„...Bo układanie

wierszy i piosenek

to nie są rzeczy,

które się łapie w powietrzu.

To one Cię łapią i wszystko

co można zrobić,

to pójść tam gdzie one

mogłyby Cię znaleźć...”

 

URODZINKI HEFALUMPKÓW

"Idzie misio, idzie słonik,
idzie lalka no i konik.
Wszyscy razem z balonami,
z najlepszymi życzeniami,
bo to dzień radosny wielce,
masz już jeden roczek więcej."

Dużo radości i uśmiechu życzą dzieci oraz ciocie.

zdjęcia

 

Podróż do bezpiecznej krainy …
czerwiec 2015

Hefalumpki aktywnie uczestniczyły w programie Akademii Zdrowego Przedszkolaka „Przedszkolak pełen zdrowia”, a dokładniej w akcji „Podróż do bezpiecznej krainy”. Tematyka zajęć poświęcona została szeroko rozumianym zasadom bezpieczeństwa dziecka: poznanie zasad bezpiecznego i higienicznego przygotowania posiłków podczas wykonywania „wiosennych kanapek”; poznanie sposobów bezpiecznego przechowywania żywności; poznanie zasad bezpieczeństwa zabaw na pojazdach kołowych (rower, rolki, hulajnoga); poznanie zasad bezpieczeństwa w kontaktach z nieznajomymi w oparciu o bajkę „Czerwony Kapturek”. W ramach realizacji tej akcji, w naszej sali powstał także kącik tematyczny „sklep spożywczy”, który Hefalumpkom sprawił wiele radości.

zdjęcia

 

Zajęcia pokazowe dla rodziców
czerwiec 2015

Hefalumpki cały rok pilnie pracowały, dlatego podczas zajęć pokazowych pt.: „Jedziemy  na wakacje” zaprezentowały rodzicom swoją wiedzę i umiejętności.  Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach ruchowych, radziły sobie z przeliczaniem elementów, dzieleniem wyrazów na sylaby oraz rozwiązywaniem zagadek. Rodzice z uwagą śledzili poczynania swoich pociech, a na koniec wspólnie wykonali kolorowe samochody, którymi na pewno chętnie wybraliby się już na wakacje.

zdjęcia

 

Cała polska czyta dzieciom
czerwiec 2015

W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" gościliśmy w przedszkolu mamę Kasi Gajowczyk panią Agnieszkę wraz z małą Olą. Pani Agnieszka przeczytała nam bajkę "Tupcio Chrupcio". Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas.

zdjęcia

 

Wspólne robienie ciasta
maj 2015

Ponieważ Hefalumpki uwielbiają słodkości postanowiły kolejny raz przygotować w przedszkolu coś pysznego. Tym razem zrobiły pyszne "Ciasto z Nutellą". Mniammm...

zdjęcia

 

Projekt edukacyjny „ogień”
maj 2015

W miesiącu maju w grupie Hefalumpków realizowany był projekt edukacyjny „Ogień”. Dzieci były bardzo zaangażowane i chętnie brały udział w wielu ciekawych zajęciach, podczas których np. uczyły się wybierać poprawnie numer alarmowy do straży pożarnej; przekazywać niezbędne informacje podczas zgłaszania pożaru ... Miało też miejsce wiele innych sytuacji edukacyjnych, podczas których dzieci z zaciekawieniem chłonęły wiedzę na temat ognia np.: spotkanie ze strażakami, doświadczenia badawcze, kącik tematyczny w sali, wycieczka na festyn strażacki na rynek w Gostyniu, prace plastyczne… wszystko to sprawiło, że dzieci z zainteresowaniem poszerzały swoją wiedzę na temat pozytywnych i negatywnych odsłon ognia.

Serdecznie dziękuję rodzicom za zaangażowanie i pomoc podczas gromadzenia materiałów do kącika tematycznego „Ogień”

 

Siatka wstępna z przyrostem wiedzy i listą pytań

Kącik tematyczny "Ogień"

Wycieczka na festyn strażacki

Zabawy badawcze

Nauka numeru alarmowego 998

Czytanie bajki "Wóz strażacki" przez kolegę z grupy Mądrych Sów

Oglądanie bajki "Strażak Sam"

Wizyta strażaków w przedszkolu

Praca plastyczna "Ognisko"

Podsumowanie projektu - wykonanie pracy plastycznej grupowej "Numer alarmowy do Straży Pożarnej"

 

Wesołe zabawy na placu zabaw
maj 2015

Słoneczna pogoda zachęca do zabaw na powietrzu, a Hefalumpki bardzo lubią spędzać czas na przedszkolnym placu zabaw.

zdjęcia

 

Mali patrioci
kwiecień 2015

"Kto Ty jesteś?
- Polak mały
Jaki znak Twój?
Orzeł biały ..."

Hefalumpki ostatnio zgłębiają wiedzę o naszym kraju. Oprócz tego, że poznają różne regiony Polski, znają też symbole narodowe. Wykonane przez nich bardzo starannie godła Polski są naprawdę piękne. A piórka, które były potrzebne do tej pracy, wcześniej wykorzystaliśmy do ćwiczeń oddechowych.

zdjęcia

 

Marcowe granie
marzec 2015

"Kiedy wiosna przyjdzie do nas,
roześmiana i zielona,
razem z wiosną wszystkie dzieci,
zaśpiewają tak..."

Hefalumpki nie tylko śpiewały, ale także stworzyły orkiestrę i chętnie akompaniowały do piosenki "Idzie do nas Wiosna". To była prawdziwa swobodna twórczość muzyczna. Było głośno i radośnie.

zdjęcia

 

Wesoły bal przebierańców
luty 2015

Hefalumpki bardzo lubią się bawić, dlatego w dniu balu zabawom i szaleństwom nie było końca ...

zdjęcia

 

Wirujące serpentyny
luty 2015

Kolorowe serpentyny zachęciły Hefalumpki do zabaw. Najpierw tańczyliśmy z nimi przy dźwiękach muzyki, a następnie wykorzystaliśmy je do ćwiczeń oddechowych. Serpentyny wirowały, a nam te zabawy bardzo się podobały.

zdjęcia

 

Spacery
luty 2015

Miniony tydzień (02.02-06.02.2015) zachęcił nas do wielu spacerków. Najpierw, w związku z realizacją tematu "Czyste powietrze wokół nas" wybraliśmy się na spacer po okolicy w celu zaobserwowania jak największej ilości dymów, określenia skąd się wydobywają i jak wyglądają. Poczuliśmy się jak prawdziwi badacze-obserwatorzy.

Z kolei uroki zimy skłoniły nas do spacerku, podczas którego podziwialiśmy zimowy krajobraz. Mimo zimnego powietrza dobry humor nas nie opuszczał i z uśmiechami na twarzach wróciliśmy do przedszkola.

zdjęcia

 

Poznajemy wodę ...
styczeń 2015

W minionym tygodniu (26.01 - 30.01.2015) zgłębialiśmy tajniki wody. Dowiedzieliśmy się co to jest woda, gdzie występuje, jakie zwierzęta w niej żyją oraz jak ją oszczędzać. W piątek natomiast "badaliśmy" wodę. Określaliśmy kiedy zmienia się w lód, a kiedy w parę, co pływa, a co tonie oraz obserwowaliśmy topnienie śniegu. Przy użyciu folii malarskiej stworzyliśmy morze z dużymi falami w którym pływał delfin. Poza tym wiedząc, że środowiskiem życia ryb jest woda wykonaliśmy "migoczące rybki". Na naszym parapecie powstał też kącik tematyczny o wodzie. Podczas tych różnych zajęć i zabaw dowiedzieliśmy się jak ogromne znaczenie dla ludzi, zwierząt i roślin ma właśnie woda ...

zdjęcia

 

Pieczemy rogale...
listopad 2014

Razem z ciocią Halinką bardzo lubimy piec, dlatego odpowiednio przygotowani chcieliśmy wypróbować swoich sił w stworzeniu wypieków w kształcie podkowy. Chętnie wykonywaliśmy poszczególne działania: mieszaliśmy produkty, wygniataliśmy ciasto, nadziewaliśmy powidłami, zwijaliśmy, polewaliśmy lukrem, a na końcu zjedliśmy... Nasze pachnące i słodkie rogaliki były przepyszne!

zdjęcia

 

Akademia Aquafresh
listopad 2014

Dzięki Akademii Aquafresh utrwaliliśmy sobie jak i dlaczego trzeba dbać o ząbki. We wszystkich zajęciach towarzyszyły nam Pastusie: Billy, Milky, Lilly, Barney, Szczotkuś i Robaczek Próchniaczek. Po każdym zajęciu - kiedy dobrze odpowiedzieliśmy na pytania - zdobywaliśmy odznakę. Chcemy aby nasze zęby były zdrowe, więc z zaangażowaniem słuchaliśmy tego, co mówiły nam ciocie.

zdjęcia

 

Jesienne prace i zabawy
październik 2014

Jesień to bardzo kolorowa i wyjątkowa pora roku, dlatego chętnie wykonywaliśmy różne prace plastyczne z wykorzystaniem liści i innych materiałów. Liście przydały się także do ćwiczeń oddechowych - dmuchaliśmy na nie i wprawialiśmy w ruch.

zdjęcia

 

"Wszystkich Świętych"
październik 2014

Hefalumpki pamiętają o tych, którzy odeszli, dlatego w przeddzień "Wszystkich Świętych" zapaliły znicze przed pomnikiem poległych powstańców, aby uczcić pamięć o nich.

zdjęcia

 

Tort dla Kubusia
październik 2014

"Sto lat, sto lat,
niech żyje, żyje nam..."

13 października zamieniliśmy się w cukierników i specjalnie dla Kubusia Puchatka - który w dniu 14 października obchodzi swoje urodziny - przygotowaliśmy tort. Z zaangażowaniem układaliśmy biszkopty i kroiliśmy galaretkę. Ile przy tym było frajdy! Nie mogliśmy się doczekać momentu kiedy skosztujemy "małe co nieco". Było słodko i pysznie.

zdjęcia

 

Urodziny marchewki
październik 2014

"Na marchewki urodziny,
wszystkie zeszły się jarzyny.
A marchewka gości wita
i o zdrowie grzecznie pyta."

Świętujemy urodziny, wszyscy zaraz zatańczymy! Oprócz zabaw do piosenki "Urodziny marchewki", wykonaliśmy także marchewki z papieru, które pomalowaliśmy farbami. Nasze "marchewkowe pole" wyglądało jak prawdziwe...

zdjęcia

 

Rekord Guinnessa z Akademią Aquafresh
wrzesień 2014

Hefalumpki wiedzą, że aby mieć zdrowe ząbki należy je myć. W tegorocznej edycji Akademii Aquafresh dnia 30.09.2014 o godzinie 12.00 ustanawialiśmy Rekord Guinnessa w największej liczbie osób myjących zęby w tym samym czasie. Przez dwie minuty bardzo dokładnie szczotkowaliśmy ząbki. Jak się okazało przez te 2 minuty 313328 dzieci w całej Polsce szczotkowało ząbki. W związku z tym został ustanowiony nowy Rekord Guinnessa. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy wziąć udział w tym wydarzeniu.

zdjęcia

 

Dzień Chłopaka
wrzesień 2014

We wtorek, 30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczynki wręczyły chłopcom lizaki, własnoręcznie zrobione laurki oraz odznaki z napisem SUPER CHŁOPAK. Nasi mali mężczyźni czuli się bardzo wyjątkowo ...

zdjęcia

 

Witaminkowa sałatka owocowa
wrzesień 2014

My, Hefalumpki chcemy być zdrowi, dlatego na zajęciach przygotowaliśmy sałatkę ze świeżych owoców. Wszystkie owoce zostały dokładnie umyte, pokrojone i połączone ze sobą. Gdy już wszystko było gotowe chętnie zasiedliśmy do witaminowej uczty. PYCHOTKA !

zdjęcia

 

Wrześniowy spacer ...
wrzesień 2014

Drugi dzień jesieni zachęcił nas do spaceru. Wybraliśmy się, więc do pobliskiego parku, gdzie obserwowaliśmy zmiany zachodzące w przyrodzie.

zdjęcia

 

"Sprzątanie Świata"
wrzesień 2014

Tegoroczny dzień "Sprzątania Świata" odbył się pod hasłem "Turysto! Szanuj środowisko!". My, Hefalumpki - podobnie jak inne dzieci z naszego przedszkola - wzięliśmy udział w akcji. Samo sprzątanie poprzedzone było zajęciami dotyczącymi segregowania odpadów. Farbami malowaliśmy także pojemniki do których trzeba wrzucać posortowane śmieci. A po drugim śniadaniu, wyposażeni w foliowe rękawiczki wyruszyliśmy posprzątać teren wokół naszego przedszkola. Od dziś będziemy pamiętać, że nie wolno śmiecić.

zdjęcia

 

Nasze pierwsze dni w przedszkolu
wrzesień 2014

Nazywamy się HEFALUMPKI... mamy trzy lub cztery lata... Pierwszy miesiąc naszego pobytu w przedszkolu już prawie za nami. Poznaliśmy już swoje otoczenie, ciocie, kolegów i koleżanki. Pierwsze dni upłynęły nam w miłej i radosnej atmosferze. Bawiliśmy się, śpiewaliśmy, kolorowaliśmy oraz swoimi kciukami pieczętowaliśmy nasz kodeks. Jesteśmy już odważniejsi i gotowi do dalszej pracy.

zdjęcia

 

 Archiwum