„...Bo układanie

wierszy i piosenek

to nie są rzeczy,

które się łapie w powietrzu.

To one Cię łapią i wszystko

co można zrobić,

to pójść tam gdzie one

mogłyby Cię znaleźć...”

 

UROCZYSTE POŻEGNANIE PRZEDSZKOLA PRZEZ GRUPĘ TYGRYSKÓW

Na pożegnanie wszyscy razem
Hip ,hip ,hura,
hip, hip, hura,
 
hip, hip, hura,
 
Z całego serca, pełnym gazem,
Żegnamy Was,
 
żegnamy Was,
 
żegnamy Was.

Zakończenie roku szkolnego, świętowały również przedszkolaki z grupy „TYGRYSKI’ swoją uroczystość obchodziły w środę 18 czerwca. Dzieci przygotowały ciekawy program artystyczny. Śpiewały, tańczyły, recytowały. Wesoły śpiew i kolorowe tańce wzruszyły widownię, która nagrodziła wykonawców brawami.

Życzymy wam kochane dzieci miłych wakacji, dużo uśmiechów, słoneczka gorącego i w szkole pobytu miłego.

zdjęcia

 

UROCZYSTE POŻEGNANIE PRZEDSZKOLA PRZEZ GRUPĘ MĄDRYCH SÓW

Dziś jest dla nas bardzo ważny dzień, bo z przedszkolem musimy pożegnać się. Dziś po raz ostatni jesteśmy przedszkolaki, po wakacjach będą z nas dumne pierwszaki. Czas pożegnać lale, misie, klocki kolorowe, bo czekają na nas obowiązki całkiem nowe. Lecz w naszych serduszkach na zawsze pozostanie to nasze przedszkole i przemiłe Ciocie.

Takimi słowami wierszy i piosenek 17 czerwca 2014 r. żegnały się dzieci z grupy Mądrych Sów;. Starszaki pięknie ubrane z uśmiechem na twarzy zaprezentowały program artystyczny i zatańczyły poloneza. Na pamiątkę pobytu w przedszkolu otrzymały dyplomy i drobne upominki.

zdjęcia

 

13 czerwca 2014 r. – Podsumowanie całorocznych działań matematycznych w grupach Maleństw i Króliczków.

Rok szkolny 2013/2014 w naszym przedszkolu był rokiem pod hasłem „Z matematyką w przedszkolu”. W związku z tym 13 czerwca odbył się międzygrupowy konkurs matematyczny. Drużyny 3 i 4-latków mierzyły się z matematycznymi zadaniami. Liczyło się bezbłędne wykonywanie zadań i czas ich wykonania. Przedszkolaki walczyły o nagrody, a także o słodkie co nieco.

Wszystkim uczestnikom gorąco gratulujemy i życzymy rozwijania swoich matematycznych talentów!

zdjęcia

 

07 czerwiec 2014 r. (sobota) - Piknik Rodzinny w Cichowie

Tegoroczny Piknik Rodzinny przebiegał pod hasłem „Mama, Tata i Ja”.

Przedszkolacy wraz ze swoimi rodzicami zostali zaproszeni nad jezioro w Cichowie do Chaty Wodnika , gdzie czekało na nich moc atrakcji. Na początek dzieci zaśpiewały swoim rodzicom piosenkę, a każda grupa zaprezentowała się w różnorodnych układach tanecznych i gimnastycznych.

Po zakończeniu części artystycznej do wspólnych wesołych zabaw zaprosił Klaun Hary.  Na dzieci i rodziców czekało wiele atrakcji: wesoła muzyka, pokaz baniek mydlanych, malowanie twarzy i wata cukrowa. Dużym zainteresowaniem cieszyła się kolejka parkowa „Grześ”, dzięki której wszyscy mogli przenieść się w czasie do przeszłości.  Dla uczestników zabaw na świeżym powietrzu zorganizowany był poczęstunek: słodkie pączki i ptysie, kiełbaska z grilla, dla dorosłych kawa a dla dzieci soczek. Pogoda dopisała, wszyscy bawili się świetnie a uśmiechnięte i zadowolone dzieci były dowodem na to, że piknik cieszył się dużą popularnością i panowała na nim miła atmosfera.

zdjęcia

 

04 czerwiec 2014 r. - Dzień Dziecka na sportowo

W środę przedszkolaki z okazji Dnia Dziecka wyjechały na gostyński stadion świętować swój dzień na sportowo pod hasłem: „Sport to zdrowie”. Po rozgrzewce, która odbyła się przy zabawie ruchowej „Taniec połamaniec”  przedszkolaki przystąpiły do prawdziwej sportowej rywalizacji. Dzieci dzielnie uczestniczyły w zawodach. Odbyło się wiele trudnych i wymagających dużej wytrwałości konkurencji sportowych. Był bieg z piłką, rzuty woreczkami do celu, bieg z piłką tenisową na łopatce do piasku, skoki na piłce, zbieranie piłek itp. Rywalizacji sportowej towarzyszył głośny doping uczestników i nauczycielek. Zawody  zakończyły się uroczystym wręczeniem medali i upominków wszystkim przedszkolakom. Mali sportowcy bardzo poważnie potraktowali zawody sportowe i bardzo chętnie z wielkim poświęceniem w nich uczestniczyli wszyscy spisali się "na medal".

zdjęcia

 

14 maj 2014 r. – Wizyta w Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu.

W trosce o bezpieczeństwo przedszkolaków w środę wszystkie przedszkolaki udali się do Straży Pożarnej. Panowie strażacy zapoznali dzieci z wyposażeniem remizy, opowiedzieli ciekawostki na temat pracy strażaków, ostrzegali przed różnymi niebezpieczeństwami spowodowanymi nierozsądnym postępowaniem zarówno dzieci, jak i dorosłych. Na zakończenie odbył się pokaz umiejętności strażaków oraz prezentacja tzw. ściany wodnej. Każde chętne dziecko mogło na chwilę założyć prawdziwy hełm strażacki i usiąść w wozie operacyjnym.

zdjęcia

 

17 kwiecień 2014 r. – Śniadanie Wielkanocne

W czwartek 17 kwietnia, odbyło się w naszym przedszkolu uroczyste Śniadanie Wielkanocne. Dzieci, przedstawiciele Rady Rodziców i sponsorzy obejrzeli przedstawienie pt. „Wielkanocne zwyczaje”, w wykonaniu przedszkolaków z kółka teatralnego i wokalnego. Występ małych artystów przybliżył przedszkolakom tradycje i symbole związane z nadchodzącymi świętami. Po przedstawieniu dyrektor Jolanta Skrzypek złożyła wszystkim świąteczne życzenia i zaprosiła do sali Mądrych Sów, gdzie czekały pięknie nakryte stoły, aby zjeść wielkanocne śniadanie. Po posiłku dzieci poszły szukać koszyczków ze słodyczami od Wielkanocnego Zajączka. To nie było jednak takie proste, gdyż musiały wykonać wiele zadań. Znalezienie koszyczków wywołało u dzieci uśmiech na twarzach. Cała uroczystość sprawiła dzieciom dużo radości i wprowadziła je w świąteczny nastrój.

zdjęcia

 

21 marzec 2014 - Pożegnanie Zimy – Powitanie Wiosny w przedszkolu

Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno, my ciebie żegnamy, bo wiosnę witamy.

21 marca to jeden z tych dni w roku, na który dzieci w naszym przedszkolu czekają z wielką niecierpliwością. Udział w wiosennym korowodzie ulicami miasta, to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. W piątek nasze przedszkolaki w wiosennym barwnym korowodzie, ze słomianą kukłą Marzanny wyszły na ulice miasta, by wyrazić swą radość z przyjścia nowej pory roku. Idąc ulicami miasta dzieci śpiewały piosenki o wiośnie, szukały jej oznak w przyrodzie oraz wręczały przechodniom papierowe kwiaty – symbole wiosny. Przedszkolaki nie zapomniały również o uroczystym pożegnaniu Zimy. Po wiosennym pochodzie dzieci zaprowadziły Marzannę na plac przedszkolny, gdzie została spalona. Na pożegnanie zaśpiewały Marzannie piosenkę. Wszyscy uśmiechnięci i radośni, ciesząc się z nadejścia wiosny, wrócili do przedszkola.

zdjęcia

 

20 marzec 2014 – Wiosenne przedstawienie

W czwartek przedszkolaki wybrały się do GOK "Hutnik", gdzie miały okazję obejrzeć przedstawienie pt. „Wiosna jest tuż, tuż" w wykonaniu warszawskiego Teatru Banasiów.

zdjęcia

 

25 styczeń 2014 r. – Dzień Babci i Dziadka

Dnia 25 stycznia 2014 roku przedszkolaki zaprosiły swoje babcie oraz dziadków na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek oraz podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem recytowały wiersze, tańczyły oraz śpiewały piosenki. Występ wnuków wywołał u dziadków ogromną radość oraz wzruszenie.

zdjęcia

 

31 styczeń 2014 r. – Bal karnawałowy w przedszkolu

Jest karnawał, w karnawale wszyscy urządzają bale”.

I w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. W piątek sale i korytarze przedszkolne wyglądały jak z bajki - były kolorowe i wesołe, przystrojone karnawałowymi kulami, serpentynami i balonami. Przepięknie przebrane przedszkolaki z dumą prezentowały wymyślne stroje. Bohaterowie bajek, królewny, czarodzieje, zwierzątka zamieniły przedszkolną salę w magiczny i kolorowy świat. Przebierańcy świetnie bawili się, uczestnicząc z wielką ochotą we wspólnych zabawach i konkursach. Skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca, a z dziecięcych buzi nie znikały uśmiechy. W trakcie karnawałowych szaleństw można było posilić się słodką przekąską i napić soczku.

Imprezę prowadziła ciocia Marta przebrana za królową, a pomagał jej pajacyk, za którego przebrała się ciocia Julita. To była wspaniała zabawa.

zdjęcia

 

20 styczeń 2014 – Teatr Iluzji z Krakowa w naszym przedszkolu

zdjęcia

 

15 styczeń 2014 – Jasełka dla seniorów

W środę dzieci z kółka teatralnego i wokalnego wystąpiły z jasełkami przed seniorami z Domu Dziennego Pobytu i seniorami „Pogodna jesień”.

zdjęcia

 

11 styczeń 2014 – WOŚP

Dnia 11 stycznia 2014 r. po raz kolejny dzieci z naszego przedszkola wzięły aktywny udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, prezentując na scenie Gostyńskiego Domu Kultury „Hutnik” tańce i piosenki.

zdjęcia

 

20 grudzień 2013 r. – Jasełka i wigilia w przedszkolu

 „Oto Czas Bożego Narodzenia - a Dzieciątko, choć tak małe - zgromadziło całą salę...”

W tym dniu zanim wszyscy zasiedli do wspólnego stołu przedszkolaki obejrzały Jasełka w wykonaniu dzieci z kółka teatralnego i wokalnego, które zawsze podnoszą atmosferę i czynią ją bardzo wzruszającą.

Kiedy wszystko było gotowe, dzieci zebrały się w sali starszaków, gdzie czekali już na nich zgromadzeni goście. Ciocia Miranda, witała wszystkich bardzo ciepło i świątecznie. Następnie, wspólnie były śpiewane kolędy, wszyscy dzielili się opłatkiem i składali sobie życzenia. Po zjedzeniu obiadu przedszkolaki rozeszli się do swoich sal, gdzie czekały na nich upominki od Gwiazdora, który odwiedzał dzieci i rozmawiał z nimi .

Dzień Wigilii w naszym przedszkolu, jak widać, ma niecodzienną oprawę. Jest to dzień wyjątkowy, na który czekają przedszkolaki z niecierpliwością. I mimo, że wcześniej wszyscy mają bardzo dużo pracy, to dla tego jednego, wyjątkowego dnia warto włożyć tak wiele wysiłku.

zdjęcia

 

10 grudzień 2013 r. – Co tak pięknie gra?

We wtorek gościliśmy w naszym przedszkolu, pana Szymona, nauczyciela z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. J. Zeidlera w Gostyniu, który odwiedzał dzieci w salach prezentując im grę na instrumencie perkusyjnym. Instrument wzbudził duże zainteresowanie wśród przedszkolaków.

zdjęcia

 

29 listopad 2013 r. – Andrzejkowe wróżby

Koniec listopada, to czas Andrzejek – czarów, wróżenia, przepowiadania co przed nami. Nasze przedszkolaki również chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Zebraliśmy się więc w Sali Mądrych Sów, by w wigilię dnia Świętego Andrzeja wspólnie się pobawić, poczarować, powróżyć.

Były więc duszkowe tańce, życzenia na przyszłość. Dowiedzieliśmy się co nas czeka w niedalekiej przyszłości. Była wróżka i nawet czarowanie prawdziwą czarodziejską różdżką.

Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one nam wiele radości, były okazją do wspólnej zabawy.

zdjęcia

 

25 listopad 2013 r. – Święto Pluszowego Misia

Z okazji Święta Pluszowego Misia zawitali do naszego przedszkola niezwykli goście- małe i duże misie pluszowe. Przybyły one z dziećmi, aby świętować swoje urodziny. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały historii powstania pluszowego misia, a następnie same opowiadały o swoich ulubionych pluszakach. Kolorowały również postacie swoich ulubieńców  w wyniku czego powstała misiowa wystawa prac dziecięcych. Poza tym dzieci recytowały wierszyki, śpiewały piosenki o misiach. Na zakończenie dzieci odśpiewały urodzinowe "100 lat" dla swoich misiów. Dzieci zachwycone zabawą, konkursami i tańcem ze swoimi pluszowymi ulubieńcami miło spędziły czas.

zdjęcia

 

8 listopad 2013 – Obchody Święta Niepodległości.

"Piękna nasza Polska cała…” - pod takim hasłem w piątek 8.11.2013 r. zastała przedstawiona uroczystość, upamiętniająca obchody Święta Niepodległości w naszym przedszkolu. Wszystkie grupy przedszkolne w skupieniu obejrzały przedstawiony przez dzieci z kółka teatralnego i wokalnego montaż słowno-muzyczny. Były wiersze i piosenki patriotyczne. Nie mogło zabraknąć silnego akcentu, jakim jest odśpiewanie Hymnu. Na koniec dzieci wysłuchały legendy o „Warsie i Sawie”.

zdjęcia

 

18 październik 2013 – Urodziny Kubusia Puchatka i Pasowanie na przedszkolaka

W piątek w przedszkolu Kubusia Puchatka odbyła się szczególna uroczystość – XI Urodziny patrona – Kubusia Puchatka i Pasowanie na przedszkolaka. Uroczystość uświetniło przedstawienie pt. "Urodziny Kubusia Puchatka" w wykonaniu aktorów z grupy Mądre Sowy. Następnie pasowane dzieci z wielkim zaangażowaniem zaprezentowały program artystyczny, którym udowodniły wszystkim, że zasługują na miano „Prawdziwego Przedszkolaka” Ważnym elementem uroczystości było złożenie przysięgi oraz Akt Pasowania, podczas którego pani dyrektor wypowiadając słowa "Pasuję Cię na Przedszkolaka" dotykała ramienia każdego dziecka ogromnym ołówkiem. Dzieci otrzymały również pamiątkowe dyplomy i wspólnie z rodzicami skosztowały kubusiowego przysmaku - pysznego, złocistego miodziku.

zdjęcia

 

30.09.2013 – Teatrzyk w przedszkolu.

W poniedziałek przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt. „Przygody krasnala Pączka” poruszające tematykę zdrowego odżywiania.

zdjęcia

 

27.09.2013 – Dożynki w przedszkolu.

Pod koniec września zostały zorganizowane w przedszkolu dożynki. W uroczystości brały udział dzieci z całego przedszkola, pani dyrektor, personel i zaproszeni goście - sponsorzy: Państwo Twardowscy z Brzezia, Prezes Banku Spółdzielczego Marek Banaszak, Przewodniczący Rady Rodziców Piotr Gorynia. Dzieciaki z grup Króliczki, Tygryski, Mądre Sowy i Hefalumpki pod kierunkiem swoich pań przedstawiły program złożony z zabaw i przyśpiewek ludowych oraz wierszy i inscenizacji związanych ze świętem plonów. Uroczystość odbyła się w pięknie udekorowanej sali GOK „Hutnik”.

Po powitaniu wszystkich przybyłych gości, dzieci, jak karze polski obyczaj, wręczyły gospodyni przedszkola, czyli naszej cioci dyrektor pięknym wieniec dożynkowy. Następnie dzieci z poszczególnych grup wręczały gościom bochny chleba.

W dalszej części dzieci przedstawiły ciekawą inscenizację „Żniwiarze”. Wcielały się w postacie rolników, młynarza, żniwiarza, piekarza, gospodarza, pokazywały jaka jest długa droga od ziarenka zboża do bochenka chleba. Wszystkie były pięknie przebrane i miały ciekawe rekwizyty. Nie obyło się bez tremy, dla niektórych dzieci był to pierwszy występ przy tak dużej publiczności. Odbył się również pokaz tańca ludowego w wykonaniu Zespołu „Młodzi Biskupianie” ze Starej Krobi pod kierunkiem pań opiekunek. Cały występ został nagrodzony gromkimi brawami przez publiczność.

Wszyscy uczestnicy uroczystości zostali poczęstowani ciastem drożdżowym i pokrojonym chlebem dożynkowym. Świeży chlebek smakował dzieciom wyśmienicie.

Na zakończenie wszyscy wspólnie bawili się przy starych ludowych piosenkach.

Myślimy, że takie imprezy rozwijają u dzieci potrzebę wiedzy o kulturze regionalnej i narodowej, uczą dzieci szacunku do pracy rolnika, żniwiarza, młynarza i piekarza, ale i dają dzieciom dużo radości.

zdjęcia

 

02.09.13 Witamy po wakacjach!

Witamy wszystkie Przedszkolaki w nowym roku szkolnym 2013/2014, szczególnie  ciepło witamy nowe dzieci, życząc im uśmiechu na buziach oraz szybkiej adaptacji w przedszkolu. Mamy nadzieję, że ten rok przyniesie nam wszystkim wiele radości, wspólnych zabaw i odkrywania tego, co jeszcze nie odkryte.

 

Archiwum