„...Bo układanie

wierszy i piosenek

to nie są rzeczy,

które się łapie w powietrzu.

To one Cię łapią i wszystko

co można zrobić,

to pójść tam gdzie one

mogłyby Cię znaleźć...”

 

Przedszkola czas już minął ...
czerwiec 2015

Nadszedł uroczysty dzień zakończenia przedszkola. 24 czerwca z przedszkolem pożegnały się "Mądre Sowy", a 25 czerwca "Tygryski". Dzieci odświętnie ubrane i przepełnione emocjami uświetniły te dni występami. Wiersze, tańce i piosenki publiczność przyjęła bardzo ciepło, nagradzając przy tym gromkimi brawami. Naszych absolwentów pożegnali też koledzy i koleżanki z grupy "Króliczki". Dzieci na pamiątkę pobytu w przedszkolu otrzymały dyplomy oraz upominki. Było dużo wzruszeń oraz wspomnień z lat spędzonych w przedszkolu.

Jeszcze raz dziękujemy rodzicom za owocną współpracę, a naszym wychowankom życzymy samych sukcesów w szkole, a w czasie wakacji samych słonecznych dni spędzonych z najbliższymi.

Madre Sowy

Tygryski

 

Teatrzyk kukiełkowy "W obronie lasu"
czerwiec 2015

Dzieci z Kółka teatralnego wystawiły teatrzyk kukiełkowy o tematyce ekologicznej. Scenografię i kukiełki wykonane zostały przez dzieci z małą pomocą cioci Marty i cioci Magdy. Gratulujemy odwagi i znakomitych talentów aktorskich.

zdjęcia

 

Gala piosenki przedszkolnej

14.06.2015 w parku przy ulicy Strzeleckiej odbyła się Gala Piosenki Przedszkolnej. Na scenie swoje umiejętności zaprezentowały dziewczynki z kółka wokalnego: Iza, Patrycja i Wiktoria. Za wykonanie piosenek otrzymały dyplomy oraz upominki. Naszym artystkom serdecznie gratulujemy.

zdjęcia

 

1 czerwiec 2015 – Dzień Dziecka

Hip, hip hura – zabawa na sto dwa” - takim okrzykiem rozpoczął się Dzień Dziecka w naszym przedszkolu. Wszystkie dzieci zebrały się na gostyńskim stadionie, by wspólnie świętować. Pani dyrektor złożyła wszystkim dzieciom życzenia. Następnie dzieci z poszczególnych grup wiekowych zostały zaproszone przez uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu do konkurencji sportowych. Dla przedszkolaków uczniowie przygotowali stanowiska z różnorodnymi konkurencjami: rzut piłką do „butelkowych kręgli”, rzut woreczkiem do obręczy, bieg parami z balonem, jedzenie chrupek na czas, lot samolotu, przynieś buta. Emocji, radości i śmiechu było dużo. Po takim wysiłku fizycznym dzieci otrzymały słodką nagrodę – drożdżówkę i napój. Następnie odbyło się uroczyste wręczenie wszystkim „Młodym sportowcom” pamiątkowych medali. Organizacja sportowego Dnia Dziecka na pewno długo pozostanie wszystkim w pamięci. 

zdjęcia

 

30 maj 2015 – Piknik rodzinny w Dolsku – Villa Natura.

Wspaniała zabawa, słoneczna pogoda, uśmiechnięte twarze dzieci oraz rodziców to obrazki które można było zauważyć podczas Festynu Rodzinnego, który odbył się na terenie  obiektu wypoczynkowo-szkoleniowego Villa Natura w Dolsku pod hasłem „Moja rodzinka”. Na festynie bawiliśmy się od 12:00 do 15:00. Dzieci mogły skorzystać z parku rozrywki gdzie do dyspozycji był zamek dmuchany i zjeżdżalnie, specjalny plac zabaw dla najmłodszych, malowanie twarzy, animatorzy gier i zabaw. Na głodnych czekały grillowane kiełbaski, kącik z sałatkami, ciasta i inne pyszności. Pogoda oraz dobry humor dopisały w tym dniu wszystkim uczestnikom pikniku.

zdjęcia

 

Maj 2015 - Podziękowanie

Przedszkolaki pragną podziękować uczniom Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu za przekazanie zestawu zabawek „Kółko i krzyżyk” i „Przeplatanka zręcznościowa”, wykonanych przez uczniów podczas dwutygodniowego stażu we Frankfurcie nad Odrą w ramach projektu „Ja się uczę – ty się bawisz” finansowanego ze środków Unii Europejskiej z programu Erasmus+. Zabawki te uatrakcyjnią zabawy edukacyjne naszych dzieci oraz sprawią im wiele radości.

zdjęcia

 

19, 20 i 21 maj 2015r. – Uroczyste obchody Dnia Mamy i Taty

Uroczystość Dnia Mamy i Taty to szczególna okazja, której towarzyszą niesamowite emocje, uśmiech, wzruszenie i duma z pociech. Wszyscy goście z zaciekawieniem i skupioną uwagą słuchali życzeń, wierszy, piosenek.
Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności przed najbliższymi. Na tę okoliczność przygotowały dla rodziców część artystyczną: recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Na koniec dzieci wręczyły Rodzicom prezenty. Po zakończeniu oficjalnej części wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek – pyszny bigosik.


Maleństwa

Króliczki

Hefalumpki

Tygryski

Mądre Sowy

 

XII Powiatowy Konkurs Piosenki Przedszkolnej w Krobi

16 maja Iza i Wiktoria uczęszczające na kółko wokalne reprezentowały nasze przedszkole na XII Powiatowym Konkursie Piosenki Przedszkolnej. Niespodzianką dla publiczności był piękny występ Dziecięcego Zespołu Biskupiańskiego działającego przy Przedszkolu Samorządowym w Krobi. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki w postaci mikrofonów. Naszym artystkom gratulujemy odwagi i umiejętności wokalnych.

zdjęcia

 

Wycieczka do Krainy Zabawy Bogilu

Od kilku lat naszą przedszkolną tradycją jest wycieczka na zakończenie przedszkola. Biorą w niej udział dzieci z najstarszej grupy wraz ze swoimi rodzicami i przedszkolnymi „ciociami”. W tym roku uczestniczyły w niej Tygryski i Mądre Sowy, które w czerwcu opuszczą już przedszkolne mury.

W czwartek 14 maja br. przedszkolacy pod opieką mamy lub taty pojechali na wycieczkę autokarową do Krainy Zabawy Bogilu mieszczącej się w miejscowości Wioska. Czekały tam na nich liczne atrakcje. Ogromny labirynt, stożek wspinaczkowy, zjeżdżalnia Delfin, kolorowa lokomotywa, trampolina, Wioska Smerfów, jazda gokartami to tylko niektóre z nich. Zabawy w zamkniętej przestrzeni oraz na świeżym powietrzu sprawiły dzieciom mnóstwo radości, a i rodzice byli bardzo zadowoleni. Zapraszamy do obejrzenia pamiątkowych zdjęć.

zdjęcia

 

Udział w przedstawieniu „Rękawiczki Czarowniczki”

W środę 13 maja br. Króliczki, Tygryski i Mądre Sowy udały się do Szkoły Podstawowej nr 5 na przedstawienie teatralne pt. „Rękawiczki Czarowniczki”. Wystąpili w nim uczniowie oraz uczennice piątych klas, wśród których były także absolwentki naszego przedszkola. Młodzi aktorzy wspaniale wcielili się w role między innymi Strychowej Wiedźmy, Prastarej Księgi Strychu, zielarki, malarza, królewny, wróbelków. Opowieść o mieszkańcach strychu ratujących mieszkańców miasteczka przed czarami złej czarownicy bardzo spodobała się przedszkolakom. Świadczyły o tym ich zadowolone minki oraz gromkie brawa po zakończeniu spektaklu.

zdjęcia

 

22 kwiecień 2015 – Dzień Ziemi

Dnia 22 kwietnia na całym globie obchodzone jest święto Ziemi. W tym roku w sposób szczególny uczciły je dzieci z naszego przedszkola. Uroczyste obchody, które miały miejsce w GOK „Hutnik”, były zwieńczeniem realizowanej w trakcie roku szkolnego tematyki „Z Kubusiem Puchatkiem poznajemy świat przyrody”. Uroczystość uświetnili swoją obecnością: pani Elżbieta Palka - zastępca Burmistrza Gostynia, pani Magdalena Rajewska reprezentująca gostyński Wydział Oświaty i Spraw Społecznych oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

Przedszkolacy z poszczególnych grup przygotowali dla koleżanek i kolegów oraz przybyłych gości krótkie występy. Nie zabrakło wesołych piosenek i tańców m. in. z wypełnionymi helem balonami. Dzieci rozwiązywały również zadania o treści przyrodniczo – ekologicznej, a pięcio- i sześciolatki – Tygryski i Mądre Sowy, zaprezentowały pokaz mody ekologicznej. Autorami niecodziennych strojów byli rodzice przedszkolaków. Na zakończenie mieszkańcy Stumilowego Lasu skierowali do przybyłych gości przyrodnicze zagadki, które bez problemu zostały rozwiązane.

Po skończonej uroczystości Maleństwa, Hefalumpki, Króliczki, Tygryski i Mądre Sowy wyruszyły do przedszkola w barwnym korowodzie, dzierżąc w dłoniach transparenty z ekologicznymi hasłami. Przedszkolacy dumnie kroczyli ulicami rodzinnego miasta, informując jego mieszkańców o święcie naszej planety.

zdjęcia

 

Marzec 2015 - Teatrzyk w przedszkolu "Wiosna u Kubusia Puszatka"

zdjęcia

 

20 marzec 2015 r. - Pierwszy dzień wiosny w przedszkolu

Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno! Ciebie pożegnamy wiosnę przywitamy! - z tymi słowami i Marzanną dzieci z naszego przedszkola wyruszyły na ulice miasta, by powitać najpiękniejszą porę roku, na którą wszyscy czekamy z wielką niecierpliwością, a mianowicie wiosnę. Barwny korowód przedszkolaków z kolorowymi gałązkami i Marzanną na czele okrążył miasto. Na początku przemarszu szły dzieci przebrane za postacie bajkowe z Kubusia Puchatka. Dało się słyszeć wiele okrzyków na powitanie tej ciepłej pory roku, jak również liczne głosy żegnające zimę. Przedszkolacy podczas przemarszu przygrywali na instrumentach perkusyjnych oraz wręczali papierowe mini słoneczka przypadkowym przechodniom.

Aby tradycji stało się zadość, symbol zimy - słomianą kukłę Marzannę wszystkie grupy uroczyście pożegnały. Dzieci głośnym okrzykiem: „Precz zimo zła, my chcemy wiosnę!” próbowały wystraszyć zimę, a następnie przy wspólnym śpiewie spalono Marzannę.

W ten symboliczny sposób przedszkolaki pożegnały zimę i powitały wiosnę…

zdjęcia

 

Bal Karnawałowy za nami

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było i w tym roku.

13 lutego 2015 r. w dniu balu już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Manów, Batmanów, … nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Podczas zabawy były prezentacje poszczególnych grup, tańce i różne konkursy. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok!

zdjęcia

 

Dzień Babci i Dziadka

Tegoroczne obchody Dnia Babci i Dziadka odbyły się zgodnie z kilkuletnią tradycją w GOK Hutnik. W sobotę 24 stycznia dziadkowie zasiedli na sali widowiskowej, aby podziwiać występy wnucząt i delektować się pysznymi ciastami upieczonymi przez mamy przedszkolaków. Występy poszczególnych grup poprzedzał wspólny śpiew piosenek dla babć i dziadków z trzymanymi w dłoniach lampionami, zakończony niespodzianką - wystrzałem konfetti w kształcie serc. Występy wnucząt sprawiły dziadkom wiele radości i z pewnością wywołały niejedną łzę wzruszenia. To były niezapomniane chwile.

zdjęcia

 

Karta Bożonarodzeniowa

W grudniu zorganizowaliśmy międzyprzedszkolny konkurs plastyczny pt. „KARTKA BOŻONARODZENIOWA”. Ponieważ na konkurs nadesłanych zostało wiele przepięknych, kolorowych prac, Komisja Konkursowa miała niełatwe zadanie. Ostatecznie, po długich dyskusjach i naradach, Komisja zdecydowała się przyznać następujące nagrody:

Miejsce I- Malwina K. Przedszkole Miejskie nr 1 w Gostyniu
Miejsce II- Martyna R. Przedszkole Miejskie nr 7 w Gostyniu
Miejsce III- Oliwia M. Przedszkole Miejskie nr 7 w Gostyniu

Wyróżnienia:
Karolina W. Przedszkole Miejskie nr 1 w Gostyniu
Gabrysia S. Przedszkole Miejskie nr 1 w Gostyniu
Kasia W. Przedszkole Miejskie nr 4 w Gostyniu
Basia S. Przedszkole Miejskie nr 4 w Gostyniu
Julia D. Przedszkole Miejskie nr 5 w Gostyniu
Marysia K. Przedszkole Miejskie nr 5 w Gostyniu
Laura K. Przedszkole Miejskie nr 5 w Gostyniu

Wszystkim dzieciom składamy serdeczne gratulacje i podziękowania za udział w konkursie plastycznym „KARTKA BOŻONARODZENIOWA”. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, natomiast laureaci dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

zdjęcia

 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

10 stycznia dzieci z kółka tanecznego oraz wokalnego z ogromnym zaangażowaniem wzięły udział w 23. Finale WOŚP prezentując na scenie Gostyńskiego Domu Kultury „Hutnika” tańce i piosenki.

zdjęcia

 

Jasełka w żłobku

8 stycznia dzieci z kółka teatralnego i wokalnego wystąpiły z jasełkami przed dziećmi ze żłobka. Małym "Smerfom" bardzo się podobało.

zdjęcia

 

Wigilia

22 grudnia odbyła się w naszym przedszkolu Wigilia... Zanim jednak wszyscy zasiedliśmy do stołu, wspólnie z zaproszonymi gośćmi obejrzeliśmy Jasełka w wykonaniu dzieci z kółka teatralnego, wokalnego i tanecznego, które wprowadziły nas w magiczny i przejmujący nastrój.

Po występach, zgromadziliśmy się w sali starszaków, gdzie ciocia Dyrektor złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Wzruszającą chwilą było dzielenie się opłatkiem i składanie sobie życzeń.

Po uroczystym obiedzie przybył do nas szczególny gość, na którego czekały przede wszystkim dzieci, czyli Gwiazdor, który wcześniej w każdej sali zostawił prezenty. Świątecznego Gościa przedszkolaki pożegnały piosenką.

Co roku dzień ten wzrusza i roztacza niepowtarzalną atmosferę. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, ale także wzmacniają serdeczne relacje między nimi.

zdjęcia

 

Zabawa Andrzejkowa

28 listopada w naszym przedszkolu zapanowała magiczna, andrzejkowa atmosfera... Zanim jednak każda grupa zabrała się do wróżenia, zebraliśmy się najpierw w sali Mądrych Sów, gdzie razem z wróżką świetnie bawiliśmy się przy dźwiękach wesołej muzyki.

zdjęcia

 

Dzień Pluszowego Misia

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie...25 listopada pluszowe misie opanowały nasze przedszkole. Przybyły ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć. Z okazji tego wyjątkowego dnia dzieci z kółka teatralnego, wokalnego i tanecznego zaprezentowały misiowy program artystyczny. Na zakończenie wszyscy zatańczyliśmy do piosenki "Pokochaj pluszowego misia". To była prawdziwa, misiowa zabawa.

zdjęcia

 

Jak powstaje muzyka?

13 listopada przedszkolaki wzięły udział w warsztatach muzycznych pt.: „Jak powstaje muzyka?” prowadzonych przez pana Macieja Sumińskiego. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o muzyce: odgadywały nazwy instrumentów których brzmienie słyszały, poznały „mówiące” flety, nagrywały własną piosenkę na „muzyczny domek”, a także spróbowały swoich sił w grze na perkusji. To było niezapomniane spotkanie z muzyką.

zdjęcia

 

„Nie to złoto co się świeci”

20 października do naszego przedszkola przyjechał Teatr Arkadia z przedstawieniem pt. „Nie to złoto co się świeci”. Jego bohaterowie - Zajączek i Miś, na podstawie znanego przysłowia, ukazali dzieciom wartość przyjaźni, odpowiedniego doboru towarzystwa, odróżniania pozorów od prawdy oraz znaczenie wybranych mądrości ludowych. Ten wesoły i pouczający spektakl, zawierał wiele elementów angażujących dzieci do wspólnej zabawy z aktorami - rozwiązywanie zagadek, wspólne tańce, to tylko niektóre z nich. Sympatyczne postacie zwierzęce, piękne stroje i ciekawe dialogi sprawiły, że dzieci spędziły niezapomniane chwile. A na zakończenie spotkania przedszkolaki razem z Misiem i Zajączkiem, zamiast tradycyjnego „do widzenia” złożyli przysięgę: „Jestem mały, będę duży, na pochwałę też zasłużę, już nikomu źle nie zrobię, będę się podobać tobie”.

zdjęcia

 

Pasowanie na przedszkolaka

We wtorek 14 października – dniu urodzin Kubusia Puchatka oraz w środę 15 października br. w naszym przedszkolu było gwarno, radośnie i bardzo uroczyście. W tych dniach dzieci z grupy „Maleństw” i „Hefalumpków” oraz kilkoro dzieci z grupy „Króliczków” i „Mądrych Sów” miało swoje święto – „Pasowanie na przedszkolaka”, na które przybyli zaproszeni rodzice.

Wspomniane uroczystości obfitowały w liczne atrakcje. Pierwszą z nich było przedstawienie pt. „Urodziny Kubusia Puchatka” w wykonaniu dzieci z najstarszej grupy. Następnie nadszedł czas na prezentację programów artystycznych przez dzieci nowo przyjęte do przedszkola. Wierszyki oraz piosenki dziewczynki i chłopcy zaprezentowali znakomicie. Po występach miało miejsce uroczyste przyrzeczenie, zarówno dzieci jak i ich rodziców, oraz przyjęcie do grona przedszkolaków. Uroczystego pasowania dokonała Pani Dyrektor, dotykając ozdobną kredką dziecięcych ramion. Następnie każdy „nowy” przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom i słodki upominek. Na zakończenie wszystkie dzieci skosztowały pysznego miodu – przysmaku Kubusia Puchatka. To były niezapomniane chwile.

zdjęcia

 

Archiwum