!

zdjęcia

 

WYSTĘP „HEFALUMPKÓW” W DZIENNYM DOMU „SENIOR+”
luty 2019

20.02.2019r. „Hefalumpki” odwiedziły Dzienny Dom „Senior+”. Przedszkolaki zaprezentowały inscenizację „Rzepki” J. Tuwima. Przedstawienie bardzo podobało się Seniorom, za co zostaliśmy nagrodzeni gromkimi brawami oraz słodkościami. Dziękujemy za spotkanie w bardzo miłej atmosferze.

zdjęcia

 

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE POD TYTUŁEM „PIES POMPON I CZARNA CHMURA
luty 2019

26 lutego nasze przedszkolaki obejrzały przedstawienie teatralne pod tytułem „Pies Pompon i Czarna Chmura”. Pies Pompon był smutny, ponieważ został porwany przez złą księżniczkę o imieniu Czarna Chmura, która trzymała pieska na łańcuchu, nie karmiła i nie wyprowadzała na spacery. Na szczęście pojawiła się dobra księżniczka Lilka, która przy pomocy naszych przedszkolaków i sprytnego podstępu odebrała złej księżniczce czarodziejski flet za pomocą, którego odczarowała złą pogodę i uwolniła psa Pompona. Wszystko dobrze się skończyło, a całemu zdarzeniu kibicował kot Goguś w roli narratora.  

Przedszkolacy mile spędzili czas oraz uświadomili sobie, że każda pogoda jest potrzebna.

zdjęcia

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA
luty 2019

Jaki dzisiaj dzień wesoły, najpiękniejsze święto… to ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA ! Bez nich kiepski byłby świat ! W miesiącu lutym nasze przedszkolaki zamieniły się w małych artystów i na deskach Gostyńskiego Ośrodka Kultury „Hutnik” wystąpiły dla swoich Babć i Dziadków. Dzieci prezentowały wierszyki, tańce oraz piosenki, a serdeczni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Po części artystycznej dzieci wraz ze swoimi Dziadkami miło spędzili czas przy słodkim poczęstunku.

Serdecznie dziękujemy Dziadkom za liczne przybycie, a Rodzicom za  pomoc w przygotowaniu poczęstunku.

zdjęcia

 

KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK
styczeń 2019

5 stycznia odbył się Międzyprzedszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek  „Dzieciątku Bożemu śpiewajmy" organizowany przez Przedszkole Niepubliczne Ochronka im. Edmunda Bojanowskiego w Podrzeczu. Nasze przedszkole reprezentowała Maria Dudek z grupy „Hefalumpków”. Marysia bardzo ładnie zaśpiewała kolędę "Gdy śliczna Panna" a jury doceniło jej wykonanie. Grupa dzieci 6- letnich była najliczniejszą w całym konkursie. Tym bardziej cieszy nas fakt, że Marysia zajęła 3 miejsce.

zdjęcia

 

TEATR KAMISHIBAI „SZUKAJĄC MARUDKA”- SPOTKANIE Z PRACOWNIKIEM BIBLIOTEKI PEDAGOGICZNEJ W GOSTYNIU
styczeń 2019

14.01. nasze przedszkolaki mogły poczuć japoński klimat teatru Kamishibai. Wydarzenia to miało miejsce dzięki wizycie Pani Grażyny Turz, która przedstawiła dzieciom bajkę  w formie teatru  Kamishibai pt. „Szukając Marudka” na podstawie opowiadania Kumiko Yamamoto. Spotkanie to dostarczyło dzieciom wiele miłych wrażeń  i nowych doświadczeń.

zdjęcia

 

JASEŁKA W DZIENNYM DOMU „SENIOR+”
styczeń 2019

Dzieci z kółka teatralnego, wokalnego oraz tanecznego wystąpiły przed publicznością w Dziennym Domu „Senior+” w Gostyniu. Nasze przedszkolaki zaprezentowały przedstawienie świąteczne, które bardzo się podobało i zostało nagrodzone gromkimi brawami.

zdjęcia

 

BAL KARNAWAŁOWY
styczeń 2019

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. Dzieci aktywnie uczestniczyły we wspólnych zabawach, a skoczna i rytmiczna muzyka zapraszała do tańca. Na wszystkich twarzach gościł szeroki uśmiech i ogromna radość.

Serdecznie dziękujemy Panu Tomaszowi Organiszczakowi, tacie Nikodema z grupy „ Kangurki” i Szymona z grupy „Pszczółki” za muzyczną oprawę naszego balu.

zdjęcia

 

JASEŁKA W PRZEDSZKOLU
grudzień 2018

20 grudnia przedszkolaki obejrzały świąteczne przedstawienie w wykonaniu dzieci z kółka teatralnego, wokalnego, tanecznego oraz plastycznego. Wszystkie dzieci zgromadziły się w auli Szkoły Muzycznej, by móc zobaczyć ten wspaniały i wzruszający występ. Po przedstawieniu dzieci wspólnie zaśpiewały świąteczną piosenkę, którą usłyszał Gwiazdor!  Każda grupa powiedziała świąteczne wierszyki, które bardzo spodobały się naszemu gościowi. Obiecał, że piękne prezenty zostawił w przedszkolu. Po odwiedzinach wyjątkowego starszego pana wróciliśmy do swoich sal na wigilijny obiad.

zdjęcia

 

POKAZ ŻONGLERKI PIŁKĄ NOŻNĄ
grudzień 2018

Nasz przedszkolaki zostały zaproszone przez Akademię Piłkarską MKS Kania Gostyń na pokaz żonglerki piłką nożną. Mistrz Świata, Europy i Polski w dyscyplinie freestyle football Paweł Skóra zaprezentował swoje umiejętności przed liczną publicznością. Dzieci uważnie obserwowały żonglerskie triki, a także same uczestniczyły w zabawach z piłką. Po ekscytującym pokazie odbyło się spotkanie z ratownikiem medycznym, który przedstawił podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym, zanim na miejsce przyjedzie pogotowie ratunkowe.

zdjęcia

 

SZLACHETNA PACZKA
grudzień 2018

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.
Jan Paweł II

Nasze Przedszkole po raz kolejny wzięło udział w akcji charytatywnej "Szlachetna Paczka". Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy – by była ona skuteczna. Wspólnie zebraliśmy wiele potrzebnych rzeczy dla wybranej rodziny. Przedszkolaki samodzielnie ozdobiły paczki wykonując otrzymane od Świętego Mikołaja zadanie. Wszyscy świetnie sobie poradzili!

BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM DZIECIOM, ICH RODZICOM ORAZ RODZINOM ZA ZAANGAŻOWANIE W POMAGANIE INNYM!

zdjęcia

 

MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU
grudzień 2018

6 grudnia do naszego przedszkola przybył bardzo niezwykły, wyjątkowy, długo oczekiwany przez dzieci gość, który zawsze ma niespodzianki ! Jest to oczywiście Święty Mikołaj! Z tej okazji dzieci obejrzały bajkę o prawdziwej historii Świętego Mikołaja, która wszystkim bardzo się spodobała. Dzieci z grupy Hefalumpki, przygotowały dla Świętego Mikołaja krótki występ artystyczny, a wszystkie przedszkolaki zaśpiewały dla naszego gościa piosenkę pt. „Siedem Reniferów’. Na koniec Święty Mikołaj podziękował za tak ciepłe przyjęcie i zostawił przedszkolakom w salach słodkie upominki oraz zadanie do wykonania. To był dzień pełen wrażeń.

zdjęcia

 

ZABAWA ANDRZEJKOWA
grudzień 2018

W ostatni dzień listopada przedszkolaki bawiły się podczas zabawy andrzejkowej. O tradycji i magii wróżb opowiedziały nam „Wróżki”. Poprzez zabawę, dzieci poznały tradycję obchodzenia Andrzejek. Wszyscy razem świetnie się bawili przy dźwiękach wesołej muzyki.

zdjęcia

 

WARSZTATY Z PANEM PIANKĄ
listopad 2018

W listopadzie nasze przedszkole odwiedził Pan Pianka, który wprowadził dzieci z magiczny świat chrupek. Z piankowych klocków przedszkolaki tworzyły piękne przestrzenne prace . Podczas zajęć przedszkolaki rozwijały małą motorykę oraz wyobraźnię. To spotkanie było pełne śmiechu i kreatywnych pomysłów.

zdjęcia

 

PARASOLKA ZAUFANIA
listopad 2018

19 listopada grupa starszaków wzięła udział w podsumowaniu obchodów Międzynarodowego Dnia Przeciwdziałania Przemocy wobec dzieci i osób niepełnosprawnych. Dzieci miały okazję obejrzeć umiejętności teatralne i taneczne podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy oraz tancerzy z klubu „Desperado”. Występy naszym przedszkolakom bardzo się podobały i zostały nagrodzone gromkimi brawami.

zdjęcia

 

REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ
listopad 2018

Nasze przedszkole włączyło się do akcji „Rekord dla Niepodległej”, którą ogłosiło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Celem akcji było odśpiewanie przez jej uczestników Hymnu Narodowego w ramach świętowania 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W piątek 9 listopada w przedszkolu panowała wyjątkowa atmosfera, wszyscy tego dnia byli uroczyście ubrani. Dzieci obejrzały prezentacje o symbolach narodowych oraz występy dzieci z najstarszych grup. Gdy nastała godzina 11:11, dzieci wspólnie z pracownikami przedszkola odśpiewały z dumą i powagą Hymn Polski. Wszyscy świetnie sobie poradzili !

zdjęcia

 

DOROTA ZAWADZKA W PRZEDSZKOLU
listopad 2018

Dnia 7 listopada nasze przedszkole odwiedziła psycholog Pani Dorota Zawadzka. Dzieci z najstarszych grup uczestniczyły w spotkaniu na temat bezpieczeństwa, emocji, oraz praw dziecka. Zdobyta wiedza na pewno przyda się naszym przedszkolakom.

zdjęcia

 

SPOTKANIA Z FUNKCJONARIUSZAMI POLICJI
listopad 2018

W listopadzie w naszym przedszkolu odbyły się spotkania z funkcjonariuszką z Komisariatu Policji w Gostyniu. Tematem spotkania było przybliżenie i usystematyzowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Przedszkolaki utrwaliły zasady ruchu drogowego, zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Dzięki naszemu gościowi przedszkolaki wiedzą jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi oraz do kogo zwracać się w sytuacji zagrożenia. Funkcjonariuszka poinformowała i zademonstrowała dzieciom  również, w  jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Na koniec spotkania dzieci obejrzały radiowóz oraz na pamiątkę złożyły odciski palcy.

zdjęcia

 

JESIENNY KONCERT
październik 2018

W poniedziałkowy poranek 22.10.2018r. dzieci z grup „ Miśki”, „ Hefalumpki”, „ Mądre Sowy” i „Tygryski” zostały zaproszone na Jesienny Koncert. Przedszkolacy podziwiali uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Gostyniu grających na różnych instrumentach. Wszyscy wykonawcy zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a koncert dostarczył dzieciom wiele miłych i pozytywnych wrażeń.

zdjęcia

 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
październik 2018

W naszym Przedszkolu w dniach 11. oraz 12. października odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Rozpoczęła się ona od przedstawienia pod tytułem "Urodziny Kubusia Puchatka", które przygotowały dzieci ze starszych grup. Następnie pasowane dzieci zaprezentowały to, czego do tej pory nauczyły się w przedszkolu. Był to pierwszy debiut przedszkolaków, który wywołał uśmiechy na twarzach zgromadzonych gości. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy oraz kuferki z niespodzianką.

Był to na pewno niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń!

zdjęcia

 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
wrzesień 2018

20 września - to bardzo ważny dzień dla wszystkich przedszkolaków! Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka panowała u nas wyjątkowa atmosfera. Przedszkole ozdobiły balony oraz w każdej sali zagościły smakołyki. Ciocie przygotowały dla milusińskich wiele atrakcji. Były śpiewy, tańce, zabawy i co najważniejsze dużo śmiechu. Również z tej okazji przedszkolaki obejrzały teatrzyk pt. „ Smok Stefan”. Historia o przyjaźni Smoka Stefana bardzo nam się podobała!

Naszym Przedszkolakom, raz jeszcze, życzymy wielu powodów do uśmiechu, pogody ducha oraz wspaniałej zabawy każdego dnia!

zdjęcia

 

Archiwum