„...Bo układanie

wierszy i piosenek

to nie są rzeczy,

które się łapie w powietrzu.

To one Cię łapią i wszystko

co można zrobić,

to pójść tam gdzie one

mogłyby Cię znaleźć...”

 

DZIEŃ DZIECKA
czerwiec 2019

3 czerwca obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Dziecka. Pogoda nam dopisała, a dzień obfitował w wiele ciekawych zdarzeń. Zaczęliśmy od wspólnego oglądania bajki, były też tańce, podczas, których niespodziewanie odwiedził nas Kubuś Puchatek. Przygotował małe co nieco dla każdego przedszkolaka. Następnie udaliśmy się na ulice Strzelecką gdzie czekała już na nas długo wyczekiwana atrakcja – „dmuchańce”. W parku stanęła ogromna zjeżdżalnia, która wywołała uśmiech na twarzy dzieci. Śmiechu i świetnej zabawy nie było końca. Dzieci skorzystały również z przygotowanej fotobudki.  Dzień pełen wrażeń szybko się skończył, ale wspomnienia pozostaną na długo.

zdjęcia

 

ŻYJ ZDROWO I KOLOROWO Z KUBUSIEM PUCHATKIEM”
maj 2019

30 maja przedszkolaki przygotowały pyszną, kolorową sałatkę owocową. Dzieci były bardzo zaangażowane w przygotowanie witaminowej sałatki. Z przygotowanym poczęstunkiem wybrały się do grupy „Kangurków” , aby móc wspólnie skosztować zdrowych smakołyków.

zdjęcia

 

DZIEŃ MAMY I TATY
maj 2019

Mamo, Tato - nadstaw uszka
słuchaj mego dziś serduszka.
Niech Ci powie jego bicie,
że ja kocham Cię nad życie!

zdjęcia

 

STRAŻ
maj 2019

7 maja na gostyńskim rynku przedszkolaki miały okazje zapoznać się bliżej z służbami bezpieczeństwa. Dzieci mogły z bliska obejrzeć wóz strażacki, a nawet łódź ratowniczą. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie, duża część przedszkolaków, szczególnie chłopcy, postanowili w przyszłości zostać strażakiem.

zdjęcia

 

KOSMOS
maj 2019

„Gdy zgasną wszystkie światła, a słońce oczy zmruży,
Na niebie pojawi się mapa kosmicznej podróży.

Ile gwiazd błyszczących i migoczących na niebie,
Tyle odległych galaktyk i planet we wszechświecie. 

Ciemna otchłań, pełna niezbadanych miejsc,
Wielu się zastanawia gdzie jej początek jest.

A nasza Ziemia jedną z miliona planet jest,
Niczym małą kropelką wśród oceanów łez.

Wielką tajemnicą dla ludzkości wciąż jest,
Odkryć choć mały skrawek przestrzeni tej.

Mapę kosmicznej podróży już znamy,
Może w przyszłości z niej skorzystamy.”

zdjęcia

 

WIOSENNE KWIATY
kwiecień 2019

W minionym tygodniu rozmawialiśmy o wiosennych kwiatach. Dzieci przypomniały sobie jakie są pierwsze wiosenne kwiaty. Żeby obserwować wzrost roślin i uczyć się je pielęgnować, założyliśmy mały ogródeczek w sali. W doniczkach zasialiśmy rzodkiewkę, szczypiorek, rzeżuchę oraz kwiatki.

zdjęcia

 

PROJEKT EDUKACYJNY "DRZEWO"
marzec 2019

W dniach 04.03-15.03.2019r. w grupie "KRÓLICZKÓW" realizowaliśmy projekt edukacyjny "DRZEWO". Celem projektu jest m.in. rozbudzenie zainteresowań przyrodniczych, popularyzowanie wiedzy na temat drzew ,lasów ,środowiska, rozwijanie potrzeby kontaktu z przyrodą oraz uwrażliwienie na jej piękno.  umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy, korzystanie z różnych źródeł wiedzy.

W ramach projektu podejmowaliśmy wiele ciekawych działań. Zachęcamy zatem do oglądania galerii.

WPROWADZENIE DO PROJEKTU "DRZEWO" - SIATKA WSTĘPNA

OGLĄDANIE BAJKI "TRZY DRZEWA"

PRACA PLASTYCZNA "DRZEWO"

PRACA PLASTYCZNA "PTASZKI W GNIAZDKACH"

SPOTKANIE Z PANIĄ LEŚNICZY

ZABAWA MATEMATYCZNA

ZAKOŃCZENIE PROJEKTU - SIATKA KOŃCOWA

 

DZIEŃ KOBIET
marzec 2019

Marzec czasem wiosną dmucha
czasem znowu zawierucha
Jednak w jednym marca dniu
Słońce świeci tam i tu!
Bo to dzień szczególny jest:
Dniem Kobiet nazywa się!”

Z okazji Dnia Kobiet chłopcy wręczyli medale „Super dziewczynek” swoim koleżanką.. Tego dnia pasowała wesoła atmosfera, a uśmiech dziewczynek nie schodził z twarzy przez cały dzień.

zdjęcia

 

WIZYTA W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ W GOSTYNIU
styczeń 2019

21.02.2019r  dzieci z grupy " Króliczki"  w ramach współpracy z biblioteką, odwiedziły Bibliotekę Miejską w Gostyniu. Na miejscu zobaczyły jak wygląda biblioteka, dowiedziały się na czym polega praca pani bibliotekarki oraz co trzeba zrobić żeby móc wypożyczyć książkę. Pani bibliotekarka cierpliwie odpowiadała na wszystkie pytania dzieci.

zdjęcia

 

WIERSZ B. SZELĄGOWSKIEJ „BAL PRZEBIERAŃCÓW”
styczeń 2019

"Zatańczmy krakowiaka!
Zatańczmy raz i dwa…
Dziś wielki dzień w przedszkolu!
Zabawa huczna trwa!
Migają, błyszczą stroje.
Król tańczy i królowa, 
Księżniczki, królewicze…
Korony lśnią na głowach.
Konkursy i zabawy!
Wesoła gra muzyka!
A pani-jak czarodziej:
Tu zjawia się, tam znika!
4.Raz! Dzieci robią kółko!
Dwa! szybko tworzą łańcuch!
To nie jest zwykły bal.
To bal jest przebierańców"

zdjęcia

 

ŚWIĄTECZNY CZAS
grudzień 2018

W grupie „Króliczków” z początkiem grudnia zagościła świąteczna atmosfera. Dzieci ubierały choinkę, ozdabiały pierniczki, śpiewały kolędy. Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia zakończyła wspólna wigilia oraz wizyta Gwiazdora, na którego dzieci tak czekały.

zdjęcia

 

ANDRZEJKOWE CZARY-MARY
listopad 2018

Czary – mary, wosku lanie co ma stać się, niech się stanie. Zaraz wszyscy się dowiedzą co nam wróżby przepowiedzą”.

Dnia 30 listopada, jak każe tradycja obchodziliśmy w przedszkolu ANDRZEJKI. Temu wydarzeniu towarzyszyły konkursy, zabawy i wróżby andrzejkowe. Nie zabrakło oczywiście tradycyjnego lania wosku. Dzieci mogły w tym dniu poznać swoją bliską i dalszą przyszłość. Wróżby przeplatane były tańcami przy muzyce. Na koniec dzieci mogły zrobić sobie zrobić zdjęcie w pamiątkowej „Andrzejkowej foto-budce”.

zdjęcia

 

PRZEDŚWIĄTECZNY SPACER
listopad 2018

Przed Świętem Wszystkich Świętych przedszkolaki z grupy „Króliczki”  udały się pod pomnik z w celu zapalenia zniczy. Ten spacer na pewno pozostanie na długo w ich pamięci…

zdjęcia

 

JESTEŚMY BEZPIECZNI
październik 2018

Dzieci z grupy „Króliczki” podczas zajęć poznały podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze. Udały się na wycieczkę na najbliższe skrzyżowanie, gdzie w praktyce wykorzystały zdobytą wiedzę.

zdjęcia

 

SAŁATKA OWOCOWA
październik 2018

W czwartek  18 października było w naszym przedszkolu przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo! Dzieci z grupy „Króliczki” na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Dzieci przyniosły z domów różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, śliwki, brzoskwinie, nektarynki, kiwi, pomarańcze, mandarynki, winogrona, a nawet ananas. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dokładnie umyliśmy rączki, potem ubraliśmy fartuszki, w których wyglądaliśmy jak prawdziwe kuchciki, a następnie posegregowaliśmy umyte wcześniej przez panią owoce. Każdy dostał tackę, nożyk i tak przystąpiliśmy do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Sałatka udała się, wyszła wspaniale!

zdjęcia

 

"DZIEŃ CHŁOPAKA"
wrzesień 2018

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. W tym dniu we wszystkich  grupach dziewczynki wręczały chłopcom upominki złożyły życzenia, uściskały i ucałowały.

zdjęcia

 

,,SPRZĄTANIE ŚWIATA"
wrzesień 2018

Wrzesień jest miesiącem, w którym w całej Polsce odbywa się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata. W tym roku również nasze przedszkolaki zaopatrzone w rękawice i worki zaangażowały się w tę akcję. Dzieci pomagały w sprzątaniu ogrodu przedszkolnego , dzięki temu wokół przedszkola zrobiło się czysto i przyjemnie.

zdjęcia

 

KODEKS PRZEDSZKOLAKA
wrzesień 2018

Króliczki stworzyły "Kodeks Przedszkolaka", dzięki któremu przypomniały sobie zasady obowiązujące w ich grupie. Na dowód zaakceptowania wszystkich zasad każdy przedszkolak podpisał kodeks poprzez odcisk rączki.

zdjęcia

 

 Archiwum