„...Bo układanie

wierszy i piosenek

to nie są rzeczy,

które się łapie w powietrzu.

To one Cię łapią i wszystko

co można zrobić,

to pójść tam gdzie one

mogłyby Cię znaleźć...”

 

To my – Sowy Mądre Głowy.

Po wakacjach do przedszkola wróciliśmy,

bo już się za nim stęskniliśmy!

Nowy rok szkolny rozpoczynamy,

na ciekawe zajęcia czekamy

i do odwiedzania naszej przedszkolnej strony zapraszamy.

 

 

BOHATER TYGODNIA

W obecnym roku szkolnym Mądre Sowy uczestniczą w całorocznym cyklu pod hasłem „Bohater tygodnia”.

Jak zostać bohaterem?

W każdy piątek, w wyniku losowania, dziewczynka lub chłopiec zostaje mianowany bohaterem nadchodzącego tygodnia. Otrzymuje na weekend do domu specjalną teczkę zawierającą list do rodziców, książeczkę bohatera tygodnia (którą należy uzupełnić z pomocą rodziców) oraz wisiorek do podpisania i pokolorowania.

W poniedziałek bohater tygodnia przynosi do przedszkola teczkę z uzupełnioną książeczką, podpisany i pokolorowany wisiorek oraz zdjęcia rodzinne i wybrane przez siebie zabawki.

Po pierwszym śniadaniu bohater demonstruje koleżankom i kolegom wypełnioną książeczkę, a trud włożony w jej wykonanie zostaje nagrodzony oklaskami. Przyniesione przez bohatera zabawki zostają umieszczone w pojemniku i wszystkie dzieci mają prawo się nimi bawić, gdyż bohater tygodnia chętnie dzieli się swoimi rzeczami. W ciągu tygodnia bohater zawsze stoi w pierwszej parze z dowolnie wybranym kolegą lub koleżanką.

W piątek dziewczynka lub chłopiec, będący bohaterem, dowolnie koloruje i ozdabia dyplom „Bohatera tygodnia”, który zabiera do domu na zakończenie dnia.

Cykl „Bohater tygodnia” bardzo się dzieciom spodobał, a piątek, z racji losowania, stał się obecnie bardzo ważnym dniem.

Wszystkim Rodzicom serdecznie dziękujemy za pomoc w realizacji cyklu J

Co tydzień w tym miejscu będzie umieszczane zdjęcie nowego BOHATERA TYGODNIA w towarzystwie koleżanek i kolegów z grupy – zapraszamy do oglądania.

 

Piramida zdrowego żywienia
czerwiec 2015 r.

Mądre Sowy wiedzą, jak ważne jest prawidłowe odżywianie. Podczas jednych z czerwcowych zajęć wykonały piramidę zdrowego żywienia obrazującą, jakie produkty należy jeść w dużych ilościach, a jakie powinno się dozować.

zdjęcia

 

Kącik tematyczny – SKLEP SPOŻYWCZY
czerwiec 2015 r.

W ramach zajęć z cyklu Przedszkolak pełen zdrowia Akademii Zdrowego Przedszkolaka Mądre Sowy zorganizowały na terenie swojej sali sklep spożywczy z przyniesionych z domów zabawek imitujących żywność oraz opakowań po produktach spożywczych. Utworzony kącik tematyczny był okazją do zabaw w sklep oraz przybliżenia dzieciom tematyki prawidłowego przechowywania żywności.

zdjęcia

 

Z wizytą w bibliotece i Przedszkolu Miejskim nr 1
czerwiec 2015 r.

Na przełomie maja i czerwca Przedszkole Miejskie nr 1 zorganizowało międzyprzedszkolny konkurs plastyczny nt. Jak przedszkolacy o zdrowie dbają. Wzięły w nim udział Wiktoria D., Marysia K., Patrycja K. i Nikola Ż. z grupy Mądre Sowy oraz Wiktoria G. z grupy Tygrysków. Prace dziewczynek zostały docenione przez jury. Praca Wiktorii G. otrzymała I miejsce, Nikoli Ż. II miejsce, a praca Wiktorii D. została wyróżniona. Gratulujemy dziewczynkom odniesionego sukcesu.

Wszystkie prace dostarczone na konkurs zostały umieszczone na wystawie pokonkursowej w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu.

Mądre Sowy udały się do biblioteki w celu obejrzenia wystawy. Korzystając z okazji przedszkolacy zwiedzili także pomieszczenia biblioteczne oraz zapoznali się z pracą bibliotekarza. Następnie dzieci odwiedziły Przedszkole Miejskie nr 1, gdzie uczestniczki konkursu odebrały dyplomy oraz nagrody, a na wszystkich czekał słodki poczęstunek.

zdjęcia

 

Robimy pyszne kanapki
czerwiec 2015 r.

W ramach zajęć z cyklu Przedszkolak pełen zdrowia Akademii Zdrowego Przedszkolaka Mądre Sowy przygotowały na drugie śniadanko kanapki. Były one nie tylko pyszne i zdrowe, ale również pięknie wyglądały. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

zdjęcia

 

Warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej
czerwiec 2015 r.

Dzieci z grupy Tygrysków i Mądrych Sów uczestniczyły w warsztatach, podczas których wykwalifikowany instruktor – pan Piotr Mocny z Ośrodka Szkolenia Zawodowego EDYTOR w Lesznie przybliżył im temat pierwszej pomocy oraz rozwijał w nich poczucie obowiązku niesienia pomocy osobom poszkodowanym. Podczas pokazu oraz indywidualnych ćwiczeń m. in. na fantomach dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi ratownicy, a bezpośredni kontakt z profesjonalistą był dla nich niezapomnianym przeżyciem. Na zakończenie wszyscy przedszkolacy zostali obdarowani dyplomami za udział w pokazie z zakresu podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy.

zdjęcia

 

Prawa dzieci
czerwiec 2015 r.

Mały człowiek – duża sprawa,
mały człowiek ma swe prawa.
Strzegąc tych praw należycie,
układamy dziecku życie.

Jakie prawa mają dzieci na całym świecie Mądre Sowy dowiedziały się podczas czerwcowych zajęć nt. Jesteśmy dziećmi i mamy swoje prawa. Oby dorośli nie zapominali, że dziecko to także człowiek, tyle, że jeszcze mały i ma prawo do: miłości i życia w rodzinie, zabawy, nauki, życia bez przemocy oraz prawo do opieki medycznej.

zdjęcia

 

Wesołe zwierzęta
maj 2015 r.

Na wsi jest wesoło, tyle różnych zwierząt wkoło!

Świnki, owieczki i kurki to zwierzęta, które można spotkać w gospodarstwie wiejskim oraz w grupie Mądrych Sów. Dziewczynki i chłopcy wykonali wspomniane zwierzęta podczas zajęć plastycznych. Tworzenie zwierzęcych postaci sprawiło dzieciom wiele radości.

zdjęcia

 

Zajęcia pokazowe dla rodziców
maj 2015 r.

Mądre Sowy – przedszkolni starszacy już bardzo dużo wiedzą i potrafią. Posiadaną wiedzą i umiejętnościami m. in. z zakresu gotowości do nauki czytania i pisania, wykazali się podczas zajęcia pokazowego dla rodziców, które odbyło się w środę 13 maja. Tematem spotkania była „Wiosenna łąka i jej mieszkańcy.” Przedszkolacy bez trudu wykonywali kolejne zadania przygotowane przez ciocię Kasię, a rodzice z dumą obserwowali ich poczynania.

zdjęcia

 

Projekt edukacyjny „Poznajemy żywioły - ogień”
maj 2015 r.

W dwóch pierwszych tygodniach maja w grupie Mądre Sowy realizowany był projekt edukacyjny, podczas którego przedszkolacy poszerzyli swoją wiedzę na temat ognia – jednego z czterech żywiołów. Przyczyniły się do tego liczne zabawy, eksperymenty, słuchanie bajek, udział w Festynie strażackim, spotkanie ze strażakami oraz wykonane przez dzieci prace plastyczne.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc w realizacji projektu i udostępnienie materiałów do kącika tematycznego.


Kącik tematyczny w sali "Ogień"

Udział w festynie strażackim

Poznajemy właściwości ognia - doświadczenia

Zabawa ruchowa "Płomyki ognia"

Wizyta strażaków w przedszkolu

Praca plastyczna pt. "Wiatr, wypadek, ogień, woda - strażak zawsze rękę poda"

Oświetlenia dawniej i dziś

Czytanie bajki "Wóz strażacki" młodszym dzieciom przez Szymona Ł

Praca plastyczna pt. "Ozdobna świeczka"

Podsumowanie projektu - wykonanie wspólnego plakatu pt. "Ogień źródłem ciepła i światła"

 

Z wizytą w Szkole Podstawowej nr 5
maj 2015 r.

O tym, jak wygląda lekcja wychowania fizycznego Mądre Sowy dowiedziały się podczas wizyty w gostyńskiej Szkole Podstawowej nr 5. Dzięki uprzejmości Pani Justyny Tomczak – wychowawczyni klasy III c, przedszkolacy czynnie uczestniczyli w lekcji wf-u. Wspólnie ze starszymi koleżankami i kolegami wzięli udział w specjalnie przygotowanych zawodach sportowych. Pani Justynie i wszystkim trzecioklasistom jeszcze raz serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie.

zdjęcia

 

Zaproszenia na Dzień Mamy i Taty
maj 2015 r.

Zapraszamy do obejrzenia, jak Mądre Sowy przygotowywały zaproszenia dla swoich rodziców na uroczyste obchody Dnia Mamy i Taty w przedszkolu.

zdjęcia

 

Cała Polska czyta dzieciom – czytanie bajek przez rodziców Mądrych Sów
maj 2015 r.

W maju, w ramach ogólnopolskiej akcji czytelniczej, gościliśmy w naszej grupie mamy naszych kolegów – Kubusia G. i Kubusia D. Przeczytane przez nie bajki bardzo nam się podobały. Za poświęcony nam czas jeszcze raz serdecznie dziękujemy i zapraszamy kolejnych rodziców do naszego grona.

zdjęcia

 

Na olimpiadzie sportowej
kwiecień 2015 r.

Ostatniego dnia kwietnia Mądre Sowy wzięły udział w olimpiadzie sportowej zorganizowanej przez Przedszkole Miejskie nr 4. Miejscem rywalizacji była hala sportowa Szkoły Podstawowej nr 5 w Gostyniu. Drużyna starszaków składała się z pięciu dziewczynek i pięciu chłopców. Pozostałe dzieci dzielnie kibicowały swoim koleżankom i kolegom. W sportowych zmaganiach uczestniczyli także przedszkolacy z Przedszkola Miejskiego nr 1, 4 i 7. Udział w licznych konkurencjach sprawił dzieciom wiele radości. W ostatecznym werdykcie drużyna Mądrych Sów zajęła III miejsce. Gratulujemy!

zdjęcia

 

Nawet małe dzieci potrafią segregować śmieci
kwiecień 2015 r.

By las był zielony, wody nie ubyło
i każdego ranka wokół było miło,
piątek czy niedziela, pamiętajcie dzieci,
prosi Matka Ziemia – segregujcie śmieci!

Mądre Sowy dobrze wiedzą, jak należy segregować śmieci. Uwieczniły to na plakacie pod hasłem Nawet małe dzieci potrafią segregować śmieci. Zapraszamy do obejrzenia.

zdjęcia

 

Goście z Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu
kwiecień 2015 r.

W kwietniu gościliśmy przedstawicieli gostyńskiego Zespołu Szkół Zawodowych, którzy przybyli, aby ofiarować nam zabawki wykonane przez uczniów w ramach programu Erasmus „Ja się uczę – ty się bawisz. Zagraniczny staż dla uczniów.” Serdecznie dziękujemy.

zdjęcia

 

Gdy słońce świeci – cieszą się dzieci
kwiecień 2015 r.

Słoneczna pogoda sprzyja zabawom na świeżym powietrzu. Zapraszamy do obejrzenia, jak Mądre Sowy bawiły się na terenie ogrodu przedszkolnego pewnego kwietniowego popołudnia.

zdjęcia

 

Cała Polska czyta dzieciom – czytanie bajek przez rodziców Mądrych Sów
marzec 2015 r.

W ramach ogólnopolskiej akcji zapraszamy do przedszkola mamusie i tatusiów, aby przeczytali nam bajeczki. Dotychczas odwiedziły nas mamy Kubusia S., Izy oraz Marysi, którym serdecznie dziękujemy i z niecierpliwością czekamy na kolejnych rodziców. Zapraszamy do oglądania pamiątkowych zdjęć.

zdjęcia

 

Wielkanocny koszyczek
marzec 2015 r.

W wiklinowym koszyczku
siedzi żółty kurczaczek.
Ma po bokach gałązki z baziami -
puszystymi kotkami.

Zapraszamy do obejrzenia świątecznych koszyczków wykonanych przez Mądre Sowy.

zdjęcia

 

Kącik wiosenny w naszej sali
marzec 2015 r.

Wiosna to kolorowa i pachnąca pora roku. Różnorodne wiosenne kwiaty cieszą oczy na rabatkach i w doniczkach. Aby poczuć tą wiosenną atmosferę w naszej sali urządziliśmy kącik z kwiatami charakterystycznymi dla wiosny. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc w jego utworzeniu i dostarczenie wiosennych kwiatów :)

zdjęcia

 

Wycieczka do ogródka działkowego
marzec 2015 r.

Jak wygląda ogród wiosenną porą? Jakie prace należy w nim poczynić wraz z końcem zimy? Dlaczego działkowcy bielą pnie drzew? Odpowiedzi na te i inne pytania Mądre Sowy uzyskały podczas wizyty w ogródku cioci Mariolki. To była prawdziwa lekcja przyrody.

zdjęcia

 

Sadzenie cebulek kwiatowych
marzec 2015 r.

Pod koniec marca dziewczynki i chłopcy z grupy Mądre Sowy przynieśli do przedszkola cebulki różnych wiosennych kwiatów. Po zapoznaniu z ich wyglądem i budową dzieci przystąpiły do sadzenia cebulek na terenie ogrodu przedszkolnego. Dzięki tej pracy przedszkolacy przypomnieli sobie, co jest potrzebne roślinom do wzrostu.

zdjęcia

 

Wizyta trębacza
marzec 2015 r.

Jak się zwie ten muzyk,
który zagrać umie,
gdy tylko dmuchnie,
w blaszany instrument?

To oczywiście trębacz. Zapraszamy do obejrzenia pamiątkowych zdjęć z wizyty muzyka w naszym przedszkolu, podczas której Mądre Sowy i Tygryski poznały tajniki gry na trąbce.

zdjęcia

 

Kwiaty na powitanie Wiosny
marzec 2015 r.

Mądre Sowy na przywitanie Pani Wiosny przygotowały kolorowe kwiaty, które dumnie prezentowały podczas przemarszu ulicami naszego miasta.

zdjęcia

 

Portrety Pani Wiosny
marzec 2015 r.

Powiedzcie mi dzieci,
co to jest za pani:
trawa rośnie, słonko świeci,
ptaszek śpiewa dla niej?
Kto przychodzi do nas
o tej porze roku?
Jest pachnąca i radosna –
czy wiesz kto to?
WIOSNA!

A jak wygląda Pani Wiosna? Zapraszamy do obejrzenia jej portretów, które Mądre Sowy wykonały w trzecim tygodniu marca.

zdjęcia

 

Wesołe klauny
luty 2015 r.

Dziś w przedszkolu śmieszne klauny
wszystkich wokół rozśmieszają,
kolorową swą czuprynką
oraz uśmiechniętą minką.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć klaunów wykonanych przez Mądre Sowy.

zdjęcia

 

Projekt edukacyjny "Poznajemy żywioły"
styczeń/luty 2015 r.

Na przełomie stycznia i lutego w grupie „Mądre Sowy” realizowany był projekt edukacyjny, podczas którego przedszkolacy poszerzyli swoją wiedzę na temat wody – jednego z czterech żywiołów. Przyczyniły się do tego liczne zabawy, eksperymenty, wycieczka nad rodzimą rzekę, spotkanie z pracownikiem oczyszczalni ścieków oraz wykonane przez dzieci prace plastyczne.

Wodne zabawy i eksperymenty

Oszczędzanie wody nie wychodzi z mody

Wycieczka nad rzekę Kanię

Spotkanie z pracownikami oczyszczalni ścieków

"Wędrówka kropelki wody - gra planszowa"

 

Śniegowe zabawy
styczeń 2015 r.

Dziś na boisku śnieg po pas 
cieszy się, skacze każdy z nas.
 
Srebrzystą śnieżkę w rękę bierz,
 
bałwanka ulep, jeśli chcesz.

Zimowe zabawy na śniegu to jest to, co Mądre Sowy lubią najbardziej! Świadczą o tym ich zadowolone miny.

zdjęcia

 

Udział w konkursie KARTKA BOŻONARODZENIOWA
grudzień 2014 r.

W okresie przedświątecznym w naszym przedszkolu odbył się konkurs na KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ. Wzięli w nim udział przedszkolacy z kilku gostyńskich przedszkoli oraz dziewczynki z naszej grupy: Wiktoria, Patrycja M, Patrycja K., Marysia oraz Kornelka. Wszystkie uczestniczki otrzymały pamiątkowe dyplomy, natomiast praca Marysi została wyróżniona i nagrodzona przez komisję konkursową.

Wszystkim dziewczynkom serdecznie gratulujemy!

zdjęcia

 

Nasze choinki
grudzień 2014 r.

„Zielone gałązki, a na każdej świeczka,
w stroiku z bibułek stoi choineczka.
Gdy zaświeci gwiazdka między gałązkami,
wesołą kolędę dla niej zaśpiewamy.”

Zapraszamy do obejrzenia, jak Mądre Sowy malowały i ozdabiały świąteczne drzewka.

zdjęcia

 

Z wizytą w gostyńskim Muzeum
listopad 2014 r.

O tym, jakie zbiory kryją muzealne mury, Mądre Sowy dowiedziały się w trakcie listopadowej wycieczki. Wizyta w Muzeum była dla przedszkolaków swoistą lekcją historii naszego regionu. Oprócz wystawy stałej, poświęconej Ziemi Gostyńskiej, starszacy obejrzeli także wystawę czasową nt. Filatelistyka – moje hobby.

zdjęcia

 

Z wizytą w Gostyńskim Ośrodku Kultury Hutnik
listopad 2014 r.

Podczas spotkania z pracownikami GOK-u Mądre Sowy dowiedziały się, na czym polega praca malarza i rzeźbiarza, zapoznały się z ich narzędziami pracy oraz podziwiały artystyczne wytwory wykonane przez starsze koleżanki i kolegów.

Po spotkaniu dzieci same zapragnęły zostać malarzami i namalowały piękne prace plastyczne na dowolnie wybrany temat.

zdjęcia

 

Na koncercie w Szkole Muzycznej
listopad 2014 r.

W połowie listopada Mądre Sowy uczestniczyły w Jesiennym koncercie zorganizowanym w gostyńskiej Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Józefa Zeidlera. Podczas występów starszych koleżanek i kolegów przedszkolacy zapoznali się z wyglądem i brzmieniem różnych instrumentów muzycznych oraz podziwiali piękno utworów muzyki klasycznej.
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

zdjęcia

 

Kotyliony w narodowych barwach
listopad 2014 r.

„Powiewa flaga, 
gdy wiatr się zerwie. 
A na tej fladze 
biel jest i czerwień. 

Czerwień - to miłość,
biel - serce czyste...
Piękne są nasze
barwy ojczyste.”

Tegoroczne Święto Niepodległości Mądre Sowy uczciły poprzez wykonanie kotylionów w barwach narodowych. Patriotyczne święto było także okazją do rozmów na temat miłości do ojczyzny i przypomnienia znaczenia symboli narodowych.

zdjęcia

 

W zakładzie fotograficznym
listopad 2014 r.

Na czym polega praca fotografa?
Jak powstają zdjęcia?

Odpowiedzi na powyższe pytania Mądre Sowy uzyskały podczas wizyty w zakładzie fotograficznym Foto Iris mieszczącym się w Gostyniu przy ulicy Kolejowej. W trakcie spotkania pan fotograf między innymi wykonał dzieciom grupowe zdjęcie, które następnie ozdobiło kalendarz na nowy 2015 rok – prezent dla przedszkolaków. Każde dziecko otrzymało także w upominku pamiątkowe zdjęcie.
Dziękujemy za miłe przyjęcie i podarunek :-)

zdjęcia

 

Pamiętamy o tych, którzy odeszli
listopad 2014 r.

Listopad to miesiąc, w którym w szczególny sposób pamiętamy o tych, których nie ma już wśród nas – bliskich, znajomych, a także poległych w obronie naszej ojczyzny.

W tym roku Mądre Sowy udały się na rynek, aby zapalić znicze pod pomnikiem upamiętniającym obywateli Ziemi Gostyńskiej, którzy zginęli podczas II wojny światowej. W ten sposób przedszkolacy uczcili pamięć o rodakach.

zdjęcia

 

Poznajemy żywioły – powietrze
październik 2014

Powietrze jest wszędzie, czy w lesie, czy w polu,
jest nawet w twoim domu i w przedszkolu.
Powietrze potrzebne jest tobie i mnie,
roślinom, zwierzętom, więc szanuj je!”

O tym, czym jest powietrze i jakie jest jego znaczenie Mądre Sowy dowiedziały się podczas zajęć poświęconych temu żywiołowi. Podczas zabaw i samodzielnego wykonywania doświadczeń dzieci poszerzały swoją wiedzę na temat powietrza, które choć niewidoczne, niezbędne jest do życia.

zdjęcia

 

Wycieczka do lasu
październik 2014

Chodzi po lesie pogodna jesień,
rozchyla niskie gałęzie.
Liczy na ścieżkach spadłe orzeszki,
liczy na dębach żołędzie.
Patrzy ciekawie, ile na trawie
spadłych się liści ściele.
/H. Behler/

Las jesienią jest piękny i kolorowy, zwłaszcza w słoneczny dzień. Przekonały się o tym Mądre Sowy podczas wycieczki do lasu przy gostyńskiej hucie szkła. Spacerując leśnymi dróżkami dzieci zbierały leśne skarby, którymi po powrocie wzbogaciły kącik przyrody, a różnobarwne liście umieściły pomiędzy stronami gazet w celu ich zasuszenia.

zdjęcia

 

Wizyta funkcjonariuszy Straży Miejskiej
październik 2014

Podczas spotkania ze strażnikami miejskimi Mądre Sowy i Tygryski przypomniały sobie, jak bezpiecznie poruszać się po drodze, jak zachowywać się w stosunku do obcych osób oraz w kontakcie z nieznanym psem. Przedszkolacy z zaciekawieniem słuchali zaproszonych gości i chętnie odpowiadali na zadawane pytania. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały upominki – odblaski w kształcie misia, a następnie laurką i kwiatami podziękowały gościom za przybycie.

zdjęcia

 

Spacer po parku
październik 2014

W naszym parku na jesieni, od kolorów aż się mieni.
Gubią liście lipy, klony, tu liść żółty, tam czerwony…

Podczas spaceru po parku Mądre Sowy podziwiały różnobarwne liście oraz zbierały jesienne skarby. Dziewczynki i chłopcy zgodnie przyznali, że jesienią w parku jest przepięknie!

zdjęcia

 

Udział w programie "Akademii Aquafresh"
wrzesień 2014

Ostatniego dnia września w samo południe grupa Mądrych Sów wzięła udział w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej dla Przedszkolaków "Akademia Aquafresh". Dziewczynki i chłopcy przez dwie minuty dokładnie szczotkowali zęby, wiedząc, że należy je myć, aby były piękne i zdrowe.

W programie uczestniczyło bardzo wielu przedszkolaków z całego kraju, ustanawiając tym samym Rekord Guinnessa w największej liczbie osób szczotkujących zęby w tym samym czasie. Przez dwie minuty 313 328 dzieci w całej Polsce myło ząbki!

My, starszacy, cieszymy się, że wzięliśmy udział w tym przedsięwzięciu.

zdjęcia

 

Wycieczka do ogródka warzywnego
wrzesień 2014

Jesień to czas dojrzewania i zbioru wielu różnych jarzyn rosnących w przydomowych ogródkach. Mądre Sowy odwiedziły jeden z nich.

W piękne jesienne popołudnie zawitały do ogródka warzywnego cioci Mariolki, która z dumą zaprezentowała przedszkolakom dorodne marchewki, selery, pory i inne warzywa rosnące na licznych grządkach. Mądre Sowy podziwiały także obfite zbiory orzechów włoskich. To była niezapomniana lekcja przyrody

zdjęcia

 

Wszyscy mamy dziarskie minki, bo zjadamy witaminki
wrzesień 2014

Źródłem wielu witamin są pyszne i soczyste owoce. Wiedzą o tym Mądre Sowy, dlatego przyrządziły bogatą w witaminy sałatkę owocową, która błyskawicznie zniknęła z ich talerzy.

zdjęcia

 

Warzywna sałatka
wrzesień 2014

Sałatka jarzynowa bardzo smaczna jest i zdrowa. Mądre Sowy o tym wiedzą, więc ją przygotowały i z apetytem skosztowały J

zdjęcia

 

Udział w SPRZĄTANIU ŚWIATA i zbiórce kasztanów
wrzesień 2014

Mądre Sowy, podobnie jak wszyscy przedszkolacy z Przedszkola Kubusia Puchatka, uczestniczyły w międzynarodowej kampanii pod hasłem „Sprzątanie Świata” i dzielnie porządkowały teren wokół przedszkola.

Po wytężonej pracy nadszedł czas na chwilę relaksu podczas zbierania kasztanów w pobliskim parku. Szukanie w trawie owoców kasztanowca sprawiło dzieciom sporo radości, a obfite zbiory umieszczono w koszu w przedszkolnym holu.

zdjęcia

 

Zabawy w ogrodzie przedszkolnym
wrzesień 2014

Piękna wrześniowa pogoda sprzyjała wesołym zabawom na terenie ogrodu przedszkolnego. Oby jesień tego roku była równie słoneczna.

zdjęcia

 

 Archiwum