„...Bo układanie

wierszy i piosenek

to nie są rzeczy,

które się łapie w powietrzu.

To one Cię łapią i wszystko

co można zrobić,

to pójść tam gdzie one

mogłyby Cię znaleźć...”

 

WYCIECZKA DO KRAINY ZABAWY "BOGILU"
czerwiec 2017r.

9 czerwca wraz z rodzicami wybraliśmy na wycieczkę do Krainy Zabawy "Bogilu". Wśród wielu atrakcji miło spędziliśmy czas. Mogliśmy skorzystać z ogromnego labiryntu ze zjeżdżalniami i piłeczkami, dmuchanego toru przeszkód, dmuchanej wioski smerfów, trampolin, gokartów, placu zabaw na zewnątrz oraz wielu innych dmuchanych atrakcji. Do domu wróciliśmy bardzo zadowoleni.

zdjęcia

 

SAŁATKA OWOCOWA Z RODZICAMI
maj 2017

29 maja, w naszej grupie odbyły się zajęcia pokazowe dla rodziców. Jednak zanim zaprezentowaliśmy rodzicom nasze umiejętności, przygotowaliśmy dla nich niespodziankę. Powiedzieliśmy wiersze, a także zaśpiewaliśmy piosenkę, składając tym samym najserdeczniejsze życzenia z okazji "Dnia Mamy i Taty" oraz dziękując za trud wychowania. Następnie przeszliśmy do zajęć, podczas których odgadywaliśmy zagadki, czytaliśmy wyrazy, dzieliliśmy słowa na sylaby, klasyfikowaliśmy owoce oraz przeliczaliśmy je. Po zajęciach przyszedł czas na wykonanie sałatki owocowej, którą zjedliśmy ze smakiem. Rodzicom bardzo dziękujemy za przybycie oraz zaangażowanie.

zdjęcia

 

PROJEKT EDUKACYJNY "SZKOŁA"
maj 2017

"Mądre Sowy" już od września rozpoczną naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Aby przybliżyć dzieciom tematykę szkoły, realizowaliśmy projekt edukacyjny "Szkoła". W ramach projektu odwiedziliśmy Szkołę Podstawową nr 5 w Gostyniu, a także uczestniczyliśmy w lekcji wychowania fizycznego w Gimnazjum nr 2 w Gostyniu. Naszą grupę odwiedziła mama Kuby oraz siostra Antosi- za przeczytanie bajek bardzo dziękujemy! W trakcie trwania projektu uczyliśmy się piosenek związanych ze szkołą, a także wykonaliśmy zakładkę do książki oraz zaprojektowaliśmy naszą wymarzoną szkołę. Zachęcamy do obejrzenie galerii zdjęć.

ROZPOCZĘCIE PROJEKTU

KĄCIK TEMATYCZNY "SZKOŁA"

LEKCJA W-FU W GIMNAZJUM NR 2

ODWIEDZINY

WYCIECZKA DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 5

WYJŚCIE DO BIBLIOTEKI

PRACA PLASTYCZNA "ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI"

"SZKOŁA MARZEŃ" - PRACA PLASTYCZNA

ZABAWY Z PIOSENKĄ

ZAKOŃCZENIE PROJEKTU

 

PIERWSZA POMOC
maj 2017

W poniedziałek, 15 maja, naszą grupę odwiedzili ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowania Ratunkowego. Przekazali nam wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Dzięki nim, wiemy co należy zrobić w przypadku zasłabnięcia oraz jakich wskazówek udzielić innym dorosłym udzielającym pomocy. Nauczyliśmy się unieruchamiać złamaną rękę, a także powtórzyliśmy numery alarmowe. Była to dla ciekawa lekcja!

zdjęcia

 

"WILKI I KOŹLĘTA"
maj 2017r.

9 maja grupa "Mądre Sowy" wybrały się na przedstawienie w Gostyńskim Ośrodku Kultury "Hhutnik" pod tytułem: "Wilki i koźlęta". Bohaterkami spektaklu były dwie mamy: mama Koza i mama Wilczyca. Komentatorem ich poczynań i działań wychowawczych był Księżyc, który był ich przyjacielem. Koźlęta i Wilczęta szybko rosły, wymyślając co raz to nowe zabawy oraz psoty. Bardzo podobało nam się to przedstawienie.

zdjęcia

 

WIOSENNY OGRÓDEK
marzec 2017r.

Wiosna to między innymi czas porządkowania ogródków po zimowych mrozach. Pogoda za oknami zdecydowanie sprzyja pracy w ogródku. "Super Mądre Sowy" również postanowiły posadzić kwiatki oraz zasiać rzeżuchę, szczypiorek czy pietruszkę. Przez najbliższe tygodnie będziemy pielęgnować nasze roślinki oraz obserwować ich wzrost.

zdjęcia

 

BUDOWA RAKIETY
marzec 2017r.

Mądre Sowy zmierzyły się z niełatwym zadaniem. Po rozmowach na temat Układu Słonecznego, postanowiliśmy wyruszyć w kosmiczną podróż. Jednak, by wybrać się na inną planetę, samochód czy autobus nie są wystarczającym środkiem transportu. Dlatego stworzyliśmy własną rakietę! Do tego odrobina wyobraźni i mogliśmy przemieszczać się między planetami.

zdjęcia

 

DZIEŃ KOBIET
marzec 2017r.

8 marca świętowaliśmy Dzień Kobiet. Chłopcy pięknie zaśpiewali koleżankom "Sto lat", złożyli życzenia oraz poczęstowali słodkim upominkiem. Wszystkim Kobietom- tym większym i tym mniejszym- składamy najlepsze życzenia!

zdjęcia

 

SPOTKANIE Z EKOLOGIEM
marzec 2017r.

W piątek, 3 marca, naszą grupę odwiedziła pani ekolog. Opowiadała nam o tym, jak ważne dla naszego środowiska jest segregowanie śmieci. Przygotowała też dla nas zadanie- musieliśmy posegregować śmieci do odpowiednich, oznaczonych kolorami, worków. Świetnie sobie z tym poradziliśmy. Bardzo dziękujemy za wizytę! :)

zdjęcia

 

"BAJKOWY ŚWIAT"
luty 2017r.

23 lutego, "Super Mądre Sowy" spędziły przedpołudnie w sali zabaw "Bajkowy Świat". Pomysłów na zabawę z wykorzystaniem dostępnych sprzętów dzieciom nie brakowało. Wspólne zabawy w basenie z kulkami, na trampolinie czy dmuchanej zjeżdżali sprawiły dzieciom wiele radości.

zdjęcia

 

DZIEŃ MIŁOŚCI
luty 2017r.

Dzień Świętego Walentego obchodzony jest na całym świecie jako święto miłości. Tego dnia wysyłamy sobie kartkę z wierszykiem  albo też obdarowujemy się prezencikami. Ten dzień skłania nas do okazania ukochanej osobie, tego co naprawdę czujemy. Dzieci w naszej grupie także obdarowywały się walentynkami  oraz przygotowali jedno wielkie czerwone serce na znak miłości, przyjaźni.

zdjęcia

 

PRZEDSTAWIENIE W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ
styczeń 2017r.

Dzieci z grupy "Mądre Sowy" wraz z dziećmi z grupy "Tygryski" w dniu 23 stycznia wybrały się do Biblioteki Miejskiej w Gostyniu na przedstawienie pod tytułem "O Wojtku, który chciał zostać strażakiem". W czasie przedstawienia przypomnieliśmy sobie, jak należy się zachowywać w czasie burzy, co zrobić, gdy zobaczymy pożar, a także utrwaliliśmy numery alarmowe. Braliśmy aktywny udział w przedstawieniu, odpowiadając na pytania aktorów oraz biorąc udział w proponowanych aktywnościach. Spektakl był interesujący i bardzo nam się podobał.

zdjęcia

 

ZIMOWE ZABAWY NA ŚNIEGU
styczeń 2017r.

Hu hu ha! Hu hu ha! Nasza zima zła, ale my się zimy wcale nie boimy! Korzystając z pięknej, zimowej pogody za oknami, wyszliśmy na nasz przedszkolny plac, by pobawić się w śniegu. Biegaliśmy po śniegu, który wydawał różne odgłosy, urządziliśmy konkurs "kto wyżej podrzuci śnieżkę", a nawet udało nam się ulepić małe bałwanki! :) Dzieci były wróciły bardzo zadowolone ze śnieżnego pobytu na dworze.

zdjęcia

 

ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA
grudzień 2016

Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi świętami, na które czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Są to święta najbliższe i najdroższe naszym sercom, gdyż towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera. Jest to również okazja do wspólnego kolędowania w przedszkolu - dlatego 14 grudnia 2016 r. grupa Mądrych Sów zaprosiła na zajęcia otwarte swoich rodziców, aby wspólne radować się nadchodzącymi świętami. Dzieci wykonały wiele zadań wspólnie z rodzicami, atmosfera była bardzo rodzinna i wesoła.

zdjęcia

 

SPOTKANIE Z UCZNIAMI SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1
grudzień 2016

14. XII. 2016 r. Mądre Sowy  wybrały się na spotkanie z uczniami  Szkoły Podstawowej nr 1. Niektóre z nich po raz pierwszy przekroczyły próg szkoły, było to dla nich nie lada przeżycie - długie korytarze, hałas, dużo dzieci. Przedszkolaki nauczyły się piosenki świątecznej , a także miały okazję uczestniczyć w zabawach i konkursach. Na koniec przedszkolaki obdarowały dzieci ze szkoły pięknymi zawieszkami na choinkę.

zdjęcia

 

PIECZENIE PIERNIKÓW
grudzień 2016

Na początku grudnia Super Mądre Sowy przygotowywały się do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia piekąc pierniki. Wyrabianie ciasta oraz wycinanie pierniczków w różnych kształtach sprawiło nam dużo przyjemności. Następnego dnia, gdy pierniki ostygły, dekorowaliśmy je różnego rodzaju posypkami, kolorowymi lukrami czy cukrowymi pisakami. Nasza fantazja nie zna granic, a my świetnie się bawiliśmy przygotowując słodki poczęstunek. Tak pięknymi, kolorowymi i przepysznymi pierniczkami poczęstujemy rodziców na spotkaniu przedświątecznym.

zdjęcia

 

DOM ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA
grudzień 2016

Super Mądre Sowy zmierzyły się z poważnym wyzwaniem. Ich zadaniem było zaprojektowanie domu dla Świętego Mikołaja. Dzieci miały do dyspozycji farby, brokat oraz różnego rodzaju naklejki. Wszystkie zaprojektowane domy Świętego Mikołaja są przepiękne i z pewnością Mikołaj z przyjemnością zamieszkałby w każdym z nich ;)

zdjęcia

 

MIKOŁAJKI
grudzień 2016

Mikołajki, to powszechnie znane święto, które obchodzimy 6 grudnia. W tym dniu do naszego przedszkola również zawitał Święty Mikołaj. Mogliśmy zobaczyć Go na naszym przedszkolnnym ogrodzie. A oprócz śniegu, który ze sobą przywiózł tego dnia, zostawił dla nas słodkie upominki.

zdjęcia

 

UBIERAMY CHOINKĘ!
grudzień 2016

Starszaki doskonale wiedzą, że Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Przez cały grudzień będą przypominać sobie różne tradycje związane z tymi Świętami. Już dziś przepięknie ubrały choinkę, która swoją obecnością w naszej sali będzie przypomniała o nadchodzących Świętach.

zdjęcia

 

ANDRZEJKI
listopad 2016

30 listopada w przedszkolu świętowaliśmy Andrzejki. Wróżby andrzejkowe stanowiły główną atrakcję, dlatego W tym dniu, w atmosferze śmiechu i zabawy, mieliśmy okazję poznać swoją przyszłość. Losowaliśmy zawód, jaki będziemy wykonywać, spełnialiśmy marzenia za pomocą grosika wrzucanego do maginczej studni czy też przekuwaliśmy serduszka z imionami. Oczywiście nie mogło zabraknąć lania wosku. Po wróżbach nadszedł czas na zabawę andrzejkową przy muzyce, a także na poczęstunek.

zdjęcia

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
listopad 2016 r.

W piątek- 25 listopada, obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu, przedszkolaki mogły przynieść do przedszkola swoje ulubione przytulanki, które towarzyszyły im przez cały dzień. Dzieci przygotowywały się do tego dnia między innymi poprzez pieczenie pysznych misiowych ciasteczek, które następnie mogły same dekorować. Dodatkowo, każde dziecko otrzymało Dyplom Przyjaciela Pluszowego Misia, a także maskotkę.

zdjęcia

 

WIZYTA W STUDIO FOTOGRAFICZNYM
listopad 2016

W ramach realizowanego projektu edukacyjnego "Fotografia" Starszaki udały się na wycieczkę do studia fotograficznego. Mogliśmy się tam dowiedzieć, jak wygląda praca fotografa, a także jak powstają zdjęcia. Pan fotograf zrobił nam również zdjęcie, które umieściliśmy w naszym kąciku tematycznym.

zdjęcia

 

PROJEKT EDUKACYJNY "FOTOGRAFIA"
listopad 2016

W pierwszych tygodniach listopada "Mądre Sowy" realizowały projekt edukacyjny "Fotografia". Dzieci bardzo chętnie włączyły się w jego przebieg, zwłaszcza w samodzielne stworzenie kąciku tematycznego. Serdecznie dziękujemy za przyniesione zdjęcia, aparaty, albumy czy książki. Jednym z elementów realizowanego projektu edukacyjnego była jesienna sesja zdjęciowa. Zapraszamy do oglądania jej efektów.

zdjęcia

 

DZIEŃ CHŁOPCA
wrzesień 2016

"Z okazji święta Waszego, życzenia wszystkiego najlepszego:
Niech każdy dzień dostarcza Wam radości
i uśmiech zawsze Wam w sercach gości.
Niechaj problemy Was omijają,
A wszyscy bardzo Was kochają.
Bo jak nikt inny na świecie,
Wy na to zasługujecie.

Żyjcie tak, aby każdy kolejny dzień
Był niesamowity i wyjątkowy.
Wypełniajcie każdą chwilę tak,
Aby potem wspominać ją z radością.
Czerpcie energię ze słońca,
Kapiącego deszczu i uśmiechu innych.
Żyjcie najpiękniej jak umiecie."

Życzą: Koleżanki z Przedszkola

zdjęcia

 

TYDZIEŃ Z OWOCAMI I WARZYWAMI
wrzesień 2016

Jesień z warzyw i owoców słynie,
Dlatego poświęciliśmy chwilę tej dziedzinie.
Są to bomby witaminowe,
Dla każdego bardzo zdrowe.
Na początek oczy zamknięte mieliśmy
I dotykiem owoce rozpoznawliśmy.
Dużo owoców w sali przybyło,
Dzięki temu dobrze się je liczyło.
Kompot ze śliwek mamy przygotowany,
Na zimę już uszykowany.
Sałatka owocowa również nam wyszła-
- wszyscy mówili, że bardzo pyszna! :)

zdjęcia

 

BASEN PO WAKACYJNEJ PRZERWIE
wrzesień 2016

W czwartek, Super Mądre Sowy na nowo rozpoczęły swoją przygodę z basenem. Oprócz nauki, był też czas na świetną zabawę w wodzie. Dzieci bardzo cieszyły się z ponownego pobytu na basenie, a uśmiechy nie schodziły im z ust.

 

ZAJĘCIA W KINIE
wrzesień 2016

W ubiegły poniedziałek "Super Mądre Sowy" wzięły udział w zajęciach z animacji filmowej organizowanych w gostyńskim kinie. Dzieci miały możliwość poznania wielu ciekawych informacji, a także dobrej zabawy ;)

zdjęcia

 

"Wycieczka do Krainy Orła Białego"
wrzesień 2016

Orła Białego Kraina,
To była dla nas niezła adrenalina:
Zwierzaki różne widzieliśmy,
które chlebem karmiliśmy.
Labirynt kukurydziany,
W mig został pokonany.
Polskich legend wysłuchaliśmy,
z których dużo się dowiedzieliśmy.
W kulkach było wyśmienicie,
Bawiliśmy się niesamowicie!

zdjęcia

 

"Sprzątanie świata"
wrzesień 2016

W ostatni piątek, Super Mądre Sowy uczestniczyły w akcji "Sprzątanie świata". Ku zdziwieniu dzieci, znaleźliśmy różne, czasami bardzo zastanawiające, przedmioty. Wszystkie zebrane śmieci wyrzuciliśmy do kosza, bo doskonale wiemy, że nie wolno zaśmiecać środowiska, w którym żyjemy. Starszaki dobrze wiedzą, że o otoczenie trzeba dbać!

zdjęcia

 

"Kolorowe rybki"
wrzesień 2016

Kolorowa, w wodzie żyje,
Płetwy ma i krótką szyję.
Papierową łatwo zrobić,
Farbami można ją ozdobić.
Takie ryby to niezła sprawa
I dla nas to świetna zabawa!

zdjęcia

 

"Piramida żywienia"
wrzesień 2016

Co należy jeść,
Aby zdrowe zęby mieć,
Znają wszystko Mądre Sowy,
Wiedzy mają pełne głowy.
Piramidę żywieniową
Mają w sali już gotową!

zdjęcia

 

"Kodeks Przedszkolaka"
wrzesień 2016

W pierwszych dniach po wakacyjnej przerwie, Starszaki przypomniały sobie zasady Kodeksu Przedszkolaka. Zasady zachowania w grupie są Mądrym Sowom bardzo dobrze znane, a swoim odciskiem palca dzieci potwierdziły, że będą ich przestrzegać.

zdjęcia

 

 Archiwum