„...Bo układanie

wierszy i piosenek

to nie są rzeczy,

które się łapie w powietrzu.

To one Cię łapią i wszystko

co można zrobić,

to pójść tam gdzie one

mogłyby Cię znaleźć...”

 

URODZINKI I IMIENINKI KANGURKÓW

zdjęcia

 

GOŚCIE W PRZEDSZKOLU
czerwiec 2018r.

W ostatnim czasie odwiedziły nas mamy: pani Paulina - mama Tomka, pani Izabela - mama Oliwki, pani Sandra - mama Oli. Panie przeczytały przedszkolakom bajki oraz poczęstowały dzieci słodkimi pysznościami. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny :)

zdjęcia

 

WESOŁE ZABAWY NA PLACU ZABAW
czerwiec 2018r.

Na placu jest wesoło,
bo można kopać dołek,
najlepsze jest huśtanie,
zjeżdżalnie na TARZANIE.
A jeszcze inni wolą,
gdy w piasku sobie stoją,
albo bawią się piłką
z chłopcem i dziewczynką.
Na placu, na placu fajnie jest !!!

zdjęcia

 

NIESPODZIANKA DLA MAMY I TATY
maj 2018r.

„Kocham mamę, kocham tatę,
bo są dla mnie całym światem!”

Dnia 22 maja sala przedszkolna stała się sceną, na której dzieci zaprezentowały występ artystyczny. „Kangurki” recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły, składały życzenia i wręczyły upominki swoim kochanym Rodzicom. Życzeń i miłości od przedszkolaków było tak wiele, że w niejednym oku zakręciła się łza wzruszenia. Po uroczystym występie wszyscy udali się na poczęstunek i zabawy na przedszkolnym placu zabaw. To był dzień pełen miłych i wzruszających chwil.

zdjęcia

 

PROJEKT EDUKACYJNY "WODA"
kwiecień 2018r.

W kwietniu w naszej grupie realizowany był projekt edukacyjny „ Woda”. Liczne zabawy badawcze, ciekawostki, prace plastyczne, zabawy, obserwacje rzeki w pobliżu przedszkola oraz spotkanie z ratownikiem sprawiły, że Kangurki bardzo poszerzyły swoją wiedzę na temat tego żywiołu. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc podczas gromadzenia materiałów do kącika tematycznego.

KĄCIK TEMATYCZNY "WODA"

FILM ANIMOWANY "ZDROJEK"

PRACE PLASTYCZNE

DZIEŃ WODNEGO SUPERBOHATERA

OBSERWACJA RZEKI W POBLIŻU PRZEDSZKOLA

WODNY AEROBIK

ZABAWY BADAWCZE

SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM

 

WYCIECZKA DO SALI ZABAW
kwiecień 2018r.

W sali zabaw "Bajkowy świat" dzieci z grupy "Kangurków" spędziły bardzo miło czas. Wspólnie bawili się na trampolinie, w basenie z kulkami, grali w piłkarzyki, zjeżdżali ze zjeżdżalni. To był bardzo radosny dzień.

zdjęcia

 

DZIEŃ CZEKOLADY
kwiecień 2018r.

12 kwietnia Kangurki obchodziły Dzień Czekolady. W tym dniu poznaliśmy proces powstawania czekolady, spróbowaliśmy różne rodzaje czekolady, a także samodzielnie wykonaliśmy czekoladowe kanapki. To był naprawdę słodki dzień :)

zdjęcia

 

KSIĄŻKA MOIM PRZYJACIELEM
kwiecień 2018r.

W minionym tygodniu rozmawialiśmy o książkach. Dzieci wykonywały zadania związane z książkami, bajkami, wierszami, rozwiązywały zagadki, układały puzzle, zaprojektowały okładkę do książki itd. „ Kangurki” przyniosły do przedszkola swoje ulubione książki, bajki, które zostały umieszczone w kąciku tematycznym. We wtorek przedszkolaki udały się do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu, gdzie wysłuchały bajki czytanej przez panią bibliotekarkę oraz zapoznały się z pracą w bibliotece. W ciągu całego tygodnia dzieci nabywały różne wiadomości i umiejętności oraz dowiedziały się, iż należy szanować książki, ponieważ są one naszymi przyjaciółmi - wprowadzają nas w świat fantazji, rozwijają naszą wyobraźnię. Wszystkie przedszkolaki zapracowały na tytuł „ Przyjaciela książek”.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom, którzy nas odwiedzili i przeczytali bajki: mamie Oliwki Andrzejewskiej, mamie Basi oraz mamie Michasi.

zdjęcia

 

WIELKANOCNE ŚWIĘTOWANIE
marzec 2018r.

W środowy poranek przedszkolaki zasiadły do  Śniadania Wielkanocnego. Każdy miał na swoim talerzu kiełbasę oraz ugotowane jajko. Następnie odwiedził nas „ Zajączek”. Dzieci czekały na niego z niecierpliwością , a jego widok i ukryte niespodzianki dostarczyły im wiele pozytywnych emocji.

To był dzień pełen wrażeń.

zdjęcia

 

WIELKANOCNE PISANKI
marzec 2018r.

„Pisanki, pisanki,
jajka malowane
nie ma Wielkanocy
bez barwnych pisanek…”

zdjęcia

 

ZAKŁADAMY HODOWLĘ ROŚLIN
marzec 2018r.

Wraz z nadchodzącą wiosną „ Kangurki” zamieniły się w małych ogrodników. Dzieci poznały warunki jakie są potrzebne roślinom do wzrostu i rozwoju, a sianie i sadzenie sprawiało im ogromną radość. Przedszkolaki bardzo chętnie obserwują i opiekują się swoimi roślinkami.

zdjęcia

 

DZIEŃ KOBIET
marzec 2018r.

8 marca u Kangurków od samego rana było bardzo wesoło. Dziewczynki ubrane w korony były traktowane przez swoich kolegów jak prawdziwe księżniczki. Chłopcy wręczyli dziewczynkom kwiatki, słodki upominek oraz złożyli serdeczne uściski i  życzenia.

zdjęcia

 

DZIEŃ KOTA
luty 2018r.

Dnia 16 lutego "Kangurki" obchodziły Dzień Kota. Tego dnia każde dziecko otrzymało opaskę z kocimi uszami oraz chętne dzieci miały namalowane wąsy oraz nos. Dzieci rozpoznawały koty z bajek, tych popularnych oraz poznały kotki z tych starszych. Przedszkolaki bawiły się w parach do muzyki, brały udział w zabawach ruchowych. Każde dziecko wykonało pracę plastyczną metodą wydzieranki. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom.

zdjęcia

 

KOLOROWY BAL
luty 2018r.

9 lutego od samego rana przebrani przedszkolacy byli podekscytowani czekającą ich zabawą. Królewny, księżniczki, wróżki, superbohaterowie, piraci, policjanci, zwierzątka bawiły się w naszej sali. Kangurki po wspólnych zabawach chętnie pozowały do zdjęć na tle wesołego klauna!

zdjęcia

 

SPOTKANIE Z ANTARKTYDĄ
styczeń 2018r.

Pingwiny, słonie morskie, foki, kormorany spotkały się z Dziadkiem Nikodema- uczestnikiem wyprawy na Antarktydę. Dzieci poznały „ krainę wiecznego lodu” oraz gatunki zwierząt, które zamieszkują Antarktydę. Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję zobaczyć i dotknąć pingwina ! To było niezapomniane przeżycie dla naszych małych milusińskich. Serdecznie dziękujemy Dziadkowi Nikodema za poświęcony czas i piękną prezentację.

zdjęcia

 

DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA
styczeń 2018r.

18 stycznia „Kangurki” obchodziły Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Wszystkie dzieci brały udział w różnych zabawach i zadaniach: rozwiązywały zagadki, tańczyły w rytm „Kubusiowej” muzyki, harcowały z balonami oraz układały puzzle. W sali powstał „Kubusiowy” kącik, w którym znalazły się książki, maskotki, puzzle oraz karty przyniesione przez przedszkolaków. W tym dniu maluszki również odwiedziła mama Wojtka Owsianego- pani Julia, która przeczytała bajkę pt. „ Kubuś Puchatek idzie do lekarza”. Na koniec spotkania dzieci zostały mile zaskoczone i otrzymały kolorowanki. Serdecznie dziękujemy mamie Wojtka za poświęcony czas i upominek.

zdjęcia

 

ZIMOWE ZADANIA
grudzień 2017r.

Przedszkolaki obserwując pogodę zauważyły, że robi się coraz zimniej i spadł pierwszy śnieg. Oznacza to, że Zima już przyszła więc Kangurki postanowiły się przygotować rozwiązując zimowe zadania. Dzieci wysłuchały list od Zimy, który był ukryty u nas w sali. Okazało się, że Pani Zima przygotowała wiele zadań. Dzieci słuchały opowiadania pt. „Miś kuleczka” rozwiązywały zagadki oraz zadania z bałwankami. Przy muzyce dzieci improwizowały zimowy taniec i śpiewały zimowe piosenki. Maluszki odszukały białe przedmioty w naszym otoczeniu, wykonały lampiony ze słoików, zrobiły sztuczny śnieg i ulepiły bałwana. Zimowe zadania dostarczyły dzieciom wiele radości !

zdjęcia

 

WIGILIJNY OBIAD
grudzień 2017

Dnia 20 grudnia w całym przedszkolu panowała wyjątkowa atmosfera. Dzieci po Świątecznym przedstawieniu odświętnie ubrane zasiadły do wigilijnego obiadu, śpiewały kolędy oraz otrzymały długo wyczekiwane prezenty od Gwiazdora. Pięknie przystrojony stół, tradycyjne potrawy, kolorowe choinki i świąteczne dekoracje sprawiły, że wszyscy poczuli magię Świąt Bożego Narodzenia.

zdjęcia

 

SKRĘCAMY KARMNIK
grudzień 2017

W piątek odwiedził nas dziadek Elki Nakonecznej, który jest stolarzem. Pan Andrzejczak zapoznał przedszkolaków ze swoją pracą oraz narzędziami używanymi w stolarni. Dziadek Elki przygotował dla nas małe warsztaty stolarskie podczas, których dzieci wykonały drewniane łódki. To było bardzo ciekawe doświadczenie dla naszych milusińskich. Jednak największą niespodzianką było wspólne skręcanie karmnika. Dzieci w praktyczny sposób mogły spróbować prac stolarskich. Wizyta stolarza i niespodzianki sprawiły dzieciom mnóstwo radości. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas, zaangażowanie w życie przedszkola oraz niezapomniane przeżycia!

zdjęcia

 

SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE Z RODZICAMI
grudzień 2017

W grudniu „Kangurki” zaprosiły swoich kochanych rodziców na spotkanie świąteczne. Dzieci przygotowały krótki występ artystyczny, który został nagrodzony gromkimi brawami! Po występie nadszedł czas na część warsztatową. Przedszkolaki wraz z rodzicami wykonały ozdoby choinkowe, które następnie zawiesiły na naszej styropianowej choince. Następnie zgromadzeni goście częstowali się słodkim poczęstunkiem. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i świątecznej atmosferze.

zdjęcia

 

KANGURKI UBIERAJĄ CHOINKĘ
grudzień 2017

Kangurki z niecierpliwością oczekiwały dnia w którym w sali pojawi się choinka. Gdy nadszedł ten długo wyczekiwany dzień, dzieci z wielką radością stroiły drzewko.

zdjęcia

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
listopad 2017

Dnia 24 listopada Kangurki obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola swojego ulubionego misia, który towarzyszył im przez cały dzień. Przedszkolaki wysłuchały krótkiej historii powstania tego wyjątkowego święta, układały puzzle, rozwiązywały misiowy quiz oraz wspólnie ze swoimi maskotkami ćwiczyły i bawiły się przy muzyce. Zabawy dostarczyły dzieciom wiele miłych i pozytywnych wrażeń.

zdjęcia

 

DZIEŃ KREDKI
listopad 2017

W środę Kangurki obchodziły „Dzień Kredki”. Przedszkolaki wykorzystały kredki do zabaw matematycznych, rytmicznych i ruchowych. Dzięki nim dzieci utrwaliły nazwy kolorów, wzmacniały więzi koleżeńskie w grupie, a na zakończenie pomalowały duże styropianowe kredki.

zdjęcia

 

SPĘDZAMY CZAS NA ŚWIEŻYM POWIETRZU
listopad 2017

Kangurki uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu, dlatego korzystając z pięknej pogody, wybraliśmy się na spacer. Maluchy ubrane w odblaskowe kamizelki, uczyły się bezpiecznie poruszać w ruchu ulicznym oraz prawidłowo przechodzić przez przejście dla pieszych.

zdjęcia

 

PAMIĘTAMY O ZMARŁYCH
listopad 2017

W piątek „Kangurki” udały się pod pomnik upamiętniający wymarsz z Gostynia batalionu powstańców-ochotników w celu zapalenia zniczy. W ten symboliczny sposób dzieci wyraziły pamięć o zmarłych.

zdjęcia

 

GŁOŚNE CZYTANIE
październik 2017

Czytanie książek buduje poczucie własnej wartości, stymuluje rozwój emocjonalny oraz rozwija wyobraźnię dzieci. „Kangurki” zaprosiły Pana Grzegorza Skorupskiego Zastępcę Burmistrza na głośne czytanie. Dzieci chętnie wysłuchały bajki czytanej przez zaproszonego gościa i odpowiadały na stawiane pytania. Spotkanie dostarczyło dzieciom wiele pozytywnych emocji.

zdjęcia

 

"ŚWIĘTO WARZYW"
październik 2017

Dzieci z grupy „Kangurki" w piątkowy ranek prowadziły rozmowy o charakterze prozdrowotnym, które pokazywały jak wiele wiedzą na temat warzyw oraz wykorzystaniu ich w życiu codziennym. Tego dnia przedszkolaki bawiły się przy muzyce o tematyce warzywnej, rozwiązywały zagadki, rozpoznawały i nazywały warzywa. Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną pt. „Pomidor". Zabawy okazały się bardzo fascynujące i dostarczyły dzieciom wielu pozytywnych wrażeń i doświadczeń.

zdjęcia

 

JABŁKA Z MASY SOLNEJ
październik 2017

W piątkowy poranek dzieci na zajęciach plastycznych wykonały jabłka z masy solnej. Kangurki poznały jakim materiałem jest masa solna, a następnie modelowały i malowały owoce farbami. Zajęcia były świetną okazją do zabawy i rozwijania sprawności manualnej dzieci.

zdjęcia

 

ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU
październik 2017

Z okazji tego wyjątkowego dnia życzymy wszystkim dużo uśmiechu!

zdjęcia

 

OWOCOWY ZAWRÓT GŁOWY
październik 2017

Dzieci z grupy „Kangurki” dobrze wiedzą, że owoce to źródło witamin potrzebnych dla zachowania zdrowia, dlatego maluszki własnoręcznie wykonały sałatkę owocową. Dzieci z radością przystąpiły do pracy nad sałatką, która smakowała wyśmienicie. Kangurkom jeszcze większą radość sprawiło to, że mogli poczęstować starszaków tym wyjątkowym daniem.

zdjęcia

 

DZIEŃ CHŁOPAKA
wrzesień 2017

W piątek 29.09.2017r. dziewczynki i panie złożyły chłopcom najlepsze życzenia, śpiewały "Sto lat"  i wręczyły słodki upominek. W naszej sali nie zabrakło również zabaw i pląsów przy muzyce. Wszyscy świetnie się bawili!

zdjęcia

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA
wrzesień 2017

W tym roku pierwszy raz przyszliśmy do przedszkola, wiele rzeczy jest dla nas nowością ,ale jesteśmy bardzo odważni  oraz ciekawi świata. Dzieci z grupy „Kangurki”  z chęcią i radością włączyły się do akcji by posprzątać "naszą Ziemię". Maluszki dzielnie sprzątały nasz plac zabaw oraz okolice przedszkola. Akcja odbyła się w formie zabawy, a dzieci dowiedziały się, że należy dbać o przyrodę.

zdjęcia

 

WESOŁE ZABAWY KANGURKÓW
wrzesień 2017

Początki pobytu w przedszkolu to stres nie tylko dla dzieci, ale też dla rodziców. Jednak my już się  przyzwyczajamy do nowego otoczenia, poznaliśmy siebie nawzajem i swoje wychowawczynie. Czas spędzamy na wspólnej zabawie zarówno w sali, jak i na placu zabaw.

zdjęcia

 

 Archiwum