„...Bo układanie

wierszy i piosenek

to nie są rzeczy,

które się łapie w powietrzu.

To one Cię łapią i wszystko

co można zrobić,

to pójść tam gdzie one

mogłyby Cię znaleźć...”

 

PODSUMOWANIE ROCZNEGO PLANU PRACY „ŻYJ ZDROWO I KOLOROWO Z KUBUSIEM PUCHATKIEM”

Zdrowe nawyki, zdrowe odżywianie to tematy, które nie mają dla nas tajemnic. W tygodniu poświęconym podsumowaniu zadania rocznego pt. "Żyj zdrowo i kolorowo z Kubusiem Puchatkiem" dzieci z gr. Tygrysków wykonały sałatkę owocową, a ich koledzy z gr. Pszczółek owocowy sok. Przypomnieliśmy sobie zasady zachowywania się przy stole i skosztowaliśmy zdrowych pyszności. Niestety ze względu na warunki pogodowe nie mogliśmy dołączyć do przyjaciół z gr. Pszczółek. Przedszkolaki swoją witaminową sałatką podzieliły się z pracownikami przedszkola.

zdjęcia

 

ZBIERAMY PLONY

W ogródku pojawiły się pierwsze warzywa. Dzieci z radością wyrywały rzodkiewkę, którą podczas drugiego śniadania miały okazję zjeść.

zdjęcia

 

POZNANIE ZAWODU KOSMETYCZKA

4 czerwca odwiedziła nas Pani kosmetyczka. Przedszkolaki miały okazję zapoznać się z nowym zawodem w ramach Programu Wewnątrzprzedszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego. Dzieci dowiedziały się czym zajmuje się kosmetyczka, oraz zobaczyły czego potrzebuje w swojej pracy. Największym zainteresowaniem wśród dzieci okazało się malowanie paznokci.

zdjęcia

 

DZIEŃ DZIECKA

W ramach obchodów Dnia Dziecka na nasze przedszkolaki czekało wiele niespodzianek: bańki mydlane, fotobudka. Największą jednak okazały się dmuchańce. Dzieci z radością korzystały z atrakcji. Zmęczone, ale zadowolone i uśmiechnięte wróciły do przedszkola, gdzie czekały na nich balonowe pieski.

zdjęcia

 

DZIEŃ MAMY I TATY

zdjęcia

 

PIELIMY GRZĄDKI

Tygryski, które są zawsze chętne do pracy i tym razem z ochotą i zapałem ruszyły, aby podjąć nowe wyzwanie, którym było... pielenie grządek. Dla niektórych, jak się okazało, było to prawdziwe wyzwanie, gdyż nigdy wcześniej nie trzymali w rękach takiego ogrodniczego sprzętu... Lecz Tygryski pokazały, że dla chcącego nic trudnego!

zdjęcia

 

WIZYTA W RESTAURACJI”

Tygryski w czwartek 16 maja wybrały się na lekcję savoir- vivre” w ramach projektu „Żyj zdrowo i kolorowo z Kubusiem Puchatkiem” do restauracji „Czarny Piec”. Dzieci poznały zasady dobrego zachowania w restauracji. Każdy miał możliwość zobaczyć prawidłowy układ sztućców. Przedszkolaki z zainteresowaniem spędziły czas w restauracji i dowiedziały się skąd pochodzi pizza i jak się ją przyrządza. Na koniec dzieci miały okazję zaprezentować dobre maniery podczas spożywania posiłku- jedzenia pizzy. Właścicielom restauracji „Czarny Piec” bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas i tak miłe przyjęcie.

zdjęcia

 

„RAKIETA W KOSMOS”

Kolejami, samolotem
dobrze jeździ się po świecie,
ale ja wciąż marzę o tym,
by pilotem być w rakiecie.

Stoi pojazd mój przed bramą…
Ja po srebrnych wchodzę schodkach.
- Do widzenia tato, mamo!
Nowy Rok po drodze spotkam.

I w godzinę – albo krócej –
Księżyc, gwiazdy w krąg objadę…
i na Ziemię potem wrócę,
aby w domu zjeść obiadek.

zdjęcia

 

„SPOTKANIE Z PROFILAKTYKĄ”

7 maja przedszkolaki wybrały się na gostyński rynek, gdzie miały okazję zobaczyć służby stojące na straży bezpieczeństwa. Dzieci z zainteresowaniem oglądały sprzęty, największą radość wywołał pokaz łodzi ratowniczej. Tygryski miały też okazję nauczyć się pierwszej pomocy przedmedycznej.

zdjęcia

 

„WIZYTA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1”

Ten rok szkolny dla Tygrysków jest ich ostatnim rokiem w przedszkolu. Przed nimi nowe wyzwanie – nauka w szkole. Aby lepiej przygotować dzieci do startu w tę szkolną rzeczywistość, 7 maja odwiedziły Szkołę Podstawową nr 1. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć, jak wygląda sala lekcyjna oraz wzięły udział w prawdziwej lekcji.

zdjęcia

 

„STRAŻ POŻARNA”

16 kwietnia w naszym przedszkolu odbyła się próbna ewakuacja. Tego dnia dzieci miały możliwość spotkać się z Panem Strażakiem. Dowiedziały się, jak trudna to praca i jakich narzędzi używają strażacy w swojej pracy. Na koniec każdy przedszkolak miał możliwość poczuć się przez moment, jak prawdziwy strażak.

zdjęcia

 

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Tym razem w naszej sali gościliśmy mamę Jasia. Było nam niezmiernie milo wysłuchać kolejnej bajki. Bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas!:)

zdjęcia

 

ŚNIADANKO WIELKANOCNE

W Wielki Czwartek Tygryski zasiadły do pięknie udekorowanego stołu, aby wspólnie zjeść uroczyste śniadanko wielkanocne. Na stole nie zabrakło oczywiście jajek, sałatki, kiełbasek, wędlin czy babki w kształcie baranka. Ta wyjątkowa uczta poprzedzona była przedstawieniem  o tematyce świątecznej w Szkole Muzycznej, gdzie swoje zdolności prezentowały dzieci z kółek wokalnego, tanecznego i teatralnego.

zdjęcia

 

OGRÓDEK TYGRYSKÓW

Korzystając ze sprzyjającej aury, przed weekendem majowym, Tygryski udały się do przedszkolnych ogródków. Wyposażone w grabki, łopatki i miotełki zabrały się ochoczo do pracy. W tygryskowym ogródeczku dzieci posiały sporo warzyw m.in. sałatę, szczypiorek, rzodkiewki, marchewkę, por, groszek a nawet paprykę chili:). Teraz pozostaje nam tylko czekać na efekty naszej pracy i pielęgnować nasz ogródeczek.

zdjęcia

 

„POZNAJEMY ZAWODY”

30.04.2019 r. przedszkolaki w ramach Programu Wewnątrzprzedszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego wybrały się do warsztatu samochodowego, gdzie mogli poznać zawód mechanika. Dzieci dowiedziały się, czym zajmuje się mechanik oraz jakich narzędzi używa w swojej pracy.

zdjęcia

 

"CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM"

W ostatnim czasie przedszkolaki miały możliwość posłuchać ciekawych i lubianych bajek. Bardzo dziękujemy za poświęcony dzieciom czas mamie i bratu Mikołaja oraz bratu Nataniela.

zdjęcia

 

ZAJĄCZEK”

17 kwietnia po śniadanku, dzieci z naszej grupy otrzymały list od Zajączka z Wielkanocnej Łąki. Przedszkolaki w skupieniu wysłuchały treści listu i wykonały kilka zadań. Wspólnie rozwiązywali wielkanocne zagadki, układali puzzle. Najwięcej radości wśród dzieci wywołało zadanie w przenoszeniu na łyżeczce jajka. Kiedy dzieci wykonały wszystkie zadania, mogły udać się na plac przedszkolny podążając za śladami, jakie zostawił zajączek i poszukać swoich koszyczków.

zdjęcia

 

PROJEKT EDUKACYJNY "FOTOGRAFIA"

"Tygryski" w dniach od 25.03.2019 do 05.04.2019 będą realizować Projekt Edukacyjny "Fotografia". Przed nami wiele interesujących działań, z którymi przedszkolaki będą musiały się zmierzyć. Zapraszamy do śledzenia galerii.

SIATKA WSTĘPNA ORAZ LISTA PYTAŃ

PRACA PLASTYCZNA "APARAT"

Z WIZYTĄ U FOTOGRAFA

KĄCIK FOTOGRAFICZNY

RAMKI DO ZDJĘĆ

SESJA FOTOGRAFICZNA W PLENERZE

FILM ANIMOWANY O ZAWODZIE FOTOGRAFA

PRACA PLASTYCZNA PODSUMOWUJĄCA PROJEKT "FOTOGRAFIA"

FOTOBUDKA

 

DZIEŃ ROWEROWY

zdjęcia

 

MINI OGRÓDECZEK

Wiosna już tuż tuż, dlatego Tygryski nie tracąc czasu przystąpiły do wysiewu warzyw. Każdy przedszkolak przyniósł słoik w którym umieszczone zostały fasolki. Dzięki temu będziemy mogli obserwować wzrost i rozwój roślin. Poza fasolą w naszym małym ogródeczku znalazła się marchewka, szczypiorek oraz rzodkiewka. Oprócz warzyw możemy również podziwiać żonkile i krokusy.

zdjęcia

 

DZIEŃ KOBIET”

8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym dniu chłopcy złożyli życzenia paniom i dziewczynkom, wręczyli balony oraz medale. Na twarzach małych, jak i dużych kobiet przez cały dzień widniał uśmiech. Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia, kwiaty i upominki.

zdjęcia

 

„WIZYTA W BIBLIOTECE”

W ramach realizacji tematu kompleksowego o bajkach i baśniach Przedszkolaki wybrały się do Biblioteki Publicznej w Gostyniu. Podczas wizyty wysłuchały dwóch bajek czytanych przez panią Bibliotekarkę oraz miały możliwość pooglądać interesujące ich książki, co sprawiło im wiele radości.

zdjęcia

 

"CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM"

Dziękujemy absolwentowi naszego przedszkola - Łukaszowi, iż zechciał swoim młodszym kolegom przeczytać jakże ciekawą książeczkę i tym samym włączyć się do akcji:) Pozdrawiamy:)

zdjęcia

 

"CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM"

Ze względu na udział w akcji "Cała Polska czyta dzieciom", gościliśmy niedawno w naszej sali mamę Gabrysi. Dzieci wysłuchały ciekawej historyjki o znanym i lubianym przez wszystkich piesku -Reksiu. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas!

zdjęcia

 

TEATRZYK KUKIEŁKOWY

Tygryski realizując temat kompleksowy o bajkach i baśniach wykonały kukiełki z drewnianej łyżki oraz bibuły. Każda kukiełka była inna, wyjątkowa. Znalazły się m.in wróżki, księżniczki, króliczki, czy kukiełki ninja. Zanim dzieci zabrały swoje wytwory do domu, chętni mieli okazję zaprezentować swoje zdolności aktorskie, improwizując podczas krótkich występów. Jakże bogata jest dziecięca wyobraźnia...

zdjęcia

 

WIZYTA U FIZJOTERAPEUTY

Tygryski będąc już świadomymi przedszkolakami, doskonale wiedzą jak należy dbać o swoje zdrowie. Ale cóż tu robić jeśli boli kręgosłup lub męczy nas jakaś kontuzja? Na te pytania dzieci szukały odpowiedzi u pani fizjoterapeutki pracującej w Domu Dziennym Senior +. Dzieci zagłębiły się w tajniki tej interesującej pracy. Miały okazję zobaczyć salę z różnymi sprzętami gdzie ćwiczą seniorzy, nieco się pogimnastykować pod okiem fachowca oraz obejrzeć gabinet fizjoterapeuty.

zdjęcia

 

BAL KARNAWAŁOWY
styczeń 2019

Tygryski tuż przed wspólną zabawą z innymi grupami miały okazję przedstawić swój strój swoim kolegą i koleżanką oraz wziąć udział w sesji zdjęciowej.

zdjęcia

 

ŚWIĘTA, TUŻ, TUŻ
grudzień 2018

Święta tuż, tuż.. czas więc na pieczenie pierników w ramach projektu „Żyj zdrowo i kolorowo z Kubusiem Puchatkiem”. Przedszkolaki odpowiednio się przygotowały dbając o czyste rączki oraz zakładając fartuszki. Gdy wszystko było gotowe dzieci z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka. Największą radość sprawiło im dekorowanie i oczywiście jedzenie przepysznych pierników.

zdjęcia

 

WSPOMNIENIA ANDRZEJKOWE
grudzień 2018

Lanie wosku jest jedną z obowiązkowych oraz najbardziej lubianych przez dzieci wróżb, dlatego też i w tym roku Tygryski wpatrywały się w swoje woskowe figurki zastanawiając się co będzie ich czekać w przyszłości...

zdjęcia

 

UBIERANIE CHOINKI
grudzień 2018

Tuż przed wizytą św. Mikołaja w przedszkolu, dzieci z wielkim zapałem zabrały się do ubierania choinki. Każdy przedszkolak wybrał bombkę i zawiesił na choince.

zdjęcia

 

ANDRZEJKOWA FOTOBUDKA
grudzień 2018

Jedną z wielu atrakcji podczas przedszkolnych andrzejek była fotobudka. Dzieci chętnie i z radością ustawiały się w kolejce do zdjęć.

zdjęcia

 

SPACER Z PARASOLKAMI
listopad 2018

Tygryski korzystając z jesiennej pogody wyruszyły na spacer. Udowodniły że żadna pogoda im nie straszna a na pewno nie obawiają się deszczu, kiedy trzymają w reku kolorowe parasolki.

zdjęcia

 

LITERKOWY ZAWRÓT GŁOWY
listopad 2018

Ja chcę zwierzyć się z sekretu,
który dziś wyjawić czas-
kształty liter alfabetu,
musi poznać każdy z nas!

zdjęcia

 

KUBUŚ PUCHATEK I JEGO PRZYJACIEL”
listopad 2018

Przedszkolaki miały okazję zamienić się na chwilkę w patrona naszego przedszkola oraz jego przyjaciela, co sprawiło im wiele radości.

zdjęcia

 

WYJŚCIE ZE ZNICZAMI
listopad 2018

Przed budynkiem Państwowej Szkoły Muzycznej znajduje się pomnik upamiętniający wymarsz z Gostynia batalionu powstańców-ochotników i to właśnie w tym roku i w tym miejscu, przedszkolacy zapalili swoje znicze.

zdjęcia

 

WIZYTA PANI POLICJANTKI
listopad 2018

Jak co roku w naszym przedszkolu mieliśmy odwiedziny Pani Policjantki, która rozmawiała z przedszkolakami na temat bezpieczeństwa. Dzieci mogły na pamiątkę tej wizyty złożyć na kartce odciski swych palców oraz wejść do policyjnego radiowozu.

zdjęcia

 

WYJŚCIE DO MUZEUM
październik 2018

Tygryski w ramach projektu "Przedszkolaki działają patriotycznie", odwiedziły Muzeum w Gostyniu. Większość dzieci była pierwszy raz w takim miejscu, dlatego z zaciekawieniem słuchały pani oprowadzającej nas po budynku. Dla wielu było to nowe i ciekawe doświadczenie.

zdjęcia

 

KOLOROWA MATEMATYKA
październik 2018

Brykające Tygryski chętnie podejmują się wszelkich działań, również i działań matematycznych. Przy pomocy kolorowych patyczków doskonaliły swoje umiejętności dodawania, odejmowania oraz rozwijały wyobraźnię układając różne obrazki.

zdjęcia

 

WYJŚCIE DO PARKU
październik 2018

Tygryski korzystając z ostatnich bardzo ciepłych jesiennych dni, wybrały się do parku przy ul. Strzeleckiej. Dzieci zwróciły uwagę na zmiany jakie zaszły w przyrodzie jesienna porą, zbierały i oglądały liście, budowały posłanie dla jeżyka, a najwytrwalsi szukali wiewiórki...;)

zdjęcia

 

OWOCOWE JEŻYKI
październik 2018

Dzieci z grupy Tygrysków realizując temat o owocach i warzywach, zamienili się w małych kucharzy. Z przyniesionych gruszek i winogron powstały przepiękne, a co najważniejsze zdrowe i wykonane samodzielnie przez przedszkolaki owocowe jeżyki.

zdjęcia

 

WYJŚCIE NA SKRZYŻOWANIE
wrzesień 2018

Tygryski realizując tygodniowy temat o bezpieczeństwie, udały się na pobliskie skrzyżowanie, aby utrwalić m.in zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas przechodzenia przez jezdnię. Starały się również zapamiętać znaki które spotkały oraz zrozumiały, dlaczego noszą kamizelki odblaskowe. Dla wszystkich była to bardzo ważna lekcja.

zdjęcia

 

DZIEŃ CHŁOPCA
wrzesień 2018

Niedawno chłopcy i ci mali i też więksi, obchodzili swoje święto. Dlatego dziewczynki z grupy Tygrysków, przygotowały kolegom śliczne laurki, do których dołączyły życzenia oraz uściski. Ciocie z kolei, przygotowały coś słodkiego oraz pamiątkowe dyplomy. Naszym małym mężczyznom życzymy, aby byli zawsze uśmiechnięcie jak w tym wyjątkowym dla nich dniu!

zdjęcia

 

„SPRZĄTANIE ŚWIATA”
wrzesień 2018

Wrzesień jest miesiącem, w którym w całej Polsce odbywa się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata. W tym roku również nasze przedszkolaki zaopatrzone w rękawice i worki zaangażowały się w tę akcję, podczas spaceru do pobliskiego parku.

zdjęcia

 

WSPÓLNE CHWILE NA PLACU ZABAW”
wrzesień 2018

W ostatnich dniach lata korzystając z pięknej pogody, dzieci chętnie spędzały czas na placu zabaw. Oprócz świetnej zabawy każdy przedszkolak pamiętał o zachowaniu bezpieczeństwa.

zdjęcia

 

Archiwum