„...Bo układanie

wierszy i piosenek

to nie są rzeczy,

które się łapie w powietrzu.

To one Cię łapią i wszystko

co można zrobić,

to pójść tam gdzie one

mogłyby Cię znaleźć...”

 

URODZINKI MALEŃSTW

 

Niech słonko dziś świeci na jasnym niebie
a ptaki śpiewają dziś tylko dla Ciebie.
Składamy Ci szczere życzenia,
aby spełniły się Twe marzenia.

 

Życzy Grupa Maleństw i Ciocie

zdjęcia

 

Pożegnanie Emilki
czerwiec

Smutno w serduszku każdemu z nas,
bo na pożegnanie Emilki  przyszedł czas.
Każdy o Tobie będzie pamiętał
i miło wspominał spędzony razem czas.
Życzymy Ci Emilko sukcesów w nowym przedszkolu!

zdjęcia

 

Zabawy Maleństw na świeżym powietrzu
czerwiec

Dzieci wykorzystują ciepłe, słoneczne dni, by miło spędzić ten czas w przedszkolnym ogródku na zabawach i "łapaniu" promyków słońca. Radośnie spędza się te chwile w tak sympatycznym gronie.

zdjęcia

 

Zajęcia z rytmiki w przedszkolu
maj

Maleństwa bardzo radośnie spędzają czas na zajęciach z rytmiki. Chętnie tańczą, uczą się piosenek, a także poznają instrumenty muzyczne na których mogą zagrać. Na rytmice jest gwarno i wesoło. Czekamy na kolejne spotkanie z wujkiem Bartkiem i jego muzyką.

zdjęcia

 

Projekt edukacyjny „Ogień”
maj

W grupie Maleństw zakończyliśmy realizację projektu edukacyjnego „Ogień”. W ramach zajęć dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat ognia. W sali urządziliśmy kącik tematyczny związany z realizowanym tematem. W trakcie wykonywania wielu zadań, doświadczeń badawczych dzieci były bardzo zainteresowane oraz wykazywały duże zaangażowanie. Maleństwa spotkały się ze strażakami w przedszkolu, którzy zapoznali dzieci z niebezpiecznym, ale bardzo ważnym zawodem. Podczas  wycieczki na „Festyn strażacki” mogli zobaczyć wóz strażacki i jego wyposażenie. Chętnie wykonali karty pracy w przedszkolu i w domu wspólnie z rodzicami. Dzieci  także nauczyły się rozpoznawać dźwięk jadącego wozu strażackiego pędzącego na pomoc. Poznały materiały do gaszenia pożarów oraz  dowiedziały się o niebezpiecznych zachowaniach, które mogą doprowadzić do wzniecenia pożaru.. Poznały numer alarmowy. Odkryły, że płomień świecy zgaśnie, gdy nie ma powietrza. Przyrzekły, że nie będą bawić się zapałkami. Dowiedziały się, gdzie i w jaki sposób można wyszukiwać informacje na temat ognia. Nauczyły się planowania, podejmowania decyzji, dokonywania wyborów oraz współpracy w grupie. Były to dni niezwykle emocjonujące, ogromnego zaangażowania i zainteresowania dzieci. Na zakończenie projektu wykonały pracę przestrzenną: „Wóz strażacki”. Serdecznie dziękujemy ekspertom, rodzicom za zaangażowanie oraz pomoc podczas gromadzenia materiałów do kącika tematycznego „Ogień”.

 

Siatka i lista pytań - Ogień

Kącik tematyczny w sali - Ogień

Wycieczka na festyn strażacki na rynku w Gostyniu

Doświadczenie badawcze - Poznajemy właściwości ognia

Prace plastyczne - Kolorujemy strażaka i malujemy wóz strażacki

Zabawa dydaktyczna - Czym gasimy ogień

Wizyta strażaków w przedszkolu

Czytanie bajki Wóz strażacki przez starszego kolegę z grupy Mądrych Sów

Zabawa dydaktyczna - ogień jaka strona zjawiska

Oglądanie bajki "Strażak Sam"

Podsumowanie projektu Ogień - wykonanie grupowej pracy plastyczno-technicznej "Wóz strażacki" oraz zabawy ruchowe

 

Zajęcia pokazowe dla rodziców
maj

Dużo wiemy, dużo umiemy i chcieliśmy to pokazać naszym rodzicom, dlatego 12.05.2015 zaprosiliśmy ich do przedszkola na zajęcia pokazowe o tematyce „Wiosna w przyrodzie”. Rozpoznajemy i nazywamy kolory , potrafimy liczyć i rozwiązywać zagadki. Znamy figury geometryczne, nazywamy  je oraz globalnie odczytujemy własne imię. Razem z rodzicami wykonaliśmy wiosenne kwiatki. W miłej atmosferze na zabawie szybko upłynął nam czas.

zdjęcia

 

Zajęcia dydaktyczne "Nasza Ziemia"
kwiecień

Maleństwa chętnie uczestniczą  w codziennych zajęciach dydaktycznych, tym razem dowiedziały się w jaki sposób należy dbać o "Naszą Ziemię", aby była piękna, zielona i czysta. Również poznały kształt kuli ziemskiej. Na końcu zabrały się do jej namalowania używając odpowiednich kolorów farb.

zdjęcia

 

"Cała Polska czyta dzieciom"- czytanie bajki przez mamę Wiktorii

Mama Wiktorii odwiedziła nas w przedszkolu i przeczytała bajeczkę. Dzieci z wielkim zaciekawieniem wysłuchały bajki oraz chętnie odpowiadały na pytania dotyczące jej treści. Dziękujemy mamie za poświęcony czas, słodki upominek dla dzieci i za kolorowanki przedstawiające postacie z różnych bajek.

zdjęcia

 

"Cała Polska czyta dzieciom"- czytanie bajki przez tatę Łukasza

Wszystkie przedszkolaki z grupy Maleństw bardzo dziękują tacie Łukasza za przeczytanie bajeczki i poświecenie czasu... Był to bardzo mile spędzony czas! Serdecznie dziękujemy!

zdjęcia

 

Niespodziewany gość w przedszkolu króliczek Stefanek

Grupę Maleństw odwiedził w przedszkolu króliczek Stefanek. Mogliśmy zobaczyć jego domek, dotknąć i pogłaskać jego futerko, dowiedzieć się co lubi jeść i jak należy dbać o zwierzątka. Był to mile spędzony czas i super zabawa!

zdjęcia

 

Zabawy oddechowe z wykorzystaniem słomek

Maleństwa w przedszkolu doskonalą aparat oddechowy, próbują wyćwiczyć precyzję wdechu i wydechu. Tym razem starały się poprzenosić między innymi  papierowe jabłuszka na drzewko, rybki do wody, krople deszczu na parasol za pomocą słomki.

zdjęcia

 

Biedroneczki w sali Maleństw!

Maleństwa cały czas wytrwale pracują nad wystrojem swojej sali. Tym razem postanowiły wykonać biedronki.

zdjęcia

 

Maleństwa jedzą rzeżuchę

Maleństwa w swojej sali zasiały niedawno rzeżuszkę, która pięknie wyrosła. W czasie śniadanka próbowały ją jeść, ponieważ dowiedziały się że ma dużo witamin!

zdjęcia

 

Żegnamy zimę - witamy wiosnę

Nasza koleżanka Iga wykonała w domu piękną Marzannę, którą przyniosła do przedszkola. Wspólnie przeglądaliśmy się jej i szukaliśmy odpowiedzi na pytanie co symbolizuje Marzanna. Chcąc pożegnać zimę i powitać wiosnę Maleństwa zabrały się do wykonywania w przedszkolu "Pani Wiosny" różną techniką plastyczną- kolorowały, wycinały, wydzierały, przyklejały a także lepiły ją z ciastoliny.

zdjęcia

 

Maleństwa tworzą w swojej sali wiosenny kącik przyrody

Maleństwa   w swojej sali utworzyły  wiosenny kącik przyrody. Na początku wykonały  młoda zieloną trawkę  z chusteczek higienicznych, która jest symbolem wiosny. Pojawiły się również kwiatki pomalowane farbami. Następnie założyły hodowlę roślin i zarazem poznały warunki jakie są potrzebne roślinom do życia. Osobiste zaangażowanie w założeniu kącika wiosennego pozwala Maleństwom zrozumieć potrzebę pielęgnacji i ochrony przyrody.

zdjęcia

 

"Cała Polska czyta dzieciom"- czytanie bajki przez mamę Pauli

Mama Pauli przyszła do naszego przedszkola przeczytała bajeczkę "Księżniczka Paula" i wspólnie z nami pobawiła się w sali : układaliśmy klocki, kolorowaliśmy, skakaliśmy przez skakankę.... Był miło i wesoło.... BARDZO DZIĘKUJEMY!!!

zdjęcia

 

"Cała Polska czyta dzieciom"- czytanie bajki przez mamę Tosi

Bardzo serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i przeczytanie ulubionej bajeczki o Kopciuszku.

zdjęcia

 

My Maleństwa jesteśmy królami grzeczności...

W grupie Maleństw każdego dnia Kubuś Puchatek patrzy na zachowanie przedszkolaków i w piątek wybiera  najgrzeczniejsze dziecko  z którym idzie do domu. Kubuś Puchatek zakłada królowi (królowej) grzeczności koronę i obdarowuje słodkim upominkiem.

zdjęcia

 

PROJEKT EDUKACYJNY "WODA"

W grupie ”Maleństw” zakończyliśmy realizację projektu edukacyjnego „Woda”. W ramach zajęć dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat wody. W sali urządziliśmy kącik tematyczny związany z realizowanym tematem. W trakcie wykonywania wielu zadań, doświadczeń badawczych dzieci były bardzo zainteresowane oraz wykazywały duże zaangażowanie. Maleństwa spotkały się z panią pielęgniarką, która zapoznała dzieci ze swoim zawodem oraz znaczeniem wody w życiu każdego człowieka. Także ciocia Halinka, która została wytypowana przez dzieci jako ekspert od wody w przedszkolu opowiedziała nam o racjonalnym i oszczędnym gospodarowaniu wody oraz do czego jest potrzebna woda w przedszkolu. Zaprowadziła nas m.in. do kuchni gdzie zobaczyliśmy zmywarkę i myjące się w niej naczynia. Przedszkolaki chętnie wykonywały karty pracy i prace plastyczne związane z tematem. Poszerzyły swoją wiedzę o nowe pojęcia: morze, jezioro, staw, rzeka, lód, para wodna itd. Na zakończenie projektu wykonaliśmy pracę przestrzenną: ”Nasze Akwarium”. Serdecznie dziękujemy ekspertom, rodzicom za zaangażowanie oraz pomoc podczas gromadzenia materiałów do kącika tematycznego „Woda”.

 

Kącik tematyczny "Woda"
zdjęcia

Tworzenie siatki wstępnej i siatki z przyrostem wiedzy
zdjęcia

Doświadczenie badawcze "Co się rozpuszcza w wodzie"
zdjęcia

Doświadczenie badawcze "Co pływa, a co tonie"
zdjęcia

Doświadczenie badawcze "Czy to też woda"
zdjęcia

Doświadczenie badawcze "Poznajemy właściwości wody"
zdjęcia

Obserwacja rzeczki w pobliżu naszego przedszkola
zdjęcia

Poznajemy akweny i zwierzęta wodne
zdjęcia

Prace plastyczne i karty pracy o tematyce "woda"
zdjęcia

Spotkanie z ciocią Halinką
zdjęcia

Spotkanie z Panią pielęgniarką
zdjęcia

Zakończenie projektu - praca grupowa "Nasze akwarium"
zdjęcia

 

Świąteczny czas....

Maleństwa wesoło i radośnie spędzają przedświąteczny czas w przedszkolu. Ubierają czapeczki św. Mikołaja tańczą i śpiewają piosenki....!!!

 

"Cała Polska czyta dzieciom"- czytanie bajki przez mamę Olka K.

Dziękujemy mamie Olka K. za przeczytanie bajeczki. Był to mile spędzony czas....!!!

zdjęcia

 

Ubieramy choinkę i czekamy na Świętego Mikołaja

Przedszkolaki wspólnie ubrały choinkę, każdy mógł zawiesić bombkę. Później pojawił się Mikołaj, który przyniósł prezenty. Dla Maluszków było to ogromne przeżycie...

zdjęcia

 

"Cała Polska czyta dzieciom"- czytanie bajki przez mamę Czarka

Bardzo serdecznie dziękujemy mamusi Czarka za przeczytanie bajeczki i poświęcony czas...!!!

zdjęcia

 

Andrzejki

Z okazji dnia św. Andrzeja zgodnie z ludową tradycją dzieci z grupy Maleństw wróżyły sobie przyszłość jaka je czeka. Najpopularniejszą wróżbą było lanie wosku. Inną popularną wróżbą było wystawienie butów za drzwi. Przedszkolaki przeżyły andrzejkowe szaleństwo wróżb i magii. Hokus – pokus – czary – mary słowa te słychać było w całym przedszkolu. Był słodki poczęstunek i tańce.

zdjęcia

 

Zabawy i ćwiczenia oddechowe

Maleństwa często uczestniczą w zabawach ćwiczących prawidłowe oddychanie z wykorzystaniem kartek, piórek, kolorowych wiatraczków...

zdjęcia

 

„Cała Polska czyta dzieciom”
Czytanie bajki przez mamę Jagody

W listopadzie Mama Jagody odwiedziła nas w przedszkolu i przeczytała bajki „Wilk i siedem koźlątek" oraz „Czerwony Kapturek”. Dzieci z wielką uwagą i zaciekawieniem wysłuchały bajki, a także chętnie odpowiadały na pytania dotyczące jej treści. Był to mile spędzony czas. Bardzo dziękujemy!

zdjęcia

 

Odpoczynek po obiedzie z misiami

Każdy Maluszek wybrał dla siebie  pluszowego przyjaciela do relaksacji i odpoczynku, który będzie mu towarzyszył każdego dnia w przedszkolu.

zdjęcia

 

Jesienny spacer do parku

Grupa „Maleństw” postanowiła wykorzystać sprzyjającą jesienną aurę i wybrała się na spacer do parku. Z wielką ciekawością  przedszkolaki obserwowały różnobarwne drzewa. Wyszukiwały i zbierały listki o ciekawych kształtach i kolorach. Jednak najwięcej radości sprawiły dzieciom zabawy wśród opadłych, pachnących liści.

zdjęcia

 

„Cała Polska czyta dzieciom”
Czytanie bajki przez mamę Zuzi

W październiku  Mama Zuzi odwiedziła nas w przedszkolu i przeczytała bajkę „Brzydkie Kaczątko". Dzieci z wielkim zaciekawieniem wysłuchały bajki, a także oglądały kolorowe ilustracje. Należy pamiętać, że taki dzień, w którym mama albo tata odwiedzą dziecko w przedszkolu, będzie zapamiętany na długo!

zdjęcia

 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Dnia 14.10.2014 odbyło się uroczyste „Pasowanie na Przedszkolaka. Starszaki uroczyście przywitały najmłodszych przedszkolaków krótkim występem artystycznym „Urodziny Kubusia Puchatka”. Następnie Maleństwa zaprezentowały  swój piękny program muzyczno - artystyczny.
W dalszej części Maluszki złożyły uroczystą przysięgę – obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać swoich cioć i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Przysięgę złożyli także rodzice naszych najmłodszych podopiecznych, którzy uroczyście zobowiązali się bezgranicznie kochać i wspierać swoje pociechy na ich przedszkolnej drodze. Na zakończenie Pani Dyrektor za pomocą zaczarowanej kredki uroczyście pasowała każde dziecko na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieci otrzymały Dyplomy. Po oficjalnej części dzieci i rodzice poczęstowali się przysmakiem Kubusia Puchatka – „Chrupki z miodem”.

zdjęcia

 

Wesołe zabawy w ogrodzie przedszkolnym

W tym roku jesień daje nam dużo ciepła, z którego cieszą się dzieci. Przedszkolaki bardzo chętnie bawiły się w ogrodzie przedszkolnym. Mogły biegać, skakać oraz korzystać z urządzeń ogrodowych. Było gwarno i wesoło…!

zdjęcia

 

Udział w programie "Akademii Aquafresh"

Grupa Maleństw 30.09.2014 o godz. 12.00 wzięła udział w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej dla Przedszkolaków "Akademia Aquafresh". Wszyscy bardzo dokładnie przez dwie minuty szczotkowali ząbki, uświadamiając sobie jednocześnie, że ząbki należy myć, aby mieć zdrowe!!! Następnie okazało się, że został ustanowiony Rekord Guinnessa w największej liczbie osób szczotkujących jednocześnie zęby w różnych miejscach. My Maluszki jesteśmy z siebie dumni...!

zdjęcia

 

Zajęcia o tematyce ekologicznej - "Szanuj zieleń"

Dnia 29.09.2014 zostały przeprowadzone zajęcia o tematyce ekologicznej "Szanuj zieleń". Maleństwa dowiedziały się jak należy dbać o przyrodę. Wspólnie stworzyliśmy Kodeks Małego Ekologa, prezentujący właściwe zachowania wobec przyrody. Następnie udaliśmy się do ogrodu przedszkolnego i umieściliśmy tabliczki "Szanuj zieleń" rozumiejąc ich znaczenie.

zdjęcia

 

Kącik przyrodniczy - Jesień

Pierwszego dnia jesieni w naszej sali pojawił się kącik przyrodniczy z wieloma darami: żołędzie , kasztany, jarzębina, dynie, liście…. Zaprezentowane dary jesieni wywoływały zaciekawienie i chęć ich poznania ze strony „Maleństw”. Dzieci również wykonały grzybki - muchomorki, które ustroiły salę. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w zorganizowaniu kącika stwarzającego możliwość przeprowadzania obserwacji i kształtowania procesów poznawczych dzieci.

zdjęcia

 

"Sprzątanie świata"

Przyrodo moja, przyrodo kochana,

Martwię się o ciebie od samego rana.

O twe lasy, pola, łąki,

Wilki, żaby i skowronki.

Chcę – byś zawsze czysta była

Bo w czystości Twoja siła

Grupa Maleństw uczestniczyła w akcji „Sprzątanie  Świata”. Od najmłodszych lat uczymy zasad dbania o środowisko. Dzieci z chęcią i radością włączyły się do akcji, by posprzątać naszą Ziemię.

zdjęcia

 

W przedszkolu....

W przedszkolu jest wesoło...

Tutaj rysujemy, malujemy

Głośno śpiewamy i żwawo tańczymy...

A za mamą i tatą nie tęsknimy!!! 

zdjęcia

 

Nasze pierwsze zabawy na placu zabaw

zdjęcia

 

Nasze pierwsze dni w przedszkolu

Idziemy do przedszkola

przedszkole już nas woła.

Lalki, misie, klocki lego,

a więc rękę daj kolego!

Poskaczemy, pośpiewamy,

dobry humor tutaj mamy

zdjęcia

 

 Archiwum