„...Bo układanie

wierszy i piosenek

to nie są rzeczy,

które się łapie w powietrzu.

To one Cię łapią i wszystko

co można zrobić,

to pójść tam gdzie one

mogłyby Cię znaleźć...”

 

URODZINY U MĄDRYCH SÓW

Dla Ciebie wszystkie cuda tego świata...

Dla Ciebie ciepło słonecznego lata

Dla Ciebie gwiazdki, co błyszczą na niebie

Dla Ciebie nutki w ptaszków śpiewie

Dla Ciebie kwiatki kolorowe

I marzenia deserowe...

Dla Ciebie wszystko co zapragnie dusza

Bo jesteś Aniołkiem, który wciąż do radości nas zmusza!:)

Te życzenia składają wszystkim solenizantom

z grupy MĄDRE SOWY

Ciocie, koleżanki i koledzy z grupy

zdjęcia

 

CZYTAJĄCY RODZICE

"Bez względu na to ile masz zajęć, najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla przyszłości swego dziecka, oprócz okazywania mu miłości przez przytulanie, jest codzienne głośne czytanie oraz radykalne ograniczenie telewizji".

Jim Trelease, autor "Read-Aloud Handbook" (Podręcznik głośnego czytania)

zdjęcia

 

16 maj 2013 – Zajęcie otwarte dla rodziców.

16 maja w czwartek w naszej grupie odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców o tematyce – „Bezpieczny przedszkolak na drodze”. Rodzice mieli okazję zaobserwować swoje dziecko na tle grupy, a dzieci pochwalić się doskonałą znajomością przepisów ruchu drogowego i pieszego. Zajęcie zakończyło się wspólną pracą plastyczną „Makieta ruch drogowego”.

zdjęcia

 

20 kwiecień 2013 – Wizyta w zaprzyjaźnionym przedszkolu nr 4.

Mądre Sowy zostały zaproszone do P.M. nr 4 w Gostyniu w celu obejrzenia wystawy prac plastycznych pt. „Mój ulubiony bohater bajkowy” i przedstawienia w wykonaniu dzieci z grupy integracyjnej.

zdjęcia

 

13 luty 2013 – Prezentacja multimedialna.

W związku z realizacją tematu „Skąd się bierze prąd” tata Konrada poszerzył nasza wiedzę prezentując różne urządzenia produkujące prąd w warunkach laboratoryjnych jak również obejrzeliśmy prezentację multimedialną o różnych elektrowniach. Poznaliśmy elektrownie wiatrowe, wodne, słoneczne i atomowe. Pokaz był bardzo interesujący i pouczający. Dziękujemy.

zdjęcia

 

Luty 2013 r. - Wycieczka na pole.

Zimą wybraliśmy sie na pole zobaczyć jak wyglądają w okresie zimy. Na polu nic nie rosło poza oziminą. Wiemy, że zboża ozime rolnicy sieją jesienią, żeby wiosną wyrosły złote łany zbóż.

zdjęcia

 

Mądre Sowy czytają bajki

zdjęcia

 

09.01.2013r. - Mikołajkowe zabawy.

W zimowe południe wybraliśmy się na wycieczkę do Szkoły Podstawowej nr 1.Spotkaliśmy się z uczniami klasy I i ich wychowawczynią panią Martą .Udział w lekcji  na temat "Mikołajkowe zabawy" pokazał nam co nas czeka od września w szkole. Nie tylko oglądaliśmy zajęcia w szkole , ale braliśmy w nich aktywny udział. Jak się okazało uczniowie nie tylko się uczą ale też wesoło bawią, a my razem z nimi chustą KLANZY. DZIĘKUJEMY za miłe przyjęcie i wesołą zabawę.

zdjęcia

 

22.11.2012r. - Lekcja historii w przedszkolu.

Tego dnia odwiedziły nas uczennice Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Gostyniu wraz z swoimi nauczycielkami. Jedną z nich była mama naszego kolegi Konrada. Przeprowadziły one z nami zajęcia w ramach projektu historyczno-regionalnego "Jestem lokalnym patriotą ". Znaliśmy odpowiedzi na wszystkie pytania i rozwiązaliśmy na szóstkę wszystkie zadania. Były dla nas bardzo łatwe bo dotyczyły historii i teraźniejszości naszego miasta i regionu, który bardzo dobrze znamy.

zdjęcia

 

30.10.2012r. - Spacer pod pomnik Karola Marcinkowskiego.

W miesiącu listopadzie pamiętamy nie tylko o grobach bliskich zmarłych ale także o innych ludziach, którzy zrobili wiele dobrego dla miasta. Wybraliśmy się pod pomnik Karola Marcinkowskiego i zapaliliśmy znicze.

zdjęcia

 

25.10.2012r. - Zabawy z szkłem powiększającym.

Jesień to bardzo kolorowa pora roku. Dzieci poznały opowiadanie pt. "O co sprzeczało się ze szkiełkiem szkło", które zainspirowało nas do dalszych działań i badań. Dzieci poznały zastosowanie szkła powiększającego i wykorzystując je poznawały świat przyrody i nie tylko. Porównywaliśmy budowę i wygląd liści zasuszonych i kolorowych oraz innych darów jesieni. Szukaliśmy owadów w trawie i podglądaliśmy co kryje się pod korą drzew.

zdjęcia

 

25.09.2012r - "Zły dotyk"

Tego dnia odbyło się spotkanie dzieci naszej grupy z panią psycholog Igą Mizgalską - Roszak z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gostyniu, która w przystępny i zrozumiały sposób wyjaśniła dzieciom co to jest "zły dotyk". Dzieci  z zaciekawieniem słuchały, oglądały kolorowe ilustracje i chętnie odpowiadały na pytania.

zdjęcia

 

24.09.2012r. - Sprzątanie Świata.

Jak co roku nasze przedszkole przyłączyło się do akcji Sprzątanie Świata, które w tym roku organizowane było pod hasłem "Kocha, lubi, szanuje". My też kochamy naszą przyrodę, szanujemy i dbamy o nią dlatego wysprzątaliśmy teren wokół przedszkola, a było co sprzątać.

zdjęcia

 

16.09.2012r. - Nasze pierwsze dni w przedszkolu.

Witamy w nowym roku szkolnym. Już nie "Tygryski" tylko "Mądre Sowy". Mamy nową, sale dużą i słoneczną. Nowe zabawki i nowe szufladki, w których czekały na nas nowe książki, z których będziemy się uczyć. Mamy też  nowego kolegę Kamila i nową koleżankę Karolinkę. Razem wesoło się  bawimy. Potrafimy już samodzielnie nalewać zupę z wazy. Uczymy się nowych piosenek i zabaw. Będziemy starali się być dobrymi  najstarszymi przedszkolakami i dawać dobry przykład młodszym kolegom i koleżankom.

zdjęcia

 

 Archiwum