„...Bo układanie

wierszy i piosenek

to nie są rzeczy,

które się łapie w powietrzu.

To one Cię łapią i wszystko

co można zrobić,

to pójść tam gdzie one

mogłyby Cię znaleźć...”

 

Kurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej
22 czerwiec 2016

W środę  odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Podczas zorganizowanego spotkania dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie. Dzieci pod czujnym okiem pani i pana ratownika mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy.

zdjęcia

 

Zajęcie pokazowe dla rodziców
16 czerwiec 2016

W czwartek w godzinach popołudniowych odbyły się zajęcia pokazowe na temat „Nasze wakacyjne plany”. Rodzice zaobserwowali różnorodne działania własnych pociech: dzielenie na sylaby, głoskowanie, wyodrębnianie głoski w nagłosie i w wygłosie, układanie puzzli, przeliczanie, rozwiązywanie zadań z treścią.

Każdy rodzic mógł odpowiedzieć sobie na następujące pytania:
- Czy moje dziecko jest aktywne podczas zajęć?
- Jak sobie radzi podczas zabawy zespołowej?
- W jaki sposób udziela informacji na zadane pytania?
- Czy potrafi skupić uwagę podczas zajęć?

Na koniec została wykonana praca plastyczna przy współudziale rodziców pt. „Morze”.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za udział w zajęciach i zapraszamy za rok.

zdjęcia

 

Kolejna wizyta w bibliotece
maj 2016 r.

zdjęcia

 

Tata Kuby czyta bajkę "Twardy orzech do zgryzienia"
maj 2016 r.

zdjęcia

 

Wizyta w bibliotece - Rymowane zabawy z Agnieszką Frączek
kwiecień 2016 r.

Znana autorka literatury dziecięcej – Agnieszka Frączek spotkała się z przedszkolakami. Popularyzatorka współczesnej polszczyzny zapoznała dzieci z pracą pisarza. Opowiedziała, jak wygląda droga książki od momentu jej napisania, aż do znalezienia się na ladach księgarskich i półkach bibliotecznych. Rymowane wiersze Agnieszki Frączek cieszą się dużą popularnością zarówno wśród młodszych, jak i starszych czytelników. Po spotkaniu poetka składała podpisy na swoich książkach.

zdjęcia

 

Mama Julki czyta bajkę o Czerwonym Kapturku
kwiecień 2016 r.

zdjęcia

 

Mama Natalki czyta bajkę o Franklinie
kwiecień 2016 r.

zdjęcia

 

Koncert wiosenny w Szkole Muzycznej
kwiecień 2016 r.

zdjęcia

 

Projekt edukacyjny "Jajko"
marzec 2016 r.

Siatka wstępna i końcowa, pytania kluczowe do projektu

Kącik tematyczny "Jajko"

Absolwentki przedszkola czytają bajkę "Brzydkie kaczątko"

Eksperymenty i doświadczenie z jajkiem

Co stało się z jakiem włożonym do octu - "Gumowe jajko"

Jajko Kolumba

Album o zwierzętach wykluwających się z jajka

Wizyta w bibliotece, zgłębianie wiedzy o jajku

Prelekcja technologia żywienia Cioci Kasi na temat "Dlaczego powinniśmy jeść jajka"

Uczymy się robić pastę jajeczną z wujkiem Kubą

Wizyta mamy Lenki z żywą kurą

Prace tematyczne na temat "Wielkanocne koszyczki"

Świąteczny koszyk z pisankami - prace wykonane przez dzieci z pomocą rodziców

 

Poznajemy zawody naszych rodziców
marzec 2016 r.

Dzisiaj odwiedziła nas mama Wojtusia, która jest fryzjerem. Najpierw przeczytała nam bajkę, później pokazała narzędzia jakich używa i wyczarowała kilka fryzur męskich i damskich na odważnych modelach i modelkach. 

zdjęcia

 

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM
marzec 2016 r.

W ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom odwiedziła nas nas mama naszej koleżanki Tosi  i przeczytała piękną bajeczkę.

zdjęcia

 

Odwiedziny w pizzerii
marzec 2016 r.

W piątek wybraliśmy się na wycieczkę do pizzerii „105”. Dzięki uprzejmości właścicielki pizzerii pani Marcie mamie Milana mogliśmy zaobserwować sposób przygotowania i wypiekania pizzy. W oczekiwaniu na pizzę, zostaliśmy poczęstowani soczkiem, który smakował wyśmienicie, a pizza była wprost przepyszna. Było fantastycznie! Dziękujemy mamie Milana za gościnność i bardzo miłą atmosferę.

zdjęcia

 

Zakładamy wiosenny ogródek
marzec 2016 r.

Dziś założyliśmy zielony ogródek w naszej sali. Wspólnie ustalaliśmy kolejność działań: wsypanie ziemi do kubeczków, które wcześniej ozdabialiśmy i wsadzenie i do nich cebuli, podlanie i ustawienie w kąciku, który znajduje się na okiennym parapecie. Dowiedzieliśmy się, że do wzrostu roślin potrzebne jest ciepło, światło i woda. Wszyscy na pewno będziemy pielęgnować i obserwować zasadzone warzywa. Ciekawe co nam urośnie?
I czy będzie można to zjeść?

zdjęcia

 

Absolwent przedszkola czytają bajkę
styczeń 2016 r.

W środę 13 stycznia odwiedził nas Piotr – brat Justynki, który jest absolwentem naszego Przedszkola. Nasz gość to uczeń III klasy Szkoły Podstawowej w Gostyniu. Na zaproszenie Cioci Marty chłopiec przyszedł, aby przeczytać nam bajkę w ramach akcji „Cała polska czyta dzieciom”.

zdjęcia

 

Zimowe zabawy na śniegu
styczeń 2016 r.

Pani Zima postanowiła nas odwiedzić i sprawiła nam wielką radość. Z tego powodu dbając o zdrowie i hartując organizm wybraliśmy się na przedszkolny plac zabaw. Wreszcie mogliśmy urządzić wesołe zabawy na śniegu. Oczywiście nie mogło zabraknąć bałwana, którego ulepiliśmy z pomocą cioci Asi. Mieliśmy ogromną frajdę i wiele radości.

zdjęcia

 

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM
styczeń 2016 r.

W ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom odwiedziła nas siostra naszego kolegi Milana i przeczytała opowiadanie pt. „Walizka pana Hanumana” - Rafała Witka.

zdjęcia

 

Odwiedzamy bibliotekę
grudzień 2015 r.

"Książka nas uczy, książka cieszy,
czasem zadziwi nas niemało
albo po prostu tak rozśmieszy,
jakby się dobry żart słyszało."...

zdjęcia

 

Pieczemy świąteczne pierniki
grudzień 2015 r.

W związku z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia postanowiliśmy upiec pierniczki, aby poczuć magię nadchodzących świąt nie tylko w domu, ale także w przedszkolu. Z przygotowanego ciasta przez wujka Kubę wycinaliśmy świąteczne figurki. Tak przygotowane pierniczki oddaliśmy do pieczenia, a potem? Dekoracja. To dopiero fajna zabawa. Każdy mógł wybrać sobie dowolny produkt do dekoracji, a to kolorowe cukiereczki, a to cukier puder, a może tak polukrować słodkim lukrem..? Praca była trudna, ale przyniosła oczekiwane efekty, ponieważ pieczenie pierniczków sprawiło nam wielką radość, a jednocześnie poznaliśmy tradycje Świąt Bożego Narodzenia. Takie zajęcia bardzo nam się podobają.

zdjęcia

 

Z wizytą w zakładzie krawieckim
grudzień 2015 r.

W ramach poznawania zawodów odwiedziliśmy pobliski zakład krawiecki. Celem wycieczki było wyrabianie szacunku do pracy ludzi różnych zawodów, zapoznanie z zawodem krawcowej, nabywanie umiejętności prowadzenia dialogu poprzez zadawanie pytań. Mogliśmy  z bliska obejrzeć urządzenia krawieckie, a także dowiedzieć się jak przebiegają kolejne etapy szycia ubrań. W podziękowaniu za umożliwienie obejrzenia zakładu krawieckiego i wysłuchanie ciekawych opowieści wręczyliśmy Pani krawcowej upominek, który będzie przypominał naszą wizytę.

zdjęcia

 

Ubieranie choinki
7 grudzień 2015 r.

W poniedziałek ubieraliśmy swoją choinkę. Byliśmy zachwyceni mogąc samemu ubrać świąteczne drzewko. Każde z nas zawiesiło jedną maskotkę. To było wielkie przeżycie. A choinka wygląda pięknie.... 

zdjęcia

 

Każde dziecko ma swoje prawa
listopad 2015 r.

Realizując cykl zajęć związanych z prawami dziecka, wykonaliśmy plakat, który został zawieszony na korytarzu obok naszej sali.

zdjęcia

 

Wycieczka na rynek pod pomnik
listopad 2015 r.

W poniedziałek w Dzień Zaduszny, pamiętając o zmarłych, poszliśmy na rynek i zapaliliśmy znicze pod pomnikiem upamiętniającym ofiary II wojny światowej. Jaki mali patrioci chcieliśmy w ten sposób uczcić pamięć poległych.

zdjęcia

 

Jesienny koncert” w Szkole Muzycznej
październik 2015 r.

Kolejną atrakcją dla nas było zaproszenie na Koncert Jesienny do Szkoły Muzycznej w Gostyniu. Uczniowie przygotowali koncert muzyki klasycznej. Wszyscy mali artyści dali popis swoich umiejętności gry na instrumentach wykonując utwory znanych kompozytorów. Wszyscy uważnie słuchaliśmy a potem nagradzaliśmy wykonawców gromkimi brawami. Do przedszkola wróciliśmy pełni nowych wrażeń.

zdjęcia

 

Jesienny spacer do parku
październik 2015 r.

Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych widoków. Tegoroczna jesień jest wyjątkowo ciepła, dlatego też zachęciła ona nas do spaceru po parku. Podziwialiśmy uroki jesieni, zbierając kolorowe liście, w celu wzbogacenia kącika przyrody.

zdjęcia

 

Urodziny Natalki
październik 2015 r.

W przedszkolu świętowaliśmy 5 urodziny Natalki. Dzieci zaśpiewały solenizantce „sto lat”, złożyły życzenia urodzinowe a Natalia zaprosiła wszystkich na pyszny tort urodzinowy.

zdjęcia

 

„Jemy zdrowo i kolorowo!” – wykonanie sałatki jarzynowej
październik 2015 r.

Tegorocznej jesieni postanowiliśmy kontynuować zdrowe i pyszne odżywianie. Tym razem wykorzystaliśmy warzywa, z których miała powstać kolorowa sałatka. Wszystkie produkty potrzebne do jej wykonania  przynieśliśmy z domu. Nie mogliśmy doczekać się krojenia swoich warzyw. Zanim jednak to nastąpiło musieliśmy się odpowiednio przygotować. Najpierw umyliśmy ręce, podwinęliśmy rękawy i założyliśmy fartuszki. Ciocia przypomniała jeszcze o konieczności zachowania bezpieczeństwa podczas posługiwania się nożem. Krojenie warzyw nie sprawiło nam żadnych trudności, pokroiliśmy je naprawdę fachowo (drobno). Gdy warzywa były już pokrojone, a sałatka doprawiona, na zmianę ją mieszaliśmy  tak, żeby wszystkie składniki dokładnie się połączyły. Sałatka była naprawdę bardzo smaczna. Mogli przekonać się o tym nie tylko jej wykonawcy, ale także ciocie z przedszkola, które zostały nią poczęstowane.

zdjęcia

 

Kubusiowa sałatka owocowa
październik 2015 r.

W naszej grupie wspólnie z ciociami wykonaliśmy pyszną, zdrową i kolorową sałatkę owocową. Przed wykonaniem sałatki dokładnie umyliśmy ręce. Następnie ubrani w fartuszki dzielnie kroiliśmy przyniesione owoce. Dzięki takim zajęciom nauczyliśmy się posługiwać nożykiem, a także poznaliśmy dokładnie smak, zapach i wygląd różnych owoców. Po wykonaniu sałatki chętnie ją zjedliśmy, bo wiadomo, coś co zrobi się samemu lepiej smakuje!

zdjęcia

 

Wycieczka na skrzyżowanie
wrzesień 2015 r.

Zgodnie z  tematami zajęć w poniedziałek 21 września  wybraliśmy się na spacer  na skrzyżowanie ulic niedaleko przedszkola. Obserwowaliśmy z wielką uwagą ruch uliczny, nazywaliśmy poruszające się po drogach pojazdy, a przede wszystkim  uczyliśmy się zasad obowiązujących na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną. Ażeby uzyskaną od cioci wiedzę wprowadzić w czyn przechodziliśmy przez  przejścia dla pieszych i doskonale sobie z tym poradziliśmy. Obserwowaliśmy też sporo znaków drogowych i próbowaliśmy odszyfrować ich znaczenie. Wielu z nas się to doskonale udawało. Ażeby było nas bardzo dobrze widać każdy z nas miał założoną kamizelkę, która nawet z daleka jest bardzo dobrze widoczna. Nawet kierowcy wykazali się dużą cierpliwością, ponieważ spokojnie i z uśmiechem czekali aż  przejdziemy przez przejście dla pieszych. Realizując tematykę o bezpieczeństwie uczyliśmy się  przechodzenia przez jezdnię po pasach i  zielonym świetle. Rozpoznawaliśmy również znaki drogowe

zdjęcia

 

Akcja Sprzątanie Świata, Polska 2015 w gr. Mądrych Sów
wrzesień 2015 r.

„Wyprawa – poprawa” - pod takim hasłem ruszyła tegoroczna akcja Sprzątania Świata Polska. W ramach tegorocznej edycji kampanii zwracano szczególną uwagę na rolę, jaką każdy z nas może odegrać w tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w gminie.

zdjęcia

 

Nasze pierwsze dni w przedszkolu
wrzesień 2015 r.

Nasze pierwsze dni w przedszkolu po wakacjach: zabawa i nauka. Jakie miłe są powroty.

zdjęcia

 

 Archiwum