„...Bo układanie

wierszy i piosenek

to nie są rzeczy,

które się łapie w powietrzu.

To one Cię łapią i wszystko

co można zrobić,

to pójść tam gdzie one

mogłyby Cię znaleźć...”

 

21 czerwiec 2013 r. – Pożegnanie 6-latków.

Pożegnanie 6-latków to czas niezwykły i niezapomniany zarówno dla dzieci, rodziców, jak i nas nauczycieli. Kończy się bowiem czteroletni okres przyjaźni, wspólnych zabaw i spotkań, wspólnej pracy. Dzieci z maluszków zagubionych i nieśmiałych stały się samodzielnymi, odważnymi starszakami, pełnymi pomysłów, ciekawymi świata, chętnymi do podejmowania nowych, coraz trudniejszych zadań. Mamy nadzieję, że dobrze przygotowane niebawem rozpoczną nowy etap w swoim życiu.

W piątek odbyła się oficjalne pożegnanie 6-latków. Uroczystość rozpoczęła się o godziny 12:00 w sali gostyńskiego kina „Pod kopułą”, którą rozpoczęły dzieci z młodszych grup, żegnając swoich kolegów wierszem, piosenką i tańcem.

Pożegnalny program artystyczny najstarszych przedszkolaków obfitował w wiersze, piosenki podziękowania dla pracowników przedszkola, a także tańce. Całą uroczystość zakończył taniec "Polonez"- który dzieci wykonały z wielką powagą i dostojnością Na zakończenie 6-latki otrzymały dyplom ukończenia przedszkola, upominki, oraz pamiątkowe zdjęcie.

Oprócz radości z nadchodzących wakacji towarzyszył nam, pracownikom przedszkola oraz dzieciom i ich rodzicom, smutek powodu rozstania, ale ku zapewnieniom dzieci kończących przedszkole możemy się spodziewać, że o nas tak szybko nie zapomną.

Życzymy Wam Drogie Dzieci masy sukcesów w nauce, samych 6 i 5, przyjaźni i wielu ciekawych przygód w ławie szkolnej. Rodzicom dziękujemy za pomoc i współpracę, za rzetelne i systematyczne wspieranie kadry pedagogicznej w realizacji zadań statutowych przedszkola. Życzymy wszystkim udanych, bezpiecznych wakacji i pięknej pogody.

zdjęcia

 

18 czerwiec 2013 r. – Wizyta mrówek.

A to dopiero niespodzianka, naszych przedszkolaków odwiedziły jakieś dziwne postacie-mrówki, które rozdawały dzieciom kolorowanki i zapraszały na sobotni piknik organizowany przez PSB - Mrówka dla mieszkańców Gostynia.

zdjęcia

 

12 czerwiec 2013 r. – Wizyta w gospodarstwie agroturystycznym w Kluczewie.

W środę nasze przedszkolaki z grup: Króliczki, Tygryski, Mądre Sowy i Hefalumki wyjechały na wycieczkę do Kluczewa do „Starej Chaty u Kowola”. Celem wycieczki było podsumowanie rocznego zadania „Na wielkopolskiej wsi” oraz poznanie starodawnych tradycji wielkopolskich związanych z życiem ludzi na wsi. Dzieci miały okazję zobaczyć jak dawno temu prasowano, maglowano, jak wyglądała walizka do dalekich podróży, a także obserwowali wyrób masła . Jednak największą frajdę sprawiły dzieciom bezpośrednie kontakty z małymi króliczkami i kózkami, które mogły dotykać, nosić oraz karmić. Na bezpiecznym terenie, w otoczeniu zieleni i drzew dzieci mogły bawić się jeżdżąc na hulajnogach, ciągnąć wózek, skakać i biegać. Dużą atrakcją była przejażdżka bryczkami oraz zabawy w „domkach Baby Jagi”. Ponadto dzieci poznały pracę kowala, który na ich oczach wykuł podkowę. Sama kuźnia wywarła na dzieciach niezapomniane wrażenie. Oczywiście nie mogło zabraknąć smakołyków w postaci rogalików oraz kiełbasy samodzielnie upieczonej nad ogniskiem. Była to bardzo atrakcyjna wycieczka, która z pewnością pozostanie wśród miłych wspomnień wszystkich dzieci.

zdjęcia

 

11 czerwiec 2013 r. – Występy artystyczne na gostyńskim rynku.

W ramach promocji nowego i pięknego rynku przedszkolaki z grup: Króliczki, Tygryski, Madre Sowy i Hefalumki zaprezentowały dla mieszkańców Gostynia piosenki i tańce, których uczyły się w ciągu roku szkolnego.

zdjęcia

 

11 czerwiec 2013 r. – Mecz piłki nożnej.

W słoneczny i piękny wtorek zostały rozegrane dwa mecze piłki nożnej. Pierwszy pomiędzy drużynami 6-latków i drugi pomiędzy drużynami 5-latków. Po losowaniu z gr. Mądrych Sów i Hefalumpków wyłoniono drużynę żółtych i czerwonych a z gr. Tygrysków i Hefalumpków wyłoniono drużynę pomarańczowych i zielonych. Mecze sędziował tata Marysi i Krzysia z Mądrych Sów, pan Piotr Kaźmierski.

Podsumowując wyniki: mecz najstarszych przedszkolaków wygrał zespół żółtych 5:3, natomiast mecz młodszych przedszkolaków wygrał zespół pomarańczowych, karnymi 2:1. Gratulujemy. Rosną nam super sportowcy.

zdjęcia

 

7 czerwiec 2013 – Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego w Przedszkolu Miejskim nr 7.

Przedszkolaki z kółka plastycznego brały udział w Między-przedszkolnym Konkursie Plastycznym „Wiosna wokół nas” ogłoszonym przez Przedszkole Miejskie nr 7. Wśród laureatów znalazły się: Zofia Wojciechowska, która zajęła III miejsce i Antonina Gościańska, która otrzymała wyróżnienie.  Gratulujemy talentu i pomysłowości.

zdjęcia

 

3 czerwiec 2013 r. – Dzień Dziecka.

W tym roku Dzień Dziecka w naszym przedszkolu obchodzony był 3 czerwca. Tego dnia na dzieci czekało wiele atrakcji już przy wejściu witał je Kubuś Puchatej i disneyowskie postacie: myszka Miki i Minnie, wspólne zabawy i tańce. Dodatkowo z okazji swojego święta, dzieci otrzymały upominki ufundowane przez Radę Rodziców – kolorowe książeczki. Jednak największą niespodzianką dla przedszkolaków było przedstawienie pt. „Brzydkie kaczątko” przygotowane przez rodziców dzieci z grupy Króliczków, Tygrysków i Mądrych Sów. Występ rodziców dzieci nagrodziły owacją na stojąco i kwiatami. Ten pełen radości dzień na pewno pozostanie długo w pamięci przedszkolaków.

zdjęcia

 

25 maj 2013 r. – Pikniki rodzinny w Cichowie.

Tegoroczny piknik przebiegał pod hasłem „Na wiejską nutę”, w którym uczestniczyły całe rodziny naszych przedszkolaków. Tym razem pogoda zbytnio nie dopisała, ale pogodne nastroje uczestników nie pozwoliły zepsuć wspaniałej atmosfery zabawy na świeżym powietrzu. Dzieci z każdej grupy wiekowej popisywały się swoimi umiejętnościami w tańcu. Prezentowały się w tańcu towarzyskim w parach i tańcu grupowym dedykując je swoim rodzicom z okazji ich święta. Piknikowi towarzyszyło mnóstwo atrakcji. Była wielka dmuchana zjeżdżalnia, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, można było pojeździć na konikach oraz obejrzeć pokaz baniek mydlanych. Podczas pikniku nikt nie był głodny. Można było zasmakować specjałów kuchni wiejskiej: wiejskiego chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem, kiełbaski z grilla i pysznej drożdżóweczki. Cała uroczystość przebiegła w atmosferze radości i zadowolenia, o czym świadczyły uśmiechy widniejące na twarzach zarówno dzieci, jak i dorosłych. Piknik zorganizowany został przez Dyrektora, Grono Pedagogiczne i Radę Rodziców Przedszkola Miejskiego nr 5 w Gostyniu.

zdjęcia

 

12 maja 2013 r. - X Powiatowym Konkurs Piosenki Przedszkolnej w Krobi.

Julia Dypczyńska i Natalia Sierżant reprezentowały nasze przedszkole na X Powiatowym Konkursie Piosenki Przedszkolnej – Krobia 2013. Komisja doceniła zdolności wokalne Julii, która zajęła I miejsce. Dziewczynki należą do kółka wokalnego działającego w naszym przedszkolu pod kierunkiem Marioli Ślusarek i Mirandy Witczak. Gratulujemy wokalistkom i ciociom, które włożyły duży trud w przygotowanie dziewczynek i wybór repertuaru.

zdjęcia

 

06 maj 2013 – Wycieczka do Kościana.

W tym roku szkolnym dzieci 6 letnie z grup Mądre Sowy i Hefalumpki wyjechały na wycieczkę do Kościana – park rekreacyjny „Nenufar”, gdzie wesoło i miło spędziły czas ze swoimi rodzicami.

zdjęcia

 

30 kwiecień 2013 – udział w IX Biegu Patrona.

Z okazji obchodów święta patrona Szkoły Podstawowej nr 5 im. Ks. Kranciszka Olejniczaka w Gostyniu nasze najstarsze przedszkolaki (Mądre Sowy i Hefalumpki) uczestniczyły w Bieg Smerfa na dystansie 200 m dla dziewczynek i chłopców.

Wśród zwycięzców znaleźli się:

dziewczynki:

II miejsce – Natalia Sierżant

IV miejsce – Maria Ulatowska

V miejsce – Agata Szymankiewicz

chłopcy:

II miejsce – Igor Cwikliński

V miejsce – Dawid Pszonka

VI miejsce – Franciszek Zawieja

GRATULUJEMY !!!

zdjęcia

 

28 marzec 2013 r. – Śniadanie Wielkanocne i Zajączek w przedszkolu.

W czwartek w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Świąt Wielkanocnych – Śniadanie Wielkanocne. Zanim wszystkie dzieci usiadły do świątecznego stołu, obejrzały przedstawienie przygotowane przez dzieci z gr. „Tygryski”, „Mądre Sowy”, „Heflumpki” i z kółka wokalnego. Na naszą uroczystość zostali zaproszeni goście” sponsorzy i przedstawiciele Rady Rodziców. Występ małych artystów przybliżył przedszkolakom tradycje i symbole związane z nadchodzącymi świętami.

Po przedstawieniu Pani Dyrektor odczytała dzieciom list od wielkanocnego zajączka, potem zaprosiła gości i dzieci na świąteczne śniadanko do dużej sali. Tam czekały na wszystkich stoły zastawione tradycyjnymi potrawami wielkanocnymi a Pani Dyrektor Jolanta Skrzypek złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Po śniadanku dzieci poszły szukać koszyczków ze słodkimi upominkami od Zajączka. Odnalezienie ich wywoływało wielką radość i uśmiech na twarzach naszych przedszkolaczków. Takie radosne przeżycia na długo pozostaną w pamięci.

zdjęcia

 

28 marzec 2013 r. – Świąteczne przedstawienie w żłobku.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych przedszkolaki zaprezentowały świąteczne przedstawienie naszym milusińskim ze żłobka „Kraina Baśni” w Gostyniu.

zdjęcia

 

27 marzec 2013 r. - Pożegnanie zimy – powitanie wiosny.

21 marca to jeden z tych dni w roku, na który dzieci w naszym przedszkolu czekają z wielką niecierpliwością. Udział w wiosennym korowodzie ulicami miasta, to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. Ogromne emocje wśród naszych przedszkolaków, wzbudziły już same przygotowania do pochodu. Dzieci z wielkim zaangażowaniem pomagały w wykonaniu kukły Marzanny. W tym roku żegnanie zimy i poszukiwania wiosny odbyły się z małym opóźnienie bo 27 marca, gdyż zima była mroźna i dość uparta. Ale gdy tylko zrobiło się troszeczkę cieplej, nasze przedszkolaki w wiosennym, barwnym korowodzie ze słomianą kukłą Marzanny oraz kolorowymi wiosennymi kwiatami wyszły na ulice miasta, by wyrazić swą radość z przyjścia nowej pory roku. Idąc ulicami miasta dzieci śpiewały piosenki o wiośnie oraz wręczały przechodniom kwiaty – symbole wiosny. Tego dnia nasze przedszkolaki nie zapomniały również o uroczystym pożegnaniu Zimy. W wiosennym pochodzie dzieci zaprowadziły Marzannę na przedszkolny plac zabaw. Na pożegnanie zaśpiewały Marzannie piosenkę i jak tradycja ludowa nakazuje spaliliśmy Marzannę-zimową pannę. Wszystkie dzieci uśmiechnięte i radosne już tylko wróciły do przedszkola.

zdjęcia

 

20 marzec 2013 r. – Przedstawienie w GOK „Hutnik”

W środę przedszkolaki obejrzały świąteczne przedstawienie pt. „Barankowy gaik”.

zdjęcia

 

19 marzec 2013 r. - Wiosenny koncert w Państwowej Szkole Muzycznej w Gostyniu.

Najstarsi przedszkolacy z grup: „Tygryski”, „Mądre Sowy” i „Hefalumpki” zostali zaproszeni przez uczniów i nauczycieli szkoły muzycznej na Wiosenny koncert, gdzie mogli posłuchać utworów granych na różnych instrumentach przez najzdolniejszych uczniów.

zdjęcia

 

Dnia 02 lutego 2013 r. w sali widowiskowej GOK „Hutnik” odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Jolanta Skrzypek, która serdecznie powitała przybyłych gości, złożyła życzenia i zaprosiła do obejrzenia występów przygotowanych przez wnuki.

Część artystyczną wszystkie dzieci rozpoczęły od zaśpiewały swoim Babciom i Dziadkom  „Sto lat”,  a wierszem , piosenką i tańcem wyrażały swoją miłość i wdzięczność za trud włożony w ich wychowanie. Nasi mili gości zostali zaproszeni na słodki poczęstunek – kawę, herbatę i ciasto upieczone przez mamy przedszkolaków. Było to wyjątkowe spotkanie, pełne radości, szczęścia i dumy ze swoich wnuków. Przedszkolnym babciom i dziadkom życzymy wiele radości i samych słonecznych dni.

zdjęcia

 

16 styczeń 2013 r. – Ferie - Edukacyjny teatr magii w GOK "Hutnik"

Przedszkolaki wybrały się na „Edukacyjny teatr magii” czyli pokaz iluzjonistyczny w wykonaniu Łukasza Podymskiego – laureata krajowych konkursów w iluzji scenicznej.

zdjęcia

 

14 styczeń 2013 r. – Ferie zimowe – spotkanie z policjantem; teatrzyk.

Pierwszego dnia ferii przedszkolaki wybrały się do GOK „Hutnik” na spotkanie z policjantem, który przeprowadził rozmowę na temat – „Bezpieczne ferie” oraz obejrzały spektakl teatralny pt. „Śpiąca królewna”.

zdjęcia

 

12 styczeń 2013 r. – WOŚP

Tak nasze przedszkolaki grały podczas XXI edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

zdjęcia

 

12 styczeń 2013 r. – „Zagrajmy dla Jonasza”.

Dzieci z przedszkola dołączyły do grona „Ludzi dobrej woli” i wystąpiły z programem artystycznym podczas akcji charytatywnej, mającej na celu uzbieranie jak największej ilości środków na zakup protezy nogi dla Jonasza Jankowiaka, który był naszym wychowankiem.

zdjęcia

 

11 styczeń 2013 r. - Bal w przedszkolu.

Karnawał, to czas zabaw nie tylko dorosłych, ale także dzieci. W piątek przedszkolna sala zabaw zamieniła się w magiczny, kolorowy świat. Na bal przybyły księżniczki, damy dworu i wróżki w pięknych, balowych sukniach. Byli też królowie i książęta. Nie zabrakło Batmana, Spidermana, Pirata i Kowboja. W takt muzyki podrygiwały biedronki, kwiatki, Czerwone Kapturki… Podczas trwania zabawy odbyły się różne qry i konkursy, w których dzieci chętnie brały udział. Najważniejsza jednak była wspólna zabawa przy muzyce, która przysporzyła wszystkim wiele radości.

Dziękujemy wszystkim za udaną zabawę i zapraszamy za rok.

zdjęcia

 

20 grudzień 2012 r. - Wigilia i gwiazdor w przedszkolu

Dnia 20 grudnia 2012 r. do naszego przedszkola zawitał najbardziej oczekiwany przez dzieci przedświąteczny gość – Gwiazdor. Przybył ze świątecznymi prezentami dla każdego przedszkolaka. Dzieci otrzymały prezenty, za które pięknie podziękowały wesołą piosenką lub kolędą. Niektóre z dzieci złożyły Gwiazdorowi uroczystą przysięgę poprawy swojego zachowania, którą zapieczętowały całuskiem Gwiazdora w brodę.

zdjęcia

 

20 grudzień 2012 r. – Jasełka  w naszym przedszkolu.

Przedszkolaki z najstarszych grup „Mądre Sowy” i „Hefalumpki” oraz  z Kółka wokalnego zaprezentowały naszym dzieciom Jasełka. W uroczysty i miły nastrój świąteczny wprowadziła nas Julka  Dudek grając kolędy na instrumencie klawiszowym keyboard.

zdjęcia

 

19 grudzień 2012 r. – Jasełka w Domu Dziennego Pobytu w Gostyniu.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia przedszkolaki z grupy „Mądre Sowy”, „Hefalumpki” i  „Kółka wokalnego” zaprezentowały seniorom Jasełka, zaśpiewały kolędy i złożyły życzenia.

zdjęcia

 

10 grudzień 2012 r. – Teatrzyk w GOK „Hutnik”

Przedszkolaki w Hutniku obejrzały świąteczne przedstawienie pt. „Gdy pierwsza gwiazdka zaświeci”.

zdjęcia

 

06 grudzień 2012 r. – Dzieci listy piszą do Gwiazdora

Gwiazdor spełnia marzenia wszystkich dzieci, które co roku w wigilijny wieczór czekają na prezenty. Nie tylko z Finlandii, bo każdy może wysłać list do Gwiazdora. Pracowity Staruszek w swoim lapońskim biurze na pewno go przeczyta... i 24 grudnia przyniesie prezenty wszystkim grzecznym dzieciom.

W czwartek nasze przedszkole odwiedził pan listonosz i zabrał listy do Gwiazdora, które przygotowały przedszkolaki. Były w nich największe marzenia i oczekiwania, ale czy się spełnią, dzieci dopiero dowiedzą się w wigilię. Muszą cierpliwie poczekać.

zdjęcia

 

30 listopad 2012 r. - Andrzejki w przedszkolu

W piątek 30 listopada w naszym przedszkolu jak co roku, zorganizowano andrzejki. Dzieci przeniosły się w zaczarowany świat magii i wróżb. Na uroczystości pojawiła się „Andrzejkowa wróżka", która przy pomocy różdżki czarowała dzieci i zapraszała do wspólnej zabawy. Po zabawach tanecznych wszyscy rozeszli się do swoich sal, gdzie czekał słodki poczęstunek. Gdy już brzuszki były pełne nadszedł czas na  przepowiadanie dzieciom przyszłości, m.in. jaki zawód będą wykonywać, gdzie udadzą się w podróż, czy też czego powinny się wystrzegać. Nie zabrakło ustawiania bucików i tradycyjnego lania wosku. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy przy piosenkach z repertuaru dziecięcego. Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji. Serdecznie dziękujemy rodzicom za dostarczenie słodyczy i owoców.

zdjęcia

 

25 listopad 2012 r.- Światowy Dzień Pluszowego Misia.

26.11.2012 roku, w naszym przedszkolu dzieciaki obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Prawie wszystkie przyniosły do przedszkola ulubione, „misiowe“ przytulanki. Były misie małe i średnie a także misie olbrzymy, różowe, niebieskie, brązowe i kilkukolorowe, w ubrankach, z kokardami, w kapelusikach... Nie było dwóch jednakowych, każdy był piękny i wyjątkowy... Zaraz po pierwszym śniadaniu wszystkie przedszkolaki zebrały się w sali „Mądrych Sów”, gdzie czekała na nich niespodzianka – występy starszaków pt. „Misie - zuchy”. Po występach najstarszych przedszkolaków młodsi zaprezentowali się w krótkich programach artystycznych o misiowej tematyce. Potem były wspólne zabawy integracyjne. Na zakończenie przedszkolaki obejrzały bajki o misiach: „Miś Uszatek”, „Miś Colargol” i „Gumisie”.

zdjęcia

 

14 listopad 2012 r. - Przedszkolaki w gospodarstwie rolnym.

Zgodnie z realizacją zadania rocznego „Na wielkopolskiej wsi” w środę przedszkolaki udały się na wycieczkę do gospodarstwa rolnego Państwa Twardowskich w Brzeziu. Wychowankowie mieli okazję na własne oczy zobaczyć prawdziwe gospodarstwo rolne, poznać hodowlę i pielęgnację wiejskich zwierząt oraz zobaczyć maszyny niezbędne w pracy rolnika. Dzieci oglądały różne zwierzęta hodowlane, np. kury, indyki, krowy, cielaczki, małe prosięta, byki, a przy okazji także sarenkę, koty i psy. Mogły też zobaczyć oborę, chlewnię i kurnik, gdzie mieszkają zwierzęta. Dla niektórych dzieci, kontakt z typowym gospodarstwem rolnym był pierwszym w życiu. Przedszkolaki były bardzo zainteresowane i zadawały mnóstwo pytań, na które gospodarze chętnie odpowiadali. Wyprawa zakończyła się słodkim poczęstunkiem: ciastem, cukierkami, na stole znalazły się również soczyste owoce, smaczne kiszone ogórki, słodka marchewka i soczki do picia. Wszystko to zorganizowali i ufundowali gospodarze - Państwo Twardowscy i mama Nikoli z Króliczków Pani Magda Szajbel, którym serdecznie dziękują przedszkolaki, dyrektor oraz cała kadra przedszkolna.

zdjęcia

 

08 listopad 2012 r. – Teatr w przedszkolu.

Przedszkolaki obejrzały przedstawienie  o czystości i higienie na co dzień pt. „Benek Brudasek”.

zdjęcia

 

05.11.2012 r. - Konkurs Piosenki Patriotycznej.

Dzieci z zespołu wokalnego „Puchatkowe nutki” uczestniczyły w „Konkursie Piosenki Patriotycznej", zorganizowanym w  Ochronce Sióstr Służebniczek. W kategorii „Zespoły” nasze przedszkolaki zdobyły I miejsce, natomiast w kategorii „Soliści” Julia Dypczyńska 6 lat, zajęła III miejsce. Wszyscy zwycięscy zostali zaproszeni do udziału w koncercie finałowym podczas spotkania pt. "Niepodległość z Kotylionem"

zdjęcia

 

05 listopad 2012 r. - Spotkanie z policjantem w przedszkolu.

W tym roku w naszym przedszkolu  zostało zorganizowane spotkanie z przedstawicielami Powiatowej Policji w Gostyniu. Policjanci poruszyli zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa dzieci na drodze, przypomnieli podstawowe zasady przechodzenia przez jezdnię, jak należy zachować się w sytuacjach zagrożeń np.: gdy się zgubią w sklepie oraz w kontaktach z obcymi ludźmi, korzystania z fotelików podczas jazdy samochodem. Goście opowiedzieli o swej pracy oraz zademonstrowali akcesoria policyjne. Przedszkolaki w skupieniu słuchały rad i wskazówek. Największą atrakcją była jednak możliwość obejrzenia radiowozu.

zdjęcia

 

24 październik 2012 r. - Spotkanie ze Strażą Miejską.

W środę 24 października 2012 r. w przedszkolu odbyło się spotkanie z przedstawicielami Straży Miejskiej.

Podczas pogadanki z dziećmi nasi goście, przy aktywnym udziale dzieci, przypomnieli miejsca i zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Przedszkolaki miały okazję wykazać się wiedzą na temat znajomości wybranych znaków drogowych, funkcji sygnalizacji świetlnej oraz pasów. Nasi goście przypomnieli również dzieciom zasady dotyczące kontaktów z osobami nieznajomymi. Uświadomiono dzieciom niebezpieczeństwa, grożące im ze strony osób obcych, poinformowano, w jaki sposób powinny reagować w sytuacji kryzysowej. Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły gościom laurki z podziękowaniem za poświęcony czas i poszerzenie wiedzy o zasadach bezpieczeństwa.

zdjęcia

 

16 październik 2012 r. – „X Urodziny Kubusia Puchatka” i „Pasowanie na przedszkolaka”.

Dzień 16 października pozostanie na długo w pamięci dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 5 im. Kubusia Puchatka i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się ważna przedszkolna uroczystość – „X Urodziny Kubusia Puchatka” jako patrona przedszkola i „Pasowanie na Przedszkolaka”.

W uroczystości brali udział rodzice 3 letnich "Maleństw”, 4 letnich „Króliczków”, 6 letnich „Mądrych Sów”, 5-6 letnich „Hefalumpków”, wychowawcy grup oraz pani dyrektor.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania dzieci i ich rodziców. Dla nowych przedszkolaków grupa "Mądrych Sów" przygotowała specjalne, powitalne przedstawienie pt. „Urodzinowe przyjęcie”.

Następnie nowe i koleżanki i koledzy zaprezentowali się w krótkim programie artystycznym, dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyk, zabawy ruchowe i taniec. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor Jolanta Skrzypek symbolicznym ołówkiem dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplomik pasowania.

Po uroczystym pasowaniu dzieci nastąpiło pasowanie rodziców na Rodziców Przedszkolaka poprzez składanie przysięgi. Na zakończenie uroczystości wszyscy uczestnicy jak przystało na prawdziwego kubusiowego przedszkolaka, musieli skosztować choć jednej chrupki z Kubusiowym miodzikiem.

Wszystkim podobała się zabawa, chociaż w niejednym oku mam pojawiły się łzy wzruszenia.

zdjęcia

 

27 wrzesień 2012 r. – Teatrzyk w przedszkolu.

W czwartek dzieci obejrzały przedstawienie pt. ”Kalejdoskop Zagrożeń – bezpieczeństwo”. Dzieci poznając przygody bohaterów bajki, uczyły się przechodzenia przez jezdnię, poznawały niebezpieczeństwa związane z agresywnymi zwierzętami. Dowiedziały się co to jest Internet i co czyha na nich, kiedy zaufają osobie, której nie znają, o zagrożeniach płynących z alkoholu, narkotyków i papierosów. Pomocą służyła postać policjantki.

zdjęcia

 

Wrzesień 2012 r. – Akcja zbierania kasztanów i puszek po napojach.

Serdecznie witamy wszystkie dzieci i rodziców w nowym roku szkolnym 2012/2013. Chętnych rodziców wraz z dziećmi zapraszamy do włączenia się w naszą akcję „Zbierania kasztanów”, które gromadzimy w wiklinowym koszu umieszczonym w holu naszego przedszkola. Pozyskane pieniądze, jak co roku, zostaną przeznaczone dla dzieci. Akcja zbierania puszek po napojach trwa nadal. Gromadzimy je w koszu pod przedszkolnym balkonem. Wszystkim, którzy przyłączą się do naszej akcji serdecznie dziękujemy.

 

18 wrzesień 2012 - ,,Święto pieczonego ziemniaka"

W tym roku w naszym przedszkolu zostało zorganizowane „Święto Pieczonego Ziemniaka”,  które odbyło się 18 września. Był to jeden z cieplejszych dni jesiennych, słońce przygrzewało i wszyscy byli w doskonałych humorach. Najstarsze grupy na zaproszenie Państwa Piotrowskich (dziadkowie Igora z Tygrysków) udały się na wykopki do Starego Gostynia. Po wyczerpującej pracy dzieci pojechały do leśniczówki Klonówka, gdzie czekał na nich poczęstunek przygotowany przez babcię Igora. Tata Igora rozpalił ognisku i na ruszcie piekły się ziemniaki i kiełbaski. Największą frajdą oprócz pieczenia kiełbasek i ziemniaków sprawiły dzieciom zabawy i gry na świeżym powietrzu. Ten jesienny dzień pachnący pieczonym ziemniakiem na pewno wszyscy będą długo pamiętać, gdyż wrażeń było co niemiara.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY PAŃSTWU PIOTROWSKIM I GROCKIM ZA ZORGANIZOWANIE NAM TEGO WSPANIAŁEGO ŚWIĘTA.

zdjęcia

 

Archiwum