„...Bo układanie

wierszy i piosenek

to nie są rzeczy,

które się łapie w powietrzu.

To one Cię łapią i wszystko

co można zrobić,

to pójść tam gdzie one

mogłyby Cię znaleźć...”

 

URODZINKI MALUSZKÓW

Świeczki się na torcie mienią,
obok wiśnie się czerwienią,
baloniki wiszą w górze,
klaun oklasków zbiera burzę,
a to wszystko z tej przyczyny,
że masz dzisiaj urodziny!

W grupie „Maleństw” w sposób szczególny świętujemy dziecięce URODZINKI.
Zapraszamy do oglądania zdjęć naszych najmłodszych Jubilatek i Jubilatów w towarzystwie przedszkolnych koleżanek i kolegów.

zdjęcia

 

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Rodzice Maleństw również włączają się do tej rozpowszechnionej już akcji. Serdecznie za to dziękujemy i zapraszamy pozostałych chętnych rodziców, dysponujących odrobiną czasu, do przeczytania bajeczki...

zdjęcia

 

ZAJĘCIA POKAZOWE
czerwiec 2016 r.

zdjęcia

 

POZNAJEMY ZAWÓD FRYZJERA
czerwiec 2016 r.

zdjęcia

 

DZIEŃ MAMY I TATY
maj 2016 r.

Niedawno w naszym przedszkolu miały miejsce obchody Dnia Mamy i Taty. Wszystkie Maleństwa były bardzo przejęte i podekscytowane tym wydarzeniem.  Dzieci wspaniale zaśpiewały, zatańczyły i powiedziały wierszyki dla swoich rodziców, którym na koniec wręczyły laurki. Wszystkim mamom i tatom życzymy wszystkiego najlepszego!

zdjęcia

 

DZIEŃ MAMY I TATY
maj 2016 r.

Niedawno w naszym przedszkolu miały miejsce obchody Dnia Mamy i Taty. Wszystkie Maleństwa były bardzo przejęte i podekscytowane tym wydarzeniem.  Dzieci wspaniale zaśpiewały, zatańczyły i powiedziały wierszyki dla swoich rodziców, którym na koniec wręczyły laurki. Wszystkim mamom i tatom życzymy wszystkiego najlepszego!

zdjęcia

 

Maleństwa w Bibliotece
maj 2016 r.

Pod koniec maja Maleństwa miały przyjemność udać się do Biblioteki Publicznej w Gostyniu. Wizyta w tym miejscu, była zapamiętana przez dzieci jako niesamowicie ciekawa. Panie pracujące w bibliotece, przywitały nas z dużym uśmiechem i z zaangażowaniem opowiadały o zbiorach książeczek jakie czekają na najmłodszych. Każde dziecko samo mogło wybrać i obejrzeć ulubioną książkę. Maleństwa dowiedziały się również co to jest i do czego służy m.in. - karta biblioteczna. Usatysfakcjonowane i zadowolone Maleństwa, dziękując Paniom bibliotekarką laurką, wróciły do przedszkola:)

zdjęcia

 

PROJEKT EDUKACYJNY "RYBY"
kwiecień 2016 r.

W miesiącu kwietniu, Maleństwa realizują Projekt Edukacyjny "Ryby". W ramach tegoż projektu szukamy odpowiedzi na różne, interesujące pytania, które stawiają maluchy. Wiele ciekawych doświadczeń jest za nami, lecz projekt nadal trwa, dlatego wiedza dzieci na temat ryb będzie się pogłębiać. Zapraszamy do śledzenia galerii.

Siatka wstępna oraz lista pytań

Zakładamy akwarium

Maleństwa i zabawa badawcza ze szczupakiem

Oddychamy jak rybki

Liczymy łuski

Wyjście do sklepu zoologicznego

Wizyta eksperta

Smakujemy makrelę

Zgaduj Zgadula z rybką Błękitką

Kącik tematyczny

Gdzie jest Nemo?

Co pływa jak ryba, a co tonie? - zabawa badawcza

Karty pracy

 

ZABAWA NA PLACU
kwiecień 2016 r.

Wiosenna pogoda sprzyja spacerom oraz wyjściom na przedszkolne podwórko. W tym roku Maleństwa pierwszy raz miały możliwość pojeździć na rowerkach, kładach czy plastikowych autach, a dzięki kolorowej kredzie zrobić prawdziwe arcydzieła. Zabawa była niesamowita...

zdjęcia

 

"BAJKOWY ŚWIAT"
marzec 2016 r.

Swoboda ruchu, doznanie nowych wrażeń, a przede wszystkim wspaniała zabawa i dużo radości - to wszystko czekało na Maleństwa oraz Hefalumpki w Sali Zabaw "Bajkowy Świat" w Gostyniu. Dzieci z najmłodszych grup, miały okazję bawić się w tym miejscu jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi. Ile uśmiechu na twarzach dzieci mogły wywołać kolorowe kulki, zjeżdżalnie czy trampolina, możemy przekonać się oglądając galerię.

zdjęcia

 

DZIEŃ KOBIET W MALEŃSTWACH
marzec 2016 r.

Maleństwa również świętowały ten jakże ważny dzień dla każdej kobiety. Dziewczynki z grupy Maleństw także miały powody do zadowolenia i uśmiechu w tym dniu. Chłopcy prócz naklejek w formie kwiatuszków podarowali swym koleżankom moc życzeń  oraz serdeczne uściski, o czym możemy się przekonać oglądając te sympatyczne zdjęcia:)

zdjęcia

 

PROJEKT EDUKACYJNY "MARCHEWKA"
marzec 2016 r.

Maleństwa w dniach od 29.02.2016 do 11.03.2016r realizują Projekt Edukacyjny "Marchewka". W trakcie trwania tego projektu dokładnie zapoznają się z tym pysznym warzywem, szukając odpowiedzi na wiele ciekawych pytań wiążących się oczywiście z marchewką. Dzieci miały okazję niczym prawdziwi badacze obejrzeć marchewkę pod lupą, świętować jej urodziny, brać udział w ciekawych zabawach matematycznych, czy udać się do warzywniaka. Przygotowały także przy pomocy wuja Kuby smaczną surówkę. Wszystkie te czynności pozwalają maluchom wiele się nauczyć i doświadczyć czegoś nowego, czasem nieznanego. Wiele już za nami, jednakże całkiem sporo do odkrycia jeszcze przed nami, dlatego zapraszamy do śledzenia galerii.

Siatka wstępna oraz lista pytań

Wprowadzenie dzieci do tematu - oglądanie warzyw

Kącik tematyczny "Marchewka"

Zabawy badawcze

Zabawy z piosenką pt. "Urodziny Marchewki"

Karta pracy

Wycieczka do sklepu z warzywami

Surówka

Matematyka z Marchewką

Spotkanie z Wujem Kubą

Sok marchewkowo-jabłkowy

Serwujemy marchewkę

Grupowa praca podsumowująca projekt edukacyjny "Marchewka"

 

MALEŃSTWA I NOŻYCZKI:)
marzec 2016 r.

Nasze drogie Maleństwa z radością biorą udział we wszelkich nowych zadaniach. Nie inaczej było i tym razem, kiedy w ruch poszły nożyczki... Każdy maluch z zaangażowaniem wycinał swój kawałek gazety. Zobaczmy efekty.

zdjęcia

 

SPACER
luty 2016 r.

Dzieci z grupy "Maleństw" nie tylko wykonują piękne karmniki lecz będąc na spacerze, w czynny sposób dokarmiają ptaki, wieszając na gałęziach przysmaki dla skrzydlatych przyjaciół :)

zdjęcia

 

KARMNIKI:)
luty 2016 r.

Nasze drogie "Maleństwa" z zapałem wykonują wszelkie prace przy użyciu farby i pędzla. Nie inaczej było i tym razem, gdy otrzymały do pomalowania kartonowe karmniki. Dzieci doskonale już wiedzą jak ważne jest dokarmianie ptaków. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

zdjęcia

 

Bombki, bombeczki....
styczeń 2016 r.

Kilka tygodni temu Maleństwa wraz ze swymi rodzicami, wzięły udział w konkursie na "Najpiękniejszą Bombkę". Chętnych do udziału w tym przedsięwzięciu nie brakowało, a przyniesione przez dzieci bombki wyglądały jak prawdziwe arcydzieła. Nie sposób było wybrać zwycięzcę wśród tak wspaniałych prac. Dlatego tez pierwsze miejsce zajęli... wszyscy uczestnicy! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 

zdjęcia

 

Śniegowe zabawy
styczeń 2016 r.

Przyszła zima biała,
śniegu nasypała!

Zimowa aura za oknem zachęciła Maleństwa do zabaw na świeżym powietrzu. Lepienie śniegowych kulek oraz wspólnego bałwanka sprawiło im wiele radości.

zdjęcia

 

Wesołe bałwanki
styczeń 2016 r.

Kto to taki?
Lepi się go, lecz nie z gliny
ani z plasteliny.
Daje się mu miotłę w rękę,
żeby nam wyglądał pięknie.
BAŁWANEK!

Maluszki doskonale wiedzą, jak wygląda śniegowy bałwanek. Świadczą o tym wykonane przez nie bałwankowe portrety. Zapraszamy do ich obejrzenia.

zdjęcia

 

Pieczenie pierniczków
grudzień 2015 r.

Już wkrótce Święta Bożego Narodzenia obfitujące w wiele pięknych i smacznych tradycji. Jedną z nich jest pieczenie pierniczków. W tym roku maluszki po raz pierwszy uczestniczyły w przedszkolnym pieczeniu tych przysmaków. Pod okiem wuja Kuby wałkowali ciasto i wykrawali pierniczki, a następnie lukrowali je i ozdabiali barwną posypką. Gotowe pierniczki prezentowały się i smakowały wyśmienicie. Przekonali się o tym również rodzice, którzy skosztowali dziecięcych wypieków.

zdjęcia

 

Strojenie choinki
grudzień 2015 r.

Stoi choinka, mruga lampkami -
pewnie się wita z przedszkolakami.
Zaraz ją pięknie przystroimy,
kolorowe bombki na niej zawiesimy.

W drugim tygodniu grudnia, po wizycie świętego Mikołaja, Maleństwa przystąpiły do ozdabiania świątecznego drzewka. Zawieszanie bombek sprawiło przedszkolakom wiele radości, a przystrojona przez nich choineczka prezentowała się znakomicie.

zdjęcia

 

Kolorowe kubeczki
listopad 2015

Z barwnego kubeczka
napijemy się herbatki,
soczku oraz mleczka.

Maleństwa bardzo chętnie wykonują różnorodne prace plastyczne. Zapraszamy do obejrzenia przedszkolaków w trakcie ozdabiania papierowych kubeczków według własnego pomysłu oraz gotowych prac.

zdjęcia

 

Gimnastyka buzi i języka
listopad 2015

Popatrzymy do lusterka, jak się język bawi w berka.
Język długi i szeroki, umie liczyć, lubi skoki.
Język wargi oblizuje, piękne kółka wykonuje.

Zapraszamy do obejrzenia, jak maluszki ćwiczą narządy mowy.

zdjęcia

 

Zabawy i ćwiczenia oddechowe
listopad 2015

Dzieci z grupy „Maleństw” podczas zabaw z kolorowymi wiatraczkami i gazetami ćwiczą prawidłowe oddychanie.

zdjęcia

 

Uczymy się języka angielskiego
listopad 2015

Przedszkolne maluszki raz w tygodniu uczestniczą w zajęciach z języka angielskiego. Wspólnie z ciocią Asią dzieci świetnie się bawią, a angielskie słówka same wchodzą im do głowy.

zdjęcia

 

Jesienne bukiety
październik 2015

A tu lecą nam na głowę
liście złote i brązowe.
Myślę sobie liści tyle
zrobię bukiet z nich za chwilę.

Podczas jednego ze spacerów maluszki odkryły dywan z klonowych liści. Zachwycone ich barwą wykonały z nich piękne jesienne bukiety.

zdjęcia

 

Z wizytą w parku
październik 2015

W drugiej połowie października Maluszki po raz pierwszy odwiedziły pobliski park. Dziewczynki i chłopcy podziwiali piękno jesiennych drzew oraz poszukiwali ukrytych w trawie kasztanów.

zdjęcia

 

Pasowanie na przedszkolaka
październik 2015

Dziś jest nasze pasowanie,
są tu nasze miłe panie.
Już od dzisiaj przyrzekamy,
że przedszkole pokochamy!

Zapraszamy do obejrzenia pamiątkowych zdjęć z uroczystości Pasowania na przedszkolaka w grupie maluszków.

zdjęcia

 

Kubuś Puchatek – nasz bajkowy przyjaciel
październik 2015

Jak wygląda Kubuś Puchatek? Żółte futerko, czerwona bluzeczka i wesoły uśmiech – oto krótka charakterystyka tego sympatycznego misia. Zapraszamy do obejrzenia jego portretów wykonanych przez „Maleństwa”.

zdjęcia

 

Owocowe jeżyki
październik 2015

Jabłka, śliwki, gruszki i inne pyszne owoce Maleństwa wykorzystały do przygotowania owocowych jeżyków. Bogate w witaminy zwierzątka zostały następnie zjedzone z dużym apetytem.

zdjęcia

 

Świętujemy DZIEŃ CHŁOPAKA
wrzesień 2015

Ważna dzisiaj data taka,
bo to przecież Dzień Chłopaka!

Ostatniego dnia września wszyscy chłopcy, również z najmłodszej grupy, obchodzili swoje święto. Przystrojeni w okolicznościowe korony dumnie pozowali do pamiątkowych zdjęć.  

zdjęcia

 

Wesołe owoce
wrzesień 2015

Małe czerwone jabłuszko,
tańczy dziś pod drzewem z gruszką.
Za rączki się trzymają i w koło obracają.

W grupie maleństw nie tylko buzie dzieci są uśmiechnięte. Wykonane przez przedszkolaków jabłka i gruszki również mają wesołe minki.

zdjęcia

 

Wesołe zabawy w ogrodzie przedszkolnym
wrzesień 2015

Słoneczna wrześniowa pogoda sprzyjała zabawom na świeżym powietrzu. Zjeżdżanie ze zjeżdżalni, zabawy w piaskownicy, bieganie i skakanie – to jest to, co Maleństwa lubią robić najbardziej!

zdjęcia

 

Udział w akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA
wrzesień 2015

Więc z przyrodą żyjmy w zgodzie
i od święta i na co dzień. 
Każdy śmieć do kosza włóż,
wtedy czysto będzie już!

Maleństwa, podobnie jak ich starsze koleżanki i koledzy, uczestniczyły w ogólnopolskiej akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA. Najmłodsi przedszkolacy, wyposażeni w rękawiczki ochronne, dzielnie porządkowali teren wokół przedszkola i uczyli się dbać o środowisko przyrodnicze.

zdjęcia

 

Pierwszy przedszkolny spacer
wrzesień 2015

Idzie wąż, idzie wąż… a z nim przedszkolne maluszki, które wyruszyły na swój pierwszy spacer. W towarzystwie sympatycznego gada dziewczynki i chłopcy uczyli się chodzić para za parą. Okazało się, że na szczęście, nie jest to taka trudna sztuka.

zdjęcia

 

 Archiwum