Szybko przełamali lody i spędzili bajkowe przedpołudnie. Mowa o przedszkolakach i gimnazjalistach, którzy w ramach projektu, realizowanego ze środków Działaj Lokalni spotkali się w Przedszkolu Miejskim nr 5, by wspólnie poczytać bajki i wykonać ilustracje do baśni. A to dopiero początek! Efektem finalnym przedsięwzięcia będzie wspólne przedstawienie teatralne.

W naszej bajce, czyli o przyjaźni przedszkolno – gimnazjalnej” – to nazwa projektu, który łączy przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 5 im. Kubusia Puchatka w Gostyniu oraz gimnazjalistów z Gimnazjalistów nr 2 w Gostyniu. W ramach projektu obie grupy we wrześniu czytać będą bajki i wykonywać ilustracje do baśni. Powstanie także autorski scenariusz, na podstawie którego w grudni młodzi aktorzy wystawią sztukę. Grupa muzyków zapewni muzyczny aranż przedstawienia, a uczestnicy projektu pod okiem instruktorów samodzielnie wykonają scenografię i stroje potrzebne na teatralnych deskach. Przedszkolacy wyjadą także na wycieczkę do „Krainy Orła Białego” do Starego Gostynia.

Pierwsze spotkanie w ramach projektu miało miejsce w poniedziałek 12 września. Uczniowie Gimnazjum nr 2 w Gostyniu pod okiem nauczyciela Elżbiety Marciniak – Krenz odwiedzili wszystkie grupy przedszkolne i przeczytali dzieciom swoje najukochańsze bajki. Cykl spotkań potrwa przez cały wrzesień.

Projekt realizowany jest z programu „Działaj Lokalnie” ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Stowarzyszenia: „Dziecko”. Wsparcia organizacyjnego udziela realizatorom Stowarzyszenie: „Ja też pomagam”.

WYJŚCIE DO KSIĘGARNI
październik 2016 r.

W ramach projektu "W naszej bajce, czyli o przyjaźni przedszkolno- gimnazjalnej" przedszkolaki z grupy "Super Mądre Sowy" udały się do księgarni. Celem wycieczki był zakup książek do przedszkolnej biblioteki. Starszaki, z pomocą pani ekspedientki, wybierały książki dla wszystkich dzieci z przedszkola tak, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dzieci bardzo chętnie podjęły się tego odpowiedzialnego zadania i z uwagą wybierały odpowiednie książki. "Super Mądrym Sowom" bardzo dziękujemy za wzbogacenie zasobów przedszkolnej biblioteki!

WYCIECZKA DO "KRAINY ORŁA BIAŁEGO"
wrzesień 2016 r.

20 oraz 21 września wszystkie Przedszkolaki wzięły udział w wycieczce do "Krainy Orła Białego" w Starym Gostyniu. Czekało tam na nas mnóstwo atrakcji. Przede wszystkim mieliśmy możliwość poznania kilku polskich legend i teraz już kim był Lech, Czech i Rus, a także wiemy dlaczego myszki zjadły Popiela. Duże wrażenie zrobiły na nas rzeźby głównych bohaterów. Ponadto mogliśmy karmić ryby, kozy, owce i konia, liczyliśmy żaby, a także szukaliśmy różnych ptaków na drzewie. Musieliśmy również odnaleźć drogę powrotną z kukurydzianego labiryntu. Jednak największą atrakcją dla dzieci był plac zabaw z basenem z kulkami, w którym mogły się zrelaksować.

zdjęcia: Mądre Sowy, Tygryski

zdjęcia: Hefalumpy, Króliczki, Maleństwa