BAJKOWY ŚWIAT
maj 2018

Maleństwa odwiedziły salę zabaw "Bajkowy świat". Wesołym zabawom nie było końca a na twarzach dzieci wciąż widniał uśmiech...

WIELKANOCNE ŚNIADANKO I ZAJĄCZEK
marzec 2018

Ten dzień na zawsze zapamiętamy... To było Maleństw pierwsze, wspólne Wielkanocne Śniadanko. Dzieci w odświętnych strojach zasiadły do stołu, na którym przygotowane były wielkanocne przysmaki. Po zakończeniu uroczystego śniadanka, przedszkolaki udały się do Szkoły Muzycznej, aby obejrzeć świąteczne przedstawienia pt. „Zamieszanie w kurniku”. Aktorami w tym przedstawieniu byli nasi koledzy i koleżanki ze starszych grup przedszkolnych, min.: z kółka teatralnego, wokalnego i tanecznego. Po powrocie do przedszkola, maluszki odwiedził... Wielkanocny Zajączek, na którego wszyscy czekali z utęsknieniem. Okazało się, że przyniósł też koszyczki z niespodziankami, które ukrył w różnych miejscach w przedszkolu, dlatego "Maleństwa" miały mnóstwo pracy, aby je odszukać. Na szczęście każdemu przedszkolakowi udało się znaleźć koszyk pełen słodkości, z którym radośnie powrócił do swojej sali.

WIOSENNA HODOWLA ROŚLIN
marzec 2018

W naszym przedszkolu dzieci zamieniły się w małych ogrodników, samodzielnie sadziły rzeżuchę i szczypiorek.  Dzieci pamiętają o podlewaniu nowo posadzonych roślinek. Już wkrótce nasz kącik przyrody pięknie się zazieleni.

marzec 2018

Dzień 8 marca jest Świętem Kobiet. Z tej okazji, chłopcy zaśpiewali swoim dziewczynkom "sto lat" oraz wręczyli słodkie upominki.

NIECH ŻYJE BAL !
styczeń 2018

W karnawale, w karnawale
zawsze idziemy na bale.
Każde dziecko duże małe,
lubi bale w karnawale.
Można zmienić się w królewnę,
w królewicza można też,
są cyganki, wróżki, żabki,
jest i batman, jest i jeż.

WIGILIA W PRZEDSZKOLU
grudzień 2017

20 grudnia w naszym przedszkolu miała miejsce uroczysta Wigilia. Po obejrzeniu Jasełek oraz wizycie Gwiazdora zasiedliśmy do obiadu wigilijnego. Na stołach zagościły tradycyjne polskie potrawy wigilijne. Nie zabrakło też śpiewania kolęd i łamania się opłatkiem. Na koniec uroczystego spotkania "Maleństwa" otrzymały prezenty, które zostawił dla nich Gwiazdor-radość była ogromna.

POPOŁUDNIOWE SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE Z RODZICAMI
grudzień 2017

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas spędzany w gronie najbliższych. Z tej okazji dzieci z grupy "Maleństwa" zaprosiły rodziców, na świąteczny występ, by wspólnie wprowadzić wszystkich w świąteczny nastrój. Dzieci zaprezentowały wiersz oraz zimowo- świąteczne piosenki, które zostały nagrodzone gromkimi brawami. Następnie wraz z rodzicami ozdobiły pierniczki kolorowymi koralikami.

UBIERANIE CHOINKI PRZEDSZKOLNEJ
grudzień 2017

„Wczoraj rosłaś na polanie dzisiaj przyszłaś do nas jakie miłe to spotkanie choinko zielona...”

Czas Świąt Bożego Narodzenia wiąże się z tradycją ubierania świątecznego drzewka. W naszym przedszkolu również nie mogło zabraknąć tego rytuału. Tuż przed wizytą św. Mikołaja długo oczekiwanego gościa przedszkolaki z wielkim zapałem zabrały się do ubierania choinki. Zawieszały bombki, gwiazdki, łańcuchy kolorowe światełka. Choinka wyglądała prześlicznie.

ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ… CZAS WIĘC NA PIECZENIE PIERNIKÓW
grudzień 2017

Dzisiaj w naszym  przedszkolu unosił się zapach korzennych przypraw.

ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU
listopad 2017

W naszym przedszkolu andrzejkowe wróżby odbyły się w czwartek  30 listopada. Atmosfera od samego rana była gorąca. Dzieci podekscytowane nie mogły doczekać się rozpoczęcia zabawy. Układaliśmy buty, przekuwaliśmy serce, czy losowaliśmy obrazki, które mówiły nam kim zostaniemy w przyszłości. Oczywiście nie mogło zabraknąć lania wosku. Z powstałych figur, próbowaliśmy zobaczyć, co przyniesienie nam przyszłość.

PRACA PLASTYCZNA "JEŻYK"
październik 2017

Przy pomocy ziemniaków stworzyliśmy śliczne jeże. A może nawet całą jeżową rodzinkę!

DZIEŃ CHŁOPAKA W PRZEDSZKOLU

Każdy przedszkolak dobrze wie,
Że kiedy wrzesień kończy się<
Od najmłodszego aż po starszaka,
Wszyscy świętują Dzień Chłopaka.

wrzesień 2017

Już tradycją stało się to, iż dzieci z naszego przedszkola aktywnie biorą udział w akcji "Sprzątanie Świata". Maleństwa zaopatrzone w rękawiczki, z zaangażowaniem sprzątały okolice naszego przedszkola.

PIERWSZE DNI W PRZEDSZKOLU
wrzesień 2017

Pierwsze  dni w przedszkolu  przebiegły w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. W sali na dzieci czekały zabawki, pacynki, gry, maskotki. Dzieci wspólnie zwiedziły przedszkole, oglądały pomieszczenia, w których będą spędzać czas. Dużo radości przyniosły dzieciom zabawy w ogrodzie przedszkolnym pod czujnym okiem cioć .Ciocie prowadziły liczne zabawy integracyjne, które zbliżyły dzieci do siebie, pozwoliły pokonać lęk i nieśmiałość. Pierwsze dni  przebiegły w miłej atmosferze. Dzieci spędziły je radośnie z uśmiechem na twarzach.

KODEKS DOBREGO PRZEDSZKOLAKA
wrzesień 2017

Ważnym momentem we wskazaniu dzieciom właściwych postaw wobec siebie samych, jest stworzenie "Kodeksu Dobrego Przedszkolaka". Maleństwa  dowiedziały się  jakie zasady obowiązują w ich grupie. Posłużył im do tego Kodeks Przedszkolaka. Na dowód tego, że będą go przestrzegać, pod kodeksem umieściły odcisk swoich paluszków.