„...Bo układanie

wierszy i piosenek

to nie są rzeczy,

które się łapie w powietrzu.

To one Cię łapią i wszystko

co można zrobić,

to pójść tam gdzie one

mogłyby Cię znaleźć...”

 

PROJEKT "W NASZEJ BAJCE"

WYJŚCIE DO KSIĘGARNI
październik 2016 r.

W ramach projektu "W naszej bajce, czyli o przyjaźni przedszkolno- gimnazjalnej" przedszkolaki z grupy "Super Mądre Sowy" udały się do księgarni. Celem wycieczki był zakup książek do przedszkolnej biblioteki. Starszaki, z pomocą pani ekspedientki, wybierały książki dla wszystkich dzieci z przedszkola tak, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dzieci bardzo chętnie podjęły się tego odpowiedzialnego zadania i z uwagą wybierały odpowiednie książki. "Super Mądrym Sowom" bardzo dziękujemy za wzbogacenie zasobów przedszkolnej biblioteki!

zdjęcia

 

WYCIECZKA DO "KRAINY ORŁA BIAŁEGO"
wrzesień 2016 r.

20 oraz 21 września wszystkie Przedszkolaki wzięły udział w wycieczce do "Krainy Orła Białego" w Starym Gostyniu. Czekało tam na nas mnóstwo atrakcji. Przede wszystkim mieliśmy możliwość poznania kilku polskich legend i teraz już kim był Lech, Czech i Rus, a także wiemy dlaczego myszki zjadły Popiela. Duże wrażenie zrobiły na nas rzeźby głównych bohaterów. Ponadto mogliśmy karmić ryby, kozy, owce i konia, liczyliśmy żaby, a także szukaliśmy różnych ptaków na drzewie. Musieliśmy również odnaleźć drogę powrotną z kukurydzianego labiryntu. Jednak największą atrakcją dla dzieci był plac zabaw z basenem z kulkami, w którym mogły się zrelaksować. 

zdjęcia: Mądre Sowy, Tygryski

zdjęcia: Hefalumpy, Króliczki, Maleństwa

 

ZAKOŃCZENIE ROKU
czerwiec 2017r.

Rok przedszkolny zakończyliśmy wakacyjnym przedstawieniem. Po raz ostatni wystąpiły dzieci z kółka teatralnego, tanecznego oraz muzycznego, natomiast dzieci z kółka plastycznego wykonały dekorację. Aktorzy, którzy wcielili się w postaci z bajek, przypomnieli nam najważniejsze zasady bezpieczeństwa podczas wakacji. Dzieci, w podziękowaniu za całoroczną pracę, otrzymały dyplomy małych artystów :)

zdjęcia

 

"FAJNA FARMA" W DALESZYNIE
czerwiec 2017r.

Na zakończenie roku przedszkolnego wszystkie grupy wybrały się na wycieczkę do Daleszyna. Odwiedziliśmy gospodarstwo agroturystyczne "Fajna Farma", gdzie dowiedzieliśmy się różnych ciekawych rzeczy o koniach, a także spróbowaliśmy jazdy konnej. Korzystaliśmy również z różnych atrakcji, między innymi: bawiliśmy się w drewniany kiosk, jeździliśmy rowerami lub samochodzikami, graliśmy w piłkę, układaliśmy budowlę z plastikowych patyczków oraz graliśmy w klasy. W przerwie w zabawie zostaliśmy poczęstowani kiełbaską z ogniska oraz pysznym plackiem. Świetnie się bawiliśmy i z wycieczki wróciliśmy bardzo zadowoleni.

Hefalumpy/Maleństwa

Króliczki

Mądre Sowy

Tygryski

 

DZIEŃ DZIECKA
czerwiec 2017r.

Dzień Dziecka świętowaliśmy na sportowo na stadionie. Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu przygotowali dla przedszkolaków różnego rodzaju sportowe konkurencje. Między innymi musieliśmy pokonać tor przeszkód, przejść odcinek na specjalnych "nartach" w parach czy zbić butelkowe kręgle. Za każdą prawidłowo wykonaną aktywność otrzymywaliśmy pieczątkę. Pojawił się także gość specjalny- Kłapouchy! Na zakończenie, każdy przedszkolak otrzymał medal. Nie brakowało sportowych emocji oraz świetnej zabawy! :)

zdjęcia

 

DZIECI Z RÓŻNYCH STRON ŚWIATA
maj 2017r.

W związku z realizacją zadania rocznego "Przedszkolak w świecie wartości" dla wszystkich przedszkolaków odbyły się zajęcia, podczas których dzieci miały możliwość poznania ciekawostek oraz zabaw dzieci z różnych stron świata. Celem naszych zabaw było kształtowanie szacunku i życzliwości do dzieci z innych państw poprzez prezentacje wybranych krajów w salach przedszkolnych. Podczas naszej podróży zwiedziliśmy i poznaliśmy zabawy dzieci z Europy, Azji, Afryki, Ameryki oraz Antarktydy. Były to bardzo ciekawe i niezwykłe podróże.

zdjęcia

 

WIZYTA SIERŻANTA PYRKA
maj 2017r.

We wtorek, 23 maja, nasze przedszkole odwiedzili Panowie policjanci wraz z policyjną "maskotką" - sierżantem Pyrkiem. Funkcjonariusze przypomnieli dzieciom zasady bezpieczeństwa oraz zwrócili uwagę na zachowanie bezpieczeństwa podczas zabawy.

zdjęcia

 

"KARAIBKSA PLAŻA"
maj 2017r.

22 maja- w poniedziałek, Przedszkolaki mogły uczestniczyć w koncercie muzycznym pod tytułem "Karaibska plaża". Muzycy opowiadali o kulturze Kuby oraz panujących tam zwyczajach związanych z muzyką. Był to bardzo aktywny koncert- razem z prowadzącymi śpiewaliśmy i tańczyliśmy w rytm kubańskiej muzyki.

zdjęcia

 

FESTYN RODZINNY
maj 2017r.

W sobotę 20 maja, odbył się Festyn Rodzinny w Ośrodku Wypoczynkowym "Villa Natura" w Dolsku. Festyn rozpoczął się od zaprezentowania piosenki przez przedszkolaki. Następnie dzieci mogły korzystać z przygotowanych różnych atrakcji. Było malowanie twarzy, balonowe zwierzaki czy dmuchane zamki, a także poczęstunek dla zebranych gości. Dużą popularnością cieszyła się fotobudka. Wesołe zdjęcia będą z pewnością wspaniałą pamiątką.

zdjęcia

 

WIZYTA W STRAŻY POŻARNEJ
maj 2017r.

Przedszkolaki wybrały się w odwiedziny do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu. Panowie Strażacy pokazali nam, jak wyglądają wozy strażackie- jaki sprzęt jest wewnątrz tych wozów oraz do czego służy. Mogliśmy przymierzyć kask, a także sprawdzić jak ciężki jest strój strażacki. Mieliśmy też możliwość sprawdzić, jak to jest utrzymać wąż strażacki podczas pożaru. Panom Strażakom bardzo serdecznie dziękujemy za ciepłe przyjęcie!

zdjęcia

 

"PSOTNY KRASNAL"
kwiecień 2017r.

W środę, 26 kwietnia, odwiedzili nas aktorzy z krakowskiego Teatru Dzieci i Młodzieży "Moralitet". Przedstawili nam historię psotnego krasnala Kacpra. Początkowo krasnal był niegrzeczny i sprawiał przykrość swoim kolegom. Jednak dzięki czarom dobrej wróżki, jego zachowanie zmienia się i odtąd Kacper staje się miły i pomocny. Spektakl umożliwił dzieciom utrwalenie zasad prawidłowego zachowania się. Dzieci były zaangażowane w przedstawienie oraz z zaciekawieniem przyglądały się przygodom krasnala.

zdjęcia

 

KONCERT MUZYCZNY
kwiecień 2017r.

W poniedziałek, 24 kwietnia w naszym Przedszkolu odbył się koncert muzyczny. Głównym tematem spotkania była muzyka włoska. Muzycy, zaprezentowali nam włoskie utwory, opowiadali różne ciekawostki na temat tego kraju, a także nauczyli nas podstawowego kroku włoskiego tańca ludowego- "tarantela". Dzieci były zainteresowanie koncertem oraz chętnie włączały się w proponowane przez muzyków aktywności.

zdjęcia

 

PRZEDSTAWIENIE WIELKANOCNE W DOMU SENIORA
kwiecień 2017r.

Przedszkolaki z kółka teatralnego, wokalnego oraz tanecznego zaprezentowały swój wielkanocny występ "Tajemnica Wielkiej Nocy" w Domu Seniora. Seniorom podobał się przygotowany przez Przedszkolaków występ. Byli oni bardzo wdzięczni za nasze odwiedziny.

zdjęcia

 

DZIEŃ ZIEMI
kwiecień 2017r.

22 kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi. Z tej okazji Ciocie zorganizowały dla przedszkolaków teatrzyk kukiełkowy. Główne bohaterki: Kropelka i jej siostra Zapominajka poprosiły dzieci o pomoc w posprzątaniu śmieci z ich polany oraz stawu. Dzieci bardzo chętnie włączyły się w przedstawienie. Wspólnie powtórzyliśmy, jak możemy dbać o nasze środowisko, a także jak należy segregować śmieci. Szanujmy łąki i lasy, a będziemy żyć wieczne czasy!

zdjęcia

 

ŚNIADANIE WIELKANOCNE
kwiecień 2017r.

Wielkanoc to czas spotkań rodzinnych przy świątecznym stole, czas kultywowania tradycji. Również w naszym przedszkolu tradycją jest wspólne śniadanko wielkanocne. Jednak zanim usiedliśmy przy wspólnym stole i skosztowaliśmy wielkanocne potrawy, obejrzeliśmy przedstawienie pod tytułem "Tajemnica Wielkiej Nocy". Przepiękny występ przygotowały dla nas dzieci z kółka teatralnego, tanecznego oraz wokalnego.

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy składamy najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, radości, rodzinnej atmosfery przy świątecznym stole, a także bogatego zająca i mokrego śmigusa- dyngusa!

zdjęcia

 

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
marzec 2017r.

21 marca rozpoczyna się kalendarzowa wiosna. W przedszkolu wesoło i kolorowo powitaliśmy nową, zieloną porę roku. Dzieci z kółka teatralnego, tanecznego oraz wokalnego przygotowały występ artystyczny, który zaprezentowały pozostałym Przedszkolakom. Następnie wyruszyliśmy kolorowym korowodem na spacer, by utopić Marzannę w rzece. Wesołym śpiewem zachęcaliśmy wiosnę do przybycia, a po drodze znaleźliśmy takie oznaki wiosny, jak przebiśniegi, krokusy czy zielone pąki na drzewach. Wrzucając Marzannę do wody okrzykami wołaliśmy wiosnę. Mamy nadzieję, że już niedługo przyjdzie do nas ciepła i słoneczna wiosna.

zdjęcia

 

WYJŚCIE DO KINA
luty 2017r.

Przedszkolaki miały możliwość wybrać się do kina na "Zestaw filmów krótkich: Kim jestem?". Były to filmy opowiadające o znaczeniu przyjaźni, która daje siłę w codziennym życiu. Filmy wskazywały również na to, że dla prawdziwych przyjaciół mało istotne są dzielące ich różnice, takie jak kraj pochodzenia, wygląd czy zainteresowania. 

zdjęcia

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU NR 5 W GOSTYNIU
luty 2017r.

25 lutego 2017 roku Przedszkolaki zaprezentowały się na scenie Gostyńskiego Ośrodka Kultury „Hutnik” dla swoich ukochanych babć i dziadków. Dziadkowie licznie przybyli podziwiać swoje wnuczęta na scenie. Dzieci, ze wszystkich grup, przygotowały wspaniałe występy. Przedszkolaki, w formie prezentowanych wierszy czy piosenek mogły podziękować dziadkom za ich obecność, za każde dobre słowo oraz za ich nieograniczoną miłość. Rozmaite wierszyki, piosenki oraz pokazy taneczne wywołały uśmiechy na twarzach dziadków. Nie zabrakło też wzruszenia. Po zakończonych występach dzieci wraz z dziadkami spędzili czas przy słodkim poczęstunku.

Dziękujemy Dziadkom za obecność, a także rodzicom za pomoc w przygotowaniu poczęstunku.

„Niech od Bałtyku, aż do stóp Tatr- żyją nam Babcie, Dziadkowie STO LAT!”

zdjęcia

 

MUZYKA ZE ŚREDNIOWIECZA
styczeń 2017r.

24 stycznia przenieśliśmy się do średniowiecza. Dzieci miały możliwość posłuchać muzyki średniowiecznej oraz zobaczyć tańce średniowieczne. Mogły same zatańczyć  oraz poznać instrumenty, których używano w średniowieczu. To była dla nas bardzo interesująca podróż.

zdjęcia

 

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
styczeń 2017r.

15 stycznia, odbył się 25 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku, przedszkolaki wsparły akcję swoimi występami. Dzieci z kółka tanecznego oraz wokalnego zaprezentowały różne układy choreograficzne oraz piosenki. Występy zostały nagrodzone gorącymi brawami ze strony publiczności.

zdjęcia

 

JASEŁKA W ŻŁOBKU
styczeń 2017r.

11 stycznia przedszkolaki wybrały się w odwiedziny do swoich młodszych kolegów i koleżanek ze żłobka, by zaprezentować im zimowo - świąteczne przedstawienie. Kółko teatralne przedstawiło sztukę pod tytułem "Zmartwienie Aniołków", a dzieci z kółka tanecznego oraz wokalnego wsparły całość pięknym układem choreograficznym oraz piosenkami. Maluchom bardzo spodobał się występ starszych kolegów, za który podziękowały gromkimi brawami!

zdjęcia

 

BAL KARNAWAŁOWY
styczeń 2017r.

Karnawał jest czasem zabaw i balów- nie tylko dla dorosłych, ale również i dla dzieci. Więc i przedszkolaki nie mogły sobie odpuścić zabawy! W przedszkolu zorganizowaliśmy bal karnawałowy, na który każde dziecko przyszło rewelacyjnie przebrane! Możliwość przebrania i wcielenia się w wybraną postać sprawiło dzieciom mnóstwo radości. Przy dźwiękach muzyki bawiliśmy się świetnie!

zdjęcia

 

WIGILIA W PRZEDSZKOLU
grudzień 2016r.

22 grudnia 2016 roku wszystkie dzieci wzięły udział w przedszkolnej Wigilii. Rozpoczęliśmy od obejrzenia przedstawienia "Zmartwienie Aniołów" w wykonaniu dzieci z kółka teatralnego, tanecznego oraz wokalnego. Następnie podzieliliśmy się opłatkiem oraz zasiedliśmy do uroczystego wigilijnego obiadu. Oczywiście nie mogło zabraknąć wspólnego kolędowania, podczas którego w napięciu czekaliśmy na odwiedziny Gwiazdora. Zjawił się on w naszym przedszkolu z całą masą prezentów! Odwiedził każdą salę, porozmawiał z dziećmi i wręczył każdemu tak wyczekiwany upominek.

zdjęcia

 

SZLACHETNA PACZKA
grudzień 2016r.

W dniach 9.12.-11.12.2016r. odbył się finał akcji "Szlachetna Paczka". Jest to projekt Stowarzyszenia "WIOSNA", którego celem jest pomoc potrzebującym rodzinom. Również nasze przedszkole przyłączyło się do tej akcji. Dzięki nam Święta Bożego Narodzenia w jednej z rodzin stały się bardziej magiczne! Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie! "Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas" - Flora Edwards.

zdjęcia

 

REALNA FIKCJA
grudzień 2016r.

2 grudnia, na scenie Gostyńskiego Ośrodka Kultury "Hutnik" została wystawiona sztuka pt. "Realana fikcja", podsumowująca projekt edukacyjny "W naszej bajce, czyli o przyjaźni przedszkolno - gimnazjalnej". Scenariusz przedstawienia opierał się na pomysłach przedszkolaków, które to razem z gimnazjalistami stworzyły wyspę "Pączek" podczas wrześniowych spotkań. W przedstawieniu wzięły udział dzieci z naszego przedszkola wraz ze starszymi kolegami i koleżankami z Gimnazjum nr 2 w Gostyniu. Dzieci, które nie brały udziału w sztuce mogły zobaczyć swoich kolegów tego dnia podczas pierwszego, porannego występu.

zdjęcia

 

MUZYKA PROSTO Z BRAZYLII
listopad 2016

We wtorek, 29 listopada, mieliśmy okazję gościć muzyków interesujących się rytmami brazylijskimi. Nauczyliśmy się, jak ludzie w Brazylii się witają i żegnają, gdzie znajduje się ten kraj, a także dowiedzieliśmy się, jak wygląda tamtejszy karnawał. Pan, zaprezentował nam różne brazylijskie instrumenty oraz zapoznał nas z podstawowymi rytmami. Dzieci miały możliwość odtworzenia rytmu na prezentowanych instrumentach. Natomiast Pani zaprezentowała jeden z brazylijskich tańców, a następnie poćwiczyła z nami prostych układ taneczny. Dzieci zakończyły warsztaty muzyczne uśmiechnięte oraz bardzo roztańczone.

zdjęcia

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
listopad 2016 r.

25 listopada obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji dzieci z kółka teatralnego, tanecznego oraz wokalnego przygotowały przedstawienie "O misiu, który odważył się być mądry" dla pozostałych przedszkolaków. W ciekawy sposób przypomniały sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas zabaw. Na zakończenie wszystkie dzieci zatańczyły taniec ze swoimi ulubionymi pluszowymi misiami.

zdjęcia

 

"KOT W JEDNYM KAPELUSZU”
listopad 2016 r.

17 listopada „Super Króliczki” i „Super Tygryski” wybrały się do GOK Hutnik na przedstawienie teatralne pt.: „Kot w jednym kapeluszu”. Przedszkolakom bardzo spodobała się ta kocia gromada. Prawdziwa scena, muzyka, kostiumy aktorów przyciągały uwagę i wprowadziły dzieci w klimat spektaklu oraz jego budujące ponadczasowe przesłanie o wyjątkowości każdego z nas.

zdjęcia

 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
październik 2016 r.

14 października nasze przedszkole obchodziło urodziny swojego patrona - Kubusia Puchatka. Przedszkolaki z grupy "Super Tygryski" oraz "Super Mądre Sowy" przygotowały urodzinowe przedstawienie dla pozostałych dzieci. Po występie, wspólnie zaśpiewaliśmy "Sto lat" dla Kubusia, który poczęstował nas swoim smakołykiem oraz cukierkami. W tym dniu również, do grona przedszkolaków, już oficjalnie, dołączyła trójka dzieci. Odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Dziewczynki pięknie powiedziały wierszyk dla Kubusia Puchatka, a także wręczyły mu przygotowaną laurkę.

zdjęcia

 

WIZYTA POLICJANTA
wrzesień 2016 r.

We wrześniu, do naszych Przedszkolaków, z odwiedzinami przyszła Pani Policjantka. Gościła w każdej grupie, gdzie przypomniała podstawowe zasady bezpieczeństwa. Powiedziała nam, co należy zrobić, jeśli się zgubimy, a także jak należy przechodzić przez jezdnię. Zapytała nas o numery alarmowe i wszystkie dzieci bez problemu udzielały prawidłowych odpowiedzi. Dzięki naszemu gościowi wiemy również, jaką pozycję należy przyjąć, gdy zaatakuje nas pies. Ponadto Pani Policjantka pokazała nam niezbędny sprzęt każdego funkcjonariusza. Na koniec spotkania, mogliśmy obejrzeć radiowóz, a także wsiąść do niego na krótką chwilę. 

zdjęcia

 

Archiwum