„...Bo układanie

wierszy i piosenek

to nie są rzeczy,

które się łapie w powietrzu.

To one Cię łapią i wszystko

co można zrobić,

to pójść tam gdzie one

mogłyby Cię znaleźć...”

 

Wesoła zabawa w ogrodzie przedszkolnym

W naszym ogrodzie pojawiła się... nowa piaskownica i huśtawka. Gdy tylko zaświeciło słoneczko pobiegliśmy na dwór aby wesoło się pobawić.

zdjęcia

 

Odwiedziny Kubusia i jego przyjaciół

W poniedziałkowy poranek mieliśmy w przedszkolu wyjątkową niespodziankę. Z okazji dnia dziecka odwiedził nas Kubuś Puchatek wraz ze swoimi przyjaciółmi. Raniutko bajkowe postacie witały nas rano w progu przedszkola, a później odwiedziły nas w naszej sali. Było bardzo śmiesznie.

zdjęcia

 

Z grzechotką jest weselej

W naszej grupie bardzo lubimy śpiewać. Muzyczka towarzyszy nam przez większą część dnia. Było dużo śmiechu i dużo zabawy wykorzystaliśmy pojemniczki po jogurtach i ryż. Dlatego wykonaliśmy wesołe grzechotki.

zdjęcia

 

Nasze zielone żabki

Zielone żabki
kumkają w stawie.
Już wszędzie słychać
te chóry żabie.

zdjęcia

 

Żegnamy zimę

Marzanno, Marzanno
Ty zimowa panno
Uciekaj za góry
za morza i nie bądź
radosna, bo już cię
goni kolorowa wiosna

zdjęcia

 

Nasz pierwszy bal w przedszkolu

W karnawale ,w karnawale wybieramy się na bale!!!! Ten dzień był dla nas wyjątkowy już od samego ranka. Nasze przedszkole pięknie przystrojone a....... my nie mogliśmy się rozpoznać. Księżniczki, rycerze, kotki, tygryski, och i wiele innych postaci z bajek po śniadanku ruszyły do tańca. Troszkę podglądaliśmy naszych starszych kolegów i koleżanki, bo to oni dodawali nam odwagi w naszych pierwszych tanecznych podbojach.

zdjęcia

 

Sałatka warzywna

Dziś mieliśmy do wykonania bardzo trudne zadanie. Robiliśmy sałatkę warzywną. Najpierw poznaliśmy przepis na wykonanie tego pysznego dania i mogliśmy przystąpić do działania... ale ,ale najtrudniejsze było to, że musieliśmy posługiwać się prawdziwymi nożami. Ciocia dokładnie wytłumaczyła nam zasady bezpiecznego krojenia i ....   udało się!!!!! Paluszki całe, a sałatka przepyszna i najzdrowsza na świecie.

zdjęcia

 

Ćwiczymy cięcie nożyczkami

Raz nożyczki wędrowały

Wszystko równo przycinały

Lecz nieszczęścia w tym nie było

Wszystko dobrze się skończyło

Bo za nimi klej wędrował

rzeczy klejąc - reperował.

zdjęcia

 

Andrzejki w naszej grupie

Będziemy wróżyć?

Czemu nie!

Już błyszczą kocie oczy w mroku...

wieczór andrzejek zdarza się

Raz jeden tylko w całym roku.

zdjęcia

 

Sprzątanie świata.

My Maleństwa dopiero od niedawna uczęszczamy do przedszkola, ale już wiemy, jak ważna w naszym życiu jest przyroda. Każde  drzewko, kwiatek i trawka są zdrowe tylko wtedy, kiedy rosną w czystym środowisku. "Sprzątanie Świata" to akcja dla ludzi, którzy nie chcą aby zasypały nas śmieci. Postanowiliśmy im pomóc. Oj!!! ktoś porozrzucał nam papiery przy naszych domeczkach!!!  Rękawiczki zakładamy i te śmieci już sprzątamy.... 

zdjęcia

 

Święto pieczonego ziemniaka.

W ten piękny słoneczny wrześniowy dzień nasi starsi koledzy wyjechali na wykopki do gospodarstwa rolnego w Goli. My Maleństwa wraz z Króliczkami zostaliśmy w przedszkolu. Ciocie przygotowały dla nas niespodzianki. Na naszym przedszkolnym boisku wyrosły w trawie dorodne ziemniaczki, które szybciutko pozbieraliśmy do wiaderek. To bardzo ciężka praca. Później była wesoła zabawa. Kiedy już troszkę zaczęło nam burczeć w brzuszkach, ciocie zaprosiły nas na pieczone ziemniaczki. Bardzo nam smakowały i pachniały świeżym masełkiem. Mniam, mniam, ale pycha....

zdjęcia

 

Urodzinki Julki.

Idzie misio, idzie słonik,

idzie lalka no i konik.

Wszyscy razem z balonami,

z najlepszymi życzeniami....

Dla Ciebie Juleczko

zdjęcia

 

Spacer z wężem.

To był bardzo udany spacer. Postanowiliśmy zabrać ze sobą węża, który nauczy nas chodzić parami. Jest bardzo śmieszny i wcale nie gryzie. Nikt się nie smuci, jest nam wesoło, tylu przyjaciół  mamy wokoło.

zdjęcia

 

Nasze pierwsze prace plastyczne.

Każdego dnia czeka na nas w przedszkolu dużo niespodzianek. Dziś mogliśmy się wykazać talentem plastycznym. Dla nas malowanie farbami to bułka z masłem, a niektórzy mówią, że to takie trudne. Prosimy obejrzeć nasze wspaniałe dzieła!!!

zdjęcia

 

Nasze pierwsze dni w przedszkolu.

Nikt w przedszkolu się nie nudzi

Oj, nie, nie! Oj nie, nie!

Nie grymasi, nie marudzi,

Bo tu nam fajnie jest.

zdjęcia

 

 Archiwum