„...Bo układanie

wierszy i piosenek

to nie są rzeczy,

które się łapie w powietrzu.

To one Cię łapią i wszystko

co można zrobić,

to pójść tam gdzie one

mogłyby Cię znaleźć...”

 

MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY
pt. ”OKŁADKA DO ULUBIONEJ BAJKI”
czerwiec 2016 r.

W czerwcu nasze Przedszkole zorganizowało międzyprzedszkolny konkurs plastyczny pt. „Okładka do ulubionej bajki”. W sumie napłynęło dziewiętnaście pięknych prac plastycznych z różnych przedszkoli miejskich. Podsumowanie i ogłoszenie konkursu miało miejsce 24 czerwca w ogrodzie przedszkolnym.
Wszyscy uczestnicy, nie tylko laureaci, otrzymali dyplomy i upominki.
I miejsce zajęła Maria Polaszek z PM nr 1
II miejsce zajął Wojciech Pernak z PM nr 4
III miejsce zajęła Marta Kaczmarek z PM nr 5
natomiast wyróżnienia, otrzymali:
Amelia Karolewicz z PM nr 7
Michalina Kurasiak z PM nr 1
Maja Krzyżostaniak z PM nr 4
Martyna Idkowiak z PM nr 5
Nadia Dzik z PM nr 5

Nasze gratulacje!

zdjęcia

 

PRZEDSTAWIENIE DLA DZIECI
czerwiec 2016 r.

We wtorek ciocie z przedszkola przygotowały niespodziankę dla dzieci- przedstawienie „O żabkach i żuczku”. Niezwykłym przeżyciem dla dzieci było ujrzeć „swoją Ciocię” w roli żabki, żuczka, mamy żuczka i ogórka.. Dzięki przepięknej scenerii i zaangażowaniu występujących trudno było uwierzyć, że nie jest to występ profesjonalnego teatru. Dzieciom przedstawienie w wykonaniu nauczycieli bardzo się spodobało czego dowodem były gromkie brawa.

Wystąpiły:
żabki: ciocia Marta i Mariolka z gr. „Mądrych Sów”,
ciocia Julita z gr. „Hefalumpków”,
ciocia Jola z gr. „Maleństw”
ciocia Julka z gr. „Tygrysków”
żuczek: ciocia Ania
mama żuczka: ciocia Kasia z gr. „Króliczków”
ogórek: ciocia Mariolka M.

zdjęcia

 

PIKNIK RODZINNY
czerwiec 2016 r.

11 czerwca 2016 r. w sobotę na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Villa Natura” nad jeziorem w Dolsku, zebrały się dzieci z rodzicami oraz innymi bliskimi i ważnymi dla nich członkami rodziny, by razem uczestniczyć w Przedszkolnym Pikniku Rodzinnym. Tradycyjnie rozpoczęto od występów artystycznych. Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności taneczne, które doskonalą podczas zajęć dodatkowych z tańca  w naszym przedszkolu. Po części artystycznej na wszystkich czekały „dmuchańce", balonowe zwierzaki, malowanie twarzy, przejażdżka kucykiem, rodzinne zabawy oraz poczęstunek. Uśmiechu na twarzach najmłodszych i wesołej zabawy nie było końca. Do zobaczenia za rok.

zdjęcia

 

WYCIECZKA DO ŁACIATEJ WSI
czerwiec 2016 r.

Maleństwa oraz Hefalumpki odwiedziły Łaciatą Wieś w Głuchowie. Na miejscu czekało na nas mnóstwo atrakcji. Dzieci malowały talerze, jeździły bryczką, doiły sztuczną krowę czy też miały malowaną buźkę. Zabawom i uśmiechom nie było końca o czym możemy się przekonać śledząc galerię ;)

zdjęcia

 

DZIEŃ DZIECKA NA SPORTOWO
czerwiec 2016 r.

Dzień Dziecka już za nami jednak pozostały świetne wspomnienia z tego upragnionego przez wszystkie dzieci dnia. Przedszkolaki wraz z ciociami wyjechały na gostyński stadion, gdzie czekały na nie różne atrakcje. Były przygotowane różnego rodzaju zawody sportowe. biegaliśmy, skakaliśmy, rzucaliśmy do celu oraz musieliśmy poradzić sobie z różnymi przeszkodami. chłopcy z dwóch najstarszych grup rozegrali mecz piłki nożnej, którego sędziowała nasza ciocia Dyrektor, a dziewczynki wyposażone w pompony gorąco ich dopingowały. zmęczeni ale jakże szczęśliwi wróciliśmy do przedszkola.

zdjęcia

 

WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW DO MORACZEWA
maj 2016 r.

Po długim oczekiwaniu, dzieci z grup: „Króliczki”, „Tygryski”, „Mądre Sowy” wyjechały na wycieczkę do ośrodka agroturystycznego "Ranczo Marlena" w Moraczewie. Tam czekało na nich wiele atrakcji pod gołym niebem, na szczęście tego dnia pogoda była słoneczna. Przedszkolaki oglądały zwierzęta m.in. lamy, pawie i osiołki, korzystały z przejażdżki wozem cygańskim, „mini pociągiem, motorem i na kucu, skakały na trampolinie, zabawiały się na placu jordanowskim korzystając w bezpieczny sposób z huśtawek, zjeżdżalni i pojazdów. Gospodarze ośrodka zapewnili w ramach poczęstunku kiełbaskę z grilla z bułeczką i sokiem.  Wycieczka dostarczyła wychowankom wiele niezapomnianych chwil i spontanicznej radości.

zdjęcia

 

DZIEŃ ZIEMI
22 kwiecień 2016 r.

W piątek w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Dzień Ziemi”. Ze względu na to, że jest to największe ekologiczne święto światowe w tym dniu królował kolor zielony. Poza tym przedszkolaki obejrzały przedstawienie o tematyce ekologicznej pt.: „Przyjaciele przyrody” w wykonaniu dzieci z kółka teatralnego oraz wokalnego. A na koniec wszyscy złożyliśmy przysięgę. Przyrzekaliśmy między innymi kochać, chronić zwierzęta i rośliny, nie zaśmiecać Ziemi, oszczędzać wodę i papier.

zdjęcia

 

TEATRZYK W PRZEDSZKOLU
kwiecień 2016 r.

Do naszego przedszkola zawitali artyści Agencji Artystycznej KANON z Krakowa. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć teatrzyk pt. „Wiosenna euforia”. Aktorzy w humorystyczny sposób zbliżyli dzieciom świat przyrody, dostrzegania jego piękna, nabywania opiekuńczego stosunku do świata roślin i zwierząt. 

zdjęcia

 

WIELKANOCNE ŚNIADANIE
23 marzec 2016 r.

Tradycyjnie w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste „Śniadanie Wielkanocne. Tego dnia dzieci w odświętnych strojach zasiadły do stołu, który uginał się od świątecznych przysmaków, aby w gronie najbliższych kolegów podzielić się jajkiem i złożyć sobie życzenia. Szef kuchni wuja Kuba wraz z Paniami kucharkami ciocią Arletą i ciocią Kasią przygotowali tradycyjne potrawy wielkanocne: jajko, szynkę, białą kiełbasę, chleb i soczek. O znaczeniu tych pokarmów, jako symbolach świątecznych- dzieci dowiedziały się wcześniej na zajęciach. Przed rozpoczęciem uroczystego śniadania dzieci obejrzały świąteczne przedstawienia pt. „Wieziemy Wam Kogucika” w wykonaniu przedszkolaków z kółka teatralnego, wokalnego i tanecznego. Po śniadaniu dzieci z niecierpliwością czekały na Wielkanocnego Zajączka. Okazało się, że prezenty  były pozostawione w różnych miejscach w przedszkolu, dlatego też dzieci miały mnóstwo pracy,  aby je dokładnie odszukać. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Zabawa była przednia, sądząc po zadowolonych i uśmiechniętych twarzach dzieci. Każdemu przedszkolakowi udało się znaleźć koszyk pełen słodkości, z którym   dumnie  powrócił do swojej sali.

zdjęcia

 

ŻEGNAMY ZIMĘ - WITAMY WIOSNĘ
21 marzec 2016 r.

W poniedziałek 21 marca dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,Pożegnania zimy – powitania wiosny”. Przygotowania do tej uroczystości przedszkolnej odbywały się już wcześniej poprzez naukę piosenek, wierszyków i rymowanek. O godzinie 11.30 wszystkie przedszkolaki zebrały się przed przedszkolem by wyruszyć barwnym korowodem. Podczas marszu ulicami miasta dzieci śpiewały piosenki i rozdawały przechodniom i pracownikom różnych instytucji kwiaty, życząc im uśmiechu i radości z nadchodzącej wiosny. Wszystkich ogarnęła spontaniczna radość. Dzieci pożegnały Marzannę- zimową pannę, a gromkimi brawami powitały wiosnę. Dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mają nadzieję, że zagości u nas na dobre, zazieleni łąki, drzewa i trawy.

Grupy młodsze: zdjęcia

Grupy starsze: zdjęcia

 

WYSTĘPY DLA SENIORÓW Z DOMU DZIENNEGO POBYTU
11 luty 2016

Nasze przedszkolaki jeszcze raz wystąpiły z programem artystycznym z okazji „Dnia Babci i Dziadka”. Tym razem dla seniorów z Domu Dziennego Pobytu. Występy były gorąco oklaskiwane przez widownię.

zdjęcia

 

BAL W PRZEDSZKOLU
9 luty 2016

W naszym przedszkolu bale były i są atrakcyjną, bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. We wtorek przedszkolna sala zabaw zamieniła się w magiczny, kolorowy świat. Na bal przybyły księżniczki, damy dworu i wróżki w pięknych, balowych sukniach. Byli też królowie i książęta. Nie zabrakło Batmana, Spidermana, Pirata i Kowboja. W takt muzyki podrygiwały biedronki, kwiatki, Czerwone Kapturki… Podczas trwania zabawy odbyły się różne gry i konkursy, w których dzieci chętnie brały udział. Najważniejsza jednak była wspólna zabawa przy muzyce, która przysporzyła wszystkim wiele radości.

zdjęcia

 

TEATRZYK W PRZEDSZKOLU
8 luty 2016

W poniedziałek przedszkolaki obejrzały przedstawienie teatralne pt.: „WAŚNIE W KRAINIE BAŚNI” w wykonaniu artystów z Wrocławia.

zdjęcia

 

WYSTĘPY DLA SENIORÓW
3 luty 2016

Nasze przedszkolaki zaprezentowały seniorom z Klubu Seniora „Złota jesień” program artystyczny z okazji „Dnia Babci i Dziadka”. Za swoje występy dzieci zostały nagrodzone dużymi brawami i pochwałami

zdjęcia

 

Święto Babci i Dziadka
16 styczeń 2016 r.

Jaki dzisiaj dzień wesoły - najprawdziwsze święto!
Widzę Babcię tak szczęśliwą – pięknie uśmiechniętą.
Dziadek taki elegancki pięknie ogolony,
To dla Babci – mojej Babci czyli swojej żony!
Dziś słoneczko jasno świeci, zima biała śpiewa.
A w przedszkolu przedszkolaki składają życzenia.
Wszystkim babciom, wszystkim dziadkom
Zdrowia, pomyślności, uśmiechów na co dzień
I dużo radości.”

Dnia 16 stycznia 2016 roku przedszkolaki zaprosiły swoje babcie oraz dziadków na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek oraz podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem recytowały wiersze, tańczyły oraz śpiewały piosenki. Występ wnuków wywołał u dziadków ogromną radość oraz wzruszenie.

zdjęcia

 

 

24. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
9 styczeń 2016

Tradycyjnie nasze przedszkole zagrało dla WOŚP. Dzieci z kółka tanecznego oraz wokalnego z dużym zaangażowanie zaprezentowały na scenie tańce i piosenki. Występ nagrodzony został gromkimi brawami ze strony publiczności. Z rąk organizatorów przedszkolacy otrzymali dyplom z podziękowaniami za udział w 24. Gostyńskim Finale.

zdjęcia

 

Wigilia w naszym przedszkolu
22 grudzień 2015

Czas przedświąteczny był czasem intensywnych, ale i radosnych przygotowań do obchodów świąt Bożego Narodzenia. Dzieci uwielbiają ten okres w którym przygotowują ozdoby choinkowe, dekoracje świąteczne, uczą się kolęd, pastorałek, wierszy o tematyce bożonarodzeniowej. Gdy stoły zostały przygotowane nadeszła chwila uroczystej wigilii. Jasełka w wykonaniu dzieci z kółka teatralnego, wokalnego i tanecznego, wspólne śpiewanie kolęd, choinka, świąteczne dekoracje wprowadziły dzieci i personel  przedszkola w świąteczny nastrój. Wszyscy składali sobie ciepłe życzenia, radości, spokoju, wspaniałych rodzinnych spotkań przy wigilijnym stole i pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku. Łamanie się opłatkiem, radosne kolędowanie i rozmowy przy świątecznych stołach wypełniły te radosne spotkanie.

zdjęcia

 

Spotkanie z Policjantem
9 grudzień 2015

W środę odbyło się spotkanie z policjantami z Komendy Policji Powiatowej w Gostyniu. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Pani Policjant przybliżyła dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych. Jak zwykle szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas wykonywania pracy. Dzieci podziękowały panu policjantowi za dobre rady oraz wręczyły pamiątkowy dyplom i kwiaty. Po tym spotkaniu na pewno żaden przedszkolak nie będzie obawiał się spotkania z policjantem i będzie wiedział, że jest on jego przyjacielem, który chętnie służy pomocą.

zdjęcia

 

Mikołaj w przedszkolu
7 grudzień 2015

W poniedziałek 7 grudnia wszystkie dzieci w przedszkolu z utęsknieniem czekały na niezwykłego gościa - Mikołaja. Już od samego rana przedszkolaki nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka św. Mikołaja. Po śniadaniu wszystkie przedszkolaki zebrały się w sali Mądrych Sów aby powitać długo oczekiwanego gościa. Na jego wizytę dzieci cierpliwie czekały. Wcześniej nauczyły się wielu piosenek i wierszy, które przygotowały specjalnie dla Niego. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci upominkami i prosił, aby były grzeczne przez cały rok.

zdjęcia

 

Konkurs plastyczny
2 grudnia 2015

W listopadzie br. Przedszkole Miejskie nr 1 w Gostyniu zorganizowało gminny konkurs plastyczny pod hasłem „Zdrowy przedszkolak wie, co je.” Wzięły w nim udział dziewczynki uczęszczające na zajęcia kółka plastycznego: Zuzia Z. z grupy Tygryski oraz Justynka F., Julka R. i Nadia Dz. z grupy Mądre Sowy.

Na początku grudnia, podczas uroczystego spotkania w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Gostyń, jury ogłosiło wyniki konkursu. Miło nam poinformować, że praca Julki R. otrzymała nagrodę, a Zuzi Z. wyróżnienie. Pozostałe dziewczynki otrzymały dyplomy i drobne upominki. Gratulujemy!

zdjęcia

 

Teatr z Krakowa „W zimowej szacie”
grudzień 2015

zdjęcia

 

Andrzejki w przedszkolu
30 listopad 2015

W poniedziałek przedszkolaki bawiły się podczas zabawy andrzejkowej razem z wróżką. Przeżyły również andrzejkowe szaleństwo wróżb i magii. Hokus – pokus – czary – mary, słowa te słychać było w całym przedszkolu. Było wróżenie z serduszek, zabawa z butelką, lanie wosku, kolory, słodki poczęstunek i tańce. Mamy nadzieję, że dzieci będą pamiętały, że Andrzejki to nasza ludowa tradycja.

zdjęcia

 

Dzień Pluszowego Misia
25 listopad 2015

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały dzisiaj nasze przedszkole. „Przybyły” ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się i świętować.

Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w sali starszaków. Dzieci z Kółka teatralnego recytowały wiersze o misiach, z Kółka wokalnego „Puchatkowe nutki” śpiewały piosenki: „Niedźwiadki niejadki”, „Jadą, jadą misie”, „O kochaniu misia”, natomiast dzieci z Kółka tanecznego „Tańczące Kubusie” zaprezentowały się w dwóch tańcach Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy, konkursy, misiowe tańce. Dzień był pełen uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

zdjęcia

 

Pasowanie na przedszkolaka
październik 2015

15 i 16 października w naszym przedszkolu odbyła się wspaniała uroczystość: Urodziny naszego patrona i przyjaciela - Kubusia Puchatka oraz Pasowanie na przedszkolaka. W tych dniach wszystkie przedszkolaki, które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola zostali prawdziwymi przedszkolakami. Pani dyrektor pasowała nas na przedszkolaków. Złożyliśmy uroczyste przyrzeczenie, że będziemy grzecznymi przedszkolakami, będziemy kochać naszego patrona Kubusia i szanować takie wartości jak: dobro, piękno, prawdomówność i miłość. Od cioci Julity i Julki oraz od Kubusia Puchatka otrzymaliśmy dyplomy i upominki. Bardzo podobało nam się przedstawienie pt. „Niespodzianka dla Kubusia Puchatka” w wykonaniu naszych starszych kolegów z grupy Mądre Sowy. A najbardziej smakował nam miodek, którym poczęstował nas nasz kochany Kubuś. Było nam bardzo miło, że są z nami nasi rodzice!!!. Do obejrzenia galerii zdjęć z pasowania w grupie Maleństw zapraszamy na ich stronę.

zdjęcia

 

Przedstawienie w przedszkolu pt. „Maniery Biedronki Lucynki”
październik 2015

Dnia 12 października 2015 roku wszystkie przedszkolaki miały przyjemność obejrzeć przedstawienie teatralne pt. ,,Maniery biedronki Lucynki" w wykonaniu aktorów Teatru Kanon. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem śledziły przygody głównej bohaterki, która dzięki grzecznej publiczności poznała zasady dobrego wychowania i poznała dużo ,,czarodziejskich" słów. Przedstawienie bardzo podobało się dzieciom, które na zakończenie uroczyście obiecały, że zgodnie z morałem przedstawienia zawsze będą grzeczne.

zdjęcia

 

Obchody Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka
wrzesień 2015

W piątek nasze przedszkolaki obchodziły Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Zabawom i uśmiechom nie było końca.

zdjęcia

 

Współpraca z Fundacją PKO Bank Polski
wrzesień 2015

Gostyńskie Przedszkole im. Kubusia Puchatka otrzymało fundusze na realizację projektu związanego z propagowaniem aktywności ruchowej wśród dzieci w wieku przedszkolnym. Fundacja PKO BP przekazała 3200 zł na zakup przyrządów do zabaw ruchowych rozwijających motorykę. Zakupiono zestawy sportowe, półkule sensoryczne, chodniczki faktur Jumbo, równoważnie i inne przyrządy, które uatrakcyjnią prowadzone w przedszkolu ćwiczenia i zajęcia ruchowe, a wykształcenie u maluchów nawyków codziennej aktywności fizycznej wytworzy w nich potrzebę czynnego spędzania czasu wolnego także w życiu dorosłym.

zdjęcia

 

Archiwum