„...Bo układanie

wierszy i piosenek

to nie są rzeczy,

które się łapie w powietrzu.

To one Cię łapią i wszystko

co można zrobić,

to pójść tam gdzie one

mogłyby Cię znaleźć...”

 

PODSUMOWANIE ZADANIA ROCZNEGO PRZEDSZKOLA „ŻYJ ZDROWO I KOLOROWO Z KUBUSIEM PUCHATKIEM”
maj 2019

W maju odbyło się podsumowanie Rocznego Planu Pracy „Żyj zdrowo i kolorowo z Kubusiem Puchatkiem” w grupach "Miśki" i "Mądre sowy".Z tej okazji zostało zorganizowane spotkanie, na którym wszystkie dzieci z tych grup miały okazję skosztować pysznych smakołyków przygotowanych przez przedszkolaki. "Miśki" przygotowały pyszny sok warzywno- owocowy( marchewkowo-pomarańczowo-jabłkowy), a "Mądre sowy" pełną witamin sałatkę owocową. Było pysznie, zdrowo i kolorowo!

zdjęcia

 

SMACZNA I ZDROWA - SAŁATKA OWOCOWA!
maj 2019

Mądre Sowy  w ramach Rocznego Planu Pracy "Żyj zdrowo i kolorowo z Kubusiem Puchatkiem" własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Dzieci przyniosły z domów różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany,  brzoskwinie, ananas, kiwi, pomarańcze, mandarynki, winogrona. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dokładnie umyliśmy rączki, potem ubraliśmy fartuszki, w których wyglądaliśmy jak prawdziwe kuchciki, a następnie posegregowaliśmy umyte wcześniej przez ciocię owoce. Każdy dostał tackę, nożyk i tak przystąpiliśmy do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Sałatka udała się, wyszła wspaniale!

zdjęcia

 

WYCIECZKA W KOSMOS
maj 2019

Mądre Sowy odbyły niesamowitą wycieczkę w kosmos. Ciekawy pokaz dostarczył przedszkolakom niezapomnianych wrażeń i na długo pozostanie w ich pamięci. Było to możliwe dzięki mobilnemu planetarium, które zawitało do naszego przedszkola. Dzieci, w wielkim balonowym namiocie, słuchały kosmicznych opowieści o gwiazdach, Układzie Słonecznym i Drodze Mlecznej i oglądały barwne obrazy (fotografie nie oddają obrazów, które widziały dzieci). W jednej chwili przedszkolaki przeniosły się w  zagadkowy świat  kosmosu. Na zakończenie dzieci obejrzały bajkę podsumowującą cały pokaz. 

zdjęcia

 

"ZAJĄCZEK"
kwiecień 2019

Każdego roku, tuż przed Świętami Wielkanocnymi, nasze przedszkole odwiedza Zajączek, niestety dzieciom nie udało się go poznać osobiście, ale zostawił słodkie prezenty w koszyczkach, które nie tak łatwo można było znaleźć. Podczas poszukiwań koszyczków było wiele radości, niespodzianek i ogrom przeżyć!

zdjęcia

 

PROJEKT EDUKACYJNY "PIES"
marzec 2019

W dniach od 04.03.2019 - 15.03.2019 realizowaliśmy w naszej grupie projekt edukacyjny „Pies”. W ramach różnorodnych zajęć i zabaw „Mądre Sowy” zdobywały informacje o tym zwierzątku. Dzieci miały okazję spotkać się i porozmawiać z osobami, które podzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniami na temat psów. Aby osiągnąć założone cele uczyliśmy się piosenki o pieskach, utworzyliśmy kącik tematyczny, spotkaliśmy się z weterynarzem, a także wykonywaliśmy wiele prac plastycznych. Dzięki podjętym działaniom wszystkie założone cele zostały osiągnięte. Na podsumowanie naszego projektu pojechaliśmy do schroniska dla zwierząt w Dalabuszkach.

WYCIECZKA DO SKLEPU ZOOLOGICZNEGO

WYJŚCIE DO BIBLIOTEKI

PRACE PLASTYCZNE

PSIE ZABAWY

WYCIECZKA DO SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT W DALABUSZKACH

 

DZIEŃ KOBIET
marzec 2019

Dzień kobiet to wyjątkowy dzień dla wszystkich pań, zarówno tych dużych jak i tych małych. My także świętowaliśmy w tym dniu. Wszyscy chłopcy wręczyli dziewczynom upominki oraz złożyli życzenia. Na buziach naszych małych kobietek zagościły uśmiechy.

zdjęcia

 

PIECZENIE I DEKOROWANIE PIERNIKÓW
grudzień 2018

Jakie ciasteczka kojarzą nam się ze świętami Bożego Narodzenia? Oczywiście pierniczki!! Dlatego w grudniu Mądre Sowy zajęły się wypiekiem i dekoracją pierniczków. Dzieci samodzielnie wybierały kształty i wycinały je z ciasta przygotowanego przez ciocie kucharki. Następnie zajęli się dekoracją pachnących ciasteczek. Efekt był zachwycający- pierniczki były bardzo ładne i co najważniejsze- pyszne."

zdjęcia

 

SZLACHETNA PACZKA
grudzień 2018

Podobnie jak w ubiegłym roku, nasze przedszkole wzięło udział w akcji "Szlachetna Paczka". Zaangażowanie rodziców i nauczycieli przerosła nasze najśmielsze oczekiwania, wywołała również uśmiech i łzy wzruszenia na twarzach obdarowanej rodziny. Aby paczki, oprócz swych zawartości były jeszcze piękniejsze, dzieci własnoręcznie je ozdobiły.

zdjęcia

 

UBIERAMY CHOINKĘ
grudzień 2018

"Stała pod śniegiem panna zielona
Nikt prócz zająca nie kochał jej
Nadeszły święta i przyszła do nas
Pachnący gościu, prosimy wejdź!
Choinko piękna jak las,
Choinko zostań wśród nas!...
Jak długo zechcesz, z nami pozostań,
niech pachnie tobą domowy kąt.
Wieszając jabłka na twych gałązkach
życzymy wszystkim Wesołych Świąt..."

Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia, dlatego nasza sala nabrała świątecznego uroku, przede wszystkim dzięki pięknie przystrojonej przez nas choince.

zdjęcia

 

"SEGREGOWAĆ KAŻDY MOŻE" - WARSZTATY EDUKACYJNE
listopad 2018

Dnia 7 listopada 2018 r. dzieci z grupy „Mądre Sowy” odwiedziła pani Lucyna Dojcz – przedstawicielka firmy NETBOX, która opowiedziała dzieciom o selektywnej zbiórce odpadów. Przedszkolaki dowiedziały się, dlaczego segregacja śmieci jest tak ważna, co dzieje się z odpadami i jak je można ponownie wykorzystać. Pani Lucyna rozpoczęła warsztaty od przeczytania dzieciom krótkiego opowiadania, podczas którego dzieci miały za zadanie zaśmiecić papierowe boisko, zgodnie z poleceniami w tekście. Potem przyszedł czas na działania praktyczne. Przedszkolaki musiały posegregować dane śmieci do odpowiednich pojemników. Z tym zadaniem dzieci poradziły sobie znakomicie. Na koniec przedszkolaki zostały obdarowane słodkim co nieco oraz upominkami. Wizyta naszego gościa pozwoliła dzieciom wzbogacić swoje wiadomości i słownictwo.

zdjęcia

 

Z WIZYTĄ W PIEKARNI
październik 2018

Dnia 18 października dzieci z grupy „Mądre Sowy” wybrały się na wycieczkę do piekarni państwa Ciążyńskich. Podczas wycieczki dzieci miały możliwość zobaczyć, jak wygląda piekarnia „od środka”. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarza oraz poznały produkty potrzebne do wypieku pieczywa. Ogromne worki z mąką oraz maszyny wywarły na dzieciach wielkie wrażenie, ale największą atrakcją była zabawa w piekarzy, przy wielkim, wspólnym stole. Dzieci samodzielnie ugniatały ciasto, formowały, eksperymentowały i tworzyły własne wypieki. Na koniec przedszkolaki zostały obdarowane pysznościami w postaci ciepłych rogali i ciasteczek.

zdjęcia

 

DZIEŃ CHŁOPCA
wrzesień 2018

28 września obchodziliśmy w naszej grupie dzień chłopca. Z tej okazji chłopcy zostali obdarowani słodkim upominkiem a dziewczynki wręczyły im medale "super chłopaka". Wszystkim chłopcom życzymy szczęścia i dużo uśmiechu.

zdjęcia

 

MĄDRE SOWY DBAJĄ O ŚRODOWISKO!
wrzesień 2018

W ramach akcji "Sprzątanie świata" grupa Mądrych sów zaopatrzona w rękawiczki i worki na śmieci udała się na przedszkolny plac zabaw. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem posprzątały cały teren.

zdjęcia

 

KODEKS PRZEDSZKOLAKA
wrzesień 2018

7 września "Mądre sowy" wspólnie z ciocią stworzyły kodeks przedszkolaka, który zawiera zasady obowiązujące w naszej grupie tj.: jem kulturalnie, dbam o porządek w sali, pomagam innym, słucham uważnie, zachowuję się cicho, zgodnie bawię się z innymi, po zabawie sprzątam, dzielę się zabawkami, dbam o higienę. Przedszkolaki "podpisały" kodeks odciskiem paluszka potwierdzając przestrzeganie ustalonych zasad.

zdjęcia

 

SAŁATKA WARZYWNA
wrzesień 2018

"Mądre Sowy" z myślą o jarzynowych witaminkach postanowiły wspólnie zrobić pyszną sałatkę warzywną. Po kilku dniach zdobywania wiedzy na temat warzyw i ich walorów zdrowotnych przyszedł czas na działanie. Dzieci zaopatrzone w deseczki i nożyki przystąpiły do krojenia. Samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę warzywną przestrzegając zasad bezpieczeństwa. Przyrządzanie sałatki dało przedszkolakom wiele satysfakcji. Podczas robienia sałatki dzieci nauczyły się również, że gotowanie i jedzenie wymaga zachowania szczególnej higieny, że nie tylko ręce ale również warzywa należy myć przed obieraniem, krojeniem i spożywaniem. Na koniec gotową sałatkę nałożyliśmy na talerze i urządziliśmy w sali prawdziwą ucztę! "Mądre Sowy" z wielkim apetytem zjadały wspólnie przygotowany posiłek.

zdjęcia

 

 Archiwum