„...Bo układanie

wierszy i piosenek

to nie są rzeczy,

które się łapie w powietrzu.

To one Cię łapią i wszystko

co można zrobić,

to pójść tam gdzie one

mogłyby Cię znaleźć...”

 

PRZEDWAKACYJNY CZAS
czerwiec 2018r.

Hefalumpki wypatrują upragnionych wakacji... wykonały piękne prace plastyczne i z pełnym entuzjazmem spędzają razem czas. Życzymy dzieciom i ich rodzicom udanych wakacji.

zdjęcia

 

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM
czerwiec 2018r.

Na początku miesiąca, w ramach ogólnopolskiej akcji "Cała Polska czyta dzieciom", odwiedziła nas mama Franka. Serdecznie dziękujemy za mile spędzony czas i przeczytanie bajki.

zdjęcia

 

WIOSENNE ZABAWY W PRZEDSZKOLNYM OGRODZIE
maj 2018r.

zdjęcia

 

WIZYTA W MUZEUM JANA I MACIEJA PEDY
maj 2018r.

"Hefalumpki" wybrały się z wizytą do Auto- Muzeum Jana i Macieja Pedy w Gostyniu. Mogliśmy tam zobaczyć unikatowe auta, a także dowiedzieć się wielu ciekawostek z dziedziny motoryzacji. Przedszkolaki miały mnóstwo pytań, na które ciekawie odpowiadał Pan Maciej. Na koniec mogliśmy sprawdzić, jak wygodne są fotele oraz zobaczyć jak w środku wygląda auto 'Studebaker" z 1928roku. To była bardzo interesująca wycieczka!

zdjęcia

 

DZIEŃ MAMY I TATY W PRZEDSZKOLU
maj 2018r.

W maju, przedszkolaki obchodziły Dzień Mamy i Taty. Z tej okazji "Hefalumpki" zaprosiły swoich Rodziców do przedszkola na  występ artystyczny. Piosenkami i wierszykami dzieci mogły podziękować Rodzicom za ich obecność, trud wychowania, wspólną zabawę oraz wyrazić swoją miłość. Po części artystycznej dzieci wraz z Rodzicami miło spędzili czas w przedszkolnym ogrodzie.

zdjęcia

 

"BAJKOWY ŚWIAT"
kwiecień 2018r.

"Hefalumpki" miło spędziły czas w sali zabaw "Bajkowy świat". Wspólne zabawy w basenie z kulkami, na trampolinie, zjeżdżalniach czy gra w piłkarzyki dostarczyły nam dużo radości.

zdjęcia

 

ŚNIADANKO WIELKANOCNE
marzec 2018r.

Niebawem Święta Wielkanocne i "Hefalumpki" cały tydzień zdobywały wiedzę na temat świątecznych tradycji. W środę pięknie ubrani, zasiedliśmy do uroczystego śniadanka wielkanocnego. Następnie udaliśmy się na przedstawienie w wykonaniu dzieci z kółek zainteresowań, a gdy wróciliśmy otrzymaliśmy list od zajączka. Po rozwiązaniu zadań, które były zawarte w liście, wyruszyliśmy na poszukiwanie słodkich niespodzianek zostawionych przez zajączka.

zdjęcia

 

WIOSNA W SALI
marzec 2018r.

Nadeszła wiosna, a wraz z nią pojawiły się pierwsze kwiatki. "Hefalumpki" postanowiły posadzić w swojej sali kwiatki oraz rzeżuchę. Wiemy już, czego roślinki potrzebują, by wyrosły, a także uczymy się, jak należy o nie dbać.

zdjęcia

 

PROJEKT EDUKACYJNY "BAJKA"
marzec 2018r.

W dniach od 5.03. do 16.03 "Hefalumpki" realizowały projekt edukacyjny "Bajka". Przedszkolaki znają wiele bajek i bardzo chętnie opowiadały o swoich ulubionych bohaterach i ich przygodach. Wszystkie dzieci przyznają, że lubią oglądać bajki animowane, jednak równie mocno lubią, gdy ktoś im bajki czyta. Bajki czytane dzieciom, rozwijają ich wyobraźnię, pozwalają zdobywać wiedzę o otaczającym nas świecie czy wzbogacają słownictwo dzieci. Za wytworzenie miłej atmosfery podczas czytania bajki bardzo serdecznie dziękujemy Rodzicom, którzy nas odwiedzili: tacie Franka, mamie Wojtka, mamie Tomka D. oraz mamie Kuby. Udaliśmy się także z wizytą do Biblioteki Publicznej oraz do księgarni. Dzięki naszym wycieczkom poznaliśmy sposób funkcjonowania tych instytucji. Zapraszamy do obejrzenie galerii zdjęć, pokazujących nasze działania wynikające z realizowanego projektu edukacyjnego "Bajka".

BOHATEROWIE BAJEK - WYDZIERANKA

CZYTANIE BAJEK PRZEZ RODZICÓW

KĄCIK TEMATYCZNY

KOLOROWANIE POSTACI Z BAJEK

OGLĄDANIE BAJKI ANIMOWANEJ

OGLĄDANIE KSIĄŻEK - BAJEK

POSTAĆ Z BAJKI - MALOWANIE FARBAMI

QUIZ O BAJKACH

WIZYTA SENIORÓW

WYCIECZKA DO BIBLIOTEKI

WYCIECZKA DO KSIĘGARNI

 

DZIEŃ KOBIET
marzec 2018r.

Tradycyjnie, dzień 8 marca jest Świętem Kobiet. Z tej okazji, chłopcy zaśpiewali dziewczynkom "sto lat" oraz wręczyli słodkie upominki. Uśmiechu na twarzy oraz samych słonecznych dni wszystkim Kobietom życzą Hefalumpki! :)

zdjęcia

 

STEMPLOWANE GWIAZDY
luty 2018r.

"Hefalumpki" uczyły się o przemienności dnia i nocy. Rozmawialiśmy o różnych sposobach spędzania czasu w ciągu dnia- między innymi możemy czytać książki, kolorować, jeździć na rowerze czy układać puzzle. Natomiast doskonale wiemy, że w nocy się śpi, by mieć dużo energii do zabawy następnego dnia. Wiemy również, że w nocy na niebie pojawiają się gwiazdy. I właśnie takie niebo zrobiliśmy za pomocą ziemniaczanych stempli. Była to dla nas świetna zabawa!

zdjęcia

 

PIERWSZY NASZ WSPÓLNY BAL...
luty 2018r.

"Z Nowym Rokiem szedł karnawał,
przebieraniem się zabawiał...
Przebrał dzieci, spójrzcie sami,
są Indianie z piratami
i serpentyn widać zwoje,
są krasnale, są kowboje...
I balony lecą w górę,
ktoś czerwony ma kapturek,
jest karnawał, dzieci tańczą,
gra muzyka wszystkim miłym przebierańcom."

zdjęcia

 

BALONOWE EKSPERYMENTY
luty 2018r.

Przy okazji karnawału Hefalumpki wykonały kilka eksperymentów z balonami. Magicznym sposobem posprzątaliśmy porozrzucane papierki, sprawiliśmy, by balon sam się napompował oraz przekłuliśmy balon, a on nie pękł! Balonowe eksperymenty dostarczyły nam dużo zabawy i radości!

zdjęcia

 

BALONOWE EKSPERYMENTY
luty 2018r.

Przy okazji karnawału Hefalumpki wykonały kilka eksperymentów z balonami. Magicznym sposobem posprzątaliśmy porozrzucane papierki, sprawiliśmy, by balon sam się napompował oraz przekłuliśmy balon, a on nie pękł! Balonowe eksperymenty dostarczyły nam dużo zabawy i radości!

zdjęcia

 

ZIMOWY KRAJOBRAZ
styczeń 2018r.

W styczniu, przez kilka dni, mogliśmy cieszyć się padającym śniegiem za oknami. "Hefalumpki" uwieczniły zimową scenerię malując ją paluszkami. Taki rodzaj aktywności przyniósł nam wiele uśmiechu, a powstałe prace były przepiękne.

zdjęcia

 

WIGILINY OBIAD
grudzień 2017r.

Po Świątecznym przedstawieniu, które odbyło się w auli Szkoły Muzycznej, wróciliśmy do swojej sali, gdzie czekał na nas pyszny wigilijny obiad. Składał się on z tradycyjnych potraw świątecznych. Gdy zjedliśmy obiad, poczęstowaliśmy się świątecznymi smakołykami i doczekaliśmy się upragnionych świątecznych prezentów, które wywołały uśmiechy na twarzach dzieci.

zdjęcia

 

SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE Z RODZICAMI
grudzień 2017r.

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas spędzany w gronie najbliższych. Z tej okazji dzieci z grupy "Hefalumpki" zaprosiły rodziców, na świąteczny występ, by wspólnie wprowadzić wszystkich w świąteczny nastrój. Dzieci zaprezentowały wiersz oraz zimowo- świąteczne piosenki, które zostały nagrodzone gromkimi brawami. Następnie wraz z rodzicami ozdobiły świąteczną choinkę. Na zakończenie wspólnie zaśpiewaliśmy kolędy.

zdjęcia

 

CHOINKOWE OZDOBY
grudzień 2017r.

Przed Świętami Bożego Narodzenia w każdym domu pojawia się piękna, zielona choinka. A jak wiadomo, na choince muszą się znaleźć łańcuchy, lampki i bombki. "Hefalumpki" wykonały własne bombki z masy solnej. 

zdjęcia

 

"CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM"
grudzień 2017r.

W tym miesiącu, w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" naszym gościem był tata Franka. Bardzo dziękujemy za odwiedziny i przeczytana bajkę!

zdjęcia

 

ANDRZEJKI
listopad 2017r.

Po wspólnej zabawie andrzejkowej w dużej sali, wróciliśmy do swojej sali, gdzie czekał na nas słodki poczęstunek oraz andrzejkowe wróżby. Układaliśmy buty, przekuwaliśmy serce, czy losowaliśmy obrazki, które mówiły nam kim zostaniemy w przyszłości. Oczywiście nie mogło zabraknąć lania wosku. Z powstałych figur, próbowaliśmy zobaczyć, co przyniesienie nam przyszłość. Dziecięca wyobraźnia nie zna granic i tak oto niektórzy zobaczyli dinozaura, konia, traktor czy piłkę. Zapraszamy do zobaczenia galerii zdjęć!

zdjęcia

 

TYDZIEŃ Z PLUSZOWYMI MISIAMI
listopad 2017r.

Przed zbliżającym się Dniem Pluszowego Misia, dzieci z grupy "Hefalumpki" przez cały tydzień przynosiły ze sobą do przedszkola pluszowe misie. Misiaki, bawiły się razem z nami, a także były pomocne na zajęciach, gdy układaliśmy je według koloru oraz od najmniejszego do największego. Z misiami również ćwiczyliśmy, śpiewaliśmy oraz tańczyliśmy.

zdjęcia

 

"CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM"
listopad 2017r.

W ramach ogólnopolskiej akcji "Cała Polska czyta dzieciom" naszą grupę odwiedziła mama Oli. Braliśmy aktywny udział w czytaniu bajki, pomagając głównemu bohaterowi- Turlututu w różnych sytuacjach. Bardzo dziękujemy Pani Agnieszce za odwiedziny oraz zapraszamy do czytania innych rodziców! :)

zdjęcia

 

HERB GOSTYNIA
listopad 2017r.

W minionym tygodniu "Hefalumpki" rozmawiały o Gostyniu. Wspólnie, szukaliśmy na mapach Gostynia naszych domów oraz przedszkola, oglądaliśmy książki, albumy, pocztówki czy fotografie - między innymi z gostyńskimi zabytkami. Na zakończenie tygodnia wykonaliśmy pracę plastyczną - herb Gostynia. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w zorganizowaniu kącika tematycznego.

zdjęcia

 

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
październik 2017r.

W dniu poprzedzającym Święto Zmarłych "Hefalumpki" udały się do parku pod pomnik Karola Marcinkowskiego. Zapaliliśmy tam przyniesione znicze i uczciliśmy pamięć wielkopolskiego działacza społecznego.

zdjęcia

 

ROBIMY ZDROWY SOCZEK!
październik 2017r.

"Hefalumpki" rozmawiają dużo o owocach i warzywach oraz zaletach ich spożywania. Wiemy, że mają one w sobie sporo witamin, dzięki którym mamy energię do zabawy. W przedszkolu, z przyniesionych marchewek oraz jabłek, przyrządziliśmy pyszny, zdrowy sok!

zdjęcia

 

SPACER DO PARKU
październik 2017r.

"Hefalumpki" wybrały się na spacer do parku w poszukiwaniu jesieni. Jesień schowała się w spadających kasztanach oraz kolorowych liściach. Z żółtych, czerwonych i brązowanych liści, które już spadły z drzew zrobiliśmy piękne jesienne bukiety.

zdjęcia

 

DZIEŃ CHŁOPAKA
wrzesień 2017

Z okazji Dnia Chłopaka najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich chłopców!

zdjęcia

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA
wrzesień 2017

"Hefalumpki" po raz pierwszy wzięły udział w akcji "Sprzątanie świata". Akcja ta, ma na celu przybliżenie dzieciom zagrożeń wynikających z niewłaściwego wyrzucania odpadów, a także rozwija ich troskę o nasze środowisko. Dzieci, uzbrojone w rękawiczki ochronne oraz worki na śmieci, z zaangażowaniem włączyły się w sprzątanie okolicy przedszkola.

zdjęcia

 

ZWIEDZANIE PRZEDSZKOLA
wrzesień 2017

Gdy "Hefalumpki" dokładnie zapoznały się ze swoją salą oraz zabawkami, wybrały się na zwiedzanie przedszkola. Zobaczyliśmy, między innymi, jak wyglądają inne sale, nasza kuchnia, a także gdzie pracuje oraz jakich sprzętów używa Pani księgowa. Dowiedzieliśmy się ciekawych rzeczy i zadowoleni wróciliśmy do naszej sali.

zdjęcia

 

BO ZABAWA TO SUPER SPRAWA!
wrzesień 2017

To właśnie poprzez zabawę dzieci, między innymi- zdobywają nowe umiejętności, uczą się współpracować w grupie, rozwijają swoją wyobraźnię czy też ćwiczą sprawność manualną. Hefalumpki już zapoznały się z kącikami zainteresowań w naszej sali i bardzo lubią z nich korzystać. Jak maluchy się bawią w przedszkolu, można zobaczyć na zdjęciach.

zdjęcia

 

 Archiwum