„...Bo układanie

wierszy i piosenek

to nie są rzeczy,

które się łapie w powietrzu.

To one Cię łapią i wszystko

co można zrobić,

to pójść tam gdzie one

mogłyby Cię znaleźć...”

 

URODZINY PSZCZÓŁEK

zdjęcia

 

SPOTKANIE Z PANIĄ PSYCHOLOG
czerwiec 2019

Na spotkaniu z panią psycholog, rozmawialiśmy o tym, jak się zachować w kontakcie z obcymi, komu możemy zaufać oraz powiedzieć swoje tajemnice.

zdjęcia

 

WIZYTA W BIBLIOTECE
czerwiec 2019

W ubiegłym tygodniu "Pszczółki" wybrały się do Publicznej Biblioteki Miasta i Gminy Gostyń. Poznaliśmy zawód bibliotekarza oraz sposób funkcjonowania biblioteki. W kąciku czytelnika mogliśmy obejrzeć wszystkie książki, a miła Pani bibliotekarka opowiedziała nam przygodę "Kici Koci", dzięki której już wiemy jak zachować się podczas burzy. 

zdjęcia

 

DZIEŃ DZIECKA
czerwiec 2019

Miesiąc czerwiec rozpoczyna się wyjątkowym świętem - Dniem Dziecka. Tego dnia na "Pszczółki" czekało wiele atrakcji, m.in.: zabawy na dmuchańcach, pokaz baniek mydlanych, fotobudka, rysowanie kredą, a nawet spotkanie z Kubusiem Puchatkiem. 

zdjęcia

 

PODSUMOWANIE ZADANIA ROCZNEGO "ŻYJ ZDROWO I KOLOROWO Z KUBUSIEM PUCHATKIEM"
czerwiec 2019

Zdrowe nawyki, zdrowe odżywianie to tematy, które nie mają dla nas tajemnic. W tygodniu poświęconym podsumowaniu zadania rocznego pt. "Żyj zdrowo i kolorowo z Kubusiem Puchatkiem" dzieci z gr. Pszczółek wykonały owocowy sok, a ich koledzy z gr. Tygrysków sałatkę owocową. Przypomnieliśmy sobie zasady zachowywania się przy stole oraz sposób nakrywania do stołu. Zasiedliśmy do pięknie nakrytego stołu i skosztowaliśmy zdrowych pyszności. Niestety ze względu na warunki pogodowe, nasi przyjaciele z gr. Tygrysków nie mogli do nas dołączyć. Serdecznie im dziękujemy za współpracę i przepyszną sałatkę.

zdjęcia

 

PODRÓŻ W KOSMOS
czerwiec 2019

Nasze przedszkole odwiedziło Planetarium "Orbitek". W ramach tego spotkania dzieci dowiedziały się wiele o układzie słonecznym oraz podziwiały niebo pełne gwiazd. Na pamiątkę tego niezapomnianego spotkania każde dziecko posiada zdjęcie w rakiecie!

zdjęcia

 

DZIEŃ MAMY I TATY
maj 2019

23 maja w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Tego dnia "Pszczółki" wystąpiły dla swoich rodziców, którzy byli z nich dumni i bardzo wzruszeni. Po występach wszyscy udali się na poczęstunek. Maluszki czekała wielka niespodzianka, zabawy i tańce z panią animator. 

To był dzień pełen wzruszeń, niespodzianek i radości.

zdjęcia

 

ODWIEDZINY PANA STRAŻAKA
maj 2019

15 maja nasze przedszkole odwiedził Pan Strażak, który powiedział nam, na czym polega jego praca, z jakich elementów składa się jego strój oraz pokazał, jakich narzędzi używa w swojej codziennej pracy. Na koniec spotkania chętne przedszkolaki miały możliwość poczuć się jak prawdziwy strażak.

zdjęcia

 

ŚNIADANKO WIELKANOCNE
kwiecień
2019

W Wielki Czwartek dzieci zasiadły do pięknie nakrytego stołu wielkanocnego, na którym znajdowały się tradycyjne potrawy, takie jak: baranek, sałatka, jajka, kiełbaska czy babka wielkanocna. Złożyliśmy sobie życzenia i wspólnie zjedliśmy śniadanie.

zdjęcia

 

W POSZUKIWANIU KOSZYCZKÓW
kwiecień
2019

Dnia 17 kwietnia odwiedził nas Zajączek, który ukrył nasze koszyczki na placu zabaw. Poszukiwanie słodkości sprawiło dzieciom wiele radości.

zdjęcia

 

POZNAJEMY ZAWODY
kwiecień
2019

W ramach Programu Wewnątrzprzedszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego "Pszczółki" poznały zawód fryzjera i policjanta. Wybraliśmy się więc na wycieczkę do Salony Fryzjerskiego "MStyle", aby bliżej poznać zawód fryzjera. Pani Marta pokazała nam narzędzia fryzjerskie, takie jak: nożyczki, suszarkę, prostownicę, lokówkę, szczotki itp. oraz opowiedziała o tym, czym zajmuje się w swoim salonie. Chętne dzieci zaprosiła na swój fotel i wykonała fryzury. Pracę policjanta przybliżyły nam Panie Policjantki, które odwiedziły nas w naszym przedszkolu. Panie opowiedziały o bezpieczeństwie na drodze oraz pokazały nam urządzenia, które policjanci wykorzystują w swojej codziennej pracy. Największą jednak atrakcją była możliwość obejrzenia radiowozu, która w dzieciach wywołała ogromne emocje :

Serdecznie dziękujemy Paniom Policjantkom z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu oraz Pani Marcie za poświęcony nam czas. 

zdjęcia

 

PROJEKT EDUKACYJNY "KWIATY"
marzec
2019

W dniach 25.03 do 05.04.2019r. "Pszczółki" realizowały Projekt Edukacyjny "Kwiaty". W tym czasie dzieci poznały budowę kwiatka, proces jego wzrostu, sposoby jego pielęgnowania, a także założyły hodowlę kwiatów cebulkowych. Zachęcamy do obejrzenia galerii.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w utworzeniu kącika kwiatowego :) 

SIATKA WSTĘPNA I LISTA PYTAŃ

HODOWLA KWIATÓW

KĄCIK KWIATOWY

HISTORYJKA OBRAZKOWA "ROZWÓJ KWIATKA"

POSZUKIWANIE KWIATKÓW W OKOLICY PRZEDSZKOLA

ZABAWY RUCHOWE

WIZYTA PANI FLORYSTKI

WYCIECZKA DO KWIACIARNI

KARTA PRACY "KWIATY I ICH CIENIE"

JAK ZBUDOWANY JEST TULIPAN

PRACA PLASTYCZNA "KWIATY"

"WAZON PEŁEN KWIATÓW" - PODSUMOWANIE PROJEKTU

 

KOLORY WOKÓŁ NAS
marzec
2019

W ubiegłym tygodniu realizowaliśmy temat kompleksowy "Kolory wokół nas", podczas którego poznawaliśmy nowe kolory, a także utrwalaliśmy te, które już znamy. Wykonaliśmy dwa eksperymenty pt."Wędrująca woda" oraz "Kolory tęczy", które bardzo dzieci zaciekawiły. Podczas tych zabaw badawczych zaobserwowaliśmy, że łącząc kolory możemy uzyskać nowy kolor oraz dowiedzieliśmy się, jakie kolory ma tęcza. W ciągu całego tygodnia dzieci miały możliwość utrwalać nazwy kolorów w trakcie wypełniania ich ulubionych kolorowanek, a także w specjalnym kąciku poświęconym kolorom tęczy. Wybraliśmy się również na spacer, na którym dzieci wyszukiwały wskazany przez ciocię kolor. Graliśmy także w "Bingo", czyli ostatnio ulubioną grę dzieci, w której utrwalamy kolory w języku angielskim. Jako podsumowanie tematu wykonaliśmy pracę plastyczną "Tęcza". To był tydzień wielu wrażeń :)

zdjęcia

 

ŚWIĘTO MAŁYCH KOBIET
marzec
2019

Dnia 8 marca obchodziliśmy Dzień Kobiet. W tym dniu chłopcy z pomocą cioć przygotowali dla dziewczynek wiele niespodzianek. Dziewczynki tego dnia otrzymały piękne korony oraz bukiet kwiatów wykonany z papieru. Nie zabrakło również słodkości, którymi dziewczynki podzieliły się z kolegami w podziękowaniu za to, że traktowali je jak prawdziwe księżniczki. 

zdjęcia

 

W KRAINIE BAŚNI I BAJEK
luty 2019

W ubiegłym tygodniu Pszczółki przeniosły się do krainy bajek i fantazji. Wspólnie stworzyliśmy kącik tematyczny oraz wymieniliśmy książki w kąciku czytelniczym. Przez cały tydzień poznaliśmy wiele nowych baśni oraz bajek. Dzieci z wielkim zaangażowaniem oglądały książki, rozmawiały o nich i chętnie się nimi dzieliły. W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" odwiedził nas tata Szymona i mama Zosi, za co serdecznie dziękujemy. Jako podsumowanie tego magicznego tygodnia poznaliśmy baśń o "Trzech Świnkach" oraz wykonaliśmy pracę plastyczną.

zdjęcia

 

DZIEŃ KOTA
luty 2019

17 lutego przypada Światowy Dzień Kota. Z tej okazji w grupie "Pszczółek" poznaliśmy kotki, które występują w bajkach, czytaliśmy książki poświęcone kotom, a także rozmawialiśmy o tym, jak należy dbać o te czworonożne zwierzęta. Stworzyliśmy również kącik poświęcony kotkom stworzony z przedmiotów przyniesionych z domu.

zdjęcia

 

ZDROWY SOK
luty 2019

Zima to czas, w którym nasza odporność jest obniżona, dlatego należy dbać, aby w naszej diecie było dużo witamin. W tygodniu o zdrowym odżywianiu "Pszczółki" dowiedziały się, które produkty służą naszemu zdrowiu oraz poznały żywność, którą należy ograniczać. Wspólnie wykonaliśmy również sok marchewkowo-pomarańczowy, był przepyszny :) 

zdjęcia

 

BAL KARNAWAŁOWY
styczeń 2019

Tego dnia "Pszczółki" były przebrane w znakomite kostiumy. Był to wyjątkowy, radosny dzień, pełen zabawy i uśmiechu. 

zdjęcia

 

WIGILIA
grudzień 2018

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego w naszej przedszkolnej rodzinie przeżywamy go bardzo uroczyście. W dzień przedszkolnej Wigilii 20.12.2018 r. w każdej grupie i w całym przedszkolu od rana panowała radosna, ożywiona atmosfera. O wyznaczonej  godzinie wszystkie grupy zebrały się w auli Szkoły Muzycznej, aby obejrzeć Jasełka przygotowane przez dzieci z kółek zainteresowań oraz, aby przywitać długo oczekiwanego przez wszystkie "Pszczółki" gościa - Gwiazdora. Następnie dzieci wróciły do swoich sal, gdzie pod choinką czekały na nie piękne prezenty. Po rozpakowaniu prezentów, zasiedliśmy do wieczerzy. To był dzień pełen życzliwości i magii.

zdjęcia

 

KULINARNE WARSZTATY Z MAŁYM MISIEM
grudzień 2018

W ramach realizacji modułu "Kulinarne warsztaty z Małym Misiem" projektu "Mały Miś w świecie wielkiej literatury" przedszkolaki dekorowały świąteczne pierniczki. "Pszczółki" z ogromnym zaangażowaniem wykonały powierzone zadanie: na początku dokładnie umyły ręce, z pomocą cioć włożyły fartuszki, a następnie udekorowały pierniczki. 

zdjęcia

 

MAGICZNE DRZEWKO
grudzień 2018

Ubieranie choinki to moment  na który z niecierpliwością czekały wszystkie przedszkolaki. "Pszczółki” z zapałem przystąpiły do zawieszania na gałązkach ozdób. Drzewko zostało przystrojone bardzo szybko, wygląda wyjątkowo i przypomina nam, że Święta Bożego Narodzenia zbliżają się tuż, tuż…

zdjęcia

 

ANDRZEJKI
listopad 2018

W piątek, 30 listopada dzieci z grupy Pszczółki przeniosły się w zaczarowany świat magii i wróżb. Dzieci otrzymały list od tajemniczego gościa - Czarownicy Arabelli, która przy pomocy rekwizytów przepowiadała dzieciom przyszłość, m.in. jaki zawód będą wykonywać, gdzie udadzą się w podróż, czy też czego powinny się wystrzegać. Nie zabrakło również tradycyjnych wróżb z układaniem butów przez próg czy przebijania szpilką serduszek.

zdjęcia

 

PLUSZOWY MIŚ MOIM PRZYJACIELEM
listopad 2018

Miś pluszowy,
Miś kudłaty,
Biały, czarny
Lub łaciaty.
Wszystkie misie 
My kochamy,
Bo ich święto dzisiaj mamy.

W tygodniu poprzedzającym Dzień Pluszowego Misia, który przypada 25 listopada, ukochane misie towarzyszyły "Pszczółkom" w trakcie różnorodnych zabaw przez cały tydzień. Maluszki poznały misie występujące w bajkach dawniej i dziś. Pluszowe misie pokonały z Nami tor przeszkód, tańczyły, śpiewały, bawiły się chustą animacyjną oraz towarzyszyły w czasie odpoczynku po obiedzie. Jako podsumowanie "zmisiowanego" tygodnia dzieci losowały zadania, wykonały je i otrzymały medal "Przyjaciela Pluszowego Misia". 

zdjęcia

 

DESZCZOWA CHMURA
listopad 2018

W ubiegłym tygodniu dzieci z grupy "Pszczółek" rozmawiały na temat jesiennej pogody. Przez cały tydzień poznawaliśmy symbole pogodowe oraz określaliśmy pogodę każdego dnia. Jako podsumowanie tego tematu wykonaliśmy pracę plastyczną pt. "Deszczowa Chmura". Wykleiliśmy kontur chmurki białą watą, a następnie spryskaliśmy ją niebieską wodą. To była super zabawa!

zdjęcia

 

PAMIĘĆ O ZMARŁYCH
październik 2018

Dzień przed Świętem Zmarłych Pszczółki wybrały się pod pomnik upamiętniający wymarsz z Gostynia batalionu powstańców-ochotników, aby zapalić znicze i wyrazić pamięć o tych, których już z nami nie ma.

zdjęcia

 

SAŁATKA OWOCOWA
październik 2018

Jesienią w naszych ogrodach rośnie wiele owoców. Z tej okazji "Pszczółki" w ramach realizacji rocznego zadania przedszkola "Żyj zdrowo i kolorowo z Kubusiem Puchatkiem" wykonały sałatkę owocową. Wszystkie dzieci chętnie kroiły owoce, a na koniec ze smakiem zjadły.

zdjęcia

 

ŚWIĘTO KUBUSIA PUCHATKA
październik 2018

14 października swoje święto obchodzi patron naszego przedszkola - Kubuś Puchatek. Z tej okazji, dzięki zaangażowaniu rodziców, powstał w naszej sali kubusiowy kącik. Przez cały tydzień poznawaliśmy przygody Kubusia Puchatka i jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu. Wspólnie wykonaliśmy dla Kubusia prezent, to co misiu lubi najbardziej, czyli miodek.

zdjęcia

 

BEZPIECZNI NA DRODZE
październik 2018

Jednym z tematów kompleksowych w miesiącu wrześniu było bezpieczeństwo na drodze. Poznaliśmy zasady przechodzenia przez jezdnie, oznaczenie sygnalizatora świetlnego oraz nauczyliśmy się nowej piosenki. Jako podsumowanie tygodnia wykonaliśmy prace plastyczną z wykorzystaniem plasteliny.

zdjęcia

 

DZIEŃ CHŁOPAKA
wrzesień 2018

Dnia 28 września w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Chłopców. Z tej okazji dziewczynki ozdobiły muchy, które stanowiły prezent dla naszych chłopców. Dzień ten upłynął nam w atmosferze radości i życzliwości.

zdjęcia

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA
wrzesień 2018

W tym roku Pszczółki po raz pierwszy wzięły udział w akcji "Sprzątanie Świata". Wybraliśmy się na plac zabaw i zaopatrzeni w rękawiczki i worki, posprzątaliśmy wszystkie śmieci. Wszystkie dzieci bardzo się zaangażowały i wykonały zadanie.

zdjęcia

 

ODWIEDZINY KUBUSIA PUCHATKA
wrzesień 2018

Wrzesień to miesiąc, w którym maluszki adaptują się do nowego miejsca, jakim jest przedszkole. Kubuś Puchatek i jego dwóch przyjaciół: Tygrysek i Maleństwo odwiedziło Pszczółki, aby umilić dzieciom czas podczas pobytu w przedszkolu. Wspólnie z przyjaciółmi ze Stumilowego Lasu bawiliśmy się w kole, śpiewaliśmy oraz tańczyliśmy. Kubuś przygotował również słodką niespodziankę dla naszych przedszkolaków.

zdjęcia

 

Archiwum