„...Bo układanie

wierszy i piosenek

to nie są rzeczy,

które się łapie w powietrzu.

To one Cię łapią i wszystko

co można zrobić,

to pójść tam gdzie one

mogłyby Cię znaleźć...”

 

Mądre Sowy"

To niemożliwe!!!...ale jednak to prawda, jesteśmy już najstarszą grupą w przedszkolu!

Ach! Kiedy ten czas minął??? Dopiero co byliśmy "Maleństwami", a już jesteśmy "Mądrymi Sowami"...

Życzymy Wam samych miłych chwil w tym ostatnim roku w przedszkolu.

Powodzenia w przygotowaniach do pójścia do szkoły!

 

Urodzinki "Mądrych Sów"

Każdego roku o tej samej porze,
Każdy Wam życzy co tylko może,
My korzystając z tej sposobności,
Życzymy Wam szczęścia i wiele radości.

zdjęcia

 

UROCZYSTE POŻEGNANIE PRZEDSZKOLA

Dziś jest dla nas bardzo ważny dzień, bo z przedszkolem musimy pożegnać się. Dziś po raz ostatni jesteśmy przedszkolaki, po wakacjach będą z nas dumne pierwszaki. Czas pożegnać lale, misie, klocki kolorowe, bo czekają na nas obowiązki całkiem nowe. Lecz w naszych serduszkach na zawsze pozostanie to nasze przedszkole i przemiłe Ciocie.

Takimi słowami wierszy i piosenek 17 czerwca 2014 r. żegnały się dzieci z grupy Mądrych Sów. Starszaki pięknie ubrane z uśmiechem na twarzy zaprezentowały program artystyczny i zatańczyły poloneza. Na pamiątkę pobytu w przedszkolu otrzymały dyplomy i drobne upominki.

zdjęcia

 

Konkurs matematyczny z sąsiednim przedszkolem, 13.06.2014

W naszym przedszkolu odbył się teatrzyk „O Skrzaciku i Kropeczce” i „Figuraki” oraz konkurs matematyczny. Mądre Sowy wraz z dziećmi z Przedszkola Miejskiego nr 7 zmierzyły się umiejętnościami z zakresu matematyki. Dzieci pięknie poradziły sobie z zabawami  i zadaniami matematycznymi, dlatego wszyscy okazali się zwycięzcami i otrzymali dyplom. Po zakończeniu Mądre Sowy i grupa Biedronek z Przedszkola Miejskiego nr 7 zasiedli wspólnie do stolików i częstowali się słodyczami i napojami. Był to mile spędzony czas.

zdjęcia

 

Piknik Rodzinny- Cichowo, 07.06.2014

Piknik Rodzinny, który odbył się w sobotnie popołudnie był uroczystością zorganizowaną dla uczczenia Święta Mamy i Taty. Przedszkolacy wraz ze swoimi rodzicami przyjechali do Cichowa, gdzie czekała na nich moc atrakcji: dmuchany zamek, przejazd kolejką. Dzieci także zaprezentowały przed rodzicami piosenkę wraz z tańcem. Jak na piknik przystało była także możliwość, aby posilić się smakołykami: kiełbaską z grilla, ciastem, a dorośli również kawą. Cała uroczystość przebiegła w atmosferze radości i zadowolenia, o czym świadczyły uśmiechy widniejące na twarzach zarówno dzieci, jak i dorosłych.

zdjęcia

 

Wyjazdy na basen

Co tydzień dzieci z grupy Mądrych Sów wyjeżdżały na basen. Zajęcia były prowadzone poprzez zabawę z wykorzystaniem różnego rodzaju sprzętu pływackiego. Przedszkolaki pływały, a wraz z nimi poruszały się wszystkie mięśnie, gdyż celem były ćwiczenia ogólnorozwojowe w wodzie i przezwyciężenie lęku przed wodą. Dzieci także zjeżdżały z zakręconej zjeżdżalni. Zawsze było mnóstwo zabawy i uśmiechu.

zdjęcia

 

Zabawy dowolne w sali

Podczas zabaw dowolnych dzieci z grupy Mądrych Sów według własnej inwencji, pomysłowości oraz zainteresowań mile spędzają czas w przedszkolu...!

zdjęcia

 

Mini zoo w przedszkolu

Dzieci z grupy Mądrych Sów na placu przedszkolnym miały możliwość podziwiać zwierzątka m.in. kozy, owce, kurki, króliczki, kotka. Mogły pogłaskać, przytulić oraz nakarmić. Był to mile spędzony czas!

zdjęcia

 

Wycieczka do Straży Pożarnej

We środę 14 maja 2014 r. wybraliśmy się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu. Na miejscu powitali nas Panowie Strażacy, którzy zaprezentowali całe wyposażenie wozu strażackiego, każdy mógł przymierzyć hełm strażacki. Także zobaczyliśmy jak strażacy zjeżdżają z rury gdy wzywa ich alarm. Dzięki tej wizycie dzieci dowiedziały się na czym polega praca strażaka, jakim sprzętem posługują się strażacy oraz jak zachować się w czasie pożaru, a także jaki jest numer alarmowy. Na koniec strażacy w podziękowaniu otrzymali od dzieci bukieciki kwiatów oraz laurkę a także zrobili sobie z nami zdjęcia.

zdjęcia

 

Projekt edukacyjny „Zegary”

W grupie Mądrych Sów realizowano projekt edukacyjny o tematyce „Zegary”. Na sali dzieci stworzyły kącik edukacyjny z zegarami przyniesionymi z domu. Odwiedziły sklep z zegarami, gdzie obejrzały wystawę różnych zegarów oraz poznały sposoby odmierzania czasu. W przedszkolu miały możliwość spotkania się z zegarmistrzem, który pokazał stare zegary oraz przedstawił mechanizm działania zegarów. Także gościliśmy w przedszkolu mamę Zosi Krawiec, która uczyła nas odczytywać godziny na zegarze. Dzieci w trakcie projektu obejrzały film a także wykonały pracę plastyczne: szkice zegarów, wydzieranki, plakaty o zegarach oraz wypełniały karty pracy. Na zakończenie projektu dzieci wspólnie wykonały pracę grupową- zegar z kukułką. Bardzo dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i pomoc w gromadzeniu materiałów związanych z tematyką zegarów.

zdjęcia

 

18.03.2014 r. Spotkanie z mamą Zosi Krawiec

Mama Zosi Krawiec odwiedziła nas w przedszkolu i przeprowadziła zajęcia i zabawy matematyczne. Przyniosła nam piękny zegar na którym uczyła nas odczytywać godziny. Również otrzymaliśmy cukierki przy pomocy których uczyliśmy się poprawnie przeliczać. Był to mile spędzony czas.

 

Kącik o tematyce zegary

zdjęcia

Wizyta u zegarmistrza

zdjęcia

Zegarmistrz w przedszkolu

zdjęcia

Nauka odczytywania godzin - Spotkanie z mamą Zosi Krawiec

zdjęcia

Spacer po mieście w poszukiwaniu zegarów

zdjęcia

 

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego o tematyce matematycznej

Dzieci z grupy Mądrych Sów wraz z rodzicami wzięły udział w konkursie plastycznym o tematyce matematycznej. Zadanie polegało na wykonaniu ilustracji do podanego wiersza o tematyce matematycznej. Dzieci z grupy Tygrysków oceniały pracę oraz oddawały głos za najlepsze wykonanie. Zwycięzcą konkursu z największą ilością głosów została Oliwia Miller, która otrzymała dyplom za zajęcie I miejsca. II miejsce otrzymała Zofia Held, III miejsce zajął Igor Grocki. Wyróżnienia otrzymały: Gabrysia Kierczyńska, Zofia Krawiec, Adrianna Byra. Jednak wszystkie prace zasługiwały na uznanie, dlatego każde dziecko, które zabrało udział w konkursie otrzymało drobny upominek. Dla wszystkich serdeczne gratulacje!!! 

zdjęcia

 

31 STYCZEŃ BAL KARNAWAŁOWY

Dzieci z grupy Mądrych Sów uczestniczyły w balu karnawałowym, tańczyły, brały udział w zabawach i konkursach z balonami i gazetami. Zabawa karnawałowa dostarczyła dzieciom wiele radości. Tego dnia było gwarno i wesoło.  

zdjęcia

 

29 STYCZEŃ WYSTĘPY W DDP

Z okazji Święta Babci i Dziadka dzieci z naszej grupy przedstawiły program artystyczny dla seniorów z Domu Dziennego Pobytu w Gostyniu.

zdjęcia

 

25 STYCZEŃ DZIEŃ BABCI I DZIADKA

"Kto nas kocha najgoręcej, kogo my kochamy?

Komu dziś życzenia gorące składamy?

To jest nasza Babunia i nasz Dziadzio kochany”.

W sobotę 25 stycznia 2014 roku grupa Mądrych Sów przygotowała program artystyczny dla swoich ukochanych Babć i Dziadków. Dzieci zatańczyły, zaśpiewały i powiedziały wierszyki. W czasie występów dziadkowie mogli częstować się ciastem, słodyczami oraz kawą i herbatą.

zdjęcia

 

STYCZEŃ 2014 WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Z okazji WOŚP dzieci z grupy Mądrych Sów przedstawiły program artystyczny w GOK Hutnik w Gostyniu 

zdjęcia

 

Grudzień 2013- Straż Miejska w grupie Mądrych Sów

Tego dnia odwiedziła nas Straż Miejska, utrwaliła nam zasady bezpieczeństwa w przedszkolu, domu i na ulicy. Mądre Sowy w podziękowaniu za przybycie wręczyły laurkę.

zdjęcia

 

16.12.2013- Wizyta w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Gostyniu

Mądre sowy został zaproszone do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Gostyniu w celu wysłuchania kolęd i pastorałek granych przez uczniów na różnych instrumentach muzycznych. Także Mądre Sowy miały możliwość zaśpiewania kolędy "Przybieżeli do Betlejem", za którą otrzymały dyplom.

zdjęcia

 

Mikołaj w grupie "Mądrych Sów"

zdjęcia

 

Mądre sowy uczestniczyły w teatrzyku „Zimowa Friwolitka”

zdjęcia

 

Mądre sowy uczestniczyły w zabawie Andrzejkowej, wróżąc sobie przyszłość

Będziemy wróżyć? Czemu nie!

Już błyszczą kocie oczy w mroku...

Wieczór andrzejek zdarza się

Raz jeden tylko w całym roku.

zdjęcia

 

Czy Twoje dziecko odgadnie o kim opowiada wierszyk?

Wszyscy drżą przed królem nocy,
Bo jak strach ma wielkie oczy,
To dopiero ładny ptaszek!
Lecz ja się go nie przestraszę!

Choć się w ciemnej dziupli chowa,
Mówią, że to mądra głowa,
Często nocą w lesie gości,
I symbolem jest mądrości.

Czy już wiecie o kim mowa?
Brawo! To jest właśnie sowa!

zdjęcia

 

"Zaduszki"- listopad

W dniu Zaduszek,
W czas jesieni,
Odwiedzamy bliskich groby,
Zapalamy zasmuceni
Małe lampki – znak żałoby.

Światła cmentarz rozjaśniły,
Że aż łuna bije w dali,
Lecz i takie są mogiły,
Gdzie nikt lampki nie zapali.
(W.Broniewski)

zdjęcia

 

Bierzemy udział w ogólnopolskiej akcji "Akademia Zdrowego Przedszkolaka"

Akademia Zdrowego Przedszkolaka to projekt społeczno-edukacyjny organizowany przez firmę Lionfitness, cykl akcji prozdrowotnych. Cykl, w którym braliśmy udział to "Piramida Żywienia Przedszkolaka"

zdjęcia

 

"Jesienny spacer z lupami" - bawimy się w obserwatorów przyrody.

"Złote, żółte i czerwone
opadają liście z drzew,
zwiędłe liście w obcą stronę
pozanosił wiatru wiew..."

zdjęcia

 

31.10.br - Pożegnanie Antosi.

Smutno w serduszku każdemu z nas,
bo na pożegnanie Antosi  przyszedł czas.
Każdy o Tobie będzie pamiętał
i miło wspominał spędzony razem czas.
Życzymy Ci Antosiu sukcesów w nowym przedszkolu!

zdjęcia

 

Włączyliśmy się w VIII edycję "Akademii Zdrowego Przedszkolaka".

Tematem tej edycji to - "Zboża zjadamy, energię z nich mamy". Prowadzone są z dziećmi  bardzo ważne warsztaty, które  obejmują najważniejsze piętra PIRAMIDY ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA - produkty będące źródłem węglowodanów, białek i tłuszczów, czyli podstawowych składników dobrze zbilansowanej diety. Dzieci uczą się jak dbać o swoje zdrowie i odróżniać produkty potrzebne do właściwego funkcjonowania organizmu.

zdjęcia

 

"Mądre Sowy" włączają się w akcję "Sprzątanie Świata".

...Dziś wzywam wszystkich mieszkańców Ziemi

Niech nikt się czasem nie zaczerwieni

Bo to nie wstyd o czystość dbać,

Wstyd jest nam brudzić, zaśmiecać nas....

zdjęcia

 

 Archiwum