„...Bo układanie

wierszy i piosenek

to nie są rzeczy,

które się łapie w powietrzu.

To one Cię łapią i wszystko

co można zrobić,

to pójść tam gdzie one

mogłyby Cię znaleźć...”

 

"CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM"

W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" rodzice, dziadkowie oraz najbliżsi  Przedszkolaków odwiedzają naszą grupę  w celu przeczytania bajek. Dzieci w uwagą słuchają magicznych opowieści i przenoszą się w świat bajek. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy poświęcają nam swój czas I  włączają się do akcji "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM"

Spotkanie z mamą Franka

Spotkanie z mamą Jasia

Spotkanie z mamą Marianki

Spotkanie z mamą Adasia

Spotkanie z mamą Marianny C.

Spotkanie z mamą Julki i Panią Bronią

 

SPOTKANIE Z TATĄ JASIA
czerwiec 2019

Naszą grupę odwiedził tata Jasia – Pan Krzysztof, który opowiedział przedszkolakom o swojej pasji – muzyce i grze na trąbce. Dzięki spotkaniu z tatą Jasia Maleństwa miały okazję poznać instrument – trąbkę, posłuchać jak gra oraz uzyskać kilka cennych informacji na temat orkiestry, nut i muzyki.

Panu Krzysztofowi dziękujemy za miłe spotkanie.

zdjęcia

 

FRYZJER W PRZEDSZKOLU
czerwiec 2019

"W czerwcu odwiedziła nas mamusia Marysi, która jest fryzjerką. Dzięki Niej poznaliśmy zawód fryzjera oraz wiemy jak nazywają się najważniejsze przyrządy fryzjerskie i do czego służą. Po prezentacji i ciekawej rozmowie mama Marysi poczęstowała Maleństwa słodkościami i uczesała Im piękne fryzury. Dziękujemy :)"

zdjęcia

 

DZIEŃ DZIECKA
czerwiec 2019

Dziecka to bardzo radosny dzień dla wszystkich dzieci. W naszym przedszkolu tego dnia również było kolorowo i wesoło, dzięki czemu Maleństwa bawiły się doskonale. Dzień obfitował w liczne atrakcje: odwiedziny Kubusia Puchatka, wspólne oglądanie bajki, zabawy z chustą animacyjną, konkursy, tańce przy muzyce. Nie zabrakło też wesołego spaceru i zabaw na świeżym powietrzu.

zdjęcia

 

PODSUMOWANIE ROCZNEGO PLANU PRACY „ŻYJ ZDROWO I KOLOROWO Z KUBUSIEM PUCHATKIEM”
czerwiec 2019

W maju  odbyło się podsumowanie Rocznego Planu Pracy „Żyj zdrowo i kolorowo z Kubusiem Puchatkiem” w grupach Hefalumpki i Maleństwa. Z tej okazji  zorganizowano spotkanie,  podczas którego  dzieci  miały okazję skosztować zdrowych i kolorowych smakołyków przygotowanych przez przedszkolaki. Maleństwa przygotowały  koktajl i szaszłyki owocowe, a Hefalumpki ciasteczka francuskie i sałatkę z makaronem.

zdjęcia

 

PYSZNE I ZDROWE KANAPKI
czerwiec 2019

W ramach realizacji Rocznego Planu Pracy „Żyj zdrowo i kolorowo z Kubusiem Puchatkiem” Maleństwa przygotowały pyszne i kolorowe kanapki, które zjadły z wielkim apetytem.

zdjęcia

 

DZIEŃ MAMY I TATY
maj 2019

Majowe popołudnie wypełniły muzyka i śpiew płynące z budynku naszego przedszkola, a wszystko to za sprawą występów dzieci z grupy Maleństw dla swoich rodziców.  Życzeń i miłości płynących z piosenek i tańców było tak wiele, że w niejednym oku zakręciła się łza wzruszenia. Na zakończenie dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane laurki i zaprosiły na wspólny poczęstunek.

zdjęcia

 

WIZYTA W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W GOSTYNIU
maj 2019

W maju Maleństwa miały przyjemność udać się do Biblioteki Publicznej w Gostyniu. Panie pracujące w bibliotece, przywitały dzieci krótką bajką na temat zasad panujących w bibliotece i z zaangażowaniem opowiadały o zbiorach książeczek jakie czekają na najmłodszych. Każdy przedszkolak miał okazję sam wybrać i obejrzeć ulubioną książkę.

zdjęcia

 

"CO NAM W DUSZY GRA..."
maj 2019

Istotą recyklingu jest ponowne wykorzystanie już raz użytych materiałów. W ubiegłym tygodniu dzieci z grupy Maleństw przekonały  się o tym osobiście. Podczas wspólnych zajęć dzieci  samodzielnie stworzyły kolorowe grzechotki.

zdjęcia

 

PROJEKT EDUKACYJNY "KWIATY"
maj 2019

W dniach 06.05. do 17.05.2019r. "Maleństwa" realizowały Projekt Edukacyjny "Kwiaty". Podczas projektu dzieci poznały: budowę kwiatu, proces jego wzrostu, nazwy wybranych kwiatów. Poza tym przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do kwiaciarni oraz poznały zawód: florystki. Dzieci, dzięki pomocy rodziców miały również okazję stworzyć kącik kwiatowy w naszej sali. Serdecznie dziękujemy rodzicom za okazaną pomoc.

SIATKA WSTĘPNA

KĄCIK KWIATOWY W NASZEJ SALI

ZABAWY BADAWCZE

NASZE ZAJĘCIA

WYCIECZKA DO KWIACIARNI

SPOTKANIE Z PANIĄ FLORYSTKĄ

KARTY PRACY

PRACA PLASTYCZNA

ZAKOŃCZENIE PROJEKTU

 

WIELKANOC U MALEŃSTW
kwiecień 2019

17 kwietnia nasze przedszkole odwiedził zajączek. Dzieci z niecierpliwością wypatrywały długo oczekiwanego gościa. Zajączek w tajemniczy sposób zostawił dla nich listy – wskazówki, dzięki którym  Maleństwa z łatwością odnalazły koszyczki z niespodziankami. W Wielki Czwartek po obejrzeniu przedstawienia w wykonaniu  dzieci z kółka teatralnego, tanecznego i wokalnego przedszkolaki zasiadły do wielkanocnego stołu. Dzieci złożyły sobie życzenia i z apetytem zjadły śniadanko wielkanocne.

zdjęcia

 

"MALUJEMY, PRACUJEMY..."
kwiecień 2019

Czy słońce na niebie, czy deszcz z nieba leci,
Idą do przedszkola z rodzicami dzieci.
W przedszkolu zabawek i książek bez liku,
Każdy ma tam miejsce przy małym stoliku.
Razem z naszą Panią, pilnie się uczymy.
Gdy czas na zabawę, chętnie się bawimy.
Powiem Wam coś jeszcze! Nie mówcie nikomu…
Że my się czujemy jak u siebie w domu!

„W przedszkolu jak w domu”
- wiersz B. Szelągowskiej

zdjęcia

 

WIOSENNY OGRÓDEK
marzec 2019

Dzieci z naszej grupy bardzo dobrze dobrze wiedzą, że wiosna to czas sadzenia i siania. Z tego też powodu mali ogrodnicy postanowili założyć w swojej sali ogródek.  Maleństwa poznały kwiaty kwitnące wiosną oraz zasady prowadzenia prostych hodowli. Dzieci napełniły doniczki ziemią i zasadziły cebulę oraz zasiały rzeżuchę. Teraz z niecierpliwością czekamy na pierwsze zielone listki w naszym kąciku przyrody.

zdjęcia

 

Poznajemy Zawody w ramach: PROGRAMU WEWNĄTRZPRZEDSZKOLNEGO SYSTEMU DORADZTWA ZAWODOWEGO
marzec 2019

W ubiegłym tygodniu nasze przedszkolaki poznawały interesujące zawody. Pierwszym z  zawodów był zawód  policjanta, który  dzieci poznały dzięki spotkaniu z Panem Krzysztofem  - tatą Wiktora. W zakładzie fryzjerskim ONYKS przedszkolakom  przedstawione zostały podstawy fryzjerstwa. Poza tym Maleństwa miały okazję usiąść w wygodnym fotelu oraz zmienić całkowicie swoją fryzurę za sprawą kolorowych peruk. Trzecim zawodem poznanym przez nasze Przedszkolaki był zawód kucharki i wizyta w przedszkolnej kuchni.

Serdecznie dziękujmy Tacie Wiktora, Pani Ani z salonu fryzjerskiego Onyks oraz Ciociom kucharkom za poświęcony czas i pomoc  w realizacji zajęć.

zdjęcia

 

DZIEŃ KOBIET
marzec 2019

8 MARCA  to wyjątkowy dzień w roku. W tym dniu swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe.  Z tej okazji  chłopcy  składali życzenia wszystkim dziewczynkom . Nie obyło się bez cukierków, drobnych upominków – koron. Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni:)

zdjęcia

 

KARNAWAŁOWA ZABAWA
styczeń 2019

Karnawał w przedszkolu - 
stroimy więc sale.
Ma być w nich bajkowo,
przytulnie, wspaniale.

Są zwoje serpentyn,
wieszamy lampiony,
gwiazdeczki błyszczące
i barwne balony.

Pląsamy po sali,
to świetna zabawa.
Są stroje bajkowe,
niech żyje karnawał (…)

Autor: Bożena Forma

zdjęcia

 

ŚWIĄTECZNY CZAS U MALEŃSTW
grudzień 2018

Miesiąc grudzień był miesiącem wyjątkowym i „magicznym” dla naszych kochanych Maleństw. Okres ten upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze. Poznawaliśmy świąteczne tradycje, słuchaliśmy kolęd i piosenek świątecznych. Wspólnie ustroiliśmy choinkę, aby poczuć magię świąt własnoręcznie dekorowaliśmy pierniczki. Ten szczególny czas w naszym przedszkolu zakończyła wspólna Wigilia i wizyta Gwiazdora.

zdjęcia

 

RAZEM SIĘ BAWIMY, RAZEM SIĘ UCZYMY …
grudzień 2018

Poprzez zabawę dzieci bardzo wiele się uczą, zdobywają nowe umiejętności i doskonalą te, które już posiadają. Maleństwa wykorzystują każdą chwilę do nauki i zabawy.

zdjęcia

 

DZIEŃ WRÓŻB I MAGII - ANDRZEJKI
grudzień 2018

Nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. W ten szczególny dzień dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską … i tą daleką... Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek i pamiątkowe zdjęcia.

zdjęcia

 

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA
listopad 2018

W dniu 23 listopada Maleństwa uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu każdy przedszkolak przyniósł swojego ulubionego pluszaka. Przybyły misie małe, duże, białe, brązowe, różowe… A każdy był piękny i wyjątkowy. Przedszkolaki, uczestniczyły w zabawach dydaktyczno-ruchowych, tanecznych, których głównym bohaterem był Miś . Dzieci z radością opowiadały o swoich ukochanych pluszowych przyjacielach.

Dzień Pluszowego Misia dostarczył naszym milusińskim mnóstwo pozytywnych wrażeń, radości i wspólnej zabawy.

zdjęcia

 

KOLOROWE PARASOLKI
listopad 2018

Parasolki rozłożone, nad głowami roztańczone.
Wciąż kołyszą się na wietrze, co im zagra dziś powietrze?
Kolorowe, purpurowe, żółto- białe i czerwone.
Tyle wzorów mają też ile barw w naturze jest.
Parasolka wielka rzecz,
 gdy deszcz pada   chcesz ją mieć.
Deszczyk pada kapu, kap, parasolko ty go złap.

Parasolki A. Karcz

Jesienią pogoda coraz mnie zachęca do spacerów, ale dobrze przygotowany przedszkolaka nie boi się deszczu. Nasze Maleństwa podczas zajęć poznawały wybrane zjawiska atmosferyczne, prowadziły obserwacje pogody oraz przygotowywały kolorowe parasolki.

zdjęcia

 

WARSZTATY Z PANEM PIANKĄ
listopad 2018

W tym tygodniu spotkaliśmy się z „Panem Pianką”. Specjalista od pianek opowiedział nam na czym polega zabawa z piankami oraz co można z nich zrobić. Dzięki kolorowym piankom i odrobinie wody powstały cudowne dzieła stworzone samodzielne przez dzieci. Zabawa z piankami trwała długo i sprawiła przedszkolakom ogromna przyjemność.

zdjęcia

 

GOSTYŃ – MOJA MAŁA OJCZYZNA
listopad 2018

Podczas ostatnich zajęć „Maleństwa” poruszały tematy związane z Polską oraz poznawały nasze miasto. Efektem zajęć były prace plastyczne przedstawiające mapę Polski w barwach narodowych i plakat z najważniejszymi miejscami, instytucjami Gostynia.

zdjęcia

 

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK
listopad 2018

Dzieci z grupy „Maleństwa” podczas zajęć poznały podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze. Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zabawach i rozmowach, które pozwoliły im utrwalić poznane zasady, kolorowały sygnalizator świetlny, tworzyły przejście dla pieszych z pasków papieru. Dzieci udały się również na wycieczkę na najbliższe skrzyżowanie, gdzie w praktyce wykorzystały zdobytą wiedzę.

zdjęcia

 

WITAMINY HOP DO BRZUSZKA
październik 2018

Dzieci z grupy Maleństwa w ostatnim czasie realizowały tematy dotyczące owoców i warzyw. Maleństwa miały okazję poznać wybrane owoce i warzywa. W ramach podsumowania zajęć wykonały pyszny i zdrowy sok owocowo-warzywny.

zdjęcia

 

KODEKS PRZEDSZKOLAKA!
wrzesień 2018

Bo Przedszkolak zawsze o porządek dba,
swoje prawa i obowiązki bardzo dobrze zna.

Maleństwa wraz z ciocią stworzyły "Kodeks Przedszkolaka", dzięki któremu poznały zasady obowiązujące w ich grupie. Na dowód zaakceptowania wszystkich zasad każdy przedszkolak podpisał kodeks poprzez odcisk kciuka.

zdjęcia

 

DZIEŃ CHŁOPAKA
wrzesień 2018

Ważna dzisiaj data, świętujemy Dzień Chłopaka.
Chłopcy w grupie Maleństw mieli powody do świętowania. Ciocie i koleżanki z grupy nie zapomniały o ich święcie. Każdy z naszych milusińskich otrzymał piękny, kolorowy krawat i słodką niespodziankę :)

zdjęcia

 

PIERWSZE DNI W PRZEDSZKOLU
wrzesień 2018

Pierwsze dni spędzone w przedszkolu minęły dzielnym Maleństwom na wspaniałej zabawie. Dzieci nie tylko poznały nowe ciocie, kolegów i koleżanki, zwiedziły także przedszkole, spacerowały, malowały i zdobywały nowe doświadczenia. Poza tym miłą niespodzianką dla naszych Maleństw  była wizyta  niezwykłych gości ze Stumilowego Lasu, którzy zabawą i piosenką przywitali nowych kolegów i koleżanki w przedszkolu.

zdjęcia

 

 Archiwum