„...Bo układanie

wierszy i piosenek

to nie są rzeczy,

które się łapie w powietrzu.

To one Cię łapią i wszystko

co można zrobić,

to pójść tam gdzie one

mogłyby Cię znaleźć...”

 

URODZINKI KANGURKÓW

zdjęcia

 

POZNAJEMY ZAWODY
czerwiec 2019

W ramach Programu Wewnątrzprzedszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego "Kangurki" poznały zawód krawcowej i strażaka. Wybraliśmy się więc na wycieczkę do Zakładu krawieckiego "Agrafka", aby bliżej poznać zawód krawcowej. Pani Patrycja pokazała nam narzędzia krawcowej, takie jak: maszyna do szycia, igły, nitki, żelazko, itp. oraz opowiedziała o tym, czym zajmuje się w swoim zakładzie. Pracę strażaka przybliżył nam tata Tomka N., który jest strażakiem. Pan Marcin oprowadził nas po Komedzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu i opowiedział na czym polega praca strażaka.

Serdecznie dziękujemy Pani Patrycji z Zakładu krawieckiego „Agrafka” oraz tacie Tomka N. za poświęcony nam czas.

zdjęcia

 

ZABAWY I ZAJĘCIA POD CHMURKĄ
czerwiec 2019

Zabawy pod chmurką dostarczają dzieciom wiele pozytywnych emocji, a przede wszystkim zdrowia. Ogród przedszkolny jest idealnym miejscem na zabawy ruchowe, a także na zajęcia. Korzystając z ciepłych czerwcowych dni „Kangurki” spędzają wiele przyjemnych chwil na świeżym powietrzu.

zdjęcia

 

METODA KOLOROWYCH DŹWIĘKÓW
czerwiec 2019

Metoda kolorowych dźwięków to innowacyjna metoda nauki utworów muzycznych na podstawie kolorowych i różnorodnych figur geometrycznych. Autorami tej metody są nauczyciele Urszula i Adam Misior. Poprzez rozpoznawanie kolorów i kształtów dzieci rozpoczynają swoją przygodę z nauką muzyki. Dzieci oswajają się z dźwiękami, utrwalają kolory i figury geometryczne, współpracują ze sobą, doskonalą spostrzegawczość i szybką reakcję. Kangurki instrument „KolorPiano” polubiły już od pierwszych zajęć, dlatego chętnie do niego wracają.

zdjęcia

 

DZIEŃ DZIECKA
czerwiec 2019

Wita Nas słoneczny ranek,
tyle dzisiaj niespodzianek,
tyle przygód czeka nas.
Pierwszy czerwca !
Wstawać czas !
Dzisiaj święto wszystkich dzieci –
to szczególny dla nas dzień.
Jasne złote słonko świeci,
spoza chmur uśmiecha się.

zdjęcia

 

PODSUMOWANIE ZADANIA ROCZNEGO PRZEDSZKOLA „ŻYJ ZDROWO I KOLOROWO Z KUBUSIEM PUCHATKIEM”
maj 2019

30 maja odbyło się podsumowanie ZADANIA ROCZNEGO PRZEDSZKOLA „Żyj zdrowo i kolorowo z Kubusiem Puchatkiem” w grupach „Kangurki” i „Króliczki”. Z tej okazji dzieci własnoręcznie przygotowały smakołyki, które skosztowały podczas specjalnie zorganizowanego spotkania. Było pysznie, zdrowo i kolorowo!

zdjęcia

 

DZIEŃ MAMY I TATY
maj 2019

20 maja „Kangurki” gościły w przedszkolu swych ukochanych rodziców. Dzieci zaprezentowały mamie i tacie swoje zdolności recytatorskie, wokalne i taneczne, a na twarzach rodziców zauważyć można było tylko jedno – wzruszenie i dumę ze swoich pociech. Po zakończonym programie artystycznym dzieci wręczyły swoim rodzicom piękne upominki i zaprosiły na poczęstunek.

To był dzień pełen miłych i wzruszających chwil.

zdjęcia

 

„DZIEŃ MIESZKAŃCÓW ŁĄKI”
maj 2019

10 maja „Kangurki” zamieniły się w mieszkańców łąki. Były motyle, biedronki, pająki, żaby, bociany, ślimak, pszczoła, myszka i orzeł . Dzieci w rytmie muzyki bawiły się znakomicie i świetnie radziły sobie z różnymi zadaniami. To był dzień pełen wrażeń i radości! Serdecznie dziękujemy Rodzicom za przygotowanie pięknych strojów.

zdjęcia

 

RAKIETĄ W KOSMOS!
maj 2019

Była na Ziemi taka rakieta,
która wygrała kosmiczny przetarg.
Jest przepiękna, cieszą się dzieci:
- Nasza rakieta w Kosmos poleci!

zdjęcia

 

ŚNIADANIE WIELKANOCE
kwiecień 2019

W Wielki Czwartek „Kangurki” uczestniczyły w uroczystym dniu w przedszkolu - ŚNIADANIU WIELKANOCNYM. Dzieci zasiadły elegancko ubrane do odświętnie nakrytego stołu, na którym leżały tradycyjne przysmaki Wielkanocne. Złożyliśmy sobie życzenia i wspólnie zjedliśmy śniadanie.

zdjęcia

 

ZAJĄCZEK
kwiecień 2019

17 kwietnia Kangurki udały się do Urzędu Miejskiego w Gostyniu na spotkanie z Zastępcą Burmistrza- panem Grzegorzem Skorupskim, aby złożyć życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych. Na miejscu okazało się, że Zajączek Wielkanocny zostawił dla naszych średniaków mały upominek- bańki mydlane. Dzieci podziękowały za miły prezent i udały się do przedszkola w celu poszukiwania koszyczków. Niestety dzieciom nie udało się poznać zajączka osobiście, ale zostawił słodkie prezenty.

zdjęcia

 

INSCENIZACJA PT. „WIOSNA I WIELKANOC"
kwiecień 2019

Dzieci z grupy „Słoneczka" z Przedszkola Miejskiego Nr 4 w Gostyniu w związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi zaprosiły „Kangurki” na inscenizację pt. "Wiosna i Wielkanoc". „Słoneczka" zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Inscenizacja dostarczyła "Kangurkom" dużo radości i uśmiechu.

zdjęcia

 

KSIĄŻKA TO ZACZAROWANY ŚWIAT DOSTĘPNY DLA WSZYSTKICH
kwiecień 2019

W ubiegłym tygodniu "Kangurki" realizowały temat kompleksowy „ Książka to zaczarowany świat”, podczas którego wykonywały zadania związane z bajkami oraz baśniami. W środę ( 16.04.2019r.) przedszkolaki udały się do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu, gdzie wysłuchały bajki czytanej przez panią bibliotekarkę oraz dowiedziały się co trzeba zrobić, aby móc wypożyczyć książki. Po powrocie z biblioteki "Kangurki" utworzyły w sali „kącik biblioteczny” oraz wspólnie z ciocią „zapisały” zasady korzystania z książek. W ciągu całego tygodnia dzieci nabywały różne wiadomości i umiejętności oraz dowiedziały się, iż należy szanować książki, ponieważ są one naszymi przyjaciółmi - wprowadzają nas w świat fantazji i rozwijają naszą wyobraźnię.

zdjęcia

 

PRIMA APRILIS, A U NAS DZIEŃ NA OPAK
kwiecień 2019

Pierwszy kwietnia to wyjątkowy dzień. „ Kangurki” Prima Aprilis uczciły przebierając się „na opak”. Dwie różne skarpety, bluzeczki na lewą stronę, śmieszne fryzury gościły tego dnia w naszej sali. Przedszkolaki spędziły czas na robieniu sobie psikusów, śmiesznych żartów i wykonywaniu zadań „ na opak”. Nie oszczędzały też cioć, więc śmiechu było co niemiara.

zdjęcia

 

PROJEKT EDUKACYJNY „ DRZEWO”
marzec 2019

W marcu „Kangurki” realizowały projekt edukacyjny „Drzewo”.  Celem projektu było m.in. rozbudzenie zainteresowań przyrodniczych, popularyzowanie wiedzy na temat drzew ,lasów, środowiska, rozwijanie potrzeby kontaktu z przyrodą oraz uwrażliwienie na jej piękno. W trakcie wykonywania zadań i zabaw badawczych dzieci wykazywały duże zainteresowanie i zaangażowanie.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc podczas gromadzenia materiałów do kącika tematycznego „Drzewo”.

WPROWADZENIE DO PROJEKTU "DRZEWO" - SIATKA WSTĘPNA

BAJKA EDUKACYJNA "TRZY DRZEWA"

PRACA PRZESTRZENNA "DRZEWO"

PRACA PLASTYCZNA "PTASIE GNIAZDO"

SPOTKANIE Z PANIĄ LEŚNICZY

HISTORYJKA OBRAZKOWA "OD NASIONKA DO DRZEWA"

KĄCIK TEMATYCZNY "DRZEWO"

WYSŁUCHANIE BAJKI O LESIE CZYTANEJ PRZEZ MAMĘ EMILKI W RAMACH AKCJI "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM"

"CO TO JEST LAS" - FILM PRZYRODNICZO-EDUKACYJNY DLA DZIECI

ODPOCZYNEK Z KSIĄŻKAMI O DRZEWACH

ZABAWY BADAWCZE W PARKU

ZABAWY BADAWCZE

ZABAWY Z GAZETAMI

 

WIOSENNY OGRÓDEK W SALI
marzec 2019

„Kangurki”  dobrze wiedzą, że wiosna to czas sadzenia i siania więc postanowiły założyć w sali wiosenny ogródek. Dzieci zamieniły się w małych ogrodników, którzy napełniali doniczki ziemią, siali oraz sadzili różne rośliny. Przedszkolaki bardzo chętnie obserwują i opiekują się swoimi roślinkami.

zdjęcia

 

DREWNIANA NIESPODZIANKA
marzec 2019

W środę 27 marca odwiedził nas dziadek Elki, który jest stolarzem. Dzieci z pomocą Pana Piotra przybiły ściany i dach domku dla lalek. Piękna drewniana konstrukcja bardzo ucieszyła naszych przedszkolaków.

Serdecznie dziękujemy dziadkowi Elki za poświęcony czas i przepiękny drewniany domek dla lalek.

zdjęcia

 

WITAJ WIOSNO !
marzec 2019

Wiosna to pora roku, na którą z utęsknieniem czekają dzieci i dorośli. Przyroda budzi się do życia, ptaki wracają z ciepłych krajów, zwierzęta i owady budzą się z zimowego snu, a oczy i serca ludzi cieszą przebiśniegi, pierwiosnki, krokusy, żonkile. Wiosna zagościła również w naszej grupie. „Kangurki” z tej okazji wykonywały wiele wiosennych zadań, z którymi świetnie sobie poradziły.

zdjęcia

 

DZIEŃ KOBIET
marzec 2019

8 marca to bardzo wyjątkowy dzień dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych jak i tych małych. W tym szczególnym dniu w naszej grupie chłopcy składali życzenia dziewczynkom i wręczali upominki oraz kwiaty. Przez cały dzień na twarzach naszych małych kobiet gościł szeroki uśmiech ;)

zdjęcia

 

KANGURKI ROBIĄ ZDROWY SOK
luty 2019

W poniedziałek, 25 lutego przedszkolaki przyniosły do przedszkola warzywa i owoce. Z myślą o ważnych dla naszego zdrowia witaminach, postanowiliśmy zrobić zdrowy sok. Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia soku, jego działaniem i utrwalały sobie zasady bezpieczeństwa. Dzieci chętnie uczestniczyły w przygotowaniach, a następnie z apetytem kosztowały zdrowy sok. Nie zabrakło również zdrowych zagadek i zabaw ;)

zdjęcia

 

DZIEŃ PINGWINA
luty 2019

W piątek 8 lutego „ Kangurki” obchodziły Dzień Pingwina. Przedszkolaki zamieniły się w przesympatyczne Pingwinki, które wykonywały różne zadania. Dzieci wysłuchały bajkę pt. „Pingwinek” , łowiły ryby, opisywały pingwiny przedstawione na plakacie, składały obrazek z części w całość, określały i porównywały wielkość pingwinów i ryb, tańczyły na krach, oglądały bajkę o „Małym pingwinie Pik-Poku” oraz wykonały pracę plastyczną pt.  „ Zakochany Pingwinek”. Nie zabrakło również przeglądania książek o pingwinach, kolorowanek i pingwinowych zabaw.

Dzień Pingwina dostarczył dzieciom wiele miłych wrażeń.

zdjęcia

 

NIECH ŻYJE BAL !
styczeń 2019

„W karnawale, w karnawale
Dookoła wielkie bale,
Gdy orkiestra pięknie gra,
Dobry humor każdy ma!”

W tym wyjątkowym dniu wszystkie„Kangurki" z wielką radością pozowały do zdjęć ;)

zdjęcia

 

ZIMOWE ZABAWY KANGURKÓW
grudzień 2018

"Zima lubi dzieci najbardziej na świecie..."
Dlatego Kangurki bardzo cieszą się z jej przyjścia. Gdy pada śnieg wiele potrafi się zmienić, tak jak w piątek w naszej grupie :) Zamiast tradycyjnych zabaw na świeżym powietrzu dzieci wysłuchały listu od Pani Zimy, rozwiązywały zimowe zagadki, lepiły bałwana, rzucały śnieżnymi kulami do celu oraz tańczyły taniec śnieżynek.:D Mamy nadzieję, że jeszcze w najbliższym czasie zawita do nas taka radość.

zdjęcia

 

WIGILIA
grudzień 2018

20 grudnia w przedszkolu panowała wyjątkowa atmosfera. Dzieci w tym dniu obejrzały Świąteczne przedstawienie, wspólnie kolędowały, dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzenia oraz zjadły wigilijny obiad. Oczywiście nie zabrakło  prezentów pod lśniącą choinką, które przedszkolaki rozpakowały z wielką radością.

zdjęcia

 

ŚWIĄTECZNE DEKOROWANIE PIERNICZKÓW
grudzień 2018

W ramach projektu „Żyj zdrowo i kolorowo z Kubusiem Puchatkiem” przedszkolaki dekorowały pierniki. Dzieci z zaangażowaniem i cierpliwością ozdabiały ciasteczka różnokolorowymi lukrami, barwnymi posypkami, cukrowymi pisakami i kolorowymi cukiereczkami. Powstawały prawdziwe dzieła sztuki. Każdy pierniczek wyglądał inaczej, był wyjątkowy i niepowtarzalny. Po skończonej pracy nastąpił najprzyjemniejszy moment czyli smakowanie przygotowanych pierników.

zdjęcia

 

MIKOŁAJKI
grudzień 2018

Na czubku choinki gwiazda złota,
Niech zabłyśnie piękna, duża!
By Święty Mikołaj idąc,
Zobaczył ją aż z podwórka.

Zaświecimy lampek tuzin,
Niech choinka pięknie świeci,
Niech Święty Mikołaj widzi,
Że czekają grzeczne dzieci.

zdjęcia

 

MAGICZNE ANDRZEJKI
listopad 2018

Koniec listopada, to czas Andrzejek – czarów, wróżenia, przepowiadania co przed nami. Kangurki również chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Dowiedzieliśmy się co nas czeka w niedalekiej przyszłości (kto musi uważać na zdrowie, kto spotka kogoś dawno nie widzianego…) i tej bardziej odległej (np. dotyczącego tego jaki zawód wybiorą przedszkolaki jak już dorosną). Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one nam wiele radości :)

zdjęcia

 

URODZINY PLUSZOWEGO MISIA
listopad 2018

Miękki i puchaty, mały lub duży. 25 listopada przypada święto najmilszej zabawki i najlepszego przyjaciela dzieci – pluszowego misia.

Kangurki do przedszkola przyniosły swoje ulubione pluszaki, które wzięły udział we wspólnej zabawie. Misiowy tor przeszkód, spacer z misiami, misiowe zadania to tylko niektóre z nich. Gry i zabawy z misiami poprzedzone były przypomnieniem historii pluszowego misia. Dzieci wysłuchały książki o jednym z najbardziej znanych ulubieńców najmłodszych - Kubusiu Puchatku, która przeczytała mama Marcinka. Nie zabrakło odśpiewania wszystkim misiom „Sto lat” przez przedszkolaków oraz słodkiego „co-nie-co”.

zdjęcia

 

ZABAWY KLAMERKAMI
listopad 2018

W celu rozwijania sprawności manualnej „Kangurki” do zabawy wykorzystały przyniesione klamerki, które służyły do budowania ciekawych budowli. Powstawały z nich pieski, kotki, statki kosmiczne, samoloty, lornetki, węże, a nawet place zabaw. Gimnastyka- paluszków jest wspaniała.

zdjęcia

 

ZABAWY NA NOWYM PLACU ZABAW
październik 2018

„Kangurki” z wielką radością powitały nowy plac zabaw. Dzięki sprzętom, które znajdują się na placu dzieci uczą się koordynacji ruchów, wzmacniają mięśnie całego ciała, a ponadto przy wspólnej zabawie uczą się współpracy i kreatywności. 

zdjęcia

 

ZAPALMY ZNICZE
październik 2018

31 października „Kangurki” zapaliły znicze pod pomnikiem upamiętniającym  wymarsz z Gostynia batalionu powstańców-ochotników.  W ten sposób dzieci wyraziły pamięć o zmarłych.

zdjęcia

 

WYCIECZKA NA STRAGAN WARZYWNO-OWOCOWY I WYKONANIE ZDROWYCH KANAPEK
październik 2018

W październiku Kangurki udały się na wycieczkę na pobliski stragan warzywno- owocowy. Dzieci rozpoznawały warzywa i owoce oraz prawidłowo je nazywały. Każdy przedszkolak wskazywał warzywa i owoce które najbardziej lubi J Na sam koniec kupiliśmy warzywa potrzebne do wykonania zdrowych kanapek.

zdjęcia

 

PREZENT DLA KUBUSIA PUCHATKA
październik 2018

14 października patron naszego przedszkola obchodził 92 urodziny. Z tej okazji Kangurki przygotowały dla Kubusia Puchatka piękny urodzinowy prezent czyli „słoiczek miodu”.

zdjęcia

 

PYSZNE WITAMINKI- ROBIMY SAŁATKĘ OWOCOWĄ
październik 2018

W ramach realizacji zadania rocznego przedszkola „ Żyj zdrowo i kolorowo z Kubusiem Puchatkiem” Kangurki wykonały sałatkę owocową. Po założeniu fartuszków, starannym umyciu rąk i owoców oraz przygotowaniu stanowisk wszyscy zabrali się do pracy. Dzieci samodzielnie kroiły owoce i mieszały składniki. Na koniec oczywiście miała miejsce grupowa degustacja. Sałatka nie tylko była smaczna, ale i zdrowa.

zdjęcia

 

DZIEŃ CHŁOPCA
wrzesień 2018

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny i przedszkola. W piątek chłopcy obchodzili swoje święto. Ciocie i koleżanki z grupy wręczyły chłopcom upominki, zaśpiewały dla nich tradycyjne 100 lat oraz złożyły życzenia. Był to dzień pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.

zdjęcia

 

WYCIECZKA NA PRZEJŚCIE DLA PIESZYCH
wrzesień 2018

Kangurki zdobytą wiedzę na zajęciach nt. bezpieczeństwa na drodze postanowiły zastosować w praktyce, podczas wycieczki na przejście dla pieszych. Dla zwiększenia bezpieczeństwa wszyscy założyli kamizelki odblaskowe i obserwowali ruch uliczny oraz przechodzili przez przejście dla pieszych przestrzegając zasad ruchu drogowego.

zdjęcia

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA
wrzesień 2018

21 września Kangurki drugi raz wzięły udział z akcji „Sprzątanie świata”. Dzieci otrzymały rękawiczki i worki na śmieci. Wszyscy bardzo zaangażowali się w akcję i dokładnie wykonywali zadanie. Zapełnione worki włożyliśmy do kosza.

zdjęcia

 

WITAMY PO WAKACJACH
wrzesień 2018

Kangurki wróciły do przedszkola pełne pozytywnej energii i chęci do działania. Średniaki zapoznały się z nową salą, szatnią, kącikami zainteresowań i oznaczeniami szafek. Wszystko bardzo im się spodobało ! Jak przedszkolaki spędzają czas i bawią się w przedszkolu, można zobaczyć na zdjęciach J

zdjęcia

 

 Archiwum