„...Bo układanie

wierszy i piosenek

to nie są rzeczy,

które się łapie w powietrzu.

To one Cię łapią i wszystko

co można zrobić,

to pójść tam gdzie one

mogłyby Cię znaleźć...”

 

WIZYTA W BIBLIOTECE
czerwiec 2017

Mimo, iż lato i wakacje za pasem, Super Maleństwa w ogóle nie zwalniają! Chłonne wiedzy i pełne zapału, odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Gostyniu. Na miejscu wysłuchały pouczającej bajki, przypomniały sobie wartości jakimi warto kierować się w życiu oraz obejrzały mnóstwo wybranych przez siebie pozycji literackich. Dzieci utrwaliły także sobie ważną rzecz, a mianowicie - jak należy dbać o książki.

zdjęcia

 

WESOŁE ZABAWY Z CHUSTĄ ANIMACYJNĄ
czerwiec 2017

Maleństwa które uwielbiają ruch i dobrą zabawę od pierwszych chwil bardzo polubiły chustę animacyjną. Dzieci oddały się zupełnemu szaleństwu, podczas skoków, tańców i obrotów z kolorową chustą.

zdjęcia

 

PRZYJRZYJMY SIĘ ZNACZNIE BLIŻEJ...
czerwiec 2017

Czy ogród przedszkolny może przez chwile posłużyć nam jako łąka? Dlaczego nie! Maleństwa realizując temat cykliczny "Łąka", dużo mówiły o zwierzętach i owadach tam właśnie żyjących. Pająk, ślimak, biedronka, mrówki, dżdżownica i inne robaczki były dziś pod lupą Super Maleństw! Brawo dla maluchów za bystre oko...

zdjęcia

 

NIESPODZIANKA DLA MAMY I TATY
maj 2017

Pod koniec maja "Super Maleństwa" gościły w przedszkolu swych ukochanych rodziców. Dzieci zaprezentowały mamie i tacie swoje umiejętności podczas zajęć pokazowych, jednak wcześniej przygotowały niespodziankę –występ artystyczny z okazji Dnia Mamy i Taty. Wręczone także zostały laurki z życzeniami. Na zakończenie "Super Maleństwa" w asyście rodziców, przygotowały smaczną i zdrową sałatkę owocową.

zdjęcia

 

"CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM"
maj 2017

Grupa super Maleństw miała przyjemność przywitać kolejnego gościa, który przybył do nas z ciekawą książeczką. Była to mama jednego z naszych wspaniałych przedszkolaków - Ady, która zapoznała Maleństwa z przygodami "Reksia". Mamusi serdecznie dziękujemy za poświęcony czas.

zdjęcia

 

PROJEKT EDUKACYJNY "KWIATY"
maj 2017

Super Maleństwa w dniach od 08.05.2017 do 19.05.2017 realizują Projekt Edukacyjny "Kwiaty". Jednym z pierwszych kroków było utworzenie przez dzieci wyjątkowo pięknego i pachnącego kącika kwiatowego. Poza tym Maleństwa będą poznawać budowę kwiatów, sposoby ich pielęgnacji oraz dowiedzą się wielu ciekawych informacji związanych z kwiatami. Zachęcamy do obejrzenia galerii.

Co ładniej i dłużej pachnie? Perfumy czy kwiaty?

Zwiedzamy pobliskie kwiaciarnie

Zabawa ruchowa "Kolorowe kwiatki"

Zabawa badawcza "Jak zbudowany jest tulipan"

Kącik kwiatowy

"Kwiaty malowane palcami" - prace plastyczne

W poszukiwaniu kwiatów

Odwiedziny Pani florystyki

Karta pracy

"Pszczółka Maja" film animowany

Praca podsumowująca projekt edukacyjny kwiaty

 

EKOLOGICZNE DRZEWO SUPER MALEŃSTW
marzec 2017

zdjęcia

 

"CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM"
marzec 2017

Maleństwa odwiedził brat jednego z naszych przedszkolaków. Dzieci miały przyjemność wysłuchać bajki o Franklinie, wesołym żółwiku, mającym mnóstwo pomysłów niczym nasze maluchy:) Braciszkowi Szymona bardzo dziękujemy i zapraszamy innych chętnych do czytania bajek Super Maleństwom.

zdjęcia

 

MINI OGRÓDEK SUPER MALEŃSTW
marzec 2017

"Malowane grabki, malowane taczki
uprawiają grządki wszystkie przedszkolaczki..."

Super Maleństwa w swej sali założyły mały ogródek na... parapecie. Została posiana rzeżucha, pomidorki koktajlowe, do wody została włożona cebula a każde dziecko posiadało własną doniczkę z owsem. Dzieci dowiedziały się czego potrzebują rośliny do wzrostu oraz jak o nie dbać. Każdego dnia dzieci obserwowały swą hodowlę i porównywały, która roślina rośnie najszybciej.

zdjęcia

 

DZIEŃ KOBIET W MALEŃSTWACH
marzec 2017

8 marca również małe kobiety z gr. Maleństw miały swoje święto. Dziewczynki ubrane w korony były traktowane przez swoich kolegów jak prawdziwe księżniczki, hm przynajmniej się starali;) chłopcy wręczyli dziewczynkom laurki oraz złożyli swym koleżankom życzenia.

zdjęcia

 

ZABAWY MALEŃSTW W SALI
luty 2017

Maleństwa jak wszystkie dzieci uwielbiają swobodę i zabawę. Każdy przedszkolak ma tu swą ulubioną zabawkę, grę a nawet swój ulubiony kącik w sali, w którym czuje się najlepiej. Po zajęciach, Super Maleństwa całkowicie wpadają w wir różnych zabaw.

zdjęcia

 

DZIEŃ MIŁOŚCI W GR. SUPER MALEŃSTW
luty 2017

14. lutego w przedszkolu obchodziliśmy "Dzień Miłości". W związku z tym już od rana szczegółowo omawialiśmy jedną z najważniejszych wartości w życiu jaką jest miłość. Maleństwa dostały serduszka, które mogły przykleić na bluzeczkę a także zrobiły śliczne serduszkowe laurki, które wręczyły swoim rówieśnikom - Hefalumpkom oraz ciociom z innych grup. Serduszka trafiły także do cioć i wuja z kuchni. Tym sposobem Maleństwa sprawiły, że na wielu twarzach pojawił się ogromny uśmiech :)

zdjęcia

 

"CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM"
luty 2017

Niedawno grupa Maleństw gościła w swej sali tatusia Poli oraz absolwenta naszego przedszkola Emila - braciszka Nataniela. Dzieci już od rana czekały na gości, którzy przybyli z ciekawą literaturą dla najmłodszych. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i zapraszamy wszystkich chętnych rodziców, bądź starsze rodzeństwo do przeczytania bajki maluchom.

zdjęcia

 

W KARNAWALE
styczeń 2017

Za nami Bal Przebierańców ze wspaniałymi strojami i wieloma uśmiechami dzieci. Ciocie oraz dzieci mogły wspólnie pobawić się i potańczyć przy ulubionych tanecznych rytmach. W Maleństwach pojawiły się aniołki, super bohaterowie oraz wiele innych ciekawych postaci.

zdjęcia

 

ZIMOWE ZABAWY NA ŚNIEGU
styczeń 2017

Korzystając ze sprzyjającej pogody, Super Maleństwa udały się do ogrodu przedszkolnego. Uciech było sporo a dzieci w do reszty oddały się zimowemu szaleństwu.

zdjęcia

 

SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE Z RODZICAMI
grudzień 2016

W grudniu, "Super Maleństwa" oraz ich rodzice mogli jeszcze bardziej zintegrować się podczas -spotkania świątecznego. Po skosztowaniu kawy oraz pierniczków a także po występie artystycznym przygotowanym przez maluchy, nadszedł czas na pracę plastyczną rodziców i ich pociech. Wszystkie bombki, które dzieci wraz z rodzicami ozdabiały były przepięknie! Gratulujemy pomysłu oraz dziękujemy za 100% obecność na spotkaniu!!!

zdjęcia

 

CHOINECZKI ZIELONE...
grudzień 2016

Maleństwa w okresie świątecznym malowały i ozdabiały małe choineczki. Nie było to proste zadanie, gdyż należało samodzielnie przykleić drobne elementy, a wcześniej dokładnie pomalować swoją choinkę. Jednakże Super Maleństwa bez problemu wykonały te zadania a efekt końcowy był rewelacyjny:)

zdjęcia

 

OZDABIAMY PIERNICZKI
grudzień 2016

Po wypieczeniu pierników, przyszedł czas na ich lukrowanie i fantazyjne ubieranie. Maleństwa z tym zadaniem poradziły sobie świetnie. Zawsze są chętne do wszelkich prac manualnych, dlatego podobnie było i w tym przypadku. Efekty pracy są bardzo ciekawe.

zdjęcia

 

MALEŃSTWA UBIERAJĄ CHOINKĘ
grudzień 2016

zdjęcia

 

PACHNĄCE PIERNIKI
grudzień 2016

zdjęcia

 

PROJEKT EDUKACYJNY "POCZTA"
listopad 2016

Maleństwa w listopadzie realizują pierwszy w tym roku szkolnym Projekt Edukacyjny "Poczta". Dzieci od samego początku wykazują duże zainteresowanie tematem. Za nami m.in stworzenie siatki tematycznej oraz utworzenie listy pytań, na które dzieci chciałyby znać odpowiedź a także poszukiwanie skrzynek pocztowych. Przed nami jeszcze wiele ciekawych zadań i zajęć. Przez następne dni wszystkie nasze zabawy dydaktyczne, ruchowe i plastyczne będą krążyć wokół tematu poczty i listonosza.

SIATKA WSTĘPNA ORAZ LISTA PYTAŃ

PROJEKTUJEMY ZNACZKI POCZTOWE

W POSZUKIWANIU SKRZYNEK NA LISTY

POZNAJEMY PRACĘ LISTONOSZA

ZABAWA POZNAWCZA "PRZYJRZYJMY SIĘ DOKŁADNIEJ"

PUZZLE Z LISTONOSZEM

HISTORYJKA OBRAZKOWA

ZABAWA MATEMATYCZNA

Z WIZYTĄ NA POCZCIE

ODWIEDZINY PANA LISTONOSZA

SKRZYNKI POCZTOWE - PRACA PODSUMOWUJĄCA

 

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
listopad 2016

Maleństwa pamiętając o zmarłych, udały się na Plac Karola Marcinkowskiego. Tam, zapaliły znicze na jego pomniku, aby uczcić pamięć o tym zasłużonym dla Wielkopolski i Gostynia - lekarzu.

zdjęcia

 

JESIEŃ W PARKU
październik 2016

Maleństwa korzystając z pięknej pogody, wybrały się na spacer do parku. Dzieci zbierały liście, tworząc z nich bukiety, a także szukały kasztanów. Mogły podziwiać piękno otaczającej nas przyrody, oraz porównywać wielkości i kolory jesiennych liści. Uśmiechnięte i zadowolone z wyprawy, wróciły do przedszkola.

zdjęcia

 

DZIEŃ CHŁOPAKA
październik 2016

Ciocie oraz koleżanki z grupy Maleństw, życzą chłopcom wszystkiego co najlepsze!!!

zdjęcia

 

SZARLOTKA
październik 2016

Kilka dni temu przed Maleństwami stanęło poważne zadanie. Dzieci wraz z ciociami umyśliły sobie, że wspólnie przygotują, słodkie ciasto. Jak pomyślały, tak też zrobiły. Maluchy chętnie wzięły się do pracy.  Każdy miał okazje ostrożnie zetrzeć jabłuszka, bądź wsypać niezbędne składniki. Zabawy było sporo, lecz najlepsza okazała się degustacja.

zdjęcia

 

SUPER MALEŃSTWA SPRZĄTAJĄ ŚWIAT
wrzesień 2016

Dzieci z grupy Maleństw doskonale wiedzą jak ważne jest dbanie o środowisko, dlatego z rękawiczkami na rączkach bez najmniejszego problemu wzięły się do sprzątania aby pomóc przyrodzie.

zdjęcia

 

"W NASZEJ BAJCE - CZYLI O PRZYJAŹNI PRZEDSZKOLNO-GIMNAZJALNEJ"
wrzesień 2016

W tym tygodniu, przedszkolaków odwiedzili uczniowie z Gimnazjum nr 2 w Gostyniu. Nasi goście przeczytali Maleństwom kilka wierszy oraz bajek. Maluchy z dużym zainteresowaniem słuchały swoich znacznie starszych kolegów i koleżanek. Na zakończenie chłopcy oraz dziewczynki z pomocą gimnazjalistów, wykonały ilustracje do wybranych książeczek. Wydaje się, że zarówno dla jednej jak i drugiej strony było to ciekawe doświadczenie.

zdjęcia

 

KODEKS PRZEDSZKOLAKA
wrzesień 2016

Maleństwa w nowym roku szkolnym musiały przypomnieć sobie jakie zasady obowiązują w ich grupie. Posłużył im do tego Kodeks Przedszkolaka. Na dowód tego, że będą go przestrzegać, pod kodeksem umieściły odcisk swoich dłoni.

zdjęcia

 

GIMNASTYKA NA WESOŁO
wrzesień 2016

Gimnastyka to zabawa, to jest bardzo ważna sprawa! Dzieci z grupy Maleństw doskonale o tym wiedzą i do ćwiczeń wykorzystały kolorowe baloniki, które w znakomity sposób uatrakcyjniły nam zajęcia. W ten sposób połączyliśmy przyjemne z pożytecznym;)

zdjęcia

 

 Archiwum