„...Bo układanie

wierszy i piosenek

to nie są rzeczy,

które się łapie w powietrzu.

To one Cię łapią i wszystko

co można zrobić,

to pójść tam gdzie one

mogłyby Cię znaleźć...”

 

URODZINY MĄDRYCH SÓW

zdjęcia

 

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM
czerwiec 2018r.

W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" rodzice "Mądrych Sów" odwiedzają naszą salę w celu przeczytania dzieciom bajek. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas i przeczytali dzieciom bajki.

zdjęcia

 

POŻEGNANIE NADUSI
czerwiec 2018r.

W czwartek tj.21.06.2018r. pożegnaliśmy naszą sympatyczną koleżankę Nadię, która z powodu przeprowadzki nie będzie uczęszczała do naszego przedszkola w nowym roku szkolnym.

Dziękujemy Ci Nadusiu za wspólne chwile, za Twoją radość i koleżeńskość. Życzymy Ci szczęścia i powodzenia na dalszej drodze.

zdjęcia

 

POZNAJEMY ZAWODY NASZYCH RODZICÓW
czerwiec 2018r.

W czerwcu w grupie "Mądrych Sów" realizujemy temat kompleksowy "Zawody naszych rodziców". W związku z tym w czasie spotkań z chętnymi rodzicami dzieci mają okazje do rozpoznawania i nazywania wybranych zawodów, gromadzenia przedmiotów pasujących do zawodu, a także wzbogacenia słownika czynnego podczas wypowiedzi na temat pracy mamy lub taty.

Spotkanie z fryzjerką - Mamą Karola

Spotkanie z nauczycielką - Mamą Antosi

Spotkanie z budowlańcem - Tatą Martynki

Spotkanie w drogerii i poznanie zawodu sprzedawcy - Mama Amelki

 

WIZYTA W BIBLIOTECE
czerwiec 2018

W środę tj. 6.06. 2018r. "Mądre Sowy" wybrały się do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu. Celem spotkania było rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci. Na początku Pani bibliotekarka przeczytała przedszkolakom opowiadanie pt. "Pożeracz książek". Następnie dzieci z dużym zainteresowaniem korzystały z czytelni. Żegnając się z Paniami dzieci zapewniały, że ponownie odwiedzą to ciekawe miejsce razem z rodzicami, by zapisać się do biblioteki i wypożyczyć interesujące ich książeczki.

zdjęcia

 

BEZPIECZNE ZABAWY W OGRODZIE PRZEDSZKOLNYM
czerwiec 2018

Pobyt na świeżym powietrzu "Mądre Sowy" lubią najbardziej. Wspólne swobodne zabawy oraz obserwacje przyrodnicze w ogrodzie przedszkolnym dostarczają im wiele radości.

zdjęcia

 

DZIEŃ MAMY I TATY
maj 2018

W maju "Mądre Sowy" zaprosiły do przedszkola swoich ukochanych Rodziców na uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Spotkanie było okazją do spędzenia razem miłych chwil, wspólnej zabawy, a przede wszystkim okazją dla przedszkolaków do złożenia swoim Rodzicom podziękowań za pomoc, dobre słowo i miłość. Zaprezentowany podczas uroczystości program taneczno- wokalno- recytatorski został nagrodzony gromkimi brawami. Po występie dzieci wręczyły Rodzicom upominki, a następnie wszyscy udali się na poczęstunek. Nie brakowało również uśmiechów i radości podczas wspólnych zabaw w ogrodzie przedszkolnym.

zdjęcia

 

SMACZNIE, ZDROWO, KOLOROWO
maj 2018

Często w grupie "Mądrych Sów" utrwalamy zasady zdrowego odżywiania się- zastanawiamy się jakie produkty należy jeść, aby być zdrowym, a czego należy unikać i oczywiście dlaczego musimy się zdrowo odżywiać! Jednak największą radość sprawia dzieciom możliwość skomponowania własnej zdrowej i kolorowej kanapki. Podczas śniadania dzieci z wielkim apetytem degustują własnoręcznie wykonane przekąski. Jest wtedy bardzo, bardzo zdrowo, kolorowo ale przede wszystkim smacznie!!!

zdjęcia

 

PROJEKT EDUKACYJNY "KSIĄŻKA"
maj 2018

W dniach 7.05-18.05.2018r. w grupie "Mądrych Sów" realizowany jest projekt edukacyjny "KSIĄŻKA". Celem projektu jest m.in. wdrażanie do prawidłowego korzystania z książek, ukazanie właściwego kontaktu z książką poprzez wzór osób dorosłych, zapoznanie dzieci z literaturą dziecięcą, rozbudzenie motywacji do samodzielnego sięgania po książki oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych. W ramach projektu podejmowane zostaną ciekawe działania. Serdecznie zapraszamy do oglądania galerii.

WYCIECZKA DO KSIĘGARNI

UWAŻNE CZYTANIE BAJKI CZYTANEJ PRZEZ SENIORA

BIBLIOTECZKA "MĄDRYCH SÓW"

WYCIECZKA DO DRUKARNI

PRACA PLASTYCZNA "ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI"

ROZWIJANIE WYOBRAŹNI PLASTYCZNEJ - RYSOWANIE NA DUŻYCH ARKUSZACH PAPIERU

WYCIECZKA DO BIBLIOTEKI

 

BAL NAD BALAMI
luty 2018

Już za chwilę bal się zacznie,
Pędzi z miotłą czarownica,
Biegnie kowboj z policjantem,
Kim ja jestem? tajemnica

zdjęcia

 

PTASIA STOŁÓWKA
styczeń 2017

Codziennie rano, choć skrzypi mróz,
Na parapecie ptaszki są już,
Gołąbek szary cukrówką zwany
Oraz wróbelek jak malowany.

Siedzą cierpliwie czekając strawy,
Bo ich gospodarz jest tak łaskawy,
Że z pustym brzuszkiem nie da im spać,
Ostatnią gotów kruszynę dać.

Podczas zimowych zajęć rozmawiamy o potrzebach ptaszków oraz innych zwierząt w czasie mroźnych dni. Uważamy, że takie zajęcia uwrażliwią dzieci na piękno przyrody oraz pobudzą zainteresowania ptakami. Dzięki naszemu dokarmianiu, ptaszki maja szansę przetrwać najgroźniejszą zimę, a wiosną w podziękowaniu pięknie nam zaśpiewać. Zachęcamy wszystkie dzieci do przynoszenia pokarmu dla naszych małych skrzydlatych przyjaciół.

zdjęcia

 

WIGILIA PRZEDSZKOLNA
grudzień 2017

20 grudnia odbyła się WIGILIA PRZEDSZKOLNA. Na początku obejrzeliśmy Jasełka przygotowane przez dzieci z kółka teatralnego, wokalnego i tanecznego. Podczas tych występów odwiedził nas długo wyczekiwany Gwiazdor! Po spotkaniu z ważnym gościem, zjedliśmy w naszej sali uroczysty, wigilijny obiad. Dzieliliśmy się opłatkiem, składaliśmy sobie wzajemnie życzenia oraz śpiewaliśmy kolędy. Następnie dzieci otrzymały prezenty gwiazdkowe, które sprawiły im wiele radości.

zdjęcia

 

SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE Z RODZICAMI
grudzień 2017

W grudniu "Mądre Sowy" zaprosiły swoich rodziców na grupowe spotkanie wigilijne. Dzieci zaprezentowały przygotowane tańce, wiersze oraz piosenki o tematyce świątecznej.  Spotkanie uświetniła siostra Huberta- Małgosia, która grą na saksofonie wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój . Po występach dzieci wraz z rodzicami przystąpiły do części warsztatowej spotkania, na której wykonały pracę plastyczną "Wesołe bałwanki". Uroczyste spotkanie, podczas którego panowała bardzo miła atmosfera, zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

zdjęcia

 

WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA
grudzień 2017

„Wszystkie dzieci Mikołaja kochają
Wszystkie dzieci na Niego czekają.
Moc prezentów każdemu przyniesie,
Każe dziecko z prezentów się cieszy”

Wizyta świętego Mikołaja to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. „Mądre Sowy” już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi oraz nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj, jak co roku, nie zawiódł  dzieci i przyszedł. Zadowolony z zachowania dzieci spacerował w ogrodzie przedszkolnym a po usłyszeniu piosenki, jaką dla Niego zaśpiewały, za drzwiami zostawił kalendarze adwentowe.

zdjęcia

 

ŚWIĄTECZNE DRZEWKO
grudzień 2017

Na początku grudnia w naszej sali pojawiła się choineczka, skromna, ponieważ bez kolorowych ozdób. Zadanie dzieci polegało na zawieszeniu przyniesionych z domu dekoracji. Na choince pojawiły się piękne aniołki, bombki, gwiazdki i inne ozdoby. Od tego momentu w sali "Mądrych Sów" można zobaczyć piękną kolorową choinkę, która wprowadza nas w świąteczny nastrój bożonarodzeniowy. Serdecznie dziękujemy rodzicom za podarowanie dla grupy dekoracji, które uczyniły naszą choineczkę  piękniejszą.

zdjęcia

 

W OCZEKIWANIU NA ŚWIĘTA
grudzień 2017

Grudzień jest bardzo wyjątkowym miesiącem. Dla naszych dzieci to przede wszystkim magiczny czas oczekiwania na Świętego Mikołaja i Gwiazdora. W naszej sali panowała świąteczna, bardzo miła atmosfera. Podczas jednego z zajęć "Mądre Sowy" uczyły się pakować świąteczne prezenty. Pomimo, iż zadanie nie było proste nasze przedszkolaki bardzo ładnie sobie z nim poradziły.

zdjęcia

 

JESIENNY KONCERT
listopad 2017

21 listopada "Mądre Sowy" wybrały się na "Jesienny koncert" do Szkoły Muzycznej. Przedszkolaki rozwijały logiczne myślenie podczas rozwiązywania zagadek słownych i muzycznych, utrwalały nazwy instrumentów muzycznych, a następnie słuchały utworów zagranych przez uczniów szkoły. Dla dzieci była to bardzo ciekawa lekcja muzyki.

zdjęcia

 

ZAPALILIŚMY ZNICZE
październik 2017

Przed Świętem Zmarłych „Mądre Sowy” z zaangażowaniem oraz zachowując się bardzo ostrożnie stawiały znicze przyniesione z domu przed pomnikiem Karola Marcinkowskiego, aby uczcić pamięć ważnej postaci naszego regionu.

zdjęcia

 

SMACZNA I ZDROWA SAŁATKA JARZYNOWA
październik 2017

"Mądre Sowy" z myślą o jarzynowych witaminkach postanowiły zrobić wspólnie pyszną sałatkę warzywną. Po kilku dniach zdobywania wiedzy na temat warzyw i ich walorów zdrowotnych przyszedł czas na działanie. Dzieci zaopatrzone w deseczki i nożyki przystąpiły do krojenia. Samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę warzywną przestrzegając zasad bezpieczeństwa. Przyrządzanie sałatki dało przedszkolakom wiele satysfakcji. Podczas robienia sałatki dzieci nauczyły się również, że gotowanie i jedzenie wymaga zachowania szczególnej higieny, że nie tylko ręce ale również warzywa należy myć przed obieraniem, krojeniem i spożywaniem. Na koniec gotową sałatkę nałożyliśmy na talerze i urządziliśmy w sali prawdziwą ucztę! "Mądre Sowy" z wielkim apetytem zjadały wspólnie przygotowany posiłek.

zdjęcia

 

WYCIECZKI DO POBLISKICH PARKÓW
wrzesień 2017

Korzystając z pięknej słonecznej pogody we wrześniu wybraliśmy się do pobliskich parków. Przed wycieczkami omówiliśmy wspólnie zasady bezpiecznego zachowania się podczas przejścia parami oraz w parku. Po dotarciu na miejsce "Mądre Sowy" rozpoznawały i nazywały drzewa, podziwiały kolorystykę liści,  zbierały liście, kasztany, żołędzie i inne dary jesieni. Największą radość sprawiła dzieciom obserwacja roślinności za pomocą lup.

zdjęcia

 

"WYCIECZKA NA SKRZYŻOWANIE"
wrzesień 2017

W związku z realizacją tematu kompleksowego BEZPIECZNI NA ULICY "Mądre Sowy" wybrały się na skrzyżowanie dróg. Podczas wycieczki dzieci utrwaliły zasady obowiązujące na ulicy- praktycznie uczyły się przechodzić przez przejście dla pieszych z sygnalizacją oraz bez.

zdjęcia

 

DZIEŃ CHŁOPAKA
wrzesień 2017

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach. Bardzo ważne jest również Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. Z tej okazji dnia 29 września dziewczynki wręczały chłopcom upominki, złożyły im życzenia, szczerze ich uściskały i ucałowały. W naszej grupie ten szczególnym dzień przebiegł pod hasłem "JESTEŚMY DŻENTELMENAMI - JESTEŚMY SUPER CHŁOPAKAMI". Był to dzień pełen radości i dobrej zabawy.

zdjęcia

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA
wrzesień 2017

Tradycyjnie co roku włączamy się z dziećmi do akcji "Sprzątanie Świata", by od najmłodszych lat uczyć zasad dbania o środowisko. Dzieci "uzbrojone" w rękawice ochronne i worki na odpady przemierzały okolice przedszkola. "Mądre Sowy" bardzo zaangażowały się w tę akcję i bardzo dokładnie wykonały swoje zadanie.

zdjęcia

 

"KODEKS PRZEDSZKOLAKA"
wrzesień 2017

Na początku września opracowaliśmy Kodeks Przedszkolaka, który ma za zadanie wspierać i motywować dzieci do przestrzegania ustalonych norm i zasad postępowania oraz konsekwentnie je egzekwować. Poprzez kolejne dni pobytu dzieci w przedszkolu zasady te są utrwalane i pomagają "Mądrym Sowom" w ich prawidłowym rozwoju.

zdjęcia

 

WESOŁE ZABAWY W OGRODZIE PRZEDSZKOLNYM
wrzesień 2017

zdjęcia

 

 Archiwum