„...Bo układanie

wierszy i piosenek

to nie są rzeczy,

które się łapie w powietrzu.

To one Cię łapią i wszystko

co można zrobić,

to pójść tam gdzie one

mogłyby Cię znaleźć...”

 

PRZEDSZKOLAK TYGODNIA
 

W obecnym roku szkolnym „Super Króliczki” uczestniczą w całorocznej akcji pod hasłem „PRZEDSZKOLAK TYGODNIA”.

Jak przebiega akcja?

Akcja jest przeprowadzana we współpracy z rodzicami po to, aby każde dziecko w grupie poczuło się ważne i wyjątkowe. W każdym tygodniu nauczyciel spośród dzieci w grupie losuje imię jednego przedszkolaka i to dziecko staje się przedszkolakiem następnego tygodnia.Wylosowany przedszkolak wraz z rodzicami przygotowuje plakat, który na początku tygodnia przynosi do przedszkola. Na plakacie umieszcza rysunki lub zdjęcia na takie między innymi tematy: „Mój dom”, „Moja rodzina”, „Moje ulubione zabawy, zajęcia”, „Mój ulubiony kolor”, „Moje ulubione jedzenie”, „Gdy dorosnę, to będę …” itp.

Przedszkolak Tygodnia” może także zaprosić do przedszkola osobę ze swojej rodziny, która będzie mogła na przykład: opowiedzieć o swojej pracy bądź ciekawym hobby, przeczytać książeczkę, zaproponować wspólne ćwiczenia, zabawy lub prace plastyczno – techniczne.

Przedszkolak Tygodnia” przez cały tydzień jest „bohaterem” grupy. Może także przynieść ulubione zabawki, książeczki, które zostaną umieszczone w specjalnie przygotowanym kąciku i wszystkie dzieci będą miały prawo się nimi bawić, gdyż „Przedszkolak Tygodnia” chętnie dzieli się swoimi rzeczami.

Co tydzień w tym miejscu będą umieszczane zdjęcia „PRZEDSZKOLAKA TYGODNIA”. Zapraszamy do oglądania.

zdjęcia

 

W STADNINIE KONI W DALESZYNIE
czerwiec 2017

"Super Króliczkom" bardzo podobało się na wycieczce, zwłaszcza przejażdżka na kucyku Lilly...

zdjęcia

 

DLA MAMY I TATY
maj 2017

24 maja popołudniu w naszym przedszkolu pojawiły się „Super Króliczki” wraz z rodzicami. Dla swoich ukochanych rodziców „Super Króliczki” przygotowały niespodziankę: występ artystyczny z okazji „Dnia Mamy i Taty” oraz zaprezentowanie swoich umiejętności podczas zajęć pokazowych: „Bo owoce smaczne są i zdrowe”. Dzieci pięknie zaśpiewały i wyrecytowały wiersze oraz świetnie poradziły sobie między innymi z: utworzeniem napisu z zaprezentowanych liter, dzieleniem „owocowych wyrazów” na sylaby, wysłuchaniem w tych wyrazach głoski w nagłosie, klasyfikowaniem, przeliczaniem. Na zakończenie dzieci wykonały sałatkę owocową z przygotowanych przez rodziców owoców. Sałatka była przepyszna, a całe spotkanie przesympatyczne.

zdjęcia

 

POWIATOWY DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA
maj 2017

W naszej grupie często rozmawiamy sobie o bezpieczeństwie zarówno w przedszkolu, jak i poza nim. 19 maja wybraliśmy się więc na rynek, ponieważ tam odbywał się trzeci Powiatowy Dzień Bezpieczeństwa, w którym uczestniczyło wiele służb. „Super Króliczkom” bardzo podobały się przygotowane tam atrakcje.

zdjęcia

 

PROJEKT EDUKACYJNY „KSIĄŻKA”
maj 2017

Dzięki książce dziecko wzbogaca słownictwo, rozwija swoją wyobraźnię i pogłębia wrażliwość. Realizowany w dniach od 08.05.2017- 19.05.2017 projekt edukacyjny „KSIĄŻKA” ma pogłębić wiedzę i uaktywnić „Super Króliczki” do działań z książką, nauczyć szacunku i dbałości o nią, aby stała się ich przyjacielem. Zapraszamy do oglądania galerii ze zdjęciami z działań podejmowanych w ramach realizacji projektu.

ZAŁOŻENIE KĄCIKA TEMATYCZNEGO "KSIĄŻKA"

WYCIECZKA DO DRUKARNI "AKAPIT"

HISTORYJKA OBRAZKOWA "JAK POWSTAJE KSIĄŻKA"

WYJŚCIE DO BIBLIOTEKI

ZABAWY PRZY PIOSENCE "KSIĄŻECZKI-BAJECZKI"

PRACA PLASTYCZNA "ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI"

"JAK POWSTAJE PAPIER" SPOTKANIE Z PANEM MARIUSZEM

"KĄCIK WYMIANY KSIĄŻEK"

WYCIECZKA DO KSIĘGARNI

"W MOJEJ KSIĄŻCE" - KSZTAŁTOWANIE ORIENTACJI NA KARTCE PAPIERU

"CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM" - CZYTANIE KSIĄŻEK PRZEZ RODZICÓW I ABSOLWENTÓW PRZEDSZKOLA

PRACA PODSUMOWUJĄCA PROJEKT "KSIĄŻKA TO GODNY SZACUNKU PRZYJACIEL"

 

WIELKANOCNY ZAJĄCZEK
kwiecień 2017

Super Króliczki” z niecierpliwością czekały na wielkanocnego gościa. Zajączek jednak nie przeraził się zimna i bez problemu odnalazł drogę do przedszkola, zostawiając w naszej sali list… Aby odnaleźć przygotowane przez Zajączka upominki przedszkolaki musiały podążać za „króliczkowymi” znakami i rozwiązać „pisankowe” zadania. Szukanie niespodzianek oraz ich odnalezienie sprawiło dzieciom wiele radości.

zdjęcia

 

W NASZYM OGRÓDKU
kwiecień 2017

Nasz wiosenny ogródek zazielenił się. „Super Króliczki” dbały o swoje roślinki, dlatego śmiało można powiedzieć, że są świetnymi ogrodnikami.

zdjęcia

 

WIOSENNY OGRÓDEK
marzec 2017

„Super Króliczki” założyły zielony ogródek w naszej sali. Wcześniej poznały sposoby siania i sadzenia niektórych roślin oraz dowiedziały się jakie warunki są potrzebne roślinom do wzrostu. Teraz będziemy pielęgnować i obserwować nasze roślinki. Ciekawe co nam urośnie...

zdjęcia

 

MARCU JAK W GARNCU
marzec 2017

Super Króliczki” wiedzą, że w marcu pogoda bywa kapryśna. Dlatego w dwóch zespołach stworzyły „Garnki marcowe”, wrzucając do nich składniki marcowej pogody.

zdjęcia

 

DZIEŃ KOBIET
marzec 2017

To był wyjątkowy dzień dla naszych małych pań. Chłopcy złożyli dziewczynkom życzenia, odśpiewali gromkie „Sto lat...” i wręczyli upominki. Na dziewczęcych buziach uśmiech gościł przez cały dzień.

zdjęcia

 

ZABAWY BADAWCZE Z WODĄ
marzec 2017

Super Króliczki” poznały zjawiska fizyczne związane z wodą, określały jej właściwości oraz brały czynny udział w dyskusjach na temat tego, co zaobserwowały podczas przeprowadzonych doświadczeń.

zdjęcia

 

PRZEDSZKOLAKI Z SEGREGOLANDII
marzec 2017

„Super Króliczki” wzięły udział w zajęciach edukacyjnych w ramach kampanii „Przedszkolaki z Segregolandii”. W trakcie zajęć dzieci utrwaliły wiedzę na temat segregacji odpadów, a także miały okazję wykorzystać swoje umiejętności w praktyce. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w warsztatach, a na zakończenie otrzymały upominki w postaci ołówków, temperówek i notesików.

zdjęcia

 

W „BAJKOWYM ŚWIECIE”
luty 2017

Super Króliczki” radośnie spędziły czas w sali zabaw „Bajkowy Świat”. Kolorowe kulki, zjeżdżalnie, trampolina i inne zabawy wywołały na twarzach dzieci mnóstwo uśmiechu co można zobaczyć na załączonych zdjęciach.

zdjęcia

 

DZIEŃ MIŁOŚCI
luty 2017

14 lutego bawiliśmy się pod hasłem „Dnia Miłości”. Dzieci z czerwonymi serduszkami przyklejonymi na bluzeczkach opowiadały co to jest miłość oraz z czym im się kojarzy. Czerwonymi malutkimi serduszkami obdarowali także kolegów i koleżanki z grupy. „Super Króliczki” wykonały również serduszka dla bliskiej osoby, a na zakończenie wesoło pobawiliśmy się przy piosence „Serduszko puka w rytmie cza cza”.

zdjęcia

 

ZIMĄ WOKOŁO JEST WESOŁO
styczeń 2017

Korzystając z uroków zimy wyszliśmy do przedszkolnego ogrodu, by pobawić się w śniegu. „Super Króliczki” oddały się zimowemu szaleństwu.

zdjęcia

 

BAL NAD BALE
styczeń 2017

W dniu balu „Super Króliczki” przeobraziły się w różnorodne postacie. Po prezentacji swoich strojów, rozmowie o tym, co to takiego karnawał odbyły się zabawy i tańce w sali „Mądrych Sów” z dziećmi z pozostałych grup. Cały dzień przepełniony był muzyką i dobrą zabawą, a dzieci podsumowały go słowami: „BYŁO SUPER!”.

zdjęcia

 

WESOŁE ZEGARY
styczeń 2017

W Nowym Roku „Super Króliczki” poznały już różne rodzaje zegarów oraz pojęcia związane z czasem. Wykonane „Wesołe zegary” posłużyły nam do zabawy „Która wybiła godzina?”. Próby odczytywania i układania pełnych godzin na swoich zegarach zakończyły się sukcesem.

zdjęcia

 

SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE
grudzień 2016

W świątecznym nastroju,
z uśmiechem radości,
witamy w przedszkolu,
przybyłych gości.
Jak co roku o tej porze,
święta do nas się zbliżają,
z tej okazji przedszkolaki,
krótki występ mają.”

Tymi słowami „Super Króliczki” przywitały swoich rodziców na spotkaniu świątecznym. Po występach artystycznych nadszedł czas na część warsztatową. Dzieci wraz z rodzicami wykonały aniołki, które następnie zawiesiły na naszej choince. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku – pierniczków wykonanych przez króliczki. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i świątecznej atmosferze.

zdjęcia

 

KARTKI ŚWIĄTECZNE
grudzień 2016

Tuż przed świętami „Super Króliczki” postanowiły zrobić rodzicom niespodziankę poprzez wysłanie własnoręcznie zrobionych kartek świątecznych. Mamy nadzieję, że niespodzianka się udała.

zdjęcia

 

PIERNICZKI
grudzień 2016

W Mikołajki „Super Króliczki” piekły świąteczne pierniczki. Wspólne wałkowanie ciasta, wykrawanie różnych kształtów i pieczenie niewątpliwie wprowadziło wszystkich w bożonarodzeniowy nastrój. Następnego dnia nasze pierniczki przyozdobiliśmy lukrem, pisakami cukrowymi i posypkami, co sprawiło dzieciom wielką radość i frajdę.

zdjęcia

 

CHOINKA, CHOINECZKA
grudzień 2016

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, dlatego „Super Króliczki” postanowiły jak najlepiej pomóc w ubraniu naszej grupowej choinki.

zdjęcia

 

WYJAZDY NA BASEN
listopad 2016

Pod czujnym okiem instruktorów i opiekunów „Super Króliczki” bezpiecznie i przyjemnie spędziły miłe chwile w wodzie.

zdjęcia

 

ANDRZEJKI
listopad 2016

30 listopada w przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowaliśmy Andrzejki. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których „Super Króliczki” mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Było lanie wosku, wróżba „kim będę w przyszłości?”, przekuwanie serduszek z imionami, wróżenie za pomocą wirującej butelki oraz wrzucanie grosików do „magicznej studni”. Oczywiście nie zabrakło wspólnych tańców w sali „Mądrych Sów” oraz słodkiego poczęstunku.

zdjęcia

 

NIEDŹWIADEK W GAWRZE
listopad 2016

W ostatnim czasie „Super Króliczki” poznały zagadnienia związane z przygotowywaniem się zwierząt do zimy. Najbardziej wszystkim znanym i kojarzącym się ze snem zimowym zwierzęciem jest niedźwiedź. Przygotowaliśmy, więc gawry i niedźwiadki poszły spać.

zdjęcia

 

PROJEKT EDUKACYJNY „GOSTYŃ”
listopad 2016

Ważne jest, aby od najmłodszych lat kształtować postawę patriotyzmu lokalnego oraz rozwijać zainteresowania własną miejscowością, dlatego w dniach od 02.11.2016 - 18.11.2016 realizujemy projekt edukacyjny „GOSTYŃ”. „Super Króliczki” będą poznawać nasze miasto podczas zajęć dydaktycznych, ale również poza terenem przedszkola, poprzez bezpośrednią obserwację, ciekawe spotkania, wycieczki. Zapraszamy do śledzenia i oglądania galerii.

ZWIEDZANIE PAŃSTWOWEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ I stopnia IM. J. ZEIDLERA

HERB GOSTYNIA

WIZYTA W BIBLIOTECE

ZABAWY Z PLANEM MIASTA

ZWIEDZANIE RATUSZA

WIZYTA W MUZEUM

ALBUM "GOSTYŃ DAWNIEJ I DZIŚ"

DOMY WYKONANE PRZEZ DZIECI Z RODZICAMI

PRACA PODSUMOWUJĄCA PROJEKT "RATUSZ, A WOKOŁO DOMY"

 

ZADUSZKI
listopad 2016

Super Króliczki” pamiętają o tych, którzy odeszli, dlatego w Dzień Zaduszny zapaliły znicze przed pomnikiem upamiętniającym wymarsz powstańców wielkopolskich. W ten sposób uczciliśmy pamięć poległych.

zdjęcia

 

JESIENNA WYCIECZKA DO PARKU
październik 2016

Korzystając z pięknej jesiennej pogody wybraliśmy się do parku. „Super Króliczki” podziwiały otaczającą nas przyrodę, a dzięki użyciu lup mogły dokładniej przyjrzeć się drzewom, liściom oraz napotkanym owadom. Zebrały też jesienne kolorowe liście i kasztany z którymi wróciliśmy do przedszkola.

zdjęcia

 

KUBUŚ PUCHATEK
październik 2016

Nasze przedszkole, nasze przedszkole, Kubusia imię nosi, Puchatka imię nosi...” Ze względu na to, że zbliżają się urodziny Kubusia Puchatka „Super Króliczki” wykonały jego portret przy użyciu małych gąbeczek i farb plakatowych.

zdjęcia

 

NIĆ PRZYJAŹNI
październik 2016

Super Króliczki” są ze sobą bardzo związane. Warto jednak ciągle wzmacniać postawę koleżeństwa i przyjaźni. Zabawa integracyjna z kłębkiem wełny doskonale się tu sprawdziła i bardzo spodobała się dzieciom. Króliczki rzucały do siebie kłębek, mówiąc coś miłego osobie, która go łapała i tworząc w ten sposób „nić przyjaźni”.

zdjęcia

 

DZIEŃ CHŁOPAKA
wrzesień 2016

„W tym dniu szczególnym – września trzydziestego, życzymy naszym chłopcom wszystkiego najlepszego !”

zdjęcia

 

KOLOROWE WARZYWA
wrzesień 2016

Super Króliczki” bardzo dokładnie przyjrzały się warzywom, a więc dotykały je, wąchały, segregowały, określały ich kształt, kolor, wielkość, a nawet poszukiwały ich w mieście… Przyniesione warzywa wykorzystaliśmy także do wykonania sałatki jarzynowej. „Super Króliczki” dokładnie umyły rączki, założyły fartuszki i przystąpiły do pracy, bardzo ostrożnie obchodząc się z nożem. Krojenie warzyw nie sprawiło dzieciom żadnej trudności. Sałatka była bardzo smaczna.

zdjęcia

 

KODEKS BEZPIECZNEGO PRZEDSZKOLAKA
wrzesień 2016

Super Króliczki” wiedzą, jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze, dlatego z ciocią Klaudią stworzyli „Kodeks bezpiecznego przedszkolaka”, pod którym podpisali się i miejmy nadzieję, że będą pamiętać o tych zasadach na co dzień.

zdjęcia

 

SUPER KRÓLICZKI NA SKRZYŻOWANIU
wrzesień 2016

Super Króliczki” wraz z ciociami wybrały się na pobliskie skrzyżowanie dróg, aby w praktyczny sposób nauczyć się bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię w miejscu z sygnalizacją świetlną i bez. Dzieci obserwowały też zachowanie pieszych i pojazdów.

zdjęcia

 

AKCJA „SPRZĄTANIE ŚWIATA”
wrzesień 2016

Jak co roku nasze przedszkole włączyło się w ogólnopolską akcję „Sprzątanie świata”. Tegoroczne sprzątanie odbyło się pod hasłem: „Podaj dalej ... drugie życie odpadów". „Super Króliczki” drugie życie dały plastikowym butelkom po jogurcie pitnym robiąc z nich grzechotki, które nie raz jeszcze zostaną wykorzystane podczas zajęć muzycznych. Następnie „uzbrojeni” w foliowe rękawiczki z dużym zaangażowaniem posprzątaliśmy okolice przedszkola, a zapełniony worek został wyrzucony do kosza.

zdjęcia

 

AKADEMIA AQUAFRESH
wrzesień 2016

Nasze przedszkole realizuje Ogólnopolski Program Edukacji Zdrowotnej dla Przedszkolaków „Akademia Aquafresh”, której celem jest budowanie i wyrabianie wśród dzieci potrzeby i nawyków dbania o higienę jamy ustnej.

"Super Króliczki" przez cały tydzień przebywały w Pastusiowej Krainie, gdzie spotkały: Milkiego, Lilly, Billego, Szczotkusia, Zębusia i Barneya. Dowiedziały się, skąd biorą się zęby, jak o nie dbać, co należy jeść, aby zdrowe ząbki mieć, a wszystko po to, aby nie zaatakował ich Robaczek Próchniaczek. Pastusie przypomniały również jak dbać o higienę całego ciała oraz, że ruch to zdrowie.

zdjęcia

 

KODEKS PRZEDSZKOLAKA – SUPER KRÓLICZKA
wrzesień 2016

Super Króliczki” wspólnie z ciocią ustaliły zasady zachowywania się w grupie, a następnie się pod nim podpisały swoim imieniem. Teraz tylko zostało pamiętać o nich i ich przestrzegać.

zdjęcia

 

 Archiwum